Zobacz wątek - lęki na gumie
Advertisement
NAS Analytics TAG

lęki na gumie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Topic » 27/10/2007, 01:08

kufra juz od pol roku nie ma. znaczy sie jest ale lezy na szafie :) a odnosnie latania na gumie. wiec tak: ten sezon pojezdzilem w miare normalnie. raz walnalem glebe ale przy okolo 30km/h. glupia sprawa :( wstyd pisac. ale mniejsza o to. kilka razy moto samo polecialo wiec wymienialem juz lusterka i kierunki. doszedlem do wniosku ze niedlugo sprzedam f4, na wiosne kupie f2/f3 po slizgu i przerobie do stuntu (zebatka, kiera, klatka, stelaz) i jeszcze troche siana zostanie. przynajmniej nie bedzie szkoda polamac plastikow albo znowu szukac czesci na allegro. jak sie wywale to trudno :) a jak juz bedzie cos z mojej jazdy wychodzilo to wtedy kupie sobie 600 RR :) glupie to moze ale wydaje mi sie ze mniej stresujace. doszedlem do wniosku (pisze tylko o sobie zeby nie bylo) ze lepiej miec jakies umiejetnosci na zlomie niz jezdzic jak ciota na sprzecie za np.20tys.
ogar 205 --> simson skuter --> wsk 125 i 175 --> gilera XR2 125 --> CBR f4 99 --> 636 04
Avatar użytkownika
Topic
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 1/5/2007, 07:00
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez spoyler92 » 30/10/2007, 16:11

nie no serio jak ktos czasem walnie tekstem to sie placze ze smiechu<lol> zdaje mi sie ze duo osub si ewypowiada a w zyciu nie dosiadalo motory;/

naucz sie pisac poprawnie potem wysmiewaj innnych

gumisss
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce


Postprzez Topic » 30/10/2007, 18:10

spoyler92 napisał(a):nie no serio jak ktos czasem walnie tekstem to sie placze ze smiechu<lol> zdaje mi sie ze duo osub si ewypowiada a w zyciu nie dosiadalo motory;/


jakas aluzja do mnie?? wydaje mi sie ze to co napisalem jest w miare sensowne bo nauka stuntu na oplastikowanym f4 moze byc bolesna. a motoru o polowe tanszego nie bedzie szkoda tak bardzo. a okolo 6 tys. w kieszeni zostanie.

a teraz pytanko do wlascicieli psow f2 - macie moze amory skretu, czy nie sa az tak potrzebne do gumowania??
ogar 205 --> simson skuter --> wsk 125 i 175 --> gilera XR2 125 --> CBR f4 99 --> 636 04
Avatar użytkownika
Topic
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 1/5/2007, 07:00
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez GrzeÅ› » 1/11/2007, 09:52

amor to bardzo dobra sprawa. ale nie wymóg bo przy szerokiej kierze ciężej jest złapać shimmy aczkolwiek dodatkowych zabespieczeń nigdy za wiele
GrzeÅ›
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 27/8/2006, 11:48
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez K_A_T » 1/11/2007, 21:20

Więc tak... rozumiem Cię doskonale >> też tak zaczynałem i mogę już o tym coś napisać >> mianowicie po pierwsze nic na siłę nie ma sensu męczyć sprzęta cały dzień bo to może nic nie dać a strach pozostanie.
Sęk tkwi w tym że boisz się ze zaliczysz plecy ale czasem żeby ZACZĄĆ się oswajać trtzeba pzełamac strach i wyczuć hampla- a nei wyczujesz go jak nie naciśniesz jadąc na gumie dlatego (top tylko sugestia) trzeba poderwać na gume wyprostować ręce, odkręcic gaz tak żeby wyczuć pion i lekkie odchylenie za punktem krytycznym i nacisnąć ten hampel lądując na 2 koła >> teraz masz już rozeznanie gdzie jest pion żeby złapać balans i jak wyrabiasz sobie odruch kontrowania hamplem.
Wiem, wiem- byc może to wszystko mętne ale ja tak zaczynałem i to sa tylko moje sugestie :)
Avatar użytkownika
K_A_T
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14/1/2007, 21:40
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Topic » 17/1/2008, 03:23

no to na wiosne zaczynamy sie stuntowac.
ogar 205 --> simson skuter --> wsk 125 i 175 --> gilera XR2 125 --> CBR f4 99 --> 636 04
Avatar użytkownika
Topic
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 1/5/2007, 07:00
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê