Zobacz wÄ…tek - MotoGP 2008 w TV, czyli nasze opinie na temat sezonu 2008 :)
NAS Analytics TAG

MotoGP 2008 w TV, czyli nasze opinie na temat sezonu 2008 :)

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

Postprzez Lovtza » 15/5/2008, 20:57

Już w najbliższy weekend kolejna runda MotogGP, tym razem we Francji na torze Le Mans. Poniżej podaję rozkład jazd na Eurosporcie:

16.05.2008 - piÄ…tek | TRENINGI
Niestety nie ma żadnej retransmisji

17.05.2008 - sobota | KWALIFIKACJE

23:00 Grand Prix LE MANS Francja Kwalifikacje GP
Niestety brak klasy 125 ccm oraz 250 ccm

18.05.2008 - niedziela | WYÅšCIGI

10:00 Grand Prix LE MANS Francja rozgrzewka
10:15 Grand Prix LE MANS Francja wstęp
10:45 Grand Prix LE MANS Francja 125cc
12:00 Grand Prix LE MANS Francja Wyścig 250cc
13:15 Grand Prix LE MANS Francja Wyścig Moto GP

Ponieważ nie obejrzę wyścigu mam do Was wielką prośbę o opis wyścigów. Ja wyruszam w kierunku Poznania na nasze rodzime Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski skąd podeślę również nieco informacji :)
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46


Postprzez Wzmocniony » 17/5/2008, 14:38

Sobota

17 Stopni to temperatura powietrza która była
dzisiaj podczas kwalifikacji.Zacznijmy jednak od Lorenzo którego przygody nie omijają podczas drugiego i trzeciego treningu wolnego niestety miał kolejny upadek groźnie wyglądający i dzisiaj nie było łatwiej gdy na sporej prędkości na zakręcie dunlopa przeszedł przez żwir i na koniec dosłownie wskoczył na tor.Nie tylko on miał dzisiaj problemy bo i Rossi,De Angelis,Loris,Hayden tak samo,najwięcej zawodnicy tracą w drugim i trzecim sektorze toru gdzie są podwójne prawe zakręty.Natomiast Pedrosa wspomniany ostatni sektor jest jego jego ulubionym chyba bo w nim dużo zyskał na czasie.Colin miał problemy podczas wyprzedzania Melandriego(zajął on 17 pozycje czyli znowu się nie popisał),oto pierwsza dziesiątka-Pedrosa,Colin,Stoner,Rossi,Lorenzo,Hayden,Toseland,Vermeulen,Hopkins,Dovizioso.

Stoner pozycja 3-wykonał dwa okrążenia na oponach kwalifikacyjnych i najlepszy czas uzyskał na pierwszym ogumieniu,dodał że zaczyna się coraz bardziej zgrywać z maszyną i oponami

Colin pozycja 2-wyeliminowali wczorajsze problemy i wykonał trzy okrążenia na oponach kwalifikacyjnych

Perdosa pozycja 1-zdecydowanie leprza sytuacja jeśli chodzi o ogumienie niż w Chinach,dodał że jeszcze troche muszą popracować nad ustawieniami motocykla i należy brać pod uwage jutrzejszą pogode.

Synoptycy przewidują że 60% wskazuje na to że jutro spadnie deszcz podczas wyścigu,dzisiaj na szczęcie obyło się tylko strachem gdy w 17 minucie treningu pokazały się chmury padało ale na szczęście nie nad torem ale gdy tylko klasa 250 cm3 ruszyła na tor to zaczęło padać.

Niedziela

19 Stopni to temperatura powietrza i 21 to podłoże na kórym ścigali się dzisiaj zawodnicy klasy MotoGP.Na pierwszym okrążeniu zaraz po starcie Randy de Puniet przestrzelił zakręt,dalej niestety nie ominoł pech Toselanda zaliczył on upadek.W dalszej fazie wyścigu Rossi zaczyna pokazywa na co go stac i już na 21 okrążeń do końca prowadzi i zaczyna narzuca szaleńcze tempo które pozwala odjechac mu od reszty zawodników.Na 15 okrążeń do mety Lorenzo uzyskuje najlepszy czas okrążenia z pierwszej 6 zawodników a Rossi w tym momencie ma już 3 sekundową przewage nad zawodnikiem numer 2.Dalej Hayden przestrzela zakręt i na 13 okrążeń do końca zaczyna pada deszcz za prostą start-meta aż do Garage Vert i w tym momencie były już szykowane motocykle z ogumieniem typu wet z którego skorzystał Melandri i z przymusu po awarii motocykla Stoner.
Hopkins gubi łańcuch i z powodu mokrego toru zawodnicy jadą o prawie 2 sekundy wolniej ale pomimo to przewaga Vale sięgneła nawet 10 sekund.
Rossi nie na darmo był określany w chinach po zwycięztwie że jest to powrót króla i była to racja jest to już drugie zwycięstwo z rzedu a musieliśmy czekac na taką sytuacje aż od 2006 roku,dodatkowo ustanowił on 90 zwycięstw w swojej karieże gdzie zrównał się on z Angelem Nieto no i opony Bridgestone robią swoją robote.Szacunek należy się Lorenzo za jego drugie miejsce i wytrwałośc bo chodził on dzisiaj o kulach i w wolnej chwili siadał na krzesełku już po wyścigu,ale nie przeszkadza mu to w walce o nagrode BMW gdzie prowadzi.Colin tak samo bardzo ładnie pojechał,szkoda Stonera ponieważ było to jego jubileuszowe bo 100 GP i niestety nie miał co świętować,Randy De Puniet zaprezentował specjalnie na ten wyścig nowe malowanie Hondy.
74 tysiące ludzi odwiedziło tor i oglądało wyścig na własne oczy i nie zawiedli się pewnie :wink:

Krótki klip weekendu: http://pl.youtube.com/watch?v=uVdCksehqKg

Pozostaje nam czekac do 1 czerwca gdzie we włoszech odbędzie sie kolejna runda a następna 8 czerwca w Cataloni
Ostatnio edytowano 20/5/2008, 12:20 przez Wzmocniony, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55


Postprzez Daytona Fan » 18/5/2008, 21:43

O dzisiejszym wyścigu można powiedzieć: Rossi, Rossi, Rossi... :)
Na pewno Pedrosa jest wściekły, bo po walce na początku potem był już tylko tłem dla reszty czołówki, a sama czołówka tłem dla Vale, który wyścig pojechał wręcz koncertowo. Stoner pokazał się z dobrej strony, ale to jeszcze nie to, chociaż trzeba też przyznać, że Le Mans to chyba nie najlepszy tor dla Ducati, ale wobec wysokiego miejsca Stonera, jego niezłej dyspozycji można się spodziewać, że na Mugello może być naprawdę groźny., no i fakt, że w końcówce tego wyścigu jego GP8 "przestało jechać" - wielki pech dla tego zawodnika. Kolejny raz trzeba pochwalić Lorenzo - po wyścigu nie mógł nawet sam zsiąść z motocykla, a mimo to zdobył drugie miejsce i to jeszcze w zmiennych warunkach atmosferycznych. Cieszy też postawa Edwardsa i całego Tech3 - widać, ze mogą powalczyć, szkoda, ze Toseland tak szybko odpadł.

Podsumowując, wyścig dobry, zwłaszcza dla fanów Vale :) 90-te zwycięstwo stało się faktem :D
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez Thrillco » 19/5/2008, 10:31

łał!!! 3x Yamaha i kompletny nokaut ze strony Rossiego...łał!!! O sie dzieje.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Lovtza » 19/5/2008, 12:30

Śledziłam wyścig patrząc jedynie na tabelaryczne wyniki kolejnych okrążeń i czasów bowiem w tym samym momencie na naszym poznańskim torze rozgrywany był wyścig w klasie Superstock 600. Cieszę się, że Rossi pokazał co poniektórym, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa ;) Co to była za awaria Ducata Stonera i jak to się stało, że Dovizioso pomimo zderzenia z Toselandem dojechał do mety?

Wielkie dzięki Wzmocniony za zrelacjonowanie przebiegu wyścigu! Szkoda, że nie dane mi było obejrzeć tego wyścigu jednak muszę powiedzieć, że nie mogłabym odpuścić I rundy WMMP, a działo się tam sporo.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez eristof » 19/5/2008, 18:46

125ccm - wyścig jak zawsze - ciekawy i nie pewny do samego końca. Czasami w przerwie na reklamy zachodzą takie zmiany, że potrzeba kilkudziesięciu sekund, by znów odnaleźć się w tym co się dzieje. Tak było i tym razem.

250ccm - Debon odstawił wszystkich (jak niegdyś to robił to Lorenzo) i w końcu (po 10 latach startów w tej kategorii ) zdobył "pierwsze" pudło.

MotoGP - Przede wszystkim gratulacje dla Rossiego. Mam nadzieje, że starczy mu sił, by powrócić w tym roku na tron Króla. Lorenzo - fenomenalny koleś. Na podium ledwo o kulach wszedł, a podczas wyścigu skopał tyłek Pedrosie. Współczuje Hopkinsowi. Musiał się zdenerwować, gdy niemal wyprzedził go jego własny łańcuch. Toseland mógł też dojechać do mety, ale cóż - gleby się zdarzają.
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13

Postprzez Daytona Fan » 19/5/2008, 22:42

Żmija napisał(a): Co to była za awaria Ducata Stonera i jak to się stało, że Dovizioso pomimo zderzenia z Toselandem dojechał do mety?


Z tym Ducati to ja nie wiem dokładnie - po prostu tak jak napisałem, przestało przyspieszać. Były białe flagi, zmienił na sprawny motocykl z wetami, ale już było po walce... a Dovizioso musiał sie w miare niegroznie zetknac z Toselandem, bo dojechał i radfził sobie całkiem całkiem, Toseland wyleciał, ale w jaki sposób to tego nie widziałem, bo powtórki z tego w czasie wyscigu albo nie było albo mnie ominęła, ale raczej to drugie :oops:
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez eristof » 31/5/2008, 14:25

kwalifikacja GP Włoch za nami. Niestety widziałem tylko MotoGP. Gratulacje dla Rossiego. Po raz kolejny udowodnił, że jego czas się nie kończy no i oczywiście pomysłu malowania kasku;) fajnie wygląda jego rozdziawiona twarz na kasku.
Capirex też ma powód do dumy - z wyścigu na wyścig jeździ coraz lepiej, ale zobaczymy jak będzie jutro. Ja obstawiam, że i w tym roku Vale zwycięży na swoim podwórku. Żałuję, że nie będę mógł obejrzeć wyścigu, ale może uda się obejrzeć powtórkę w poniedziałek
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13

Postprzez Wzmocniony » 31/5/2008, 15:12

Sobotnia kwalifikacja przebiegała przy 24 stopniowej temp. powietrza i 33 stponiowej temp. nawierzchni wiatr wiał z prędkością 6 km/h.
Jest to tor określany jako średni jeżeli chodzi o obciążenie układu hamulcowego i 20% czasu okrążenie przypada tutaj na hamowanie,najwieksze obciążenie przypada tutaj po prostej start-meta (1141 metrów) gdzie z około 320 km/h prędkość spada do około 100 km/h a opóznienie wynosi tutaj 1,5 g.
T.Okada(jest to 41 letni zawodnik który stawał 21 razy na podium i 4 krotnie zwyciężał a ostatni raz miało to miejsce w 1999 roku na torze w Australi) testował silnik z pneumatycznym sterowaniem zaworów i powiedział że jest to jeszcze troche za wcześnie żeby mogli już jezdzić na nim Poedrosa i Hayden,no i dodajmy ze zaliczył upadek wczorajszego dnia.Lorenzo zajoł tutaj 7 czas i jak morzna było zobaczyć porusza się już o własnych siłach ale po tej kontuzji motocykl specjalnie został przygotowany w taki sposób by zmniejszyć obciążenie kostek chodzi tutaj głównie o pozycje ciała.Colin już w 35 minucie kwalifikacji uzyskał rekord pole position jednak jak wiadomo na koniec wypadł na pozycje numer 5.Prowadzi on prawdopodobnie rozmowy z Kawasaki odnośnie przejścia do ich teamu.Melandri zajoł dopiero 18 pozycje i tutaj pare danych odnośnie najwyższego momentu obrotowego wykożystywanego przez Marco w zakresie średnim i niskim obrotów a w przypadku Stonera(pozycja numer 4) to zakres ten przypada na najwyższe obroty które wykorzystuje na wyjściu z zakrętów i nie tylko.Pomimo że to są motocykle Ducati to różnica w przygotowaniu jest ale to nie świadczy nic o słabej postawie tego pierwszego zawodnika i jak do tej pory to piąte miejsce w Chinach było jego najlepszym wynikiem.Rossi zajoł pole position ustanawiając tym samym rekord i poprawiając go o 839 tysięcznych i jak widać ten tor mu służy i zobaczymy jutro jak pojedzie mam nadzieje że wygra znowu.Jako ciekawostka to wybitne malowanie kasku Vale http://www.motogp.com/en/videos/2008/Va ... at+Mugello
Zobaczymy czy japońska firma wygra wkońcu batalie ogumienia na tym torze :wink:
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55

Postprzez torowiec » 31/5/2008, 15:19

Waldemar miał w quali takie tempo , ze chyba tylko deszcz moze mu odebrac zwyciestwo.
Ciekawe jaki bedzie skład reszty podium ?
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Wzmocniony » 1/6/2008, 14:42

Niedziela
Dzisiejszy spektakl oglądało 96,252 osoby temp. powietrza to 29 stopni i nawierzchni 42 stopnie a 30% to wilgotność powietrza.
Rossi startujący poraz 50 z pole position zdobywa 7 z rzędu na tym obiekcie i 3 w tym sezonie zwycięztwo(jestem ogromnie z tego obrotu sprawy zadowolony :wink: ) na drugim miejscu dojechał Stoner i trzecia pozycja należała do Pedrosy.Bridgestone odnotowuje pierwsze w karjerze zwycięztwo na tym torze i jak widać coraz lepiej zaczyna się im układać.Dalsze pozycje to De Angelis,Colin,Toseland,Capirossi,Dovizioso,Nakano,Vermeulen,Guintoli,Elias,Hayden,Okada,West
Nie dojechali Lorenzo(uślizg przedniego koła podczas wchodzenia w prawy zakręt dosyć ciasno chciał wykonać ten manewr,17 okrążeń do końca),Hopkins(17 okrążeń do końca),De Puniet,Melandri(omijał przewracającego się De Puniet i zatrzymał sie na bandzie niestety miał pecha,18 okrążeń do końca)-z powodu wypadku

Następny wyścig już za tydzień w Barcelonie
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55

Postprzez Lovtza » 3/6/2008, 11:12

Dzięki chłopaki za wszystkie informacje, pomimo, że wróciłam już z urlopu niedziela upłynęła mi pod znakiem dnia dziecka w centrum zdrowia oraz domu dziecka :)

Jako uzupełnienie podrzucam info od Micka:
http://www.scigacz.pl/GP,Wloch,Wyscigi,5786.html

Mam nadzieję, że Rossi w kolejnych wyścigach znowu stanie na podium. Ciekawa jestem jak dalej potoczą się losy Casey'a i Lorenzo. Dla mnie to dwie, nie do końca przewidywalne postacie w tym sezonie. Cieszy także piąta pozycja w generalce najsympatyczniejszego zawodnika motogp (moim subiektywnym zdaniem) Colina Edwardsa. Zatem nie pozostaje nic innego jak śledzić kolejny weekend zmagań zawodników.

Ps. Czy ktoÅ› z Was wybiera siÄ™ na zawody do Brna? To tak na marginesie.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez torowiec » 3/6/2008, 14:25

Hej Zmija
Jezdze tam od 2001 roku ,nie wiem jak w tym sezonie ale jesli sie uda to na pewno dam wczesniej znac.Moze bedzie okazja sie zintegrowac 8)
Pozdrawiam
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Daytona Fan » 3/6/2008, 23:11

żmija, miałem Cię o to pytać już wcześniej - chciałem wybrać sie w tym roku do Brna, ale nie bardzo wiem jak taki wyjazd wyglada od technicznej strony (bilety, mozliwosc zakwaterowania tam itd), mozesz powiedziec cos na ten temat? Jak coś to priv chyba, ze ktos inny tez zainteresowany :)
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez Wzmocniony » 6/6/2008, 15:17

No niestety chłapki latali w żwir dzisiaj tak często że :shock:,miejmy nadzieje że Lorenzo nic poważnego się nie stało
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55

Postprzez Lovtza » 6/6/2008, 16:22

Ja niestety nie miałam okazji oglądać. Póki co jestem jeszcze zamknięta w biurze :/ Ciekawa jestem jak pójdą chłopakom jutrzejsze kwalifikacje a patrząc po różnicach czasowych zapowiada się interesująco.

Wyniki dzisiejszych zmagań:
http://www.scigacz.pl/GP,Katalonii,Piatek,5827.html

Program retransmisji motogp na Eurosporcie w nadchodzÄ…cy weekend

07.06.2008 - sobota | KWALIFIKACJE

12:30 Grand Prix Barcelona Hiszpania wstęp
13:00 Grand Prix Barcelona Hiszpania Kwalifikacje 125cc
13:45 Grand Prix Barcelona Hiszpania Kwalifikacje GP

08.06.2008 - niedziela | WYÅšCIGI

09:45 Grand Prix Barcelona Hiszpania rozgrzewka
10:15 Grand Prix Barcelona Hiszpania wstęp
10:45 Grand Prix Barcelona Hiszpania 125cc
12:00 Grand Prix Barcelona Hiszpania Wyścig 250cc
13:15 Grand Prix Barcelona Hiszpania Moto GP

Ps. Wzmocniony oraz Daytona Fan wkrótce założę oddzielny topic poświęcony wyjazdowi do Brna tam obgadamy szczegóły :)
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez Wzmocniony » 6/6/2008, 17:50

Żmija napisał(a):Ps. Wzmocniony oraz Daytona Fan wkrótce założę oddzielny topic poświęcony wyjazdowi do Brna tam obgadamy szczegóły :)


No niestety moje finanse nie pozwalają na wyjazd ale informacje zawsze sie przydają na przyszłośc :wink:

No i odnośnie dzisiejszego wolnego treningu numer 2 gdzie Toni Elias tak się skupił że lewy set niestety odpadł i to na 6 minut przed końcem i jestem ciekaw czy uda się poraz 12 wygrac na tym obiekcie Vale i przypomnijmy że wynik ten bił by na głowe Maxa Biaggiego który tylko 4 razy wygrywał tutaj
Wzmocniony
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 23/5/2007, 19:55

Postprzez Daytona Fan » 6/6/2008, 22:00

Ok czekamy :)
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez torowiec » 7/6/2008, 14:39

I juz po quali.
Stoner chyba na dobre wraca, cieszy tez postawa Heydena. Szkoda mi goscia ,który przez umiłowanie HRC do Pedrozy ma o wiele cięzej od swojego kolegi z zespołu.
A co do Vale to lubie kiedy startuje z dalszej pozycji, wtedy zwykle zapewnia nam festiwal walki o poprawe kolejnych pozycji
Czuje ,ze jutro bedzie ciekawie
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Lovtza » 7/6/2008, 18:36

Niestety zakończyłam oglądanie kwalifikacji na jakieś 20 minut do końca, kiedy to jeszcze prowadził Edwards, jak widać dłuższa chwila nieuwagi i mamy przetasowanie w pierwszej piątce ;) Nie omieszkam przegapić jutrzejszego wyścigu.

Kilka filmików z motogp na torze w Katalonii
- upadek Stonera w trakcie treningów
http://pl.youtube.com/watch?v=9EOb224wSag
- klipy i filmy motogp z 2007 roku
http://pl.youtube.com/watch?v=Yf0erHJ4eJc
http://pl.youtube.com/watch?v=bHh_n69GQ08

Wyścig w klasie 125 ccm

Pierwszy wysunął się na prowadzenie Pol Espargaro, do którego należało pole position jednak już po pierwszym kółku w generalce jechali kolejno: Terol, Olive, Esaprgaro, Iannone, Gadea, Bradl, Redding, Di Meglio, Talmacsi. (Zastanawiające są dla mnie w tym sezonie starty Gabora Talmacsiego, który jest przecież zeszłorocznym zwycięzcą Mistrzostw Świata w klasie 125 ccm.)

Z wyścigu na 20 kółek do końca wypadł Pablo Nieto, co ciekawe to już piąty wyścig tego zawodnika, który zakończył się bez punktów.

Na 19 okrążeń do końca zrobiło się gorąco. Zawodnicy jechali bardzo ciasno. Na 18 kółek do końca, tuż po przekroczeniu linii mety Di Meglio wyprzedził Gadeę i wysunął się na prowadzenie.

Kolejne okrążenia przynosiły cały czas zmianę lidera. Największe problemy Di Meglio napotykał na prostej startowej kiedy do niego dojeżdżali bez problemu Gadea oraz Terol.

Na 15 okrążeń do końca Terol wychodząc za szeroko z zakrętu wypycha Gadeę z toru uderzając lekko w tylne koło. Gadea powrócił na tor na 24-tą pozycję.

Na 11 kółku do końca kolejno jechali Di Meglio, Terol, Olive, Corsi, Espargaro, Talmacsi, Redding, Bradl, de Rosa, Marqez, Cortese, Ianonne

Wyścig o tyle ciekawy, że pierwsza siódemka zawodników trzymała się naprawdę blisko siebie co zapewniało ostrą rywalizację o miejsca na podium. Do samego końca o pierwsze miejsce na pudle ostro walczyli między sobą Terol z Di Meglio.

7 kółek do końca daje nam w pierwszej dziesiątce: Di Meglio, Terol, Espargaro, Olive, Talmacsi, Corsi, Redding, Bradl, Cortese, De Rosa

Gadea na 6 okrążeniu do konca wysunął się na 14 pozycję zatem udało mu się odrobić aż 10 pozycji i znaleźć się w punktowanej strefie. Natomiast na 4 kółku do końca Ianonne jadący na 13 pozycji został zniesiony na noszach z toru (niestety nie pokazano co się właściwie stało :/)

Końcowe okrążenia oraz długa prosta startowa pozwala dogonić Espargaro pierwszą dwójkę jadącą w wyścigu (Di Meglio, Terol), za którym mocno trzymają się Espargaro, Talmacsci oraz Olive. Na 3 okrążenia do końca wyścigu z toru na zakręcie wypada Olive a na przedostatnim okrążeniu wypada również walczący o swoją najlepszą życiową pozycję Terol.

Ostatecznie do mety dojeżdżają kolejno (pierwsza piętnastka):
1. Mike Di Meglio
2. Pol Espargaro
3. Gabor Talmacsi
4. Stefan Bradl
5. Simone Corsi
6. Scott Redding
7. Stevie Bonsey
8. Sandro Cortese
9. Sergio Gadea
10. Marc Marquez
11 Danny Web
12. Aegerter
13. Tomoyoshi Koyama
14. Bradley Smith
15. Randy Krummenacher

Naprawdę zajebisty wyścig, który do końca dostarczał wielu emocji.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê