Zobacz wÄ…tek - Czy naprawde tylko na miasto? Jak walczyc z tym WIATREM?????
NAS Analytics TAG

Czy naprawde tylko na miasto? Jak walczyc z tym WIATREM?????

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez MaximusPL » 7/5/2009, 07:37

Ja mam wrażenie, że szybka przesuneła pęd wiatru z klaty na kask ... 4est ma racje jak położysz się na baku z szybką da radę pędzić ponad 200 ... podziwiam kolesi co na GSR-e pędzili i 245 km/h można znaleźć takie filmy na youtube.
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań


Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 10:43

4est napisał(a):Nie ma co chlopaka dolowac, kazdy pewnie ma takiego motonoga jak mu sie wysnil/wymarzyl. Jeden woli blondynki, drugi rude, a trzeci tylko brunetki :D

Gratuluje zakupu - posmigalem sobie chwile nowa XJtka we wspomnianej wersji Naked. Uwazam, ze to calkiem sympatyczny motocykl, a jesli to faktycznie poczatek przygody z 2oo to chyba jeden z lepszych wyborow ;-) Fajnie wyglada, sympatycznie jedzie z dolu i nie ma procy powyzej 11KRPM, a prowadzi sie doslownie jak wiekszy rower :) Mocno przewidywalny pojazd, a to chyba wlasnie chodzi jak sie zaczyna jazde motonogiem.

IMHO z akcesoryjnym tlumikiem mozesz miec slabo - nie wiem czy cos juz robia do tego sprzeta. Oryginal jest taki tyci, tyci i tak skitrany, ze szok :P

Wracajac to szyby to sam nie wiem na ile ona daje rade - mam FZ6N z oryginalna Yamahowska szybka i ped powietrza jest upierdliwy to fakt. Mozna jechac i 200 na golasie (sam chwilami lecielem tak do Czestochowy :P), tylko musisz przyjac IMHO kapke smieszna pozycje ja na ten motocykl :D
Jak chcesz moge zrobic eksperyment i wybebeszyc swojemu szybe i zdac relacje jak sie lata totalnym golasem ;-)


Dzieki, za odpowiedz. Co do XJ to jestem bardzo zadowolony, to bardzo wlasciwy i przyjemny motocykl, mam nadzieje, ze szybka zmieni troche komfort jazdy poza miastem.

Jaka pozycje mam przyjac dokladnie w trasie na nakedzie ? ;)

Jesli bedzie Ci sie nudzilo, moze zdjac szybke i powiedziec czy to taka wielka roznica jak pisza, czy tylko przeniesienia oporu z klaty na kask?

Jakie kask jest najbardzej odpowiedni na Nakeda, obecnie mam kask AGV longway, z otwierana szczeka, powinienem kupic integralny??
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa


Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 10:45

MaximusPL napisał(a):Ja mam wrażenie, że szybka przesuneła pęd wiatru z klaty na kask ... 4est ma racje jak położysz się na baku z szybką da radę pędzić ponad 200 ... podziwiam kolesi co na GSR-e pędzili i 245 km/h można znaleźć takie filmy na youtube.


Czy po zamontowaniu tej szybki, jazda z predkosciami 140-160 bedzie komfortowa? Czym sie rozni motocykl sportowy od nakeda z owiewka, w pokonywaniu wiatru?
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez WeWonItThreeTimes » 7/5/2009, 13:09

MaximusPL napisał(a):Ja mam wrażenie, że szybka przesuneła pęd wiatru z klaty na kask ... 4


jest dokladnie tak jak mowisz, mam takie samo odczucie

dawiddabk napisał(a):Czy po zamontowaniu tej szybki, jazda z predkosciami 140-160 bedzie komfortowa? Czym sie rozni motocykl sportowy od nakeda z owiewka, w pokonywaniu wiatru?


Nie bedzie. Bedziesz sie musial klasc na baku a przez to zmniejszasz komfort jazdy i szybkosc manewrow/reakcji. Sport taka pozycje wymusza plus owiewke masz na szerokosc baku a nie lampy
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 15:26

WeWonItThreeTimes napisał(a):
MaximusPL napisał(a):Ja mam wrażenie, że szybka przesuneła pęd wiatru z klaty na kask ... 4


jest dokladnie tak jak mowisz, mam takie samo odczucie

dawiddabk napisał(a):Czy po zamontowaniu tej szybki, jazda z predkosciami 140-160 bedzie komfortowa? Czym sie rozni motocykl sportowy od nakeda z owiewka, w pokonywaniu wiatru?


Nie bedzie. Bedziesz sie musial klasc na baku a przez to zmniejszasz komfort jazdy i szybkosc manewrow/reakcji. Sport taka pozycje wymusza plus owiewke masz na szerokosc baku a nie lampy


Czyli sporty nie sa komfortowe? Jesli dobrze rozumie, to jesli bede sie klad jak na sportach, to bedzie w miare przyjemnie ale na nizszych predkosciach niz na sporcie, ze wzgledu na szerokosc owiewki?

Co do kasku, to powinienem kupic kask integralny, obecnie mam szczekowy AGV Longway, to dobry wybor?
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Czajnik166 » 7/5/2009, 15:31

Nie chciałem zakładać nowego tematu....mam do was pytanie, skapnąłem sie właśnie żę nie mam wogóle naciągniętego łańcucha, moge jakoś sam go napiąć czy już zaczyna sie temat mechanika?? siedząc w garażu czekam na pomoc:P pzdr
Czajnik166
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/4/2009, 23:15

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 15:40

Czajnik166 napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego tematu....mam do was pytanie, skapnąłem sie właśnie żę nie mam wogóle naciągniętego łańcucha, moge jakoś sam go napiąć czy już zaczyna sie temat mechanika?? siedząc w garażu czekam na pomoc:P pzdr



Obejrzyj filmik na youtubie, powinienec odkrecic dwie sruby przy kole, pociagnac opone do tylu, przykrecic, a potem dociagnac miejszymi srubkami ( tak w skrocie to wyglada) podobno , to jedna z podstawowych czynnosci z samodzielnej obslugi motocykla.
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Czajnik166 » 7/5/2009, 15:46

szukam w takim razie filmiku,dziękówa:)
Czajnik166
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/4/2009, 23:15

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 15:56

Jaki kask na Nake?? Czy integralny AGV longway jest odpowiedni? Czy kupic integralny?
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Landryss25 » 7/5/2009, 16:07

Longway jest szczękowy :P

To czy kupić integralny zależy tylko od Ciebie. Powiedz czy otwierana szczęka naprawdę się przydaje. Jak dla mnie jest to niepotrzebny bajer. Kask szczękowy w porównaniu do kasku integralnego jest mniej bezpieczny i głośniejszy.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 16:23

Landryss25 napisał(a):Longway jest szczękowy :P

To czy kupić integralny zależy tylko od Ciebie. Powiedz czy otwierana szczęka naprawdę się przydaje. Jak dla mnie jest to niepotrzebny bajer. Kask szczękowy w porównaniu do kasku integralnego jest mniej bezpieczny i głośniejszy.


Jestem bardzo zadowolony z takiego kasku jesli chodzi o miasto i przejazdzki we dwoje, czesto na swiatlach wygodnie sie otwiera i mozna swobodnie rozmawiac, albo otwieram go w korkach i przeciskaniu sie miedzy autami, wtedy jest bardzo chlodno i przyjemnie, nie grzeje sie tak jak w kasku sportowym.
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Landryss25 » 7/5/2009, 16:35

Jeśli Ci odpowiada to zmiana raczej nie ma sensu chyba że chcesz integrala.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 16:43

Landryss25 napisał(a):Jeśli Ci odpowiada to zmiana raczej nie ma sensu chyba że chcesz integrala.


Ale czy integralny jest odpowiedni do nakeda, czy zyskam cos na oporze wiatru itd.?
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Landryss25 » 7/5/2009, 16:48

Nie no bez przesady. Chyba że byłby to integral z najwyższej półki, w nich o aerodynamikę dbają już bardziej.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 16:56

Landryss25 napisał(a):Nie no bez przesady. Chyba że byłby to integral z najwyższej półki, w nich o aerodynamikę dbają już bardziej.



Ok, nie bede przesadzal , skoro nie ma wielkiej roznicy.
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez MaximusPL » 7/5/2009, 17:55

Ja mam szczekowy kask i musze powiedziec ze troche za bardzo wieje ... szumy sÄ… straszne w porownaniu do integralnego ... ale jest wygoda rozmowy bez zdejmowania kasku i to przewaza przynajmniej dla mnie ... na sporta tylko integralny ...

propo pozycji na sportach to mi nie odpowiada robienie pompek na baku :) wrazenia sa inne i nie do porownania ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 18:07

MaximusPL napisał(a):Ja mam szczekowy kask i musze powiedziec ze troche za bardzo wieje ... szumy są straszne w porownaniu do integralnego ... ale jest wygoda rozmowy bez zdejmowania kasku i to przewaza przynajmniej dla mnie ... na sporta tylko integralny ...

propo pozycji na sportach to mi nie odpowiada robienie pompek na baku :) wrazenia sa inne i nie do porownania ...



Czy jest duza roznica w szumach w porownaniu szczekowego do integralnego, mam teraz dylemat czy zamienic swojego longwaya na jakis integralny kask...
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez MaximusPL » 7/5/2009, 18:15

dla mnie duza ...

z zawiasow dobiega straszny szum ... jak masz wysokiej klasy integrala to roznica jest duza ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dawiddabk » 7/5/2009, 20:43

Teraz juz nie wiem czy jest sens kupywania kasku integralnego..
Dawid DÄ…bkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez MaximusPL » 7/5/2009, 21:04

ja chyba kupie drugi ... przy wiekszych predkosciach i dalekich trasach jest to problem do latania po miescie i otwarty bedzie ok ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê