Zobacz wątek - Witam:(
Advertisement
NAS Analytics TAG

Witam:(

O wszystkim
_________

Witam:(

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 11:47

Witam wszystkich :) nie mam otorka ,ale jstem zwiazana emocjonalnie , bo mój syn jezdzi na ścigaczu i powoli oswajam sie z ta myslą, i uczę sie razem z nim....jak jemu dać spojój i samej zyć w miare....pozdrawiam
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA


Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 12:11

MOŻE MACIE JAKIES SPOSOBY, JAK POZBYĆ SIE TEGO STRACHA??:(...BĘDE WDZIĘCZNA!!POZDRO
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA


Postprzez Ciechan666 » 20/5/2009, 12:53

A syn ma lat ile? Przedewszystkim porozmawiaj z nim... Warto byłoby może zapisać się na kurs doskonalenia jazdy na motocyklu i pójdź tam z nim. Zobacz jak to wygląda z bliska, poznaj ludźi, którzy jeźdżą, pogadaj z nimi... powinno pomóc.
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 13:02

Syn ma 19, lat, tak rozmawiam z nim:),w tamtym sezonie jezdził tylko u kolegi , a teraz ma go juz w domku i jeżdzi codziennie, wprawdzie ,nie jezdzi jakos bezmyślnie, ale taki motor nie kupuje sie by jezdzic nim 40km/h!podziwiam ludzi z ta pasja i staram sie mu towarzyszyc w tym co robi i rozwijac w nim piękno tej jazdy!!i mam nadzieje ,że mi sie to uda!!
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez Ciechan666 » 20/5/2009, 13:07

Przedewszystkim nie rób tego co moja mama robi :-) Ciągle mi powtarza jak bardzo się boi o mnie i potem mam kaca moralnego... ale i tak jeźdżę :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 13:12

no właśnie:) a ja tak robie, mimo ,ze wiem ze go wkurza, albo dzwonie jak go dłuzej nie ma :(i to go dopireo wkurza...juz powoli sie przyzwyczajam, ale ciągle mam stracha..jak tylko słysze ,ze wyjezdza!!
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 13:45

Ciężka sprawa. Jedyne co mogę podpowiedzieć to:

- niech syn czyta dużo książek o jeździe, potem dobrze by było żebyś Ty je przeczytała
- bardzo dobrym posunięciem byłoby zapisanie chłopaka na kurs doskonalenia jazdy. pewnie dodałoby to pewności i Tobie

Jesteś w stanie powiedzieć nam jakie to moto? Może udałoby się z synem dogadać i zmniejszyć na jakiś czas moc w motorze?
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 14:02

TAK:) YMASZKA FAZER 600:(,CZYTA GAZETKI MOTOCYKLOWE, W NECIE, DUŻO,ŚLEDZI TEN TEMAT NIE OD DZIS...ALE WIEM,ZE JAK SIE SIADA NA 2OO TO SWIAT SIE ZMIENIA!!
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez Ciechan666 » 20/5/2009, 14:06

Nie zmienia, tylko bardzo szybko przewija :-) A tak na serio - fazera można zdławić w autoryzowanym serwisie. Jak dobrze pamiętam z 98 koni do jakichś 70-ciu... tak mi przynajmniej kolega który tym jeździ tłumaczył...
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 14:17

Ciechan666 napisał(a):Nie zmienia, tylko bardzo szybko przewija :-) A tak na serio - fazera można zdławić w autoryzowanym serwisie. Jak dobrze pamiętam z 98 koni do jakichś 70-ciu... tak mi przynajmniej kolega który tym jeździ tłumaczył...


Ja bym dławił albo na obrotach odcinke zrobił. Napewno do zrobienia

ZGAGA napisał(a):
TAK:) YMASZKA FAZER 600:(,CZYTA GAZETKI MOTOCYKLOWE, W NECIE, DUŻO,ŚLEDZI TEN TEMAT NIE OD DZIS...ALE WIEM,ZE JAK SIE SIADA NA 2OO TO SWIAT SIE ZMIENIA!!


miałem na mysli fachowa literature odnośnie bezpiecznej jazdy, przygod na drodze i zachowan jakie trzeba sobie wyrobic.
Jak i Ty to przeczytasz i będziesz miała w świadomości że on o Tym wie i się stosuje do tego (co jest najwazniejsze) to pewnie bedzie Ci latwiej. U mnie to zadzialalo i moja lepsza polowka juz sie tak nie zamartwia.

Pozatym jak pisałem - pomyśl nad szkola doskonalenia jazdy
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 14:21

ACHA!DZIĘKI:)TYLKO ZOSTAJE JEDNO ALE!PRZEKONAC MŁODEGO, A TO JEST NIE BYLE WYCZYN HEHE!!:)ŁADNIE POW;,,SZYBKO PRZEWIJA''...NAPRAWDE POBOBA MI SIE TA PASJA I ZAWSZE ODNOSZE SIE DO WAS Z SZACUNKIEM I SPOGLĄDAM TRZY RAZY W LUSTRECZKO....
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 14:25

NO MASZ RACJE,SZKOŁA DOSKONALENIA JAZDY TO JEST DOBRA SPORAWA ,WARTA POMYSLENIA I LITERATURAK FACHOWA TEZ!!:)DZIEKUJE ZA POMOC!!
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 14:26

A MASZ MOZE JAKIES KONKRETNE KSIAZKI NA MYSLI??
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 14:32

ZGAGA napisał(a):A MASZ MOZE JAKIES KONKRETNE KSIAZKI NA MYSLI??


owszem:

http://www.amazon.co.uk/Motorcycle-Road ... 011341143X (niestety po angielsku i ruch lewostronny ale i tak swietna pozycja)

http://sklep.scigacz.pl/strategie-ulicz ... -7086.html

http://sklep.scigacz.pl/motocyklista-do ... -7085.html
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez Ciechan666 » 20/5/2009, 14:34

ZGAGA: nie pisz posta pod postem, tylko korzystaj z opcji "edytuj", masz ją nad swoim postem aktywną. Bo zbesztana zostaniesz sromotnie :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez WeWonItThreeTimes » 20/5/2009, 14:36

Ciechan666 napisał(a):ZGAGA: nie pisz posta pod postem, tylko korzystaj z opcji "edytuj", masz ją nad swoim postem aktywną. Bo zbesztana zostaniesz sromotnie :-)


i nie krzycz (nie pisz wielkimi literami) ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 14:44

Oki:(( juz sie poprawiam...początki bywaja trudne...:)dziex
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez falconiforme » 20/5/2009, 14:51

ZGAGA, boimy się tego czego nie znamy.

Twój strach jest nabytymi złymi przeświadczeniami jaki wkoło słyszysz. My sami jesteśmy ostro wnerwieni na ciągłe atakowanie motocyklistów. Non stop wypisują o nas w artykułach, mediach, gazetach niestworzone rzeczy. Jak już piszą to za każdym razem używają chwytających epitetów:
"z ogromną prędkością"
"siła uderzenia była tak duża"
"Wystarczy sekunda nieuwagi"
"Większość motorów pierwszą setkę osiąga w trzy sekundy"
"Przerażające statystyki"

A jak się przyjrzysz tym epitetom to one są odwrotnie proporcjonalnie do rzeczywistości :!:
Jak już opisują wypadek z udziałem motocykla to nie to nie jest ważne ile jechał motocyklista zawsze napiszą "z ogromną prędkością". Albo napiszą świadkowi widzieli. Czy każdy ma radar w oku??
Najśmieszniejsze jest to że nikt nie widzi nadjeżdżającego motocykla ale za to każdy wie ile jechał z dokładnością do 5km/h.

Większość motocykli nie osiąga setki w 3s. Do tego trzeba mieć motocykl który ma 180KM. I uwierz mi że między motocyklem który osiąga setkę w 3s a tym co 4s są lata świetlne różnicy.
I jeszcze jedno motor to inaczej silnik, a motocykl to pojazd jednośladowy z motorem.

Gdzie są te "Przerażające statystyki" ??
W 2008 roku zginęło ok 240 motocyklistów, w samochodach 5500. A jeśli weźmiesz stosunek ilości wypadków do ilości pojazdów to wyjdzie, że nie ma znaczenia czy siedzisz za kółkiem czy na motocyklu, oczywiście po uwzględnieniu zimy itp itd.

Do tego 60% wypadków motocyklowych spowodowanych jest przez kierowców w samochodach. Ja się wcale nie dziwię. Ja jeżdżąc codziennie samochodem, kilka razy w roku zajeżdżają mi kierowcy samochodów drogę gdy wyprzedzam (jestem już dawno na lewym pasie z włączonym kierunkiem). Jak oni nie widzą dużego kombi to jak mają zobaczyć motocykl? Sama zauważ że nikt nie zdaje sobie sprawy jak ważne są kierunki.
Kierunków nie używa właściwie 90% kierowców.

Bezpieczeństwo motocyklowe:
- na motocyklu więcej widzisz bo siedzisz wyżej
- na motocyklu więcej widzisz bo nie masz progów przy szybach.
- wyprzedzając nie masz toru kolizyjnego, wystarczy by wyprzedzany kierowca posunął się 40 cm w prawo.
- wyprzedzanie trwa 2-4 sekundy
- na jezdni nie zajmujesz wiele miejsca dlatego zawsze masz szansę uciec
- w każdym motocyklu masz hamulce godne ponad 300 konnego samochodu.

Niebezpieczeństwo motocyklowe:
- brak strefy zgniotu, gdyby była ginęli by ludzie w samochodach a nie na motocyklach.
- brak wiedzy i techniki jazdy jest niebezpieczny głównie ze względu na buraków w samochodach.
Niestety na motocyklu trzeba myśleć za innych.

Wiem że się martwisz i bardzo dobrze. Szukasz informacji i to jest najważniejsze:!: Literatura będzie super dla każdego.
Nic nie poradzisz na zamiłowanie do motocykli jedynie postaraj się zrozumieć ten świat bo nie da się z nie go zrezygnować.
Nie daj się ludziom opowiadającym motocyklowe bajki bo to idioci.

Pozdrawiam
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez ZGAGA » 20/5/2009, 15:12

Dziękuje...:)jestem bardzo wdzięczna za pomoc, nie myslałam ze okażecie mi ja ,ale wielki szacun dla was!!wiem że zamiłowania do motocykli nie zniszcze, nie mam takiego zamiaru nawet, bo ja go tez połknełam:)) i bede go rozwijac razem z nim!!pozdrawiam
Avatar użytkownika
ZGAGA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2009, 09:52
Lokalizacja: TURZA

Postprzez kondraxk » 20/5/2009, 17:27

Po pierwsze:Przeciwskręt, przeciwskręt i jeszcze raz przeciwskręt (otwórz link) - to z tego forum. Umiejętność zrobienia przeciwskrętu to o wiele bezpieczniejsza bo świadoma jazda na moto, a przede wszystkim może uratować życie w razie przeholowania prędkości na zakręcie. Umieszczam to zagadnienie na pierwszym miejscu w hierarchii ważności, gdyż 100% moich znajomych i znajomych znajomych jeżdżących na moto nie wiedziało co to jest przeciwskręt, a wielu z nich jeździ już kilka lat... Jest cała masa filmików na necie pokazujących śmiertelne wypadki motocyklistów, którzy przeciwskrętu nie znali. Przecholowali z prędkością i nie potrafili zacieśnić zakrętu. Jak Twój syn się tego nauczy, 1/3 nocy możesz spać spokojnie.

Po drugie: Lektura "Motocyklista doskonały" i "Strategie uliczne", opisane zagrożenia czychające na motocyklistę. Jak syn ma 19 lat, druga książeczka powinna wystarczyć. Krótka, szybko się czyta. Kolejna 1/3 przespanej nocy.

Po trzecie: Biały kask na głowie i taka (otwórz link) kamizelka. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do białego kasku ( niektórzy mówią, że nie wolno w takim jeździć gdyż jest zarezerwowany dla policji ), zadzwoń do wydziału ruchu drogowego jakiejkolwiek komendy wojewódzkiej policji. Otrzymasz informację, że jest to w 100% legalne.
W skrócie - motocyklista dla kierowców samochodów jest albo znienawidzonym, albo olewanym użytkownikiem dróg. Jedno i drugie kończy się często wypadkami. Natomiast motocyklista ubrany a la policjant jest na drodze królem. Gorąco zachęcam do porozmawiania o tym z Shaftem, użytkownikiem tego forum. Zdziwisz się jakie reakcje kierowców, a nawet policjantów, wywołuje taki strój.
Pozostała 1/3 nocy przespana. No chyba że z innych powodów zdecydujesz się nie zasypiać :)
RSV
Avatar użytkownika
kondraxk
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 26/4/2009, 17:19

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr