Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
Advertisement
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez NewBiker » 12/10/2015, 19:05

Model motocykla: Suzuki sv650 custom (taka nazwa widnieje w temacie ogłoszenia)
Miejsce: Ubyszów, miejscowość w województwie świętokrzyskim, obok Skarżyska-Kamiennej
Rocznik: 2000
Kolor: bak w czarnym macie, reszta oklejona carbonem
Przebieg: nieznany, nie podany, zapomniałem zapytać, choć i tak pewnie bym się nie dowiedział bo człowiek, który chciał przeprowadzić ze mną transakcje kompletnie nic nie wiedział (właściciela aktualnie nie było)
Cena: 4800 PLN do negocjacji
Dane właściciela: nr tel: 662236704
Ogólnie motocykl na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie, ale wystarczy się trochę przyjrzeć i można zauważyć, iż rama na lewym boku była spawana, crash pad od spodu ładnie zeszlifowany. Wiem, że ma chronić silnik, ogólnie moto przed upadkiem lecz właściciel przez telefon gwarantował mnie, że on zakładał crash pady i on ani nikt przez te dwa lata co go posiada nie miał żadnej nieprzyjemne przygody, więc coś jest nie tak... Maszyna na pewno leżała ma lewym boku, właściciel jeździł po torze (może coś tam), na prawym prawdopodobnie też. W opisie pisze o dodatkach (link niżej, kto chętny zobaczy), które według mnie zostały założone aby zatuszować jakiś konkretny szlif, gdyż oklejanie carbonem nie było robione dokładnie. Pisze również, że jest prosty co prawdą raczej na stówe być nie może (nie jestem specem, dopiero się uczę tajemnej wiedzy ze świata motocyklów), gdyż po puszczeniu kierownicy motocykl lekko z ściąga na prawo, raz z ściąga raz nie, myślałem że droga krzywa, opona tylna zła (fakt, kwalifikuje się do wymiany), prawy lag się poci, bądź moje ciało jest nie symetryczne, dlatego pojechałem na główną gdzie starałem się ostatecznie wybadać sprawę i to samo, raz z ściąga, raz nie (częściej z ściąga). W dowodzie wpisane 25 kw. Ogólnie prowadzi się dobrze, lecz coś próbuje być zatuszowane, więc jak ktoś lubi spać spokojnie to nie polecam. Silnik wydawał się na zdrowy.
Link: http://olx.pl/oferta/suzuki-sv-650-cust ... bLf4Z.html
Pozdrawiam.
NewBiker
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/10/2015, 18:17


Postprzez emisarius » 25/1/2016, 22:02

http://olx.pl/oferta/honda-pcx-125cm3-2 ... 04f8f3c236

według ogłoszenia Honda PCX 125CM 100% bezwypadkowa

Można oglądać na ursynowie, białołęce (starej gruszy), Piaseczno (Słoneczna), Stara Iwiczna

...
tymczasem,
mocno zdarta centralka po obu stronach, starta nóżka boczna, pogięte (nie otwierające się) podnóżki dla pasażera, klejone plastiki, które ledwo się trzymają

klasycznie twierdzi że on nic nie wie :)
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez marek83 » 27/1/2016, 16:33

Witam czy jest ktoś z gdańska lub okolic i kojarzy tą cbrke?
zastanawiam się nad kupnem może ktoś zna właściciela lub historie tego motocykla bo teraz sprzedaje go handlarz w woj. mazowieckim,
Pozdro
Załączniki
honda2.jpg
honda2.jpg (40.92 KiB) Przeglądane 32118 razy
honda.jpg
honda.jpg (36.02 KiB) Przeglądane 32118 razy
marek83
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2016, 11:12

Postprzez Movi » 5/2/2016, 09:39

Kolego wyżej trochę nie ładnie dodawać foty motocykla którego nie widziałeś w temacie "miny z ogłoszeń".

Mamy do tego odpowiedni dział- oceny motocykli z ogłoszeń.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez FMX650 » 17/2/2016, 20:41

Nie jest to sm ale przestrzegam przed tym sprzedawcom i motocyklem który sprzedaje. Znajomy był dziś oglądać i był zszokowany. Nie chce tu nikogo oceniać, ale tylko ostrzec przed tym motocyklem. No i relacja znajomego:
UWAGA NA "HANDLARZA"! http://olx.pl/oferta/kawasaki-zx6r-CID5-IDbnfmw.html Byłem dzisiaj z kolegą oglądać kawe. Koleś, który niby jest motocyklistą okazał się palantem, który psuje środowisko. Po wypunktowaniu mu większości usterek zaczął zwracać mi uwagę, że odnoszę sie bez szacunku po czym zaczął wymachiwać blachą i mówić, że jest z prewencji(w międzyczasie zaproponowałem mu czy nie mógłby odwieźć pod górę sobie sam motocykla, bo jest on w złym stanie technicznym i mogłoby się coś przydarzyć przy podjeździe pod rodem offroadową górkę). Odpowiedziałem mu w swoim stylu po czym wyszedłem, bo zaczęło się robić niemiło jak obecni zaczęli wkładać między nas ręce
Emotikon smile

1. Niezgodność z opisem aukcji-motocykl nie jest bezwypadkowy-spawane plastiki
2. Lagi puszczają olej
3. Gaźniki są rozregulowane, nawet po 3 odpaleniu z rzędu po pewnym czasie gaśnie
4. Oryginalny tłumik okazuje się być nieoryginalnym
5. Puszcza olej pod pokrywą zaworów i przy koszu sprzęgłowym, zresztą słychać kosz
6. Na oponie zdrapany DOT-szczyt chamstwa (Udawał, że nie słyszy)
7. Motocykl ma tak rozregulowane zawieszenie, że nie czuć ewentualnych skrzywień i rozbieżności w geometrii, lata po drodze jak stara kanapa(zapierał się, że zawieszenie jest takie miękkie dla wygody) Malowane felgi mogą świadczyć o tym, że były prostowane
8. Całe malowanie wygląda jakby robił je Mirek pyndzlem
9. Akumulator padnięty("naładujecie sobie go i będzie dobry")
10. Jakieś przetworniki(latające na zwenątrz owiewki) do ksenonów, które w połowie nie działają
11. Lusterka i przednia szybka poobklejane jakimś karbonopodobnym gównem
12. Jak już wymieniłem prawie wszystko to obstawiałbym, że łożyska główki ramy i w kołach też się do niczego nie nadają(tu akurat tylko moje domysły)
13. Zębatka zdawcza praktycznie nie ma zębów. Łańcuch i zbiorcza są prawie nowe z jakiejś chińskiej firmy
14. Koleś próbuje zastraszać odznaką, a w czasie, gdy powinien być na służbie załatwia prywatne interesy, nie przestrzega kodeksu ruchu drogowego kierując srebrnym subaru o numerach: SBI 36770(normalnie bym się o to nie srał, ale w zaistniałej sytuacji...)
15. Ma jeszcze białego buella, którego wg. mnie zaczął robić pod sprzedaż, twierdził że dla żony kupił...

W ogłoszeniu jest napisane: "Idealny stan techniczny". Podliczcie sobie czy trzebaby było do niego włożyć 3000 zł czy może więcej żeby był chociaż w dobrym stanie? Nie spotkałem się z nikim, kto by tak bezczelnie psuł krąg motocyklistów. Mechanik po przeglądzie potwierdził moje uwagi i znalazł jeszcze coś. Mogę podać na PW, gdyż mechanik nie chce mieć problemów z policją. Więcej komentarza chyba nie potrzeba. Oczywiście nie oskarżam o nic tego policjanta, przecież mógł nie wiedzieć o niczym i tylko kłamać. To stało się normalne w tym zawodzie
Emotikon wink
Moto trzyma na jakiejś działce, która w niczym nie przypomina warunków domowych, jak na zdjęciu z aukcji, co najwyżej dziuple pod lasem. Mam nadzieję, że info rozejdzie się szybko po okolicznych forach.
Avatar użytkownika
FMX650
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21/8/2015, 09:44
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez Peterp079 » 8/3/2016, 09:22

Uwaga na Fazera z poniższej aukcji:

http://olx.pl/oferta/yamaha-fazer-fz6-6 ... eeGUD.html

Moja historia:
Moto z UK zarejestrowane już u Nas.
Przede wszystkim sprzedający kłamie. Bo na pewno bym się nie wybierał go oglądać gdyby mnie nie okłamał przez telefon co do rzeczy o które pytałem. Mianowicie poza wieloma innymi pytaniami, oczywiście padło pytanie czy moto miało jakieś przygody, czy trzeba coś przy nim robić, czy był malowany, czy jest rdza lub czy są zaśniedziałe elementy od spodu. Na każde z tych pytań dostałem odpowiedź że wszysto jest w porządku, rdzy brak, lakier idealny itd.
Kiedy dojechałem na miejsce 2,5h drogi z Kielc okazuje się:
Motocykl przewrócony na obie strony.
Prawa szlif, lewa raczej przewrotka tylko.
Czasza z prawej przy baku popękana i częściowo (mały element) wyłamana. Brakuje wyłamanego kawałka. Nie chce wejść w zaczepy łączące z wypełnieniem ani z prawej ani z lewej strony. Bak zarysowany przez czaszę do blachy i tam już pordzewiały. Ok 1 cm z każdej strony. Zadupek prawy pęknięty prawie od góry do dołu i przytarty. Ciężarek kierownicy z prawej lżej, z lewej bardziej przytarty. Zadupek lewy przytarty nie popękany. No i co przelało czarę goryczy, to wgnieciony bak tuż przy znaczku. Wielkość ok 5cio złotówki. Strona prawa. Lusterka porysowane oba. Pod spodem oczywiście zardzewiały. Tak samo większość śrub.
Przebieg wygląda na prawdziwy. Sprawdzałem w na odpowiedniej stronie i przeglądy MOT pokrywają się z tym co pokazuje licznik. Klocki , tarcze dobre, napęd jeszcze też całkiem dobry stan. Opony ok. Na dwa sezony na pewno starczą.
Technicznie nie ma się do czego przyczepić...
to by było o plusach.
Dzwonię do sprzedającego bo nie było go na miejscu, że powinien mi zwrócić pieniądze za dojazd ze względu na nieprawdę o stanie motocykla co słyszę? Że tam nie ma nic do robienia. Że to jest motocykl a nie samochód. Że plastiki popękane i porysowane to przecież jest nic. Na wgnieciony bak nie miał argumentu, a na rysy na baku od czaszy powiedział że to nie prawda. Że tam nic nie ma... Tak więc motocykl oczywiście nie kupiony.
Wiem że oglądały go już dwie inne i różne osoby i też się nie zdecydowały. Już wiem dlaczego...
Peterp079
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/3/2016, 10:32
Lokalizacja: Kielce

Postprzez maniaczka_87 » 17/3/2016, 14:05

niereformowalna - uzależniona od motocykli nieduża istota. Latam na pięknych motocyklach - ale nie swoich!! Tak, ja naiwna próbuję już wszystkiego by nazbierać na własny - ktoś chce pomóc znaleźć coś w niskiej(nierealnie) cenie? HELP!!!! ZDESPEROWANA....honda cbr600rr - marzenie....
Ostatnio edytowano 17/3/2016, 14:46 przez maniaczka_87, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
maniaczka_87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/3/2016, 13:51
Lokalizacja: olecko

Postprzez Ruda_Małpa » 17/3/2016, 14:29

maniaczka_87 napisał(a):niereformowalna - uzależniona od motocykli nieduża istota. Latam na pięknych motocyklach - ale nie swoich!! Tak, ja naiwna próbuję już wszystkiego by nazbierać na własny - ktoś chce pomóc?może? jest w stanie? HELP!!!! ZDESPEROWANA....honda cbr600rr - marzenie....

Chyba coś Ci się pokręciło, bo to nie jest miejsce na poszukiwania sponsora. :?
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka

Postprzez maniaczka_87 » 17/3/2016, 14:45

nie sponsora tu szukam. Raczej kogoś ogarnietego, kto pomógłby znależć mi coś w dobrej cenie
Avatar użytkownika
maniaczka_87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/3/2016, 13:51
Lokalizacja: olecko

Postprzez Ruda_Małpa » 17/3/2016, 14:49

maniaczka_87 napisał(a):(...) ja naiwna próbuję już wszystkiego by nazbierać na własny - ktoś chce pomóc?(...)

Wiesz, brzmi to co najmniej dziwnie. Jak szukasz pomocy to wrzuć w osobnym wątku link do sprzętu, który Cię interesuje. Koledzy zerkną, coś podpowiedzą albo zajrzyj do wątku pomocna dłoń i tam szukaj kogoś z okolicy, kto pomoże w oględzinach.
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka

Postprzez maniaczka_87 » 18/3/2016, 12:36

dzięki. jeszcze nie wiem jak tu się poruszać
Avatar użytkownika
maniaczka_87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/3/2016, 13:51
Lokalizacja: olecko

Postprzez front247 » 16/4/2016, 18:06

witam
Chciałbym przestrzec przed motocyklem ktory dzis byłem ogladać. Przejechałem 500 km w obie strony plus laweta i okazało sie ze opis z aukcjii odbiega w kluczowych sprawach od rzeczywistoci.
Opis wydaje sie rzetelny sprzedajacy przez tel. takze wydawalo sie w mily rzetelny sposob przedstawił sprawe.
Niestety.
Na miejscu okazało sie ze jedna tarcza lata jak mucha po pustym pokoju..natychmiast do wymiany..druga troszke lepiej,w opisie aukcji ze tarcze w dobrym stanie. Druga sprawa wyg;lad zewnetrzny,w aukcjii ze w stanie idealnym i zadbany ! na miejscu ..motocykl jest wlasciwie z kazdej strony lekko porysowany,poobijany na baku 2-3 glebokie odpryski..nie do zobaczenia na foto. Reszta opisu rzetelna.
No i trzecia rzecz....gdybym nie popatrzył dokładnie....silnik zarzygany olejem...kiedy wyciagnałem reke spod miski..sprzedawca zszokowany mówi do mnie cytuje : oooo a to mnei pan zszokował ze tam cos cieknie,, Nie wie ze silnik cały w oleju w dodatku po zimie kiedy stoi?
Nawet nie odpalałem i nie robilem jazdy próbnej....uslyszałem tylkona odchodnym..przepraszam. Ale ponad 150 zł za podroz oszlo sie kapać. Motocykl w duzej mierze niezgodny z opisem oraz informacjami przez telefon...w tych kluczowych aspektach. A sprzedawca sie zarzekał ze jest motocyklista i nie wcisnał by miny bo tu chodzi o bezpieczenstwo...latajace tarcze i zalany olejem silnik ..hmm rezcywiscie wcale to nei wpływa na bezpieczenstwow litrowym sporcie. Odradzam zeby nie narazic sie na koszty. Wklejam link i skan z aukcjii.

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsxr-1000-k ... d5c616e96c
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=114815

Postprzez forfiter » 8/5/2016, 19:17

to chyba nadaje się do tego działu viewtopic.php?t=114815


http://olx.pl/oferta/aprilia-rs4-rs-125 ... d8d25aa5e3
Tel: 668 376 937 668376937

Aprila RS4 125 2013 Pobiedziska pod Poznaniem. Motor nie po jednej glebie, ale po paru na każdą stronę. Chłodnica cała, ale owiewki malowane, naklejki nieoryginalne, odchodzą - sztuka!
Tarcze przód i tył do wymiany. W moim poprzednim moto po 40tkm wyglądały lepiej. W silniku grzebane bo widać nieoryginalne uszczelki. Ogólnie motocykl wygl
forfiter
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:07
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Bies601 » 22/5/2016, 14:38

Ciekawe skąd i za ile oni biorą takie ulepy :D
<a href="http://www.ketoza.pl/">Dieta ketogeniczna</a>
Bies601
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 18/8/2011, 18:22

Postprzez ceiling moldings » 8/7/2016, 22:19

Wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić cały dział o tym, a posty podzielić, np. ze względu na pojemności. Oszczędziłoby to szukania.
ceiling moldings
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/7/2016, 22:17

Postprzez silver007 » 25/8/2016, 16:44

http://allegro.pl/honda-cbr-250r-abs-pe ... ml#thumb/3
Ogłoszenie wygasło, ale pewnie pojawi się znowu. Miejscowość Lipówiec (gm. Ojrzeń) - bardzo mała wieś, więc wiele tam CBR'ek raczej się nie pojawi :)

Informacje wrzucam dla tych, którzy być może byliby zainteresowani zakupem CBR 250 z tego miejsca, więc warto wiedzieć co spotkają na miejscu.

No to po kolei...
Rocznik w ogóle niewspółmierny do ceny (7000 za 2011). To widać od razu i nie ma co oczekiwać cudów, ale że miałem niedaleko to postanowiłem zobaczyć co to jest. Pojechaliśmy podręcznikowo we dwóch.
Wrażenia?
- Sprowadzona z UK - lampa oczywiście nie została wymieniona, bo skoro diagnosta podbił przegląd to po co...
- Wg sprzedającego bezwypadkowa. Są ślady na kierunkach, manetce i lusterku mówiące, że nie do końca. Plastiki po prawej stronie spawane.
- Lagi podobno uszczelnione i zmieniony olej. Może i tak, ale na wiele to nie pomoże, bo są porysowane i uszczelnienie na wiele się nie zda. Obie w oleju.
- Wizualnie wygląda z wierzchu ładnie. Kilko kilka rys tu i tam, bądź małe wgniecenia.
- Do zmiany natychmiast opony (sprzedawca o tym pisał) i klocki hamulcowe z przodu. Tarcze w dobrym stanie.
- Silnik chodził równo i nic niepokojącego nie było słychać.
- Jazda próbna zakończyła się po 3 minutach bo motor tak ściągało na bok, że było to wręcz niebezpieczne, więc bez większych dyskusji i dalszego szukania potencjalnych defektów wsiedliśmy w samochód i odjechaliśmy. Plastików nie ściągaliśmy ani bliżej nie przyglądaliśmy się silnikowi i ramie, bo nie było sensu (i komary chciały nas zagryźć, go gość mieszka nad rzeką :D ).
Jak ktoś bardzo chce mieć tanie CBR to śmiało, ale raczej warto dołożyć 2-3 tysiące i kupić coś pewniejszego ;)
silver007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24/7/2016, 22:17

Postprzez JohnnytheB » 25/11/2016, 15:39

Cwaniak kłamczuszek ninja 250.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-moto ... eb3b9e1527. Według Pana wystawiającego motocykl zakupiony od kobiety za 3700 zł. Plastiki wymienione bo były popękane, nic nie puka nic nie stuka przebieg (edit przebieg 21000 mil czyli ok 40000 km).Tylna opona do wymiany bo zjeżdżona. Pan Sprzedaje z żalem przez problemy ze zdrowiem.


Ten sam motocykl te same tablice i aukcja na której owy sprzedający go zakupił https://www.olx.pl/i2/oferta/kawasaki-g ... grtwt.html . Cena 1950zł. Pan sprzedaje z żalem za 1300 więcej niż kupił. Od lipca do teraz zjechał tylną oponę (co trzeba robić 250 aby tego dokonać w tak krótkim czasie??) No i o ile pamiętam sprzedającym na poprzedniej aukcji był mężczyzna.
JohnnytheB
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2016, 13:12

Postprzez projektlancuch » 6/12/2016, 11:16

Yamaha XJ6 Diversion z Bolesławca.
VIN: JYARJ190000000309
Kłopot w tym, że numeru vin nie ma w bazie danych Yamahy.
Wniosek: motocykl najprawdopodobniej powypadkowy.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xj6-di ... 592c0e29ad
Załączniki
14459811_1304639046222638_9765354_n.jpg
14459811_1304639046222638_9765354_n.jpg (33.36 KiB) Przeglądane 20287 razy
projektlancuch
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/12/2016, 11:01
Lokalizacja: Lubuskie

Re: MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Postprzez Radziol » 5/3/2017, 09:14

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-hor ... c832d9a843

W załączniku Honda Hornet z 2001 r. z Brodnicy. Byłem wczoraj oglądać i motocykl przy hamowaniu ściąga mocno w prawo. Na pewno miał szlifa na lewą stronę. Do tego malowany bak i coś niepokojąco chodził silnik. Aha, jeszcze z prawej lagi ciekło i prawy kierunek miał czerwony.

Właściciel tłumaczył, że mało nim jeździ i nic nie wie. Podobno wszystkie przygody miał wcześniej we Włoszech. Jeśli to jest stan bardzo dobry, to nie wiem co to dla właściciela znaczy stan słaby.
Avatar użytkownika
Radziol
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2/7/2009, 17:16
Lokalizacja: Toruń

Re: MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Postprzez Fabrykant_ » 15/3/2017, 21:18

ZX6R, 2006r
https://www.olx.pl/oferta/kawasaki-zx6r-636-2006r-yoshimura-CID5-IDkJ5kO.html (otwórz link)
http://screenshot.sh/n7ZTYHAcsHDTJ (otwórz link)
Motocykl raczej nie posiada elementu nie malowanego (do tego chyba przez jakiegoś Janusza w szopie). Brakuje wypełnienia/nadkola zadupka, prawej wewnętrznej osłony przy przednim kole i lewa jest chyba po prostu zamontowana na ślinę... Prawe wypełnienie przy kierownicy podobnie.
Pęknięte jest ucho przy śrubie mocującej zbornik przy kierownicy.
Wizualnie kawa musiała mieć niezłe przejścia, mechanicznie może i byłoby nieźle. Silnik pracował ładnie, aczkolwiek nie jeździłem, bo już nie było sensu.
Właściciel sprzedaje po roku
Ze sporej odległości wygląda nawet ok, im bliżej tym gorzej.
Poważnie bym się zastanawiał czy dać za to dychę, a do ceny daleko.
Fabrykant_
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/3/2017, 21:02

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr