Zobacz wątek - Nowy sezon, nowe wydawanie kasy....
NAS Analytics TAG

Nowy sezon, nowe wydawanie kasy....

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez jasny gwint » 26/2/2009, 09:43

Witam kolegów motocyklistów
Potrzebna mi porada, co do rozmiarów opon. Może ten temat gdzieś tu jest, jeśli tak proszę podać link.
Potrzebne mi są opony do yamahy, fazer 600. Z przodu powinna być 110/70-17 ponoć mało spotykana. Polecają mi 120/70-17 lub 120/60-17.
Czy te oponki wchodzą w rachubę i czy coś sie zmieni w parametrach jazdy? Z góry dziękuję.
jasny gwint
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3/9/2008, 21:17
Lokalizacja: wies Ustianowa Górna (Bieszczady)


Postprzez Lukas_dan » 26/2/2009, 09:57

R6 99r.
Przede wszytskim remont silnika... :cry:
nie przepala na jeden gar, wszystko sie stalo po zejsciu z gumy gdy opadlem na przednie kolo...
W silniku jeszcze zrobic nowe sprzeglo, regulacja zaworow no i gaznikow.
Wszystko jeszcze zalac wiadomo nowym olejem plus nowy filtr.
Dalej uszczelniacze i olej w lagach
Naped
opony
Klocki przod
Swiece
Byc moze tlumik D&D
Pospawac tez musze stelaz zegarow, pekl przy mocowaniu od gumowania... :wink:
Troche tego jest wydatek rzedu 3-4 tys... :(
Avatar użytkownika
Lukas_dan
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 4/8/2007, 19:30
Lokalizacja: Lidzbark


Postprzez neuro » 26/2/2009, 09:59

Ahoj,

W ramach tuningu suczki zamieniam crashpady na karbonowe oraz tłumik na pełnego MIVV-a ;)
A w ramach serwisu wymieniam olej w lagach na 15w. Swoją droga co myslicie o takiej gęstości do SV650S? Wystarczy taki, czy lepiej 20w?

Pozdr,
p.
SV650S K3
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK

Postprzez Flow » 26/2/2009, 11:26

bufon napisał(a):serwis
+ nowa opnka na tył
+ klatka
+ sportowe kominy



Jakiej średnicy rur używaliście do robienia klatki?

Flow - przeraiasz cbr na psa? Ty nie miales gsxra?

miołem i mom :)
a cbr nie przerabiam na psa szkoda mi , k8 jest paskudne dlatego sprzedaje a RR zostawiam dla siebie.

ja musze wyregulowac sobie exup ale nie wiem ile taka przyjemnosc kosztuje
plyny i filtry wymienie sobie sam bo jak ost Rocca byl w servisie Hondy w Lodzi to mu krzykneli 1200zl za wymiane napinacza. 500zl napinacz , 700zl robocizna, smiech na sali.
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Leg1oN » 26/2/2009, 12:14

widzę ze niektórzy ładne zakupy poczynili lub planują.. ja tam standardowy serwis zapodam mojej staruszce.. zajme sie filtrami, zawory, gaźniki, olej i wymiana opon mnie czeka na bank.. moze jeszcze wymienie płyn chłodniczy i hamulcowy.. w planach mam jeszcze zakup jakiejś szyby z garbem..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Konio » 26/2/2009, 12:36

Ja jak zakupilem ubuwie i rekawice z Alpinestars i szykuje sie do jakiegos kombinezonu a poza tym trzeba staruszke sprzedac i zakupic cos nowszego :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez melvin » 26/2/2009, 12:43

ja pier*ole...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez limak14 » 26/2/2009, 13:07

u mnie już po podstawowych wymianach
teraz rozglądam sie za jakimś kominem, ew.oplot na przód i szyba turystyczna
opona w sezonie też będzie do wymiany, ale myślę,że dopiero koło maja
więc niby nic nie robiłem a kasy troszkę idzie
myślałem też nad amorem skrętu
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez MaRRiusz » 26/2/2009, 18:28

Ja zrobiłem serwis moto przed zimą, olej i przegląd ze zwróceniem uwagi czy coś jeszcze trzeba poprawić/naprawić więc tą sprawę mam z głowy. Pozostało mi rozwiązać zagadkę luzu na tulejce amortyzatora w tylnym zawieszeniu.
Koszty bajerów do motocykli niestety poszły w górę :/.
Przed tym sezonem przez zimę udało mi się zmienić wydech na yoshimurę, kierunki na dymione z modeli 2008 Hondy, crashpady kupiłem już po nowych cenach, teraz szukam kto mi wywierci dziury w owiewkach na nie. W planach jeszcze szybka puig'a, już wiem gdzie w Warszawie zamówić.

Co do ubrań: jutro odbieram spodnie szyte na mój nietypowy wymiar:) no i w końcu dokupiłem żółwia. Nowy kask całe szczęście kupiłem przed podwyżkami, obecne ceny chyba by mnie zablokowały przed zakupem tego modelu :(

Dla wszystkich życzę udanych przygotowaniach dwóch kółek i bezawaryjnego przelotu w sezonie 2009.
Avatar użytkownika
MaRRiusz
Świeżak
 
Posty: 369
Dołączył(a): 14/12/2008, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kóba » 26/2/2009, 19:12

Ja zainwestuję w kurtkę i rękawice, prawdopodobnie Arlen Nessa. To na początku sezonu, myślę, że pod koniec marca pojadę przymiarkę zrobić i zamówić od razu. Druga tura zakupów pewnie na koniec sezonu, chyba, że wszystko na paliwo wydam :D
My style is di bom digi bom di deng di deng digdigi...
NINJA 250R <-- myy Precioussss
Avatar użytkownika
Kóba
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 10/2/2008, 01:17
Lokalizacja: Lębork

Postprzez Traperoso » 26/2/2009, 20:01

Sam tytuł tematu oprawił mnie o śmiech. Jednak, był to bardziej opłakany śmiech. Niestety, smutna prawda. Ja muszę:
-wyprostować kierownicę(jeździłem z krzywą dwa miechy i miałem przez to kilka razy glebę(prawie naszczęscie)
-zapodać płyn hamulcowy(długo jeździłem prawie bez)
-wymienić tarcze sprzęgła, wraz ze sprężynami i czymś tam, a co za tym idzie olej i prawdopodobnie filtr

Szacowany koszt naprawy i części: 500-600złotych

Jak wspomnę, że nie pracuję narazie i jestem biednym studentem, to faktycznie ... przejebane.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kosta » 26/2/2009, 20:15

Traperoso napisał(a):Sam tytuł tematu oprawił mnie o śmiech. Jednak, był to bardziej opłakany śmiech. Niestety, smutna prawda. Ja muszę:
-wyprostować kierownicę(jeździłem z krzywą dwa miechy i miałem przez to kilka razy glebę(prawie naszczęscie)
-zapodać płyn hamulcowy(długo jeździłem prawie bez)
-wymienić tarcze sprzęgła, wraz ze sprężynami i czymś tam, a co za tym idzie olej i prawdopodobnie filtr

Szacowany koszt naprawy i części: 500-600złotych

Jak wspomnę, że nie pracuję narazie i jestem biednym studentem, to faktycznie ... przejebane.
no stary normalnie aż mi cie szkoda, kończ te szkołe bierz sie za robote i kupuj nowe moto :wink:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Taser » 26/2/2009, 20:32

Flow napisał(a):
,chcialbym tez zainwestowac w tyłek moto bo wyglada masakrycznie z kierunkami wielkosci pięści


Bez kitu Flow, te kierunki wygladaja jak napuchniete suty. A co do wydatkow, spawanie dekla alternatora, nowy akumulator, wymiana filtra oleju i oleju....jak narazie to tyle.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Leg1oN » 27/2/2009, 00:14

Traperoso napisał(a):Jak wspomnę, że nie pracuję narazie i jestem biednym studentem, to faktycznie ... przejebane.

ze mnie tez studencina na bezrobociu... hehe.. ale z przyjemnoscia troszke flotki utopie w moto.. nie za wiele bo za mową kosty tez sie biore za robote i na nast sezon cos nowszego stanie w garażu..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Traperoso » 27/2/2009, 03:02

Dzięki kosta, nowego motocykla nie zamierzam jeszcze kupować ^^ rok pracowałem, żeby żyć i na ten oszczędzić, kasa jakoś się znajdzie, choć będzie ciężko.

LegioN wiesz co czuję, hehe przynajmniej Ty masz o tyle dobrze, że sprzęgło Ci się nie posypało, to horrendalnie zwiększyło koszta ;/ pozdro dla biednych studentów :D

P.S. Przynajmniej znam dobrego mechanika i wiem, że jak włożę kasę to będzie cacy. Rozumiecie mnie chyba, trzeba myśleć pozytywnie.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez limak14 » 27/2/2009, 09:06

no to i ja się dołączę do lamentu biednych studentów :)
każde wydanie złotówki planuje kilka razy, i zawsze muszę z czegoś zrezygnować, żeby móc kupić to co mi potrzebne bardziej :( trochę się "odkułem" będąc w Niemcowni w ubiegłe wakacje, ale oczywiście wszystko władowałem w nowsze moto :) takie już moje życie :)
studenci - "damy rade" :)
może znajdzie się jakiś sponsor? haha
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez WeWonItThreeTimes » 27/2/2009, 09:49

Z podstawowych to:
-olej
-swiece
-filtry na k&n wymieniam
-guma Dunlop przod

Dodatkowo:
-mala modyfikacja airboxa
-przewody w oplocie
-zaciski od R6
-owiewka bo dmucha strasznie - http://www.tcpsa.com/yamaha/fz6a.htm
-nowy naped

No i dylemat - wydech czy kombi. Co prawda mam spodnie i kurtke po jednym sezonie, dobrej jakosci ale jakos w skorze czulbym sie bezpieczniej... Tyle ze stara bedzie jak zwykle marudzic...
Chyba ze jakies promo na kombi za 50% trafie to i na Leo starczy :D
Obrazek
Avatar użytkownika
WeWonItThreeTimes
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:02
Lokalizacja: Miasto W/Oss

Postprzez kosta » 27/2/2009, 10:30

ja też studiuje jeszcze ale pracuje więc jakoś na te wszystkie zabawki mi starcza, nie mniej jednak znam ten ból....... :wink:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Leg1oN » 27/2/2009, 12:20

Traperoso napisał(a):LegioN wiesz co czuję, hehe przynajmniej Ty masz o tyle dobrze, że sprzęgło Ci się nie posypało, to horrendalnie zwiększyło koszta ;/ pozdro dla biednych studentów :D

no dobrze czujesz, jak narazie moto nie zawodzi.. ale odpukać bo z tylu letnim motocyklem w każdej chwile może coś wyskoczyć..

Traperoso napisał(a):P.S. Przynajmniej znam dobrego mechanika i wiem, że jak włożę kasę to będzie cacy. Rozumiecie mnie chyba, trzeba myśleć pozytywnie.

a to też jest duzy plus.. bo dzisiaj to różnie bywa i moto może wrócić w jeszcze gorszym stanie lub nie zmienionym.. a potem zaczyna sie walka o swoje prawa.. a po co komu nieprzyjemności..

kosta napisał(a):ja też studiuje jeszcze ale pracuje więc jakoś na te wszystkie zabawki mi starcza, nie mniej jednak znam ten ból....... :wink:

ty jestes w tej idealnej sytuacji ze robisz to co lubisz i lubisz to co robisz.. musze sie tez tu w pozku w takie interesy wkręcić, bo praca merchandisera w tesco mnie nie kreci.. albo tera mam duzo wolnego czasu wiec przeprowadzka do wawy, bede myl podlogi i czysćil gadżety w 3&fun.. joke[/quote]
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Konio » 27/2/2009, 13:11

kosta napisał(a):ja też studiuje jeszcze ale pracuje więc jakoś na te wszystkie zabawki mi starcza, nie mniej jednak znam ten ból....... :wink:


A ty posiadasz swoj sklep z akcesoriami czy pracujesz w czyims?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na gr