Zobacz wątek - kolejny wypadek / Poznań / Grunwaldzka
NAS Analytics TAG

kolejny wypadek / Poznań / Grunwaldzka

O wszystkim
_________

Postprzez melvin » 13/5/2008, 21:51

inzynier napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1748326,11,item.html

I znowu się zacznie....sami wiecie co :/



za coś takiego powinna ruszyć nagonka na idiotów...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Lovtza » 13/5/2008, 21:58

Szkoda, że nikt nie nagłaśnia z taką samą skutecznością zdarzeń z kierowcami samochodów. Przykładowo w ubiegły piątek miałam pierwszego szlifa właśnie z winy kierowcy samochodu, który ze środkowego pasa postanowił nagle przyhamować i skręcić w prawo o 90 stopni i zajechał mi drogę. Nie zauważył mnie... Jechałam zaledwie 50 km/h jednak gdyby to był motocykl wypadek mógł skończyć się tragicznie. Pan z przejęciem powiedział "Po prostu Pani nie widziałem" na co odpowiedziałam "W każdym lusterku jest martwy punkt zatem zamiast patrzeć wyłącznie w lusterko warto odwrócić czasami głowę. Pomijając to, manewr, który Pan wykonał mógł skończyć się tragicznie w szczególności gdyby zajechał Pan drogę motocykliście jadącemu z większą prędkością. Mógł Pan zabić człowieka, rozumie Pan?" Gość rzeczywiście był zestresowany i przejęty całą sytuacją jednakże to jego nie tłumaczy. Cóż zarówno wśród motocyklistów jak i kierowców samochodów są osoby, którym brakuje doświadczenia i rozwagi.... Oby takich sytuacji jak najmniej.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46


Postprzez Inku » 13/5/2008, 22:07

Oj, Żmija nic Ci się nie stało?

A wiecie dlaczego nie opisują tak wypadków samochodowych? Bo nie są tak spektakularne. Poza tym wypadków samochodowych są dziesiątki dziennie.
Lud chce wina i igrzysk. A to są ich igrzyska niestety :/
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez melvin » 13/5/2008, 22:08

po prostu gdybyśmy mieli sezon przez cały rok to wypadki z udziałem motocyklistów by się oklepały i nikt by na to nie poświęcał nawet miejsca w gazecie...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Lovtza » 13/5/2008, 22:36

Inku napisał(a):Oj, Żmija nic Ci się nie stało?


Jedyny niefart to fakt, że nie zdążyłam odebrać butów motocyklowych co uczyniłam dzisiaj i obiłam sobie nieco kostkę. Poza tym wszystko zakończyło się dla mnie dobrze. Wracałam właśnie z serwisu Yamahy po podkręcaniu hamulców w moim skuterku O ironio... ;) Uderzyłam w tylne koło samochodu i przewróciłam się już przy znikomej prędkości, zatem można powiedzieć, że jestem cała i zdrowa. Tak naprawdę każdy z nas natrafia na sytuacje wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, zajechania drogi, braku sygnalizacji ze strony kierowców. Niestety w takiej sytuacji jak ta piątkowa ciężko nawet powiedzieć o możliwości przewidzenia takiego zdarzenia :|

Ps. Muszę przyznać, że kurs motocyklowy, który właśnie kończę wniósł wiele do mojej jazdy a czasami poczynania niektórych właścicieli skuterów wołają o pomstę do nieba, w szczególności tych najmłodszych, którym nawet znaki drogowe są obce...
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez melvin » 13/5/2008, 22:48

dajcie spokój, ja ostatnio miałem serce w gardle przez takich delikwentów na skuterku, siedzimy sobie u kumpla pod domem w aucie, tak że widzimy pobliskie skrzyżowanie (odległość to jakieś 15 metrów), do którego dochodzą dwie drogi ze znakami stopu i droga z pierwszeństwem skręcająca w prawo. po drodze z pierwszeństwem jedzie sobie samochód, a tu przed jego maską tak z 40km/h z drogi ze znakiem stop wylatuje skuter jak gdyby nigdy nic, nawet się nie zatrzymując, przejechał przed maską hamującego auta i pojechał dalej... gość w aucie wkurwiony my wszyscy zdziwieni jak cholera...
żeby wszystkiego było mało skuterem kierowała chyba dziewczynka, sądząc po posturze jakieś 11-12 lat, a z tyłu jako pasażer druga chyba trochę starsza... dziewczynka była tak mała że ledwo sięgała kierownicy skutera...
a i najlepsze było to że z ubrań motocyklowych miały tylko otwarte kaski podobne do tych firmy tiger... żal.pl
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Grubas » 14/5/2008, 09:10

eneasz napisał(a):Ja sie juz chyba przyzwyczailem, nie robi to na mnie wrazenia, wiem ,ze takie rzeczy sie zdarzaja i ze trzeba uwazac, nie ufam nikomu i jak to ktos kiedys powiedzial, jezdze jak ciapa. TAK JEZDZE JAK CIAPA tam gdzie sa inni ale dzieki temu nic mi sie nie stalo i mysle ze to dobra strategia.


I tu się z Tobą zgadzam.
Tyle, że nie nazwałbym tego ciapostwem. Pewnie ten co tak mówi długo nie pożyje, a w boju i tak by wyszło że niewiele umie. Nie chodzi by zawsze wolno jechać, ale na pewno tam gdzie „przeciwnik” może nam coś zrobić należy być gotowym na zatrzymanie się przed jego/jej pojazdem .

PS
Widać, że dawno nie byłeś w Polsce więc nie wiesz, że w słowie CIAPA pierwsza z liter A już nie jest używana.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez blueM. » 14/5/2008, 09:42

ja mam wiele wątpliwości co do prowadzenia pojazdów... Właśnie robię A+B i się tak zastanawiam co jeśli pomimo moich chęci i zapału okaże się, że dupa ze mnie a nie kierowca?
Wiem, że zdam - za którymś podejściem jakiś życzliwy egzaminator na pewno mnie przepuści... Ale co dalej?
Jeździć po polach i parkingach... przecież doświadczenie trzeba gdzieś zdobyć....
Avatar użytkownika
blueM.
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/5/2008, 11:30
Lokalizacja: 3M

Postprzez falconiforme » 14/5/2008, 09:51

Dalej trzeba czytać, trenować umiejętności, analizować wypadki i nie popełniać błędów innych.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez zephyr47 » 14/5/2008, 15:21

inzynier napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1748326,11,item.html

I znowu się zacznie....sami wiecie co :/


O fuck! I właśnie przez takich idiotów mamy złą opinię...
Wie ktoś dokładniej jak do tago doszło?
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez turboponczek » 14/5/2008, 20:02

kumpel mi dzis foty pokazywał z tego wypadku na grunwaldzkiej...
cholera, tragicznie to wyglada, motocykl to kupka złomu... 4 metry dalej koles w worku a obok niego kask. Straszne... tragicznie to wygladało :?
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Ragnos » 29/5/2008, 17:36

Avatar użytkownika
Ragnos
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 29/6/2006, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez melvin » 29/5/2008, 17:43

w poznaniu podobno dzisiaj 3 gości na moto się rozwaliło z czego jeden śmiertelnie...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Ragnos » 29/5/2008, 17:49

Czy tylko mi się wydaje że poprzedni sezon był bardziej spokojny...
Avatar użytkownika
Ragnos
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 29/6/2006, 09:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez melvin » 29/5/2008, 17:53

młodzi gniewni ruszyli na drogi, może niedługo się uspokoi..
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez icid » 29/5/2008, 18:03

Selekcja naturalna wykosi wszystkich cwaniaczków, prędzej czy później :D
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez torowiec » 29/5/2008, 18:41

Ragnos napisał(a):Czy tylko mi się wydaje że poprzedni sezon był bardziej spokojny...

Lawinowo przybywa motocyklistów, ot i cała przyczyna

Icid ,skad wiesz jakie były okolicznosci tych wypadków
Nie bronie gówniażerii na motocyklach ale drazni mnie przedwczesne wydawanie osadów
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez icid » 29/5/2008, 21:03

torowiec napisał(a):Icid ,skad wiesz jakie były okolicznosci tych wypadków
Nie bronie gówniażerii na motocyklach ale drazni mnie przedwczesne wydawanie osadów
Nie wydaje osądów, wypadki sie zdarzają. Tylko ostatnimi czasy zdarzają sie głównie 18-22 letnim gówniarzom, bez prawka na sprzętach które jeszcze za 5 lat będą wyprzedzały ich umiejętności. I właśnie takich kretynów z zerowym doświadczeniem, bez papierów, zapier..... 160 po mieście mi wogóle nie szkoda. Wiadomo że nie jeździmy do końca przepisowo, ale teraz przekręcił sie 9 rok kiedy pomykam motocyklami i chyba nie jechałem jeszcze 160 w mieście. Uważam że te 80 na miasto jest ok, można przycisnąć do np 120 w miejscach gdzie wiemy że nikt nie wylezie na droge czy nie wyjedzie z boku. Ale proponuje wszystkim napaleńcom sie troche wystudzić bo miasto jest jak rosyjska ruletka, pełne niespodzianek.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Hugg » 3/6/2008, 06:36

icid pierdolisz takie bzdury... i co z tego, ze ludzie którzy pogineli mieli 18-22lata ? gwarantuje Ci, ze moj kumpel, który sie zabił CBR na grunwaldzkiej miał 1000razy wieksze doswiadczenie od Ciebie i to, ze miał 21lat nie swiadczy o tym, ze maszyne miał za mocna (600ccm) bo na moto jezdził od małego gowniaza.
[*]
Hugg
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11/5/2008, 21:14
Lokalizacja: Poznań

Postprzez melvin » 3/6/2008, 10:26

Hugg napisał(a):icid pierdolisz takie bzdury... i co z tego, ze ludzie którzy pogineli mieli 18-22lata ? gwarantuje Ci, ze moj kumpel, który sie zabił CBR na grunwaldzkiej miał 1000razy wieksze doswiadczenie od Ciebie i to, ze miał 21lat nie swiadczy o tym, ze maszyne miał za mocna (600ccm) bo na moto jezdził od małego gowniaza.
[*]





Hugg mam dla ciebie wiadomość od icida, który obecnie przebywa na wyspach bananowych....

treść:
icid napisał(a):"jak ja zaczynałem jeździć to ten twój super doświadczony 21 letni kumpel, popi*rdałał wózkiem który pchała mama a wypadek na Grunwaldzkiej, no cóż nie będe komentował podręcznikowych błędów i super doświadczonych 21 latków śmigających w jeansach i butach sportowych przystosowanych do sportów niekoniecznie motorowych.
w ogóle to co ty wiesz na temat mojego doświadczenia że porównujesz?"
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr