Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Vergon » 30/9/2013, 16:35

january25101984 napisał(a):
Vergon napisał(a):Po czym wnioskujesz, że uszkodzona?

byłem ogladałem, i widziałem :) temt tej hondy jest tutaj http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/v ... 85&t=21840
na dodatek widziałem zdj moto podzwonie


No ale co widziałeś? Pęknięcie? Spawy?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez january25101984 » 1/10/2013, 17:37

Vergon napisał(a):
january25101984 napisał(a):
Vergon napisał(a):Po czym wnioskujesz, że uszkodzona?

byłem ogladałem, i widziałem :) temt tej hondy jest tutaj http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/v ... 85&t=21840
na dodatek widziałem zdj moto podzwonie


No ale co widziałeś? Pęknięcie? Spawy?

Głębokie zniekształcenie (zagięcie) ramy w miejscu gdzie wychodzi sztyca dolej półki.Dostał silnego strzała w koło, i sztyca uszkodziła ramę. Zdeformowanie ramy jest takie, że widać łożysko. Cały przód w moto wymieniony
january25101984
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5/11/2012, 23:13
Lokalizacja: Nowy Sącz


Postprzez Carbonowy » 6/11/2013, 20:55

schwarz napisał(a):Moim zdaniem w starym ma prawo się popsuć wszystko co możliwe w jednym sezonie i nie widze w tym nic dziwnego. To jest urok używanych sprzętów. Niestety coraz więcej osób myśli że uzbiera 10 koła to już kupi motor do którego nie trzeba nic dokładać przez conajmniej 3 sezony. A prawda jest taka że 10 koła na dobry motor to bardzo mało.



Schwarz - dobrze powiedziane ! - używany sprzęt znaczy że jest używany a wiec ma prawo być zarysowany itp. Stawiam ze 95% jeżdżących na moto coś zarysowało, uszkodziło w sprzęcie a potem każdy szuka igły i to za najmniejszą kase w PL a jednego z drugim połączyć się nieda......
Suzuki GS500 > Suzuki GSF600 > Honda CBR600F > Honda CBF1000
Avatar użytkownika
Carbonowy
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 29/8/2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kvba » 8/12/2013, 22:41

Siema, byłem dzisiaj oglądać K3 i łapy mi opadły. Jak zwykle zresztą przy kupowaniu motocykla w PL...


http://otomoto.pl/suzuki-gsx-r-M3863531.html
Obrazek (otwórz link)
Więc tak:

- przebieg 8tys! Śmiech na sali! Po samej pracy silnika obstawiam, ze ma nalatane z 40tys. Do tego napęd wymieniony i już powoli się kończy.

- oryginalny lakier! Ściema! Oryginalny lakier jest tylko na baku i zadupku. Czacha i boczki to najprawdopodobniej freestyle tego co było na allego w tym malowaniu. Czacha różni się odcieniem od reszty, jest porysowana, a lewy boczek wyszczerbiony u góry i odstaje od airboxa. Stelaż czachy jest tak krzywy, że ledwo co boczki zostały skręcone z czacha... Ktoś mówił o ideale. Yhyyyyy :)

- odpowietrzniki od zacisków są tak zaśniedziałe, że obawiam się, że mogą zostać zerwane przy pierwszym odpowietrzaniu hebli. Nie wiem, ten motocykl nawet jak na Angola wygląda naprawdę kiepsko jeśli chodzi o "szkody" po wilgoci...

Generalnie rzecz ujmując, stan miał być IDEALNY, a de facto motocykl jest po przejściach. Przebieg 8tys, absurdalnie nierealny. Moim zdaniem sprzęt warty jest może z 12 koła, bo moim zdaniem jest to jajko niespodzianka.
Ostatnio edytowano 19/12/2013, 22:09 przez Kvba, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kvba » 13/12/2013, 23:04

Wczoraj byłem oglądać kolejnego ulepa który miał być motocyklem w świetnym stanie, a okazał się być motocyklem powypadkowym. Człowiek który sprzedaje tą padlinę jest moim niekwestionowanym mistrzem ściemy jak na chwilę obecną.

Obrazek (otwórz link)
http://allegro.pl/suzuki-gsx-r-1000-k4- ... 09911.html

Więc tak. Z Wrocławia do Inowrocławia miałem prawie 300km w jedną stronę. Niemało ale do uniesienia skoro zostałem zapewniony przez sprzedającego, że warto przyjechać po ten egzemplarz, bo jest w zadowalającym stanie i JEDYNE co trzeba zrobić w nim to wymienić uszczelniacze w zawieszeniu bo LEKKO POCI SIĘ PRAWA LAGA. Z wad, przez telefon dowiedziałem się tylko o tym, że najprawdopodobniej zadupek był malowany, są drobne odpryski lakieru na czaszy i błotniku i lewy dekiel jest przerysowany (w sumie nic dziwnego, normalna sprawa - moto ma ponad 10 lat).

Co zastałem na miejscu? Wszystkie owiewki zmienione ale wyglądało to w miarę schludnie. Licznik porysowany. Ograniczniki poodbijane z obu stron, a prawy ogranicznik na dolnej półce był spawany... Stelaż zadupka pęknięty z prawej strony i poklejony jakąś glinką, która i tak pęka, wszystko podmalowane, żeby specjalnie nie rzucało się w oczy. Lagi porysowane od wkładania i wyciągania, tarcze hamulcowe prostowane po dzwonie i na ich czarnej części wyszczerbione na całym obwodzie, w dodatku tarcze były założone na odwrót. Miała się delikatnie pocić prawa laga. W rzeczywistości pociła się prawa i dosłownie lało się z lewej lagi. Wszędzie pełno naklejek zakrywających rysy po dzwonie. Nie wiem co mnie podkusiło ale wykonałem jazdę testową. Za każdym razem przy hamowaniu, przód motocykla latał na boki (opona się nie ślizgała) i walił się na lewą stronę.

Podsumowując, silnik chodził pięknie, ale dla samego silnika i markowego wydechu nie ma sensu inwestować 14tys zł (bo do takiej ceny zszedł sprzedający) w sprzęt który jest naprawdę niebezpieczny dla jego kierowcy.

Szczerze nie polecam tego egzemplarza i tego sprzedającego, gość jest niepoważny, lata na motocyklach już sporo czasu i nie ma bata żeby nie wychwycił wad tego motocykla, kiedy większość z nich jest widoczna gołym okiem i nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy. Straciłem kasę na benzynę i cały dzień jazdy, ale ciesze się bo mogłem zostać wyj***ny na 14 koła.
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin35 » 9/2/2014, 12:40

Dobry temat zawsze To przestroga pozdrawiam

Za spam ostrzeżenie- Boshi.
Marcin35
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/2/2014, 11:43
Lokalizacja: Fulda

Postprzez transalp12 » 20/2/2014, 11:54

Jestem nowy na forum ale widzę, że rozumu nasi koledzy za grosz nie mają. Jak można wierzyć, że sportowy motocykl 13 letni nie miał szlifa, przewrotki itd. Ludzie to są sportowe motocykle. Mają prawo mieć malowane plastiki, wymienione wielokrotnie uszczelniacze, uszczeliki, nie będzie na fabrycznych oponach motocykl z 2003 roku choć ma 8 tyskm. Zdarzają sie przypadki, ale wtedy osoba ktora ma niezarysowany np. Gsxr600 z 2003 roku powinna sobie kupić z750 lub Horneta. Jesli sie nie wyglebila to znaczy że użytkowała go niezgodnie z przeznaczeniem. Nie piszcie bzdur typu, że pojechalem zobaczyć 15 letniego sporta , w ogłoszeniu było napisane, że jest w 100 % bezwypadkowy, jest idealny, a tu przyjeżdżacie a motocykl ma pomalowane plastiki, opony niezgodne z rocznikiem, zarysowane ciężarki, klamka krzywa, cieknie z uszcelniacza. Jakie to ma znaczenie, nie kupujecie nowego w salonie, zawsze coś trzeba zainwestować. Najważniejsza jest rama , jak był użytkowany. Jeśli wybieracie najniższą cenę z allegro to nigdy, przenigdynie nie spodziewajcie się perfekcji. Pojedzcie na zachód, niemcy francja włochy w jaki stanie są pojazdy 15 letnie. Gwarantuje Wam, że w takim samym, tylko nikt nie robi problemu z malowanych plastików, uzczelniaczy itd.
transalp12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/2/2014, 11:24
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez melvin » 27/2/2014, 15:47

Oglądaliśmy ze znajomymi te 2 sztuki GSów 500 w Łodzi:

http://allegro.pl/suzuki-gs-500-2001rok ... 58914.html

Opony struchlałe, napęd nie równo wyciągnięty i do wymiany, krzywy tył (zgięty w lewo), motocykl wali się na prawo w czasie jazdy i szarpie kierownicą po jej puszczeniu, pęknięte główne mocowanie z przodu silnika, lakier oryginalny tylko na zadupku, poza tym ładnie się wkręca na obroty, i zaczyna być słychać rozrząd, skończył się przegląd, zegary rzeźbione, lakierowana rama, ogólnie moto wymagające sporo inwestycji i prawdopodobnie nieopłacalne jeśli by ktoś chciał robić na igłę. moto prawdopodobnie o coś zahaczyło lecąc na prawym boku.

http://allegro.pl/suzuki-gs-500-e-2000r ... 74428.html


ten egzemplarz ogólnie nie wyglądał najgorzej, słabo się wkręcał na obroty, jednak trochę mu się poprawiło po jeździe próbnej, jedzie prosto i nie szarpie kierownicą, sporo zaprawek zrobionych pędzelkiem na ramie i silniku ale ogólnie wypada nieźle jak na 14letnie moto dla początkujących, silnik podobno miał zmienianą głowicę i cylindry, moto leżało na prawej stronie, bak z lewej podrapany i z zaprawkami, napęd do wymiany, bo jest w połowie naciągu ale wisi jak psu jaja, po naciągnięciu zostanie 1/4naciągu, opony z lat 90tych, bieżnik jest, ale są do wymiany.
rozbite prawe lusterko, ogólnie silnik pracuje bardzo równo i ładnie, elektryka sprawna, przednia tarcza hamulcowa nosi ślady szlifu, motocykl ma dwa główne mankamenty, pierwszy to tarcza hamulcowa z przodu, jest z innego motocykla, ma mniejszą średnicę i klocki łapią jedynie 2/3 tarczy, drugi to cena sprzedający mimo pokazania mu palcem ile trzeba w tym moto wymienić, nie był skory żeby zejść z ceny chce go oddać za 4700zł i raczej ciężko będzie coś z tego urwać.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez transalp12 » 4/3/2014, 20:51

Chyba o tych Gs-ach to nie w tym dziale. Moderator a bzdety wypisuje ?



Zgodnie z umową przyznaje ci warna za SPAM. MLV
transalp12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/2/2014, 11:24
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez melvin » 4/3/2014, 20:56

wskaż mi bardziej odpowiedni i już istniejący dział oraz temat a sam sobie przyznam ostrzeżenie, jeśli nie zrobisz tego w 24godziny ty je dostaniesz za spam.


chyba że wg ciebie motocykl opisywany przez sprzedającego jako idealny w którym klocki nie pracują na całej powierzchni roboczej tarczy, ze starymi oponami i napędem który tak na prawdę nie jest w połowie naciągu tylko na jego końcu, albo taki który ma pęknięte mocowanie silnika, malowany bak i błotnik a według sprzedającego nosi tylko normalne ślady używania i jest prawie idealny to nie miny, w tym wypadku nie mamy o czym rozmawiać. Pozostaw tylko swój nick do allegro/tablicy żebym kiedyś przypadkiem nie jechał do ciebie po igłę co to niemiec płakał jak sprzedawał...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez transalp12 » 6/3/2014, 13:13

Kolego nie chodzi o dział tylko o realia. GS500 14 letni nigdy nie będzie idealny chyba że kupisz pojazd kolekcjonerski. Z założenia jest to pojazd do nauki jazdy albo dla listonosza. Wielokrotnie przekazywany z rąk do rąk. Więc nie ma sęnsu się rozwodzić nad pojazdem, gdzie nie stwierdziłeś powypadkowości, a stwierdzasz uchybienia w estetyce i elementach eksploatacyjnych. Sam zawsze sprzedajesz pojazd na nowych oponach prosto po przeglądzie i dajesz 100 pln na zatankowanie. Żart !!! Przed czym chcesz ostrzec ?
transalp12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/2/2014, 11:24
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez melvin » 6/3/2014, 15:31

prawdopodobnie nie rozumiesz słowa pisanego, skoro sprzedawca twierdzi że motocykl jest idealny i nosi tylko drobne rysy to takiego sprzętu oczekujesz jadąc na oględziny. Skoro okazuje że się że sprzedający zrobił cię w przysłowiowego ch*ja bo nie zgadza się nic z tego co mówił o motocyklach to jest to mina. Nie ma obowiązku pisania i mówienia tylko w samych superlatywach o motocyklu przez sprzedającego, więc każde odstępstwo od opisywanego stanu jest wprowadzeniem klienta w błąd.
Skoro dla ciebie pęknięte główne mocowanie silnika (i dekiel bez rysy) to nie jest przeszłość powypadkowa tylko normalny ślad użytkowania to proszę nie wypowiadaj się więcej w tym temacie, bo wprowadzasz ludzi w błąd.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez gumis » 9/3/2014, 18:22

viewtopic.php?t=96834

Ot kolejny trupek
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Backi » 21/3/2014, 20:28

Witam. z racji złamanego obojczyka, nie bede sie rozpiisywał

Byłem we wtorek (18.03) ogladac suke z750 w Rzeszowie (sklep z motocyklami na Gozdzikowej) i po zobaczeniu moto, na pierwszy rzut oka było wszystko ok, palił pieknie, rowno itd... po ogledzinach (nie trzeba było długo szukac) kumpel zauwazyl pekniety spaw na ramie prze 'glowie(?)" i po obejrzeniu innego moto z tej serii wyszlo nawet, ze sa na obu reamach inne spawy - wniosek nasuwa sie sam, a po poinformaniu panów zajmujacych sie tym, ich mina była bezcenna i stwierdzili waląc prosto z mostu, ze juz daja go na warsztat i wystawia spowrotem na aukcje (!!!!!!)

link do aukcji:
http://otomoto.pl/kawasaki-z-750-piekny ... 48825.html
Backi
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30/1/2013, 14:29
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez Krokodylos » 31/3/2014, 17:42

witam jestem nowy na forum a w zasadzie także nowy w temacie motocykli. Chciałbym zakupić motocykl co sądzicie o tych ofertach?
http://tablica.pl/oferta/honda-cbr-600- ... 5jh5j.html
http://tablica.pl/oferta/honda-cbr-600- ... 5rFpD.html
http://tablica.pl/oferta/honda-cbr-600- ... 5rKdP.html

prosze o pomoc gdyż jestem zielony w tym temacie . liczy się każda konstruktywna opinia , dziękuje
Krokodylos
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 31/3/2014, 17:32
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dragus1208 » 31/3/2014, 18:50

Ja byłem dzisiaj wybrać się oglądać tego GS'a

http://otomoto.pl/suzuki-gs-500-lift-sp ... 63402.html

Przez telefon koleś twierdził że zalać i jeździć, ewentualnie odmalować żeby było 100% git.

Na miejscu okazało się że ruina totalna. Tarcze hamulcowe do przetoczenia albo wymiany. Łańcuch trochę pordzewiały.
Przednie koło miało bicie, rama była tak zardzewiała jakby była gięta/prostowana, w tylu miejscach było rudej że bałbym się tym jeździć. Najgorsze okazało się to że silnik to jakiś składak. W gs500 od 1996 roku zakładali srebrne silniki, ten od srebrnego miał tylko boczne kapy, silnik był czarny!! Gość próbował wciskać kit że wypiaskowany i pomalowany ale... Na dodatek w silniku od prawej strony coś stukało co nawet odwiodło mnie od jazdy próbnej, jednym słowem totalny trup. W tej cenie na pewno się nie opłaca, wkładu jeszcze raz tyle ile cenią sobie za ten motocykl.
dragus1208
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/4/2011, 08:30
Lokalizacja: Chojnice

SV650 A2

Postprzez pawel06955 » 4/4/2014, 15:03

Jestem nowy na forum, więc cześć wszystkim.

Co sądzicie o tej sv?

http://otomoto.pl/suzuki-sv-650-s-2005r ... 49749.html
pawel06955
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/4/2014, 15:00

Re: SV650 A2

Postprzez Vergon » 4/4/2014, 15:09

pawel06955 napisał(a):Jestem nowy na forum, więc cześć wszystkim.

Co sądzicie o tej sv?

http://otomoto.pl/suzuki-sv-650-s-2005r ... 49749.html


Człowiek, ogarnij się i przeczytaj jeszcze raz nazwę tematu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Seba_ER5 » 6/4/2014, 13:36

Na miejscu okazało się że ruina totalna. Tarcze hamulcowe do przetoczenia albo wymiany. Łańcuch trochę pordzewiały.
Przednie koło miało bicie, rama była tak zardzewiała jakby była gięta/prostowana, w tylu miejscach było rudej że bałbym się tym jeździć.


Zaraz zaraz oki rozumiem ale aluminiowa rama nie rdzewieje tylko sie utlenia, wiec skad ta ruda?
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Vergon » 6/4/2014, 14:31

Seba rama w GSie jest skręcana z kilku elementów, przednia część jest metalowa, stelaż tył też jest metalowy i właśnie w tych miejscach wychodzi ruda w GSach szczególnie po glebach jak idą naprężenia od setów i uszkadzają powierzchnię lakieru.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości




na gr
cron