Zobacz wÄ…tek - Czy naprawde tylko na miasto? Jak walczyc z tym WIATREM?????
NAS Analytics TAG

Czy naprawde tylko na miasto? Jak walczyc z tym WIATREM?????

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Genji » 5/5/2009, 17:32

Zawsze to samo. Znajomi pytajÄ…: z owiewkÄ… czy bez?
Jak mówię, że tylko z owiewką, rzucając garść argumentów na potwierdzenie, a i tak słyszę: ale naked ładniejszy!
Później w miarę nawijania km jednym z pierwszych wydatków jest akcesorium - jakie?- no właśnie: mini owiewka.
Ludzie jak się decydujecie na nakeda to pamiętajcie, że twardym cza być! Przeznaczeniem moto bez owiewki są ulice miasta. Czasem gruby bąk rozbryźnie się tu i ówdzie paskudząc nowy ciuszek; czasem kamyczek pierdyknie w mostek jak z pistoletu. Nie ma lekko.
Trzeba dokonywać świadomych wyborów i nie kierować się jedynie zadziornym wyglądem reflektora w wersji "N".
Najpierw zadaj sobie pytanie: czy zamierzam golasem wyjeżdżać poza miasto -bo jeśli tak to lepiej byś miał łapy jak strongman, wolę walki jak żuk gnojak i mocno kochał "wiatry" - wtedy wyżej wymienione tracą znaczenie...

:wink:
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek


Postprzez dawiddabk » 5/5/2009, 17:57

To co mialem kupic, jak nie podobaja mi sie scigacze i motocykle z owiewkami?? Zdecydowalem sie na naked bo jako jedyny mi sie podobal, i teraz wiem, ze musze kupic do niego szybke, bo wiatr zaczyna przeszkadzac w trasie.
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa


Postprzez Genji » 5/5/2009, 18:06

szybka spełni swoje zadanie - to pewne - byleby nie była mniejsza od średniego rozmazanego komara ;-)
Podobał się - okay! Nie dyskutuję.
Pamiętać należy tylko o tym, że każdy kij ma dwa końce - i warto czasami zajrzeć na oba.
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez dawiddabk » 5/5/2009, 18:33

Dzieki za odpowiedz Genji, mozesz mi przytoczyc o jakie dwa konce masz na mysli, jaki bedzie minus takiego nakeda z szybka od sporta, czy innego moto?
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez dambandit » 5/5/2009, 18:45

dawiddabk napisał(a):Jescze nie ma takiej szybki, a jak jest z wygladem motocykle, duzo straci na wygladzie przez zalozenie takiej SZYBKI ? :/



Osobiście nigdy nie skrzywdził bym mojego bandita N taka paskudną szybką , jak to wogóle wygląda . Ja pomykam na golasie czasami 200 i nie narzekam twardym trzeba być . Niestety największą wada w neketach jest właśnie wiatr jednak dla mnie to najpiękniejsze typy motocykli z odkrytym silnikiem bez żadnych owiewek poprostu klasyczny motocykl .

Nowa xj 6 świetnie wygląda szczególnie w żółtym malowaniu , nie zabieraj jej tej pięknej sylwetki jakąś paskudna szybą .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Genji » 5/5/2009, 18:46

Chodziło mi o całość - przy kupnie moto trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw - nie tylko wygląd zewn.

Minus wynika ze stosowania "półśrodków" - to zawsze słono kosztuje ale nie zawsze działa - rozumiesz?
Fakt jest taki - po zamocowaniu szybki 20% komarów zginie 0,005 sekundy wcześniej :wink:

Nie słuchaj dambandita - to szaleniec! Ma czerwone żrenice i pomyka 190 km/h stojąc na baku :lol: :lol: :lol:
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez cycu_rsko » 5/5/2009, 20:16

Ja tam na golasie latam po 200km/h i jakos wiatr mi nie przeszkadza. Bez problemu robie po 500km wciagu dnia.

Trzeba sie "przytulic" do zbiornika i tyle. Inaczej przy 160km/h chce urwac rece :D
929
Avatar użytkownika
cycu_rsko
Moderator
 
Posty: 1145
Dołączył(a): 15/3/2008, 18:55
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez dawiddabk » 5/5/2009, 20:45

dambandit napisał(a):
dawiddabk napisał(a):Jescze nie ma takiej szybki, a jak jest z wygladem motocykle, duzo straci na wygladzie przez zalozenie takiej SZYBKI ? :/



Osobiście nigdy nie skrzywdził bym mojego bandita N taka paskudną szybką , jak to wogóle wygląda . Ja pomykam na golasie czasami 200 i nie narzekam twardym trzeba być . Niestety największą wada w neketach jest właśnie wiatr jednak dla mnie to najpiękniejsze typy motocykli z odkrytym silnikiem bez żadnych owiewek poprostu klasyczny motocykl .

Nowa xj 6 świetnie wygląda szczególnie w żółtym malowaniu , nie zabieraj jej tej pięknej sylwetki jakąś paskudna szybą .



Tez lubie najbardziej klasyczne motocykle, bez owiewek z uwidocznionym silnikiem, dlatego kupile naked, ale duza jezdza poza miastem dlatego kupie szybke, jesli skrzywdzi wyglad mojego motocykla, napewno ja zdejme;)
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez t_racer_ » 5/5/2009, 21:46

Poprzednio latałem na xj600n. Z małą szybką która osłaniała tylko zegary początkowo się męczyłem, ale po przejechaniu kilkuset kilometrów na trasie Olsztyn - Poznań, znalazłem pozycję w której "opierałem" ciężar głowy i kasku na wietrze tak, że nie doskwierał mi ból mięśni. Trochę praktyki i na golasie też można pośmigać 140-160 ;) Później kupiłem dużą szybę turystyczną na zimne dni. Zresztą do latania po okolicy zawsze można szybę zdjąć ;)
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez WeWonItThreeTimes » 6/5/2009, 08:29

latalem 2 sezony FZ6n, na poczatku tego zakupilem dedykowana owiewke PUIG. Różnica jest ale nie kolosalna. Ped wiatru nie idzie na brzuch i klate tylko na kask. Takze trzeba znaleźć odpowiednia pozycje glowy żeby się "wpasowac". Ale przynajmniej jest sie za czym zchować. Dodatkowym problemem jest oczywiscie wiatr nap$%$dalajacy po lapach. Powyzej 150 trza sie juz z nim silowac

Wyglad - niby dedykowana ale i tak uważam ze paskudzi moto. I mimo ze wole nakedy to nastepny, z przyczyn praktycznych, bedzie sport, szczególnie ze codziennie robie 50KM na trasie (drugie 50 w miescie)...
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez dawiddabk » 6/5/2009, 14:51

WeWonItThreeTimes napisał(a):latalem 2 sezony FZ6n, na poczatku tego zakupilem dedykowana owiewke PUIG. Różnica jest ale nie kolosalna. Ped wiatru nie idzie na brzuch i klate tylko na kask. Takze trzeba znaleźć odpowiednia pozycje glowy żeby się "wpasowac". Ale przynajmniej jest sie za czym zchować. Dodatkowym problemem jest oczywiscie wiatr nap$%$dalajacy po lapach. Powyzej 150 trza sie juz z nim silowac

Wyglad - niby dedykowana ale i tak uważam ze paskudzi moto. I mimo ze wole nakedy to nastepny, z przyczyn praktycznych, bedzie sport, szczególnie ze codziennie robie 50KM na trasie (drugie 50 w miescie)...



Dla tych 50 na miescie chyba warto jezdzic nakedem, ktory na miasto jest wrecz rewelacyjny ;) w trasie bez owiewki tez daje rade, jechalem z Torunia do Warszawy i bylo niezle, kupie owiewke, ewentualnei beda ja zdejmowal :)


Jaka jest ta wygodna pozycja, jak siedziec na nakedzia w trasie, zeby nie walczyc z wiatrem???? Mam problem z znalezieniem odpowiedniej pozycjy za kierownica, zdaje mi sie, ze trzymam palce u stop za zewnatrz, nie rownolegle do motocykla, jak temu zaradzic???
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Genji » 6/5/2009, 16:55

A to już wina rodziców i genów :lol:
Tak serio to kwestia przyzwyczajenia - pilnuj stóp na podnóżkach; z czasem zaczniesz to robić mimowolnie.
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez MaximusPL » 6/5/2009, 17:10

Witam

musze cię troche zmartwić ... szybka za dużo nie da ... oczywiście jak będzie za duża to motocykl straci na wyglądzie ... ja mam w GSR-rze PUIG-a większa niz oryginał i opór wiatru nadal jest duży. Da się jechać 140 150 km/h ale nadal ostro wieje ... taki masz motocykl ... taki jego urok ... :)
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dawiddabk » 6/5/2009, 18:01

Genji napisał(a):A to już wina rodziców i genów :lol:
Tak serio to kwestia przyzwyczajenia - pilnuj stóp na podnóżkach; z czasem zaczniesz to robić mimowolnie.


Dzieki, bede sie pilnowal ;)
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez dawiddabk » 6/5/2009, 18:01

MaximusPL napisał(a):Witam

musze cię troche zmartwić ... szybka za dużo nie da ... oczywiście jak będzie za duża to motocykl straci na wyglądzie ... ja mam w GSR-rze PUIG-a większa niz oryginał i opór wiatru nadal jest duży. Da się jechać 140 150 km/h ale nadal ostro wieje ... taki masz motocykl ... taki jego urok ... :)


150 mi wystarczy ;) scigacza maja mala szybke i da sie nimi jechac duzoooo ponad 200...
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Genji » 6/5/2009, 18:05

a widziałeś jakie hobbity je powożą? krasnale istnieją - chowają się za miniszybkami supersportów :wink:
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez dawiddabk » 6/5/2009, 18:09

Genji napisał(a):a widziałeś jakie hobbity je powożą? krasnale istnieją - chowają się za miniszybkami supersportów :wink:



Nie rozumie przenosni ;)
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez MaximusPL » 6/5/2009, 21:43

dobre :)

wiesz na moim GSR-e da sie jechać i 240 :)

tylko trzeba mieć mocny uścisk :) trenuje powerballem.
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez 4est » 7/5/2009, 06:19

Nie ma co chlopaka dolowac, kazdy pewnie ma takiego motonoga jak mu sie wysnil/wymarzyl. Jeden woli blondynki, drugi rude, a trzeci tylko brunetki :D

Gratuluje zakupu - posmigalem sobie chwile nowa XJtka we wspomnianej wersji Naked. Uwazam, ze to calkiem sympatyczny motocykl, a jesli to faktycznie poczatek przygody z 2oo to chyba jeden z lepszych wyborow ;-) Fajnie wyglada, sympatycznie jedzie z dolu i nie ma procy powyzej 11KRPM, a prowadzi sie doslownie jak wiekszy rower :) Mocno przewidywalny pojazd, a to chyba wlasnie chodzi jak sie zaczyna jazde motonogiem.

IMHO z akcesoryjnym tlumikiem mozesz miec slabo - nie wiem czy cos juz robia do tego sprzeta. Oryginal jest taki tyci, tyci i tak skitrany, ze szok :P

Wracajac to szyby to sam nie wiem na ile ona daje rade - mam FZ6N z oryginalna Yamahowska szybka i ped powietrza jest upierdliwy to fakt. Mozna jechac i 200 na golasie (sam chwilami lecielem tak do Czestochowy :P), tylko musisz przyjac IMHO kapke smieszna pozycje ja na ten motocykl :D
Jak chcesz moge zrobic eksperyment i wybebeszyc swojemu szybe i zdac relacje jak sie lata totalnym golasem ;-)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MaximusPL » 7/5/2009, 07:37

Ja mam wrażenie, że szybka przesuneła pęd wiatru z klaty na kask ... 4est ma racje jak położysz się na baku z szybką da radę pędzić ponad 200 ... podziwiam kolesi co na GSR-e pędzili i 245 km/h można znaleźć takie filmy na youtube.
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê