Zobacz wątek - Przekonanie rodziców, bardzo prosze o pomoc.
NAS Analytics TAG

Przekonanie rodziców, bardzo prosze o pomoc.

i inne małe pojemności
_________

Postprzez Dandi93 » 8/6/2009, 22:09

Z tego co wiem, to ona zobaczyła w prawo i w lewo i nikogo nie widziała, że on jechał 140km/h to go nie nie widziała, on się pojawił, jak już ona wyjeźdzała, co się dziwić to było 140km/h, ułamki sekund
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez Mateusz149 » 9/6/2009, 14:37

o czym wy wgole piszecie ? Ale OFF TOP sie zrobil...
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz


Postprzez dominikok93 » 9/6/2009, 17:44

no właśnie :( a tu się życie innych osób waży...
dominikok93
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7/6/2009, 19:53

Postprzez Get1Z » 10/6/2009, 21:57

@Offtop
deyna napisał(a):3 figurki i jego foto z nerką. Czy wina jego ? Nie do końca, ona wymusiła pierwszeństwo...


Może jestem zielony, ale doczytałem się bardzo trafnego cytatu:
""Mam pierwszeństwo, to jade"- mówił zawsze dumnie. A teraz wypiszemy mu to na trumnie". I moim zdaniem powinien zdać sobie sprawe i jechać bardziej ostrożnie, natomiast jest to temat na oddzielną dyskusję.

@Topic
Cóż, 28 urodzinki to może mi niespodzianke zrobią, bo zauważyłem, że przestali mnie uciszać, gdy tylko poruszałem temat motocykli.
Get1Z
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30/5/2009, 21:44

Postprzez Czester » 11/6/2009, 22:39

Get1Z napisał(a):Cóż, 28 urodzinki to może mi niespodzianke zrobią, bo zauważyłem, że przestali mnie uciszać, gdy tylko poruszałem temat motocykli.


Jakoś na początku pisałeś, że masz 15 lat?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Get1Z » 15/6/2009, 12:58

Haha, faktycznie źle napisałem, nie będę miał dwudziestych-ósmych urodzin, tylko dwudziestego-ósmego urodziny xDD
Get1Z
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30/5/2009, 21:44

...

Postprzez Xded » 17/6/2009, 19:37

Witam, mam również taki problem jaki założył kolega. Otóż zdałem kartę na motorowery i zamierzam się do kupna motoroweru. I tu pojawia się problem. Mama wgl nie chce słyszeć o żadnym motorze,skuterze itp. Nie chodzi o cenę lecz o bezpieczeństwo.Mam 14 lat. Średnia w I GIM 5,0 ( zachowanie bdb). Uważam, że jestem dojrzały na swój pierwszy motor, lecz do niej nie przemawiają żadnę argumenty. Tatę idzie przekonać, gdyż sam by nim jeźdźił. Macie może jakieś pomysły?? Męczę ją dopiero od około tygodnia. Może macie jakieś artykuły na internecie, gdzie są one napisane na + motorowerow dla 14,15 latków. Np. byłoby tam zdanie: ,,Nawet najgorsza matka nie zniszczyła by marzeń swojego ukochanego synka":PP!!
Xded
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/6/2009, 19:29
Lokalizacja: ....

Postprzez deyna » 17/6/2009, 20:37

Lol taki samochód :D. Trzeba było na Supre na mówić :). Jeżeli masz dobre oceny to użyj tego jako argument. Musisz ryć bańskie rodzicom 24/7 aż wkońcu sie zgodza
Była CBR 600 F2.
Avatar użytkownika
deyna
Bywalec
 
Posty: 924
Dołączył(a): 16/3/2009, 21:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez francuz321 » 19/6/2009, 14:41

Miałem podobną sutyacją...
Mama nie chciała słyszeć o motorach, że się zabiję itp. Tata kiedyś jeździł motorem(kawasaki 1000) ale wolał się nie odzywać.
W tamtym roku na wakacjach pojechałem do francji robić na polu. Znalazłem fajną Aprilie RS 125 (01r.miała skrzywione koło ale za cenę 490 Eur. to się opylało). Oczywiście ją kupiłem, naprawiłem we francji(80 eur) i z pomocą taty po tajemnie sprowadziłem do polski. Motor dojechał do krakowa w tirze a reszte(300km) przejechałem sam(jeszcze nie miałem a1). wreszcie zajezdzam pod sklep motoryzacyjny gdzie mama pracuje ubrany w kombinezon i kask, poprosiłem dot-4, trochę sie pokręciłem koło sklepu i pojechałem do domu. Motor zostawiłem u babci... Kiedy Mama przyjechała opowiadała jak chłopak przyjechał na takim fajnym motorze itp. Mówiła że jak chce to może mi kupić kibel a nawet enduro. Ja zbladłem. Następnego dnia znów zażartowałem i pojechałem do sklepu ale ściągnąłem kask. Na początku zdenerwowana, ale nic nie wykrztusiła. Podeszła do moto poglądała i spytała się ile jedzie. powiedziałem że 90 :lol: .
Ale potem po rozmowach z tatą przekonała się. po tym zrobiłem sobie A1
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)

Postprzez dominikok93 » 19/6/2009, 15:10

hehe to fajnie :)

a ja słyszałem by nie męczyć rodziców tym przekonywaniem.

bo im więcej argumentów tym każdy jest mniej ważny aż w końcu rozmówca zawsze mówi nie mimo iż nie ma racji.

dlatego trzeba mieć kilka argumentów których nie da się podwarzyć i trzeba być przygotowanym na riposty po wypowiedziach rozmówcy (mamy).

Ja będę z mamą rozmawiał dopiero jak kase zarobie bo teraz nie ma sensu...

Myślę że w 1 dzień z nią pogadam ona sie wkórzy pokłucimy się
w 2 dzień przyjedzie rodzina i jej powie że nie ma razji
w 3 dzień nic nie powiem
a w 4 postawie ultimatum że rometa kupie czy z nią czy bez niej i tylko od jej decyzji zależy czy będę legalnie jeździł i bedpiecznie czy woli bym jeździł nielegalnie i nie wrócił do domu :D

Taki hardcoretrochÄ™ :)
Wiem że teraz tak mówię jak boss ale pewnie za miesiąc i tak dam się przekrzyczeć....

Warto jednak nie zapominać o tym by brać pod uwagę argumenty mamy, bo jak my będziemy je respektować tak ona będzie nasze. Więc kultura na najwyższym poziomie przygotowanie i nie zamęczanie rodzica.

Bo są 2 wyjścia:
- kupi dla świętego spokoju
- nie kupi bo go denerwujesz tym "proszę, byłem grzeczny"
dominikok93
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7/6/2009, 19:53

Postprzez talta » 19/6/2009, 15:36

francuz321 napisał(a):wreszcie zajezdzam pod sklep motoryzacyjny gdzie mama pracuje

lol twoja mama pracuje w sklepie motoryzacyjnym i nie pozwalala ci na moto :?:
tak na przyszlosc, nie chwal sie jazda bez kwitkow :wink:
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

...

Postprzez Xded » 19/6/2009, 16:25

Teraz taki lekki offtop. Jako, że mam 14 lat i mama mi nie pozwala postanowiłem sam zebrać na swój wymarzony motor jakim jest yamaha tzr. Myślę, że w 5,6 kaflach powinieniem się zmieścić i postanowiłem kupić motor na nowy sezon. Obecnie posiadam 2000zł. W wakacje pojdę na warzywa i będę rozdawał ulotki. Od kilku dni uczę się języka html i po wakacjach mam zamiar sprzedawać laye, szablony i takie tam. Czy uda mi się zebrać do marca, kwietnia??
Xded
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17/6/2009, 19:29
Lokalizacja: ....

Postprzez talta » 19/6/2009, 16:48

moze byc ciezko ale jak sie zepniesz to moze dasz rade, jak edziesz mial 6k to kup tak za `4k zeby kupic kask, kurtke i rekawice i powymieniac plyny i ogolnie przygotowac moto do sezonu
kurde ciezko znalesc prace w wieku 14 lat, sam szukam i na warzywach/owocach nie chca, ulotki chodza caly czas ci sami, teraz wyslalem swoje zgloszenie do ochrony bo tam szukaja takich jak ja ale co z tego bedzie to nie wiem, w zeszlym roku bylem rozchwytywanym malarzem plotow, okien, drzwi, bram itp. a teraz chu*nia :(
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez deyna » 19/6/2009, 17:08

Ja tak samo planuje na nowy sezon zgromadzić 6k na coś nowego bo w tym sezonie to już nie da rady. Startuje od 1tysiaka :). Sądzę, że tyle nazbieram i jeżeli mi się uda to tobie tym bardziej :).
Była CBR 600 F2.
Avatar użytkownika
deyna
Bywalec
 
Posty: 924
Dołączył(a): 16/3/2009, 21:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez dominikok93 » 20/6/2009, 20:56

co do wypowiedzi kolegi z tym html to średnio zarobisz.

to jest takie proste że każdy to potrafi i nikt ci nie zapłaci...

Chyba że będziesz robił fajnie to w tedy tak- jak byłem w twoim wieku (2l temu) też miałem takie plany, skończylo się na zarobieniu 200 zł i wystawianiem ciągle aukcji na allegro by kogoś przekonać (na 3 aukcje był 1 klijent- wystawienie kosztuje pare groszy)

Ale próbowac warto, a warzywa/owoce to co to jest bo terz musze kase zarobić i wszędzie sie pytam- jak jakieś info macie to napiszcie do mnie.

PS sory ze nie na temat ale musiałem :)
dominikok93
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7/6/2009, 19:53

Postprzez michbas » 25/6/2009, 19:54

Ja męczyłem moich dzień w dzień 2 lata aż pękli. Statystyki wypadków, obkleiłem pokój naklejkami a w salonie powiesiłem 2 180 cm plakaty i pękli :)
michbas
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/5/2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wilekopolski

Postprzez Dandi93 » 25/6/2009, 20:58

Ja tam rodziców długo nie przekonywałem na A1. Po prostu powiedziałem stanowczo będę robił A1. Ojciec mówił mi że to nie potrzebne a ja i tak nie słuchałem. Znalazłem Nsr pojechaliśmy zobaczyć, Ojciec zmienił zdanie XD Teraz i tak nie mam A1 jeszcze nie/ Ceny Nerek spadną przez sezon. Co do kasy to ja startuje z 2000tyś +skuter za około 3000zł może mniej. Przez wakacje 1000zł i jeszcze mam pare dupereli. Około 7000zł będę miał, ale 1000zł A1 i jeszcze kask, potem kombinezon i pójdzie cała kasa. O panowie pokaże wam już tutaj fajny zestaw

http://allegro.pl/item660299824_kurtka_ ... ezonu.html

http://allegro.pl/item660298040_motomod ... slask.html

http://allegro.pl/item670683556_motomod ... slask.html

http://allegro.pl/item669789825_rekawic ... ozm_m.html

taki zestaw mam zamiar sobie sprawić na nowy Motocykl
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Tokash » 27/6/2009, 00:35

Kolega sobie samochodem śmiga po torze ciekawie mmhhhmmm....
Mi kupili 2 lata temu (NA PIERWSZE MOTO duży ogólnie jestem to motorynka by mi nie pasowała) 80 cross/enduro śmigam sobie za domkiem po łąkach rok temu pół darmo Honde MBX bez papierów tak pojeździć na luziku ew. części sprzedać.
2 tygodnie przed wakacjami zdałem na karte motorowerową.
Chcę kupić motorower Aprilie RS 50 albo Yamahe TZR 50 (oczywiście wcześniej sprzedając dwa wcześniejsze pojazdy) i za nic mama nie chce mi na 50 pozwolić... :/ 2 lata na 80 śmigałem, zdałem na karte (teoretyk 2 błędy a jazda bezbłędnie, poza wyciąganiem nóg ale nie miescily mi sie jak kierownica skrecałem :D) a teraz nie moge sobie motorka kupić. Ale spróbuje tych waszych sposobów. Dzięki ! :D
Tokash
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1/7/2007, 21:49

Postprzez macello » 27/6/2009, 05:04

Nie miałem problemu na namówienie starszych na jakieś moto... do czasu. Do czasu gdy nie rozpieprzyłem się na 1100XX, teraz to mam problem ich na byle co namówic :P Z różnego rodzaju skuterkami, czy tam 125ątkami nie było problemu.

Co do A1 to pewnej nocy przyśniło mi się, że ten papierek by się przydał. Rano wstałem i powiedziałem, że się zapisuję i tak oto mam A1 :P

Pierwsze moto ojciec sam mi kupił, nawet nie musiałem o nic prosic... Był to super Simson S51 N Comfort - jakieś 6/7 lat temu :D
Avatar użytkownika
macello
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22/3/2008, 19:23
Lokalizacja: Trzebiatów / Szczecin

Postprzez Frugos » 27/6/2009, 06:53

Tokash napisał(a):Kolega sobie samochodem śmiga po torze ciekawie mmhhhmmm....
Mi kupili 2 lata temu (NA PIERWSZE MOTO duży ogólnie jestem to motorynka by mi nie pasowała) 80 cross/enduro śmigam sobie za domkiem po łąkach rok temu pół darmo Honde MBX bez papierów tak pojeździć na luziku ew. części sprzedać.
2 tygodnie przed wakacjami zdałem na karte motorowerową.
Chcę kupić motorower Aprilie RS 50 albo Yamahe TZR 50 (oczywiście wcześniej sprzedając dwa wcześniejsze pojazdy) i za nic mama nie chce mi na 50 pozwolić... :/ 2 lata na 80 śmigałem, zdałem na karte (teoretyk 2 błędy a jazda bezbłędnie, poza wyciąganiem nóg ale nie miescily mi sie jak kierownica skrecałem :D) a teraz nie moge sobie motorka kupić. Ale spróbuje tych waszych sposobów. Dzięki ! :D


Dziwna sprawa, bo taka Apka RS lub TZR'ka jeżeli chodzi o moc to to samo co to co już wcześniej miałeś (z tego co się orientuje to Honda MBX jest nawet silniejsza) :)
Avatar użytkownika
Frugos
Bywalec
 
Posty: 602
Dołączył(a): 5/11/2008, 17:05

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê