Zobacz wÄ…tek - Jazda bez prawka !
NAS Analytics TAG

Jazda bez prawka !

Przepisy, prawo
_________

Postprzez jacakam » 31/1/2009, 10:19

Mandat za jazdę bez prawa jazdy to 500 zł :(
jacakam
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/1/2009, 17:18


Postprzez talta » 31/1/2009, 10:20

Mam karte motorowerowa co mi moga zrobic jak zlapia mnie na 80cm3 albo 125cm3 ?
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14


Postprzez C-bool » 31/1/2009, 10:59

To samo, tyle, że ojciec dostanie mandat.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez leff » 31/1/2009, 11:44

jacakam napisał(a):Mandat za jazdę bez prawa jazdy to 500 zł :(


tak, ale w przypadku K@amila nie ma mowy o jezdzie bez prawa jazdy tylko bez kategorii a wiec uprawnien na dany typ pojazdu - w takim przypadku jest 300 PLN

K@amil pamietaj, ze w przypadku jakiekolwiek zdarzenia na drodze OC nie dziala jesli nie masz kategorii A

C-bool napisał(a):To samo, tyle, że ojciec dostanie mandat.


i jak sie zapra to moga zafundowac odroczke prawka
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Shagrath » 6/2/2009, 16:03

W myśl przepisów nie mają możliwości odraczania prawa jazdy, jedyną karą jest więc mandat karny i ewentualne odholowanie motocykla do domu
Shagrath
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 6/4/2008, 14:33

Postprzez Kronosmarr » 6/2/2009, 18:07

Z tego co pytałem kilku policjantów z drogówki to jest tak: Jeżeli jeździsz bez kategorii np masz prawko A1 a jedziesz na 600 to dostajesz mandat 500zł i nic więcej. A jak jeździsz na tej samej 600 nie mając żadnego prawka to oprócz 500zł mogą cię podać do sądu o odroczenie prawka.
Kronosmarr
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/1/2009, 00:08

Postprzez CeBeRek » 6/2/2009, 18:53

Kronosmarr napisał(a):Z tego co pytałem kilku policjantów z drogówki to jest tak: Jeżeli jeździsz bez kategorii np masz prawko A1 a jedziesz na 600 to dostajesz mandat 500zł i nic więcej. A jak jeździsz na tej samej 600 nie mając żadnego prawka to oprócz 500zł mogą cię podać do sądu o odroczenie prawka.


A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Jest 300 zł za brak wymaganej kategorii do jazdy. A o odroczeniach to ja już dawno nie słyszałem.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Shagrath » 6/2/2009, 19:18

Dokładnie.Za brak posiadania uprawnień na dany pojazd (niekoniecznie musi to być moto) dostajesz mandat i na tym sprawa sie kończy.
Pomijam fakt spodowowania wypadku przy braku posiadania prawka,bo wtedy to już zaczynają się poważne problemy
Shagrath
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 6/4/2008, 14:33

Postprzez Kronosmarr » 6/2/2009, 22:32

CeBeRek napisał(a):A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Jest 300 zł za brak wymaganej kategorii do jazdy. A o odroczeniach to ja już dawno nie słyszałem.


Proponuję nie sugerować się tym "taryfikatorem" z internetu tylko zapytać policjanta z drogówki ;) Też się kłóciłem ze jest 300zł za jazdę bez kategorii ale nie jeden pan Policjant mi wszystko tłumaczył ;) Ale może się zawsze mylić...

BTW. to jak za jazdę bez kategorii jest 300zł to mając A1 mogę zapier***** tirem i dostanę tylko ten mandacik?:D Możliwe?
Kronosmarr
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/1/2009, 00:08

Postprzez SHVAYA » 6/2/2009, 22:58

tylko w Polsce ;P
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez CeBeRek » 6/2/2009, 23:04

Kronosmarr napisał(a):
CeBeRek napisał(a):A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Jest 300 zł za brak wymaganej kategorii do jazdy. A o odroczeniach to ja już dawno nie słyszałem.


Proponuję nie sugerować się tym "taryfikatorem" z internetu tylko zapytać policjanta z drogówki ;) Też się kłóciłem ze jest 300zł za jazdę bez kategorii ale nie jeden pan Policjant mi wszystko tłumaczył ;) Ale może się zawsze mylić...

BTW. to jak za jazdę bez kategorii jest 300zł to mając A1 mogę zapier***** tirem i dostanę tylko ten mandacik?:D Możliwe?


Ty chyba jesteś jakimś ostrym idiotą. Mamy się nie sugerować taryfikatorem tylko tym co mówi policjant. Ostry z Ciebie debil nie obrażaj się bo nie ma po co, ale jak słucham takich jak Ty to mi żal Twoich rodziców, że przez tyle lat się męczą.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Shagrath » 6/2/2009, 23:05

Kronosmarr napisał(a):BTW. to jak za jazdę bez kategorii jest 300zł to mając A1 mogę zapier***** tirem i dostanę tylko ten mandacik? Możliwe?


Tak jak napisalem wyzej kolego,za brak posiadania uprawnien na dany typ pojazdu grozi Ci w razkie kontroli mandat karny i tyle.Bez znaczenia czy bedzie to motocykl czy ciezarowka
Shagrath
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 6/4/2008, 14:33

Postprzez Kronosmarr » 7/2/2009, 00:42

CeBeRek napisał(a):
Ty chyba jesteś jakimś ostrym idiotą. Mamy się nie sugerować taryfikatorem tylko tym co mówi policjant. Ostry z Ciebie debil nie obrażaj się bo nie ma po co, ale jak słucham takich jak Ty to mi żal Twoich rodziców, że przez tyle lat się męczą.


Grzeczniej proszę!! Nabluzgałbym ci ale szkoda słów.
Chciałem zasugerować to, że pytałem policjantów z drogówki i mi tak odpowiedzieli! Ku*** jeżeli nie umiesz prawidłowo zinterpretować treści pisanej to raczej ty jesteś ostrym debilem.
Wracając do tematu to w internecie jest taryfikator w którym piszę "za jazdę bez danej kategorii 300zł". Zasugerowałem tylko nieścisłość z tym co mówią policjanci którzy do jasnej ciasnej jednak mają z tym większą styczność niż inni... A wszystkie moje sugestie napisałem w formie pytającej... Więc czego mnie **** wyzywasz?

Może ma ktoś znajomego policjanta z drogówki i mógłby dla jasności zapytać jak to z tym jest?? Byłbym wdzięczny ...
Kronosmarr
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/1/2009, 00:08

Postprzez cman » 7/2/2009, 10:54

Nie potrzeba policjantów, wystarczy uważnie poczytać kodeks wykroczeń i wszystko będzie jasne.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez s_extrem* » 7/2/2009, 13:54

Nie chce nikkogo wprowadzac w blad ale ponoc odroczenie prawka w takim przypadku to tylko bajka ;]
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez herbatkowy » 7/2/2009, 15:08

Tak sie sklada ze moj ojciec to inspektor i pracuje w inspekcji transportu drogowego i w sumie moge powiedziec ze WSZYSTKO zalezy od policjanta. Oczywiscie nie mam na mysli tego, ze policjant ustala ile co za co ukarac itp. Ze swojego doswiadczenia moge powiedziec, i nie bedzie to zadna nowosc ze zalezy na jakiego policjanta sie trafi. Dawno temu jak sprawdzalem nowo nabyte grizzly 600 na asfalcie (300metrow asfaltu, zeby dojechac na fajne piaski) jechalem bez kasku, bo pozyczylem a quada ojciec przywiozl znienacka, nie moglem sie oprzec wiec wsiadlem i podjechalem troszke bez kasku. No i policja wyjechala zza zakretu, usmiechneli sie machneli reka i tyle. A drugim razem jechalem bez tablicy, ale w normalnym stroju kasku rekawicach itp. no i bez prawka, zatrzymali mnie inni policjanci i odrazu afera, gosc za telefon lapie i dzwoni po lawete ale powiedzialem ze ojca mam w inspekcji to gosc zmienil nieco styl rozmowy kazal zadzwonic po ojca i dupe mialem uratowana. Jedno jest pewne jak zrobia te nowe zasady zdawania prawa jazdy, to robie na samochod, i bede jezdzic motocyklem. W najgorszym wypadku dostane mandat, ale mieszkam w takim miescie ze naprawde trzeba sie niezle naszalec zeby policja zatrzymala. Natomiast moj kolega majac 17 czy 18 lat smigal do szkoly autem no i pewnego razu spowodowal wypadek na rondzie, i prawko ma faktycznie odroczone. Wiec radze uwazac.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez jajko215 » 1/3/2009, 09:00

Tyle osob krytykuje tak strasznie tych co jezdza bez prawka, ciagle argumenty miales kase na motor a nie masz na prawko, sluchac sie juz ich nie da :) Wiek lat 28, kat. B 10 lat. Zapisuje sie na kurs w wakacje 2008, Badania lekarskie (swoja droga smiech na sali ) tydzien czekania, teoria dobre 2 miesiace (naszczescie udalo mi sie to przeskoczyc ale wiem ze pewnie nie wszystkie szkoly jazdy na to pojda) 20 godzin w tym 18 godzin krecenia debilnych osemek 3 tygodnie. Wszelkie inne sprawy papierkowe kolejny tydzien. Poczatek wrzesnia nareszcie lece sie zapisac na egzamin ... Pani informuje mnie ze nie ma sensu bym zapisywal sie na teorie bo praktyke na A organizuja tylko do konca pazdziernika i wszystkie terminy maja juz zajete !! Szok lece szybko do innego Wordu To samo do konca pazdziernika. Zrezygnowany rozpoczynam poszukiwania motoru pazdziernik jest kupiony, odstawiony do serwisu, pozniej cieplutki garaz, listopad zakup kombi kasku itp. Grudzien nie wytrzymuje ide zapisac sie na teorie, data 15 stycznia, zdana :) Nie moge sie zapisac na egzamin praktyczny bo nie wiedza od kiedy beda sie odbywaly. Dzwonie 2 razy w tygodniu do WORDU pytac sie czy juz cos wiadomo na temat praktyki na A. Szok polowa lutego Pani informuje mnie ze dzis rozpoczeli zapisywanie od kwietnia, jade jeszcze tego samego dnia sie zapisac termin 2 Kwietnia. Super ale... z ciekawosci dzwonie tydzien pozniej spytac na kiedy sa aktualne terminy Pani grzecznie odpowiada ze na polowe maja !! Teoria konczy mi sie 15 lipca, przy takich kolejkach jakie sa (Pani tlumaczy ze ludzie szaleja z kat. A bo nikt nic nie wie co z ta nowa ustawa i tylu sie zapisuje) jezeli raz nie zdam pewnie nie zdarze juz zapisac sie drugi raz przed 15 lipca. I wtedy kolejne oczekiwanie na teorie 1,5 miesiaca i kolejne 2 moze 3 miesiace na praktyke ... tragedia :) Jak mnie jakis egzaminator obleje za to ze wedlug niego niedostatecznie dotknolem lancucha sprawdzajac jego naciag albo obrocilem glowe na osemce czy slalomie o jeden procent mniej niz powinienem ... dam mu w ryj ... i jak tu potem nie jezdzic bez prawka kiedy przyjdzie lato a tobie cale te wordy i systemy ksztalcenia kierowcow robia wszystko by utrudnic zycie ... smutna rzeczywistosc :)
jajko215
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/9/2008, 07:34

Postprzez Konio » 1/3/2009, 13:01

Ja tez mam teraz zdawac Praktyczny na A ale u nas jeszcze WORD- Kielce nie ma wyznaczonych terminow. Ciekawe jak u nas bedzie z kolejkami...;/
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez wasylmks5 » 2/3/2009, 00:32

Ja 25 marca zdaje praktyczny i teoretyczny na kat B a teorie na A.Kiedy sie zaczynaja jazdy na kat A??moze ktos wie cos na ten temat??
Biegaj,skakaj,lataj,pływaj w tańcu w ruchu pij i zygaj!!
Avatar użytkownika
wasylmks5
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18/10/2008, 14:19
Lokalizacja: Kielce

Postprzez ule » 10/3/2009, 07:47

Powiem wam tak z mojego doświadczenia spowodowałem kolizje na moto (nie mam kat A) moto ubezpieczone. Po przyjeździe policji dostałem 300zł mandatu za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów kat A i 400zł za spowodowanie kolizji a ubezpieczyciel PZU pokrył wszystkie koszty szkody wyrządzonej przeze mnie.
ule
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/3/2009, 07:42
Lokalizacja: Chełm Śląski

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê