Zobacz wÄ…tek - MotoGP 2008 w TV, czyli nasze opinie na temat sezonu 2008 :)
Advertisement
NAS Analytics TAG

MotoGP 2008 w TV, czyli nasze opinie na temat sezonu 2008 :)

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

MotoGP 2008 w TV, czyli nasze opinie na temat sezonu 2008 :)

Postprzez Lovtza » 5/3/2008, 00:13

Czas ożywić nieco nasze towarzystwo bowiem już w najbliższy weekend pierwszy wyścig motogp w tym sezonie (yuupiieee). Poniżej podaję program na Eurosporcie ;)

07.03.2008 - piÄ…tek | TRENINGI

21:00 Grand Prix Doha Katar Trening Moto GP
22:00 Grand Prix Doha Katar Trening 250 cc

08.03.2008 - sobota | KWALIFIKACJE

21:00 Grand Prix Doha Katar Kwalifikacje Moto GP
22:00 Grand Prix Doha Katar Kwalifikacje 250 cc

09.03.2008 - niedziela | WYÅšCIGI

17:30 Grand Prix Doha Katar Wstęp
17:45 Grand Prix Doha Katar Wyścig 125 cc
19:00 Grand Prix Doha Katar Wyścig 250 cc
20:15 Grand Prix Doha Katar Wyścig Moto GP

* Gdyby były jakieś uwagi do powyższego rozkładu prośba o uwagi :)

Poniżej podaję także linki do:

a) kalendarza MotoGP na rok 2008, gdzie znajdziecie m. in. terminy wyścigów, schematy torów
viewtopic.php?t=11530

b) naszych zeszłorocznych debat na temat wyścigów, jakby się komuś chciało odświeżyć pamięć viewtopic.php?t=11036&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ostatnio edytowano 7/3/2008, 22:22 przez Lovtza, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46


Postprzez eristof » 5/3/2008, 00:25

NARESZCIE!!! Znów rozpoczyna się sezon. Może robimy zakłady, kto wygra sezon??;)
Ciekawe, jak sprawdzi się sztuczne oświetlenie w Katarze?
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13


Postprzez kolecik » 5/3/2008, 07:42

Dzięki za kompletny program TV :D a już miałem zacząć szukać co, gdzie i kiedy jest w TV, a tak mam podane na tacy :)
Bardzo podobają mi się godziny - wieczory już mam zagospodarowane :D
Pozdrawiam,
kolecik
kolecik
...czarna SV650N '99...
kolecik
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 9/5/2007, 07:40
Lokalizacja: Warszawa/Nadarzyn

Postprzez Wzmocniony » 5/3/2008, 14:55

No no będzie grubo niedość że pierwszy wyścig sezonu to jeszcze przy sztucznym oświetleniu.

Oczywiście obstawiam że ten sezon zdominuje Dr.Rossi :wink: i ciekawy jestem jak zadebiutuje Lorenzo
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55

Postprzez torowiec » 5/3/2008, 22:26

Mysle ze Rossi bedzie miał ciezko ze Stonerem ,przedsezonowe testy swiadcza o tym ,ze ten jest bardzo szybki.
Z drugiej strony zmiana ogumienia i tegoroczna M1 ,ktora zyskała troche predkosci powinny pomóc Vale,pytanie co z jej niezawodnoscia.
Nie mozna lekcewazyc tez innych choc w tym sezonie jakos nie potrafie wytypowac ,kto jeszcze właczy sie do walki o numer1
Oj bedzie sie działo(mam nadzieje)
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez kildow » 5/3/2008, 22:43

Ja 3mam kciuki za Dovizioso. Mam nadzieję, że sporo namiesza. Jak Stoner będzie tak bezbłędnie się poruszał po torze jak w zeszłym sezonie to będzie ciężko mu przeszkadzać. Liczę na wyrównaną walkę zwłaszcza w kwestii osiągów i bezawaryjności konkurujących maszyn.

Na stronie motogp nie uruchomili Team Managera 2008. :( Szkoda, bo potęgował mi poziom emocji. :)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Daytona Fan » 5/3/2008, 22:48

No i po raz kolejny rusza karuzela:D W nadchodzącym sezonie liczę na Rossiego, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że faworytem jest jednak Stoner. Ciekawi mnie tez, jak poradzi sobie Lorenzo czy jak na Kawasaki będzie radził sobie Hopkins. Z kwestii pozasportowych to czy mimo podzielonego garażu nie będzie konfliktów na linii Rossi - Lorenzo. Na razie same pytania, wkrótce się czegoś dowiemy:) No i godziny transmisji ekstra :lol:
Ostatnio edytowano 6/3/2008, 18:16 przez Daytona Fan, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez Lovtza » 5/3/2008, 22:51

Trzeba przyznać, że teamowy kolega Rossiego nieźle sobie poczynał w trakcie testów w Australii. Jak na razie wolę nie gdybać. Zobaczymy co przyniosą treningi, kwalifikacje i to, co najważniejsze - wyścig :wink: Cóż za piękny weekend się zapowiada.

Edit: Drugi trening na torze Losail w Katarze

Najpierw jednak o samym torze:
Tor otwarto w roku 2004
Umiejscowienie: Doha
Długość: 5380 m
Najdłuższa prosta: 1068 m
Lewych zakrętów: 6
Prawych zakrętów: 10
Szerokość: 12 m

W klasie 125
(której nie retransmitowano) pierwszą pozycję w wolnych treningach zajął Brandley Smith. W roku ubiegłym Brandley jeździł na Hondzie zaś w tym roku przesiadł się na Aprilię (Team Polaris World).

W klasie 250 Niezwykle wyrównana walka, dosłownie na ułamki sekund. Na ostatnim kółku na prowadzenie wysunął się Barbera 1:59:739, za nim kolejno Passini 1:59:863, Bautista 1:59:880, , Simoncelli 1:59:977, Luthi 2:00:108, Kallio 2:00:557, Debon 2:00:639, Locatelli 2:00:737. Na jednym z zakrętów motocykl położył Eugene Laverty jadący na Aprilii (numer startowy 50). Cóż, chyba Laverty wpadł w małą dezorientację gdyż przez dłuższą chwilę stał na zewnętrznej łuku co było dosyć ryzykownym rozwiązaniem ;). Samemu zawodnikowi nic poważnego się nie stało.

W klasie motogp niepokonany był Stoner z czasem 1:55:442, w następnej kolejności byli Lorenzo 1:55:453, Toseland 1:55:812, Edwards 1:55:942, Dovizioso 1:55:963, De Angelis, Randy De Puniet, Vermulen, Rossi 1:56:395. W trakcie treningów na jednym z zakrętów Vale Rossi zwolnił a Pedrosa wjechał mu w tylne koło i wyleciał z toru. Po ostatniej kontuzji prawej ręki Daniego każdy upadek może skutkować odnowieniem kontuzji. Na 8 minut przed końcem z toru wypadł również Antony West jadący na Kawasaki. Z ciekawostek dodam, że rekord walki o Pole Position na torze Losail należy do Rossiego, który osiągnął czas okrążenia: 1:55:002. Tak czy inaczej wszystko okaże się w trakcie wyścigu.

Pełne sprawozdanie Micka zawierające wszystkie czasy z pierwszego treningu motogp:
http://www.scigacz.pl/Grand,Prix,Kataru ... ,4885.html

Pełne sprawozdanie Micka zawierające wszystkie czasy z drugiego treningu motogp:
http://www.scigacz.pl/Grand,Prix,Kataru ... ,4887.html

Dla ubarwienia naszego działu dodaję również kilka zdjęć z Kataru (z motogp.com)
Załączniki
Valentino_Rosii_motogp_Katar_Losail_testy.jpg
Valentino Rossi na torze Losail w Katarze
Valentino_Rosii_motogp_Katar_Losail_testy.jpg (88.62 KiB) PrzeglÄ…dane 7245 razy
Losail_tor_motogp_Katar_sztuczne_oswietlenie.jpg
Tor Losail w Katarze - już za dwa dni po raz pierwszy w historii odbędzie się tam wyścig motogp przy sztucznym oświetleniu
Losail_tor_motogp_Katar_sztuczne_oswietlenie.jpg (67.62 KiB) PrzeglÄ…dane 7247 razy
Lorenzo_motogp_tor_Losail_Katar.jpg
Jorge Lorenzo na torze Losail w Katarze
Lorenzo_motogp_tor_Losail_Katar.jpg (108.71 KiB) PrzeglÄ…dane 7247 razy
Pedrosa_Dani_Katar_testy.jpg
Dani Pedrosa na torze Losail w Katarze
Pedrosa_Dani_Katar_testy.jpg (84.21 KiB) PrzeglÄ…dane 7247 razy
Katar_tor_motogp_sztuczne_oswietlenie.jpg
Widok na tor Losail w Katarze
Katar_tor_motogp_sztuczne_oswietlenie.jpg (84.01 KiB) PrzeglÄ…dane 7247 razy
Ostatnio edytowano 7/3/2008, 23:06 przez Lovtza, Å‚Ä…cznie edytowano 5 razy
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 7/3/2008, 22:34

Free Practice - MotoGp Katar

Spoznilem sie troche na relacje na Eurosporcie ,mzoe widzial ktos szerzej i wypowie sie co nie co o prezentowaniu sie zawodnikow Smile

Czasy byly w miare wyrownane ,wiec mysle ze w tym roku czeka nas bardzo ostra rywalizacja. Doctor zajal 9 miejsce ,ale pierwsza 4 jest jego Smile Stoner znakomity ;D powinien obronic tytul ,ale wszystko sie moze wydarzyc .

PS : Latwiej byloby przeniesc posta (skoro mozna wydzielac posty z tematu) ;) ,zeby ktos moglby go zacytowac w ramach jakiejs dyskusji :)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Lovtza » 7/3/2008, 23:20

Postanawiam poprawę na przyszłość. Ja już nie mogę doczekać się jutra a jeszcze bardziej niedzieli. W zasadzie po treningach ciężko cokolwiek wywnioskować oprócz tego, że debiutanci całkiem nieźle sobie radzą ;) Pytanie jeszcze o kondycję Pedrosy po upadku, myślę jednak, że nie wpłynie on na jego jutrzejsze starty a w zasadzie mam takową nadzieję.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez cender » 7/3/2008, 23:25

F*ck, zdążyłem tylko na 250ccm, ale fajnie i to się ogląda w akcji.
Avatar użytkownika
cender
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: W-wa Mokotów

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 7/3/2008, 23:57

Cudownie ,neidziela zapowiada sie u mnie sportowo :D Najpierw mecz 6 ligi haha o 14 ,a pozniej Uczta Motofana :D
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez prelude1 » 8/3/2008, 17:57

drodzy koledzy forumowicze

nie mam jurosportu ,wiec nie moge ogladac na zywo kwalifikacji ani wyscigow. czy znacie jakas strone ktora pozwoli mi sledzic na zywo wyczyny naszych bohaterow z MotoGP?

z gory dziekuje za pomoc
prelude1
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2/8/2007, 19:27

Postprzez Lovtza » 9/3/2008, 03:42

Co tutaj taka cisza? Czy ktoś oglądał dzisiejsze kwalifikacje? Nieco zaskoczyła mnie zacięta rywalizacja debiutantów, a w szczególności Toselanda, który w tym roku przeszedł do motogp z klasy Superbike. Nieźle sobie ta dwójka poczynała pobijając na zamianę rekord Rossiego na tym torze ;) Zejście do czasu 1:53.927 wymagało zapewne nie lada wyzwania od Lorenzo, który ostatecznie zajął pole position. Bardzo mnie ucieszyła również 3 pozycja Colina Edwardsa. Tak więc mamy 3 Yamahy na starcie. Zapowiada się ostra walka... :P Stoner zajął czwartą pozycję, Randy de Puniet piątą, Nicky Hayden szóstą a Valentino Rossi z czasem 1:55.133 dopiero siódmą. Będzie się działo...

Pełne wyniki:
http://www.scigacz.pl/Grand,Prix,Kataru ... ,4893.html

Ps. Prelude co do Twojego pytania nie mam pojęcia. Może należy co nieco w sieci poszukać po wyścigu. Może ktoś zgrywa wyścigi i wrzuca na osła.. Osobiście nigdy nie szukałam relacji poza Eurosportem... no chyba, że wpadały mi w łapki momenty takie jak ten (Biaggi vs. Vale 2001 rok):
http://pl.youtube.com/watch?v=ne842cT34 ... re=related
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez kildow » 9/3/2008, 08:30

Mi siÄ™ po kwalifikacjach nasuwa tylko jeden komentarz:
Chcesz być w drugiej dziesiątce to zamontuj sobie Bridgestony.:) No chyba, że jesteś Stoneram albo Rossim to może ci się udać wcisnąć do pierwszej dziesiątki. Ciekaw jestem czy Micheliny zdominują też wyścig. Odwrotna sytuacja niż w roku ubiegłym. Jeśli tak faktycznie będzie, że Bridgestone tym razem będzie miał większe kłopoty z doborem opon to Vale będzie sobie pluł w brodę.
Poza tym zadziwiajÄ…ca postawa Tech 3 Yamaha, no i gdzie jest Dani ? :)
Nie mogę się doczekać wyścigu...
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez torowiec » 9/3/2008, 12:16

Mnie tez zaskoczyła postawa debiutantów ale reszta była do przewidzenia.Michelin zawsze miał lepsze opony kwalifikacyjne ,jak zauwazył Kidlow tylko wymiatacze pokroju Stonera i Rossiego byli w stanie jako tako sie zakwalifikowac.Z info docierajacych w ostatnim czasie wiadomo ze Michelin ma tez przewage nad Brigestone w niskich temperaturach na oponach wyscigowych stad dobre czasy zawodników na tychze oponach.Niewiadoma jest jak z trwałoscia opon obu producentów podczas wyscigu.
Mimo wszystko stawiam na Stonera ,Valdus tez powinien byc wyzej niz w kwali.
To bardzo nietypowy wyscig stad na podstawie jego wyników nie wysnuwałbym wnioskow co do przebiegu dalszej czesci sezonu,niemniej juz nie moge sie doczekac
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Daytona Fan » 9/3/2008, 15:23

Kurde.. nie mogłem obejrzeć kwalfikacji, mam nadzieję, ze uda mi sie zobaczyć dzisiejszy wyscig... Z tego co tu widze to zapowiada sie bardziej interesujaco niz myslalem, Stoner dalej niz przewidywalem, Toseland zaskoczył mnie osobiscie, no i Edwards - tego to juz w ogole sie nie spodziewałem. Bardzo ciekawie wyglada teraz sytuacja z oponami, Michelin faktycznie zawsze mial bardzo dobre ogumienie wyscigowe, ale zauwazcie, ze ostatnio wyprzedza Bridgestone nie tylko na tym polu. Wszystko okaze sie wieczorem:) Trzymam kciuki za Doktora:D
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez Lovtza » 9/3/2008, 18:36

Ruszyła wyścigowa karuzela.

W klasie 125

Start:
Brandley Smith startujący z pole position utrzymał pozycję. Z toru wypadł Rabat Esteve startujący z 11 pozycji. Pozycję w pierwszym okrążeniu utrzymał Brandley, za nim Talmacsi, Di Meglio, De Rosa, Webb...

1 okrążenie:
Brandley Smith traci pozycję i spada na dalekie miejsce. Czyżby problemy z motocyklem, które pojawiły się w trakcie wczorajszych kwalifikacji?

2 okrążenie
Talmacsi, Di Meglio, De Rosa, Olive, Webb, Gadea , Iannone, Smith , Bradl, Redding, Espargaro.

5 okrążenia
Jako pierwsi dojeżdżają Talmasci, De Rosa, Di Meglio, Olive. Olive przesuwa się na drugą pozycję. Gadea pobija rekord okrążenia należący do Talmacsiego rekord toru Losail.

6 okrążenie
Olive na pierwszej pozycji, za nim Gabor Talmacsi, na trzecim De Rosa. Webb na szóstej pozycji.

7 okrążenie
Gadea wysuwa się na prowadzenie. Mający 15 lat Redding, który debiutuje w tym roku w klasie 125 jedzie na siódmej pozycji.

9 okrążenie:
Brandley, który startował z pole position dopiero na 16 pozycji. Na pierwszej pozycji Gabor, drugą obejmuje Gadea. Widocznie chłopaki Bancaja Aspar nie raz wymienią się w trakcie wyścigu ;)

11 okrążenie:
Niesamowite poczynania debiutanta Scotta Reddinga, który objął trzecią pozycję. Na pierwszej pozycji Gabor, drugie miejsce De Rosa, na czwartym Gadea.

12 okrążenie
Talmasci, De rosa, Redding, Gadea, Di Meglio, Olive, Webb, Bradt.
Redding traci trzeciÄ… pozycjÄ™ i spada na piÄ…te miejsce.

13 okrążenie
Awaria Aprilli Talmacsiego, który bardzo szybko spadł na szóstą pozycję.[/b]

14 okrążenie:
De Rosa po utracie trzeciej pozycji wypada z toru. Redding na pierwszej pozycji. Za Reddingiem Gadea. Talmacsi poza walkÄ…..

18 okrążenie
Gadea na pierwszej pozycji, na drugiej Olive, Di Meglio, Redding na czwartej...

Dojeżdżają do mety kolejno:
1. Sergio Gadea - myślę, że naprawdę ciężko było Sergio dojechać z kontuzją prawej ręki, szacunek za postawę tego zawodnika i wysiłek jaki włożył aby dojechać do mety
2. Joan Olive
3. Stefan Bradl - który w ostatniej chwili wyprzedził Mike Di Meglio (pierwsze podium)
4. Mike Di Meglio
5. Scott Redding - wielkie gratulacje dla tego piętnastolatka, piękny debiut!

Talmacsi dopiero na 12 pozycji. Koyama nie dojechał do mety, kontuzja nadgarstka uniemożliwiła ukończenie wyścigu.

Pełne wyniki klasy 125: http://www.scigacz.pl/Grand,Prix,Kataru ... ,4903.html

W klasie 250

Start:
Na linii startowej w dwóch pierwszych rzędach kolejno:
I rzÄ…d: Debon, Barbera, Bautista, Kallio
II rzÄ…d: Pasini, Simoncelli, Luthi, Takahashi

1 okrążenie
Barbera objął pierwsze miejsce jednak szybko je utracił spadając na piątą pozycję. Na prowadzeniu Luthi, za nim Kallio, Bautisa i na czwartej Debon. Barbera przesuwa się na czwartą pozycję.

2 okrążenie:
Bautista wyprzedza Kallio obejmując drugą pozycję, jednak nie na długo. Pesek startujący z 16 pozycji dotarł do ósmej pozycji. Barbera zbliża się do objęcia trzeciej pozycji.

3 okrążenie:
Bautista na pierwszej pozycji, za nim Luthi, następnie Barbera. Okazuje się, że Luthi popełnił falstart , więc musi przejechać przez boksy.

4 okrążenie
Pasini na szóstej pozycji. Bautista na pierwszym miejscu, za nim Barbera, Luthi (który jeszcze nie zjechał do boksu), Kallio, Debon.

5 okrążenie:
Luthi zjeżdża aby przejechać przez boksy, tym samym spada na dziewiętnastą pozycję. Na pierwszej pozycji bez zmian Butista, Barbera, Debon, Kallio, Pasini.

7 okrążenie:
Barbera wyprzedza Bautistę jednak po chwili Bautista wyprzedza po wewnętrznej Hectora. Ta dwójka odjechała sporo od reszty.

8 okrążenie:
Barbera znowu zaatakował, jednak powtórka z rozrywki z okrążenia 7. Hector poszedł za szeroko i po wewnętrznej wyprzedził go Bautista. Po chwili Barbera odzyskał pozycję ;) Debon, Pasini, Kallio.

9 okrążenie:
Pasini na trzeciej pozycji (mam nadzieję, że obecny sezon będzie dla niego mniej pechowy ;)), zanim Debon i Kallio.

10 okrążenie:
Barbera, Bautista, Pasini, Debon, Kallio - ta piÄ…tka jak na razie bez zmian. Zaraz za nimi jedzie Takahashi.

12 okrążenie:
Pasini spada na czwartą pozycję. Simoncelli wypadł z toru, również Pesek wypada z toru :/. W pierwszej piątce mamy zmiany: Barbera, Debon, Bautista, Pasini, Kallio, Takahashi, na szóstej Abraham.

13 okrążenie:
Barbera, Debon... i Pasini, który zrzuca Bautistę na czwartą pozycję. Zaraz za Bautistą jedzie Kallio.

14 okrążenie:
Barbera, Debon, Pasini, Kallio, który wypchnął nieco Bautistę z toru jazdy.

15 okrążenie:
Pasini bije ubiegłoroczny rekord toru czasem: 1:59:447. W pierwszej piątce: Barbera, Debon, Pasini, Kallio, Takahashi, Bautista.

18 okrążenie:
Ostra walka, Pasini mocno siedzi za Debonem. Debon wyprzedza Barberę, który na chwilę odzyskuje pozycję, jednak Pasini po wewnętrznej objechał dwóch zawodników z czołówki. Piękna jazda Pasiniego, który w klasie 250 jest przecież debiutantem ;)

Do mety dojeżdżają kolejno:
1. Mattia Pasini
2. Hecotr Barbera
3. Mika Kallio
4. Alex Debon
5. Yuki Takahashi
6. Alvaro Bautista
7. Abraham Karel

Pełne wyniki klasy 250:
http://www.scigacz.pl/Grand,Prix,Kataru ... ,4904.html
Ostatnio edytowano 10/3/2008, 01:02 przez Lovtza, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez kildow » 9/3/2008, 20:11

Pasini zmasakrował! :) Wyśmienity debiut w 250. Dopingowałem mu już w zeszłym sezonie w najniższej klasie. Z takimi zagraniami jak dziś na pewno będzie niezwykle groźny.

Czy ktoÅ› wie czyj autograf Pasini ma na owiewce?
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lovtza » 9/3/2008, 20:39

W klasie motogp

Tor prezentuje się naprawdę niesamowicie. Heh chciałabym tam być.

Na linii startowej:
I rzÄ…d: Lorenzo (48), Toseland (52), Edwards (5)
II rzÄ…d: Stoner (1), De Puniet (14), Hayden (69)
III rzÄ…d: Rossi (46), Pedrosa (2), Dovizioso (4)
IV rzÄ…d: Hopkins (21), Vermulen (7), De Angelis (15)
V rzÄ…d: Capirossi (65), Elias (24), Nakano (56)
VI rzÄ…d: Melandri (33), Guintoli (50), West (13)

Jeszcze kilkanaście minut do startu :)

Start:
Na starcie jako pierwszy wysunął się na prowadzenie Dani Pedrosa, na kolejnej pozycji Toseland i Edwards, czwarty Lorenzo, Stoner na piątej pozycji, Rossi na szóstej. Po chwili Rossi wyprzedza Stonera.

1 okrążenie:
Lorenzo atakuje po zewnętrznej wyprzedza dwóch zawodników Toselanda i Edwardsa. Ostatecznie znajduje się na trzeciej pozycji. Zaraz zanim Rossi.. Rossi wyprzedza Lorenzo, który spada na czwartą pozycję.

2 okrążenie:
Pedrosa na pierwszej pozycji, zaraz za nim Rossi, Lorenzo i Edwards, który spadł na czwartą pozycję. Na piątym miejscu Stoner.

3 okrążenie:
Stoner przesuwa siÄ™ o jednÄ… pozycjÄ™ na czwartej pozycji zaraz za Lorenzo. Pedrosa ma jedno sekundowÄ… przewagÄ™.

4 okrążenie:
Toseland na piątej pozycji, Edwards już na siódmej.
Pierwsza piÄ…tka: Pedrosa, Rossi, Lorenzo, Stoner bije rekord toru, Dovizioso, Toseland, Edwards.

5 okrążenie:
Rossi wyprzedza PedrosÄ™ i znajduje siÄ™ na pierwszej pozycji. Zaraz za nim Pedrosa, Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Toseland.

6 okrążenie:
Na linię startową wjeżdżają kolejno Rossi, Pedrosa, Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Toseland. 5 okrążenie:
Rossi wyprzedza PedrosÄ™ i znajduje siÄ™ na pierwszej pozycji. Zaraz za nim Pedrosa, Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Toseland.

7 okrążenie:
Rossi, Pedrosa, Lorenzo, Stoner, Dovizioso, Toseland. Lorenzo wyprzedza Pedrosę i obejmuje drugą pozycję. Tak więc kolejno plasują się: Rossi, Lorenzo, Stoner, Pedrosa. Stoner wysuwa się na drugą pozycję.

8 okrążenie
Na linii startowej Stoner wyprzedza Rossiego. Valentino traci drugÄ… pozycjÄ™. Zatem w pierwszej piÄ…tce mamy: Stoner, Lorenzo, Rossi, Pedrosa, Dovizioso.

10 okrążenie:
Stoner i Lorenzo odjeżdżają od reszty. Chris Vermulen nie ukończy wyścigu, team podał informację, że Vermulen zjechał do boksu z powodu problemów z przednią oponą.

14 okrążenie:
Pedrosa wyprzedza Rossiego tym samym zajmując trzecią pozycję. Zaraz za Rossim Dovizioso i Toseland. Stoner, który jedzie na pierwszej pozycji jest o sekundę szybszy od Lorenzo.

15 okrążenie:
Stoner, Lorenzo, Pedrosa, Rossi, Dovizioso, Toseland, Edwards, Capirossi, De Puniet, De Angelis.

17 okrążenie:
Alex De Angelis wypadł z toru.

20 okrążenie
Dovizioso wyprzedza Rossiego i tym samym zajmuje pozycjÄ™ piÄ…tÄ…. Rossi wyprzedza jednak Dovizioso i odzyskuje czwartÄ… pozycjÄ™.

Ostatnie okrążenie:
Dovizioso wyprzedza Rossiego. Zaraz za Vale trzyma się Toseland, który nie zamierza odpuscić.

Do mety pierwsi dojeżdżają:
1. Casey Stoner
2. Jorge Lorenzo
3. Dani Pedrosa
4. Andrea Dovizioso
5. Valentino Rossi
6. James Toseland
7. Colin Edwards
8. Loris Capirossi
9. Randy de Puniet

Wielkie uznanie dla jazdy Stonera a także Lorenzo, który zadebiutował i od razu stanął na pudle. Szkoda, że Rossi spoczął na piątej pozycji. A już myślałam, że będzie setne podium w jego karierze.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Następna strona


Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê