Zobacz wątek - "Zwracać" uwagę puszce czy nie...
NAS Analytics TAG

"Zwracać" uwagę puszce czy nie...

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Pietras007 » 6/11/2008, 00:22

Niestety taka jest prawda (polska) Gadanie przez telefon, zmiana pasa bez kierunku w rajdowym tempie, poprawianie makijażu albo tzw. kapelusze które od 100lat nie powinny posiadać prawa jazdy i jak tu się dziwić, że wymówką "ale ja nie widziałe/am":/
Btw. byłem w wakacje w Berlinie i doznałem szoku widząc jak tam się jeździ. A to tylko niecałe 100km od granicy:/ Pozazdrościć sąsiadom
Romet Pony-> Simson S51-> Yamaha Dt-> Yamaha Rd125->Gpz500s->Cbr F3
Avatar użytkownika
Pietras007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 22/10/2008, 19:14
Lokalizacja: W-wa


Postprzez 4est » 9/11/2008, 13:25

Smutna ale prawdziwa jest nasza rzeczywistosc...
Tez mialem kilka podbramkowych styuacji, ale bylem tak skupiony na tym zeby nie zrobic sobie/sprzetowi kuku, ze nie mialem czasu na pozniejsze poscigi i dyskusje.

W ruchu puszka jest na wygranej pozycji, ale podczas postoju ja mam przewage - jak podejde do typa i strzele w pysk z zalozona rekawiczka to na bank ma dwie jedynki do naprawy :D Ten co wali pierwszy ma juz 70% wygranej w reku ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa


Postprzez zephyr47 » 9/11/2008, 14:35

Ja nie dawno miałem bardzo nieprzyjemną sytuację z puszkarzem. Wracałem w nocy do domu, poza terenem zabudowanym, jeden pas w jedną stronę, bez pobocza. Prędkość 130-140km/h. Z daleka widzę, puszkę jadącą z przeciwka. Kiedy się zbliża nagle zaczyna ją wyprzedzać druga puszka jadąc prosto na czołówką ze mną. Ja po chamulcach i na maxa do prawej krawędzi. Jakoś się zmieściliśmy w trójkę a podmuch wiatru, który wywołała puszka wciągnęła mnie spowrotem na jezdnię. Dodatkowo jeszcze byłem oślepiony przez ich reflektory.
Zatrzymałem się, nawrót i za nim. Dogoniłem go i chciałem z nim porozmawiać o tej sytuacji, ale jak próbowałem go wyprzedzić to mi zajeżdżał drogę a nawet jak już byłem na jego wystokości to próbował mnie zepchnąć. :evil: :evil: :evil: Dla bezpieczeństwa zaprzestałem pościgu i tylko go ostro "strąbiłem".
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Shaft » 9/11/2008, 17:53

4est dodatkowo mamy inną przewagę.. Ciężko nas znokautować w kasku ;)
Powiem wam szczerze, że po przejechaniu dopiero pierwszych 1000 km
jestem pewien na 100 %. Strój ma znaczenie na moto ! Tzw. psychologia ulicy, drogi. Zwał jak zwał.
Im bardziej przypominasz sport tym bardziej będą chamkami.
Sam jeżdżę ubrany jak Policjant. Kamizelka, biały kask, czarne ciuchy z białym wstawkami. Powiem szczerze działa idealnie. Już pisałem wcześniej, że zrobiłem mały eksperyment. Jazda w stroju na pana władzę i bez. Różnica kolosalna. Za dnia w mieście większość puszkarzy myśli że policja przez co nie głupieją. Często zjeżdżają na bok jak karetce. A dzieciaki to już 100 % - o tato policjant jedzie. hehe

Zamierzam jeździć cały czas w takiej wersji kolorystycznej. Bo to naprawdę działa i studzi emocje puszek.
Polecam każdemu - zwłaszcza świeżakom.

Ps. Właśnie czytam "Motocykliste doskonałego" ;) Ponoć dużo tam piszą o odchamianiu puszkarzy...

Powodzenia

Pozdr
Sh[/b]
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez 4est » 9/11/2008, 23:09

Ksiazka istotnie swietna, jedno jest pewne - nie sposob przewidziec 100% zachowan na drodze. Chamkow i swirow nie brakuje.

Co jakis czas latam traska z Wawy na Krakow i czesto gesto zdaza sie, ze dojezdzam do typa na lewym juz z daleka daje znac dlugimi (prawy oczywiscie pusciutki, nawierzchnia cacy) widze ze gosciowi lekarz przepisal jazde lewym pasem, wiec zaczynam go lykac prawym (uzywam kierunkowskazow :))
Co robi gamon w puszcze ? Jak juz zaczalem manerw wyprzedzania zjezdza na mnie :evil: To sa moi niekwestionowani faworyci... lusterka maja po to zeby ladnie woz wygladal :evil:

Dodam, ze nie latam po trasie 200, na golasie nie pocisne na stale wiecej jak zloty szescdziesiat ;) Sa oczywiscie tacy co nie "zniza sie" i nie zjada na prawy chocby nie wiem co... urazona duma. Nie rozumiem takich ludzi. Jak mam dzien na tempo emeryta to wale prawym i jak trzeba to na awaryjny jeszcze zjade i ustapie miejsca. Jak ktos chce niech tnie ile wlezie ;)


Wczoraj mialem przepychanke z jakims kretynem z beemce pod castorama... chcial byc twardy i wysiasc do mnie. Stwierdzielem ze wszelkie dyskusje z tym panem nie maja sensu. Lekki ruch prawa reka i burak z beeemki zostal 500m w tyle :D

PS: Dopoki sprzet jest caly i nie ucierpi przez jakiego debila nie wdaje sie w gadki - szkoda czasu - dla wiekszosci i tak wciaz jestesmy dawcami organow i debilami gnajacym na zlamanie karku.
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Shaft » 10/11/2008, 00:18

Ja nie zamierzam wojować na siłę. Bo i tak w większości przypadków ignorujemy sprawę. Za dużo tego żeby prowadzić rozmowy. W innym przypadku zamiast jeździć trzebaby cały dzień rozmawiać.
Nie mniej z pewnością kierowcy , który zagrozi mojemu zdrowiu i życiu świadomie będę podjeżdżał i jak trzeba lutował prosto w oczy. Do takich typów zaliczają się małolaci z bwm i zakompleksieni panowie.

W innym nawet skrajnych przypadkach nie potrzeba wiele. Lepiej żeby nas czytali pozytywnie. Zazwyczaj do rozumnej puszki wystarczy podjechać i grzecznie zwrócić uwagę, albo tylko spojrzeć. Taka osoba nie rzuca się bez potrzeby bo rozumie swój błąd.

Z pewnością dużą zaletą przynajmniej dla mnie jest nowy taryfikator mandatów, który wejdzie z końcem Listopada. Wg mnie najbardziej niebezpieczni są kierowcy przekraczający prędkość w miastach skaczący z pasa na pas. Jak małolat zapłaci raz 1000 zł za prędkość, potem 500 za czerwone to się odechce.

Zobaczycie za 2 lub 3 lata. Takie przepisy zmieniły kierowców we Francji to i u nas tym bardziej. W tym roku postawią ok 800 nowych fotoradarów. Policja już ma nowe suszarki laserowe, które łapią w każdą pogodę nawet z 1 km. Jestem za jak największym zaostrzeniem kar dla piratów. Bo akurat w naszym motocyklowym świecie bardzo to pomoże zachować życie.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Landryss25 » 10/11/2008, 00:50

No piraci to jedno a bezpieczeństwo na drodze to drugie. Fotoradary akurat nie utemperują kierowców tak bardzo a liczba wypadków dzięki nim się nie zmniejszy bo wiele jest przez stan dróg w naszym kraju ale nie o tym temat.

Z upominaniem jest różnie bo są tacy co się zagapią i robią to nieświadomie a potem przepraszają ale są też tacy co myślą ,,mam BMW 2.0 napewno się zmieszcze" i wciskają się na pałę a za upomnienia mają pretensje albo jeszcze próbują zrobić krzywdę motocykliście. Prawda jest taka że w małym stopniu upomnienia wpływają na puszkarzy ale innego sposobu na ukaranie ich nie ma a niszczenie samochodu komuś to też chamstwo chociaż niektórym się należy. Upomnienia raczej pomagają nam się trochę wyluzować jak ktoś zagotuje w nas krew.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Shaft » 10/11/2008, 13:32

Wiadomo, że na motorze jesteśmy na przegranej pozycji.
Fotoradary to tylko mała część systemu prewencyjnego.
Zobaczycie za kilka lat jak diametralnie zmieni się kultura jazdy.
Nawet najbogatszego puszkarza nie będzie stać żeby płacić co miesiąc po kilka tysięcy zł mandatów. A z pewnością odpadną amatorzy BMW 2.0 i młodzi kierowcy.

Co innego możemy zrobić ?
Ignorować i prosić o narysowanie na czole koła w które należy pukać..
A może zaczniemy spisywać nr rejestracyjne najbardziej agresywnych puszek :) i na czarną listę.

W sumie to walczymy z wiatrakami i nasze gderanie nic nie da. Społeczeństwo musi się przyzwyczaić do motorków.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez hugo2003 » 10/11/2008, 19:35

a mnie sie wydaje ze duza wikszosc puszkarzy i tam na reespect do motocyklisow.... przypomnijcie sobie jak wyglada motocykl z motocyklista we wstecznym lusterku a do tego chodzby w kurtce motocyklowej.... (motocykl ma przewaznie agresywny przod z mocnymi swiatlami do tego koles wygladajacy na 2xwiekszego w kurtaki....
wiele razy jak jakis puszkarz zrobil cos zle i go zjebał.m klaksonem lub gestem(np reka lub kiwaniem glowy) jak sie spotkalem z nim na swiatlach lub jakiejs krzyzowce i juz chcielme go pouczyc to jak koles podniosl reke w przeprosinach (a zdarza sie to czesciej) to nagle dopada mnie spokoj ....ale msobie i tak mysle ze co z tego ze mnie przeprosil jak moglem luzprzez niego lezec rozbity na asfalcie.....? ;/
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pająk » 11/11/2008, 00:49

Ja tam upominam kiwam głową trąbie a czasem jak już muszę hamować aby nie wywalić bo ktoś wymusił pierwszeństwo to nawet specjalnie zatrzymam się tak żebym mógł zapukać w szybkę albo się oprzeć o nadwozie wtedy wiedzą jak blisko tragedii było.. Ale ważne zawsze z kulturą.
Ps. Czy jak komuś walne w zęby z rękawiczki to w razie czego zostanie to uznane jako napaść z użyciem tępego narzędzia ?
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez Evul » 11/11/2008, 09:06

@up

Wydaje mi sie, ze chyba nie ^^ :lol: :lol:
;)
Avatar użytkownika
Evul
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 31/8/2008, 21:14
Lokalizacja: Z tych najlepszych ...

Postprzez 4est » 11/11/2008, 22:36

Prawda jest smutna - burakow nie brakuje :(

Lecialem dzis na dzialeczke, a jakis lancer z zel-fryzem wiozl wypachniona lalke w plener za Jankami pod Wawa. Oczywiscie zajechal mi buc droge bo zobaczyl skret w boczna drozke :evil: Odbilem - dojechalem z boku obtrabilem i pokazalem panu aby zerknal czasem w lusterko.

Jego odpowiedz nie specjalnie mnie zaskoczyla - malo nie urwal ze zlosci kierownicy i nie popsul klaksonu trabiac na mnie w odwecie :lol:
Pokazalem miedzynarodowy znak pokoju tj wyprostowany srodkowy palec i polecialem dalej ;)
Mam nadzieje, ze tak sie zdenerwowal, ze byly nici z bzykania w lesie :lol:
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez emils » 12/11/2008, 15:38

4est-trzeba mu bylo lakieru troche zarysowac :P oj wtedy to by laske z wscieklosci chyba pobil :P
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Shaft » 12/11/2008, 17:53

heh 4est myślę, że obraziłeś męska dumę. Wiózł pewnie laskę strasznie się produkował w drodze jaki z niego gościu, aaaż tuuu nagle niewiadomo skąd jakiś motocyrklista spycha go z toru jazdy i prawie wpycha siłą swojej psychiki na przeciwległy pas ruchu... ;) potem trąbi. Oożesz tyyyy orzeszku ! Naa mnie ? Myśli żelowy kierownik .. Przy moojej laaali. Przecież ja taki świetny kierownik jestem.

Jestem pewien, że w lasku laska myślała o kimś innym ;) ehhe

Pozdrawiam,
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Konig » 12/11/2008, 19:58

Pewno myślała o tym kozaku na motocyklu ^^
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez 4est » 12/11/2008, 21:52

heh dobre to bylo ;)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez hugo2003 » 13/11/2008, 22:51

no i tym sposobem mamy material na artykół do taniej gazetki dla erotomanow:D
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 23/12/2008, 01:38

Tak kiedys myslalem zeby ktos zrobil kombinezonem ze schowkiem na plecach na palke typu teleskopowa albo cos podobnego ^^ Na swiatlach mozna by w dach albo szybke lupnac ale to troche zbyt ostre :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez bronekc6 » 23/12/2008, 21:05

Ja sie dołącze do dyskusji gdyż sam doswiadczyłem wiele takich akcji i wiem że tacy kierowcy mają to głęboko w d**** bo przecież oni tacy wspaniali kierowcy są ale jak takiemu nawet liścia dac to juz innaczej gada tylko weź mu tu liscia sprzedaj w rekawicy to cala głowa sie obraca a oddac nie odda bo kask kazdy ma swoj sposób ale czy to dziala to jest cieżko powiedziec
''Pal gume nie Dusze"
My life is ride for fast motorbike
Yamaha FZR 600 3HE 92r
bronekc6
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9/5/2008, 11:15
Lokalizacja: ruda woj podlaskie

Postprzez SQ » 23/12/2008, 23:52

a co powiecie na taką akcję:
lecę z kumplem. on pierwszy, ja tuż za nim. wyprzedzamy kolumnę. na jej końcu nowe Volvo s80. zatem zaczynamy od niego. w momencie gdy mój kumpel był na wysokości drzwi pasażera volvo zmienia pas, żeby zacząć wyprzedzanie. kumpel klakson, długie i tamten się w porę schował na swój pas. w podziękowaniu dostał metalowym zbrojeniem rękawicy w szybę kierowcy. dosłonie 3 sekundy później ja zaczynam wyprzedzać to volvo i ten idiota robi ten sam manewr prawie spychając mnie z drogi!!! nawet jak przed chwileczką prawie kogoś zabił to i tak nie nauczył się patrzeć w lusterka!!!!!!!!!!

a co do typów, którzy permanętnie lecą lewym pasem to ja ich zlewam i nie mrugam, nie trąbię tylko z założenia i siłą pędu łykam ich z prawej. jesli to jakiś błąd (poza łamaniem prawa) to mnie naprostujcie...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr