Zobacz wÄ…tek - Nowe trendy w Polsce
Advertisement
NAS Analytics TAG

Nowe trendy w Polsce

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Nowe trendy w Polsce

Postprzez elco » 1/3/2009, 14:56

Wczoraj bylem ogladac motocykl i podczas rozmowy ze sprzedajacym zostalem mile zaskoczony. Podchodze co prawda do tego sceptycznie, bo rownie dobrze mogl byc to chwyt marketingowy. Dodam, ze motocykl ogladalem w komisie. Sprzedawca stwierdzil, ze typowe szlifierki traca na popularnosci. Coraz wiekszym zainteresowaniem ciesza sie nakedy, motocykle sportowo-turystyczne, enduro tudziez funduro. Ludzie przestaja szukac mocnych, sportowych maszyn ale znacznie bardziej uniwersalnych. Ogladalem VFR 800 FI. Motocykl jak do tej pory bardzo egzotyczny na naszych drogach. Sprzedawca rzekomo sprzedal juz 3 egzemplarz w tym sezonie i ciesza sie duzym zainteresowaniem, znacznie wiekszym niz np. GSXR-y.
Podobne informacje znalazlem w ktoryms z miesiecznikow bodajze w MOTOCYKLU. "Do Polski zaczynaja docierac trendy z Europy Zachodniej z przed kilku lat". Niestety forum scigacz.pl zdaje sie tego nie potwierdzac. Podobna sytuacje widze na ulicach. Na topie wciaz pozostaja R6, R1, Fireblade'y, ZX'y oraz inne mocne przecinaki.

Co wy o tym myslicie ? Czy Polacy w koncu przejrzeli na oczy ?
Ostatnio edytowano 1/3/2009, 15:13 przez elco, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez Landryss25 » 1/3/2009, 15:09

Ja nigdy nie byłem za typowymi szlifierami. Faktem jest to że coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie marki jak np. Ducati.

Śledząc rynek motocykli używanych w przeciągu 2 lat zauważyłem wzrost popularności odkrytych maszyn (jest dużo więcej ogłoszeń).
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez Kris2k » 1/3/2009, 15:17

Zdaje sie ze tez cos niedawno czytalem o tym ze tredy sie zmieniaja. Co prawda na drogach nie bedzie tego widac za szybko, bo mamy na nich w tej chwili motocykle tredu szlifierskiego jakie nazbieraly sie od ok. 10 a nawet wiecej lat.
Zeby zmiany byly widoczne na drogach to musi to potrwac.
Za to na pewno zmiany widac wlasnie w firmach/komisach/salonach motocyklowych ktore handluja motocyklami caly czas.
Tak, mysle ze Polacy w koncu przejzeli nieco na oczy... przynajmniej sam o sobie tak uwazam (do niedawna chcialem CBR F4, ciesze sie ze mi przeszlo :) )
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Flow » 1/3/2009, 15:18

szczerze lubie kazdy rodzaj motocykli, czy naked,enduro,turystyk czy cross , w mniejszym stopniu kruzery i czopery gdyz chyba to sie objawia z wiekiem ;)
jednak kocham niewygodna pozycja na sportach dlatego to wlasnie one sa u mnie na 1szym miescu,mysle ze typowy "szpan na motocykl" juz moze troche zanika z racji tego ze coraz wiecej jest motocykli na ulicach , kiedys liczyl sie tylko plastik i ludzie chyba glownie kupowali je bo sa "ladne i szybkie" , teraz mozliwe objawia sie indywidualnosc polakow i biora to co naprawde najbardziej ich kreci lub tez po prostu chca uciec od tego stereotypu "jaki masz motór" - "no ścigacza".
osobiscie bardzo podobaja mi sie nakedy takie jak hornet,ducati streetfighter czy cafe racer i gdybym mial kase to napewno takiego bym sobie zakupil bo to swietna rzecz na miasto,jak i rowniez supermoto nad ktorym tez nie jedna noc nie przespalem ;)


mysle iz nawet w takiej wsi jak Polska kiedys musialo nadejsc "bum" na motocykle.
wzrosty sprzedazy rosna z roku na rok,
tak jak i poszerzaja sie gusta kupujacych gdzie wiele osob stawia na wygode,porecznosc i mozliwosc zabrania ze soba bagazu na wieksza wycieczke , jak dla mnie idzie to w dobra strone

w koncu stalo by sie nudno na drogach gdyby jezdzily same cbr,gsxr czy yzf
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Taser » 1/3/2009, 15:21

Z racji tego ze sezon motocyklowy jest u nas srednio dlugi, a motocykle pelnia role sprzetu sportowo rekreacyjnego, tudziez sa kupowane tylko dla przyjemnosci z jazdy, nic dziwnego ze kroluja maszyny strict sportowe. Zazwyczaj sa to jeszcze stare motocykle dosiadane przez wzglednie mlogych ludzi. Zachodnie trendy sa uwarunkowane faktem, ze ludzie tam jezdza blisko przez caly rok na dwoch kolkach i stad zapotrzebowanie na uniwersalnosc. W naszym pieknym kraju jednak na ulicach dominuja samochody, a motocykl to rarytas. Przyjanmniej taki jest moje zdanie.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Darek G » 1/3/2009, 15:22

elcommendante,jutro jadę po długo oczekiwany zakup,a konkretnie Yamaha Fz1 Fazer,jak będzie w porządku technicznie to go wezmę i wrzucę fotki,a jak nie to będę szukał dalej.Szukałem cbr 1000,ale ostatecznie biorę fazera, powiem,że nastawiałem się na cbr,a zatem typowego sporta,ale przypadkiem wpadłem na nakeda,przejażdżka i szok,jazda nie odbiega od sporta,silnik z R1,biegi i hamulce działają super.Mam zawsze ochraniacze na kolana,to po kościach nie wiało,cieszę się,że trafiłem na fazera,bo jeździ się lux.Modę na nakedy może napędzić,Danzel,który w kawałku What is life śmiga na Suzuki oczywiście typu Naked ,ale to tylko moje zdanie.
Darek G
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30/8/2008, 12:14
Lokalizacja: laski * małopolska

Postprzez s_extrem* » 1/3/2009, 16:59

Darek G napisał(a):Modę na nakedy może napędzić,Danzel,który w kawałku What is life śmiga na Suzuki oczywiście typu Naked ,ale to tylko moje zdanie.
Wytlumaczysz mi to? Co ma jakis Danzel (tak btw jego piosenki tez nie sa zbyt ambitne) na wplyw popularnosci naked-ow? xD
W mojej okolicy plastikowy przecinak to nadal o wiele wiekszy lans niz naked ;) Zauwazylem przykra tendencje, ze dresy z bm-ek przesiadaja sie na sportowe motocykle, aby wyrwac glupia panienke na male co nieco ;)
Niestety takie osoby nie sa dla mnie motocyklistami (dla nich liczy sie v-max, pojemnosc,wyglad) Najlepsze sa kozaki, ktore maja np. R1 a jezdza w kaskach za 150-200 zl (firm nieznanych,wykonane z ABS-u, ale musza miec fajne malwanie xD) i czesta w ciuchach, ktore nadaja sie tylko na szpan przy naiwnych laskach w klubie.
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez DYWERSANT » 1/3/2009, 17:10

Oby moda na przecinaki trwała jak najdłużej, bo inaczej ceny naked'ów pójdą w górę i nie kupię sobie wymarzonego sprzęta ;(
Avatar użytkownika
DYWERSANT
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 17/10/2008, 19:43
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez pablomotors » 1/3/2009, 17:13

Mi tam się podoba wszystko co ma 2 koła i silnik ale najmniej frajdy czerpię z jazdy czoperem itp.

Co do przecinaków to cały czas widać, że jest ich najwięcej. Aż się dziwię ilu mamy w PL jeźdźców, którzy potrafią je opanować.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez lachos R6 » 1/3/2009, 17:29

Dla mnie kazdy motocykl jest piekny i przyciaga ma uwage z tym ze jedne bardziej a drugie mniej... ogólnonarodowy trend zalezy od jednostki a ta jak mozemy zauwazyc zmienia swoje upodobania co jakis czas...zreszta niech kazdy sobie sam odpowie czy jego wlasne upodobania co do motocykli nie zmienialy sie co jakis czas...
lachos R6
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 26/1/2009, 23:25

Postprzez adam_89 » 1/3/2009, 18:01

s_extrem* napisał(a):[ Zauwazylem przykra tendencje, ze dresy z bm-ek przesiadaja sie na sportowe motocykle, aby wyrwac glupia panienke na male co nieco ;)
Niestety takie osoby nie sa dla mnie motocyklistami (dla nich liczy sie v-max, pojemnosc,wyglad) Najlepsze sa kozaki, ktore maja np. R1 a jezdza w kaskach za 150-200 zl (firm nieznanych,wykonane z ABS-u, ale musza miec fajne malwanie xD) i czesta w ciuchach, ktore nadaja sie tylko na szpan przy naiwnych laskach w klubie.



Niestety to jest żałosne, ludzie fascynują się scigaczami bo czysta poleci (jest szacun w mieście) i nic więcej ich nie interesuje. Czy to ważne czy poleci 190, 230 czy 280? Najważniejsza jest przyjemność z jazdy. I właśnie dlatego myśle , że ludzie zaczynają kupować maszyny coraz bardziej uniwersalne bo coraz więcej ludzi fascynuje się turystyką motocyklową. W dzisiejszych czasach do turystyki ludzie wykorzystyją nie tylko Goldwingi, ale przeróżne choopery, szosówki, enduro, futuro oraz plastiki.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez lonewolf » 1/3/2009, 18:13

Narazie nie zauważyłem takiego trędu, ale jeśli faktycznie tak się po mału dzieje, to chyba w końcu ludzie zaczynają myśleć nieco innymi kategoriami przy zakupie motocykla. U nas jednak nie ma dróg na jednoślady, które mają po 130+km. Co z tego, że się rozwinie 200km/h jak zaraz trzeba hamować. Nie wspominam już o przepisach... Sam się zastanawiałem nad tym niedawno, bo chcę kupić CBR 929 zamiast jakiejś 600tki... po co mi te 147km? Przecież 110-120km starczy w zupełności...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez Dominik_YZF » 1/3/2009, 18:36

Idąc tą drogą, po co Tobie 120 koni? W zupełności wystarczy 80. Ja tam leje na to, czy ktos ma supersporta, czy nakeda. Kazdego motocykliste traktuje tak samo ( nawet dresa z BMW ) i pilnuje własnego nosa :wink:
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez MadboY » 1/3/2009, 19:32

Szlifierki sa kupowane z kilku wzgledow:
- gdy tatus kupuje erłana na 18stke synkowi, zeby wyrywal gimbusowe lachony
- ogolnie na pierwsze moto, byle mialo +100KM bo mniej to wstyd
- no i na koncu, dla ludzi ktorzy lubia scierac slizgacze na torze. Chociaz nawet tu i tak nie trzeba takich mocy.

Zaczalem od nakeda (GS) a po posmakowaniu toru wiedzialem co mnie kreci i dlatego padlo na cos plastikowego (929). Mam swiadomosc, ze nie wykorzystuje potencjalu tego motocykla, ale nie jest tez tak ze to on ma nade mna wladze. Mimo wszystko fajnie czuc, ze ma sie taka moc miedzy nogami, ktora jest w kazdej chwili do wykorzystania :D

Ale jak widze na plastiku goscia w bezrekawniku i dresiku to widze tylko LANS, niestety.
Ostatnio edytowano 1/3/2009, 20:58 przez MadboY, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Raczek_6 » 1/3/2009, 20:10

W W-wie pod kolumną i pod kilkoma galeriami w sezonie czasami lub często w weekendy można spotkać lanserów.

A pisząc na temat, kilku znajomych prowadzi komisy motocyklowe i z tego co wiem najlepiej sprzedają się motocykle do 10000PLN, a co to już kwestia upodobań nabywcy, chociaż popyt na motocykle turystyczne rośnie.
Nie każdy lubi jeździć w kucki po mieście przepychając się między puszkami. Dużo wygodniej jest na motocyklach turystycznych.

Po za tym moim zdaniem motocykle sportowe typu R6, 600RR, GSX-R itd... są mało wygodne na początku, chyba że od razu jeździmy dość dynamicznie w granicach 120-140km/h, jak jeździmy wolniej szybko męczą się ręce i nadgarstki.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez elco » 1/3/2009, 21:52

bede bacznie obserwowal co dzieje sie na drogach i wszelkiego rodzaju imprezach motocyklowych. Swoje spostrzezenia odnotuje w tym temacie za kilka miesiecy.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Re: Nowe trendy w Polsce

Postprzez YZF R1 » 1/3/2009, 22:16

elcommendante napisał(a):Wczoraj bylem ogladac motocykl i podczas rozmowy ze sprzedajacym zostalem mile zaskoczony. Podchodze co prawda do tego sceptycznie, bo rownie dobrze mogl byc to chwyt marketingowy. Dodam, ze motocykl ogladalem w komisie. Sprzedawca stwierdzil, ze typowe szlifierki traca na popularnosci. Coraz wiekszym zainteresowaniem ciesza sie nakedy, motocykle sportowo-turystyczne, enduro tudziez funduro. Ludzie przestaja szukac mocnych, sportowych maszyn ale znacznie bardziej uniwersalnych. Ogladalem VFR 800 FI. Motocykl jak do tej pory bardzo egzotyczny na naszych drogach. Sprzedawca rzekomo sprzedal juz 3 egzemplarz w tym sezonie i ciesza sie duzym zainteresowaniem, znacznie wiekszym niz np. GSXR-y.
Podobne informacje znalazlem w ktoryms z miesiecznikow bodajze w MOTOCYKLU. "Do Polski zaczynaja docierac trendy z Europy Zachodniej z przed kilku lat". Niestety forum scigacz.pl zdaje sie tego nie potwierdzac. Podobna sytuacje widze na ulicach. Na topie wciaz pozostaja R6, R1, Fireblade'y, ZX'y oraz inne mocne przecinaki.

Co wy o tym myslicie ? Czy Polacy w koncu przejrzeli na oczy ?


co masz na myśli pisząc "czy polacy a końcu przejrzeli na oczy?"
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elco » 1/3/2009, 23:29

chocby to, ze wybieranie sportowego motocykla o mocy znacznie przekraczajacej iloraz inteligencji uzytkownika (bez urazy) na poczatek swojej przygody z jednosladami to przejaw czystej glupoty.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Traperoso » 1/3/2009, 23:45

Czyżby trendy się zmieniały bo, drogi pozostają takie same. Czy po prostu ludzie, szukają czegoś innego?

Ciężko powiedzieć po opinii jednego typa (zakładając, że to prawda). W Szczecinie mogą się sprzedawać zajebiście nakedy, w Wawie szlifierki, kiedy w tym samym czasie w Opolu Chopery. Wniosek z tego taki, że ciężko o obiektywną opinię. Trzeba jeszcze trochę poczekać.

P.S elcommendante, do tej pory tak mogło być, ze względu iż motocykle wyścigowe dobrą dostępność miały w klasach 125, 600 i więcej. Oki jeszcze dodajmy tu GS500 z owiewkami, hmm przecież był bardzo popularny! :)
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bast » 2/3/2009, 10:27

Mi sie kiedys sporty w ogole nie podobaly, ale coraz bardziej dostrzegam cos ciekawego w plastikach ale raczej wizualnie.
Nie wiem jak to z tymi trendami, bo w weekend jak jezdzilem na moim zajebiaszczym nejkedzie to widzialem prawie same plastiki i ze dwa choppery.

Osobiscie moim marzeniem jest MT-03, jakbym mial hajs. I to chyba miesci sie w tych tzw nadchodzacych trendach bo prozno szukac tam owiewek i megamocy ale na miasto gdzie najczesciej jezdze wydaje sie idealny
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê