Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 25tys. zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 25tys. zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez xNomadx » 15/11/2015, 11:21

Czyli lepiej się w katalizator wyposażyć.
A powiedzcie jeszcze czy można go zamontować później czy jak już się kupuje wydech to z/bez niego i nie można tego zmienić potem?
I drugie pytanie czy katalizator też wpływa na dźwięk wydechu?
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole


Postprzez andy7 » 15/11/2015, 11:33

Stawiasz bledne pytania. Bez katalizatora niemasz prawa wprowadzic w ruch drogowy.

Zapoznaj sie z tym co grozi za brak / utrate homologacji.

W gre wchodzi tylko i wylacznie koncowka z katalizatorem.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez lagiboy » 15/11/2015, 11:36

najprościej jak mogę... nie kombinuj tylko bierz z katalizatorem, ewentualnie wstrzymaj się z wymianą całego wydechu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez xNomadx » 15/11/2015, 12:48

Z tym co grozi za brak/utratę homologacji się zapoznałem i nie będę kombinował tylko wezmę z katalizatorem, żeby wszystko było ok.
Dzięki bardzo za pomoc i odpowiedzi.
Jak już moto będę miał to jakieś fotki cyknę i zamieszczę. :)
Temat jakby co można zamknąć.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez SlowMotion » 15/11/2015, 14:22

Jeśli chcesz mieć święty spokój - bierz z katalizatorem.
Jeśli świadomie liczysz się z konsekwencjami możesz brać bez. Ja przez zimę będę wyrzucał katalizator ze swojego moto i stroił wszystko na nowo. Niektóre zalety braku katalizatora: lepszy przepływ spalin, niższa temperatura pracy silnika, bardziej basowy dźwięk który nie jest przez nic tłumiony, nieco niższa waga motocykla. Wady takiego rozwiązania - nieco większe wydzielanie spalin (bez znaczenia dla środowiska ale nie będę się na ten temat rozwodził) co może wiązać się z utratą homologacji, głośniejszy wydech (czasem to przeszkadza), ewentualne marchewki z wydechu (jak wcześniej, niektórym to przeszkadza).
Katalizator w przypadku jego braku jest zwykle zastąpiony przez zwykłą rurkę przelotową z nierdzewki. Żeby w razie potrzeby (do badania technicznego lub wyjazdu za granicę) go zamontować, należy odkręcić kilka śrub od końcówki wydechu, dwie obejmy i pewnie jakąś śrubkę trzymające rurkę, wsadzić w jej miejsce katalizator, skręcić, włożyć końcówkę, skręcić i wszystko jest gotowe w ciągu 5 minut.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Movi » 16/11/2015, 16:35

Że tak powiem statystycznie- nikt nie bierze katalizatora do Akrapa w 07 czy 09 :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez xNomadx » 16/11/2015, 19:22

W salonach u mnie i we Wrocławiu też mi odradzają katalizator bo nie ma po co go kupować i montować.
Dopiero gdy będzie potrzebny to kupić.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez andy7 » 16/11/2015, 22:50

xNomadx napisał(a):W salonach u mnie i we Wrocławiu też mi odradzają katalizator bo nie ma po co go kupować i montować.
Dopiero gdy będzie potrzebny to kupić.


Namawianie do lamania prawa, no coz, nie bede komentowal.

Chcesz jeszcze podyskutowac co da Ci ten Akrap ?

Nic, jedynie inny dzwiek = porzerost formy nad trescia

Amen

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SlowMotion » 16/11/2015, 23:41

andy sprzęt domowy audio też masz za 15zł z odpustu? w końcu różnica to tylko inny dźwięk
motocykl junak bo też dwa koła i silnik?
dla niektórych małe rzeczy robią różnicę
amen
;-)
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Movi » 17/11/2015, 00:06

Andy Akrap to nie tylko dźwięk, ale też delikatna redukcja masy oraz przyrost niutonow i mocy.

Akrap to też przede wszystkim design!

Po za tym przecież wiesz że przy niemcach nasze Misiaki to mega wyluzowani goście :)


Jeżeli mogę Ci doradzić to polecam model z carbonu: jest tańszy, lżejszy i w mojej ocenie jest ładniejszy i brzmi ciekawej od tytanowego.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez andy7 » 17/11/2015, 12:55

SlowMotion napisał(a):andy sprzęt domowy audio też masz za 15zł z odpustu? w końcu różnica to tylko inny dźwięk
motocykl junak bo też dwa koła i silnik?
dla niektórych małe rzeczy robią różnicę
amen
;-)


Za moj sprzet audio dalem mniej wiecej tyle ile kosztuje sredni nowy dupowoz o 4 kolach.

Rozumie, ze bez design'u dzisiaj niema jazdy, bo co chlopaki na dzielni powiedza :mrgreen:

A ta niby poprawe momentu i mocy to sobie mozna bez tuningu w buty wlozyc bo niewiele przyniesie, chlopaki z Czasopism motocyklowych testowali i blaaaaaaado to wypadlo. :mrgreen:

Nie bede juz wspominal co bedzie podczas wypadku gdy ktos kumaty..... i wtedy nie bedzie sprawdzal misiak a rzeczoznawca a ubezpieczenie sie wypnie i poprosi do kasy :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SlowMotion » 17/11/2015, 13:01

andy7 napisał(a):1. Za moj sprzet audio dalem mniej wiecej tyle ile kosztuje sredni nowy dupowoz o 4 kolach.
2. Nie bede juz wspominal co bedzie podczas wypadku gdy ktos kumaty..... i wtedy nie bedzie sprawdzal misiak a rzeczoznawca a ubezpieczenie sie wypnie i poprosi do kasy :mrgreen:


1. No więc idąc za twoją logiką ponowię pytanie - dlaczego? Przecież to tylko różnica w dźwięku/wyglądzie
2. W przeciwieństwie np. do odblokowania mocy brak katalizatora nie będzie uznany jako przyczyna wypadku, więc ubezpieczyciel może próbować, ale sukcesu nie odniesie. Jeżeli masz nieważny przegląd, ale stan techniczny nie wpłynął na spowodowanie kolizji to też ubezpieczalnia płaci.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez andy7 » 17/11/2015, 13:15

SlowMotion napisał(a):
andy7 napisał(a):2. Nie bede juz wspominal co bedzie podczas wypadku gdy ktos kumaty..... i wtedy nie bedzie sprawdzal misiak a rzeczoznawca a ubezpieczenie sie wypnie i poprosi do kasy :mrgreen:



2. W przeciwieństwie np. do odblokowania mocy brak katalizatora nie będzie uznany jako przyczyna wypadku, więc ubezpieczyciel może próbować, ale sukcesu nie odniesie. Jeżeli masz nieważny przegląd, ale stan techniczny nie wpłynął na spowodowanie kolizji to też ubezpieczalnia płaci.


Wybacz, ale to jest tylko i wylacznie Twoje osobiste przekonanie,

Sprawdz sobie co oznacza slowo Homologacja a pozniej dyskutuj.

Jedz do diagnosty bez katalizatora, zrob tez bez niego homologacje a pozniej jezdzij - omawiamy tu temat prawny a nie teoretyczny.


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SlowMotion » 17/11/2015, 16:10

andy7 napisał(a):Wybacz, ale to jest tylko i wylacznie Twoje osobiste przekonanie


Art. 43.Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkody umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osoba podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.


widzisz w przypadku braku katalizatora przesłanki do koniecznosci zwracania pieniedzy ubezpieczycielowi? to może Ty się doedukuj zamiast brnąć jak zawsze w zaparte ;-)

i nie mówimy tu o homologacji, bo jak wspomniałem już wcześniej może ją stracić i zrobiłby to na własną odpowiedzialność. Nie siej jednak paniki że rzeczoznawca przyjdzie i świat stanie na głowie.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lagiboy » 17/11/2015, 23:32

według mnie do mt-07 akrap to jest taki diamencik, warto go wziąć, daje mega fajny dźwięk. A to czy z kat czy bez to niech sobie już zadecyduje właściciel moto.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 18/11/2015, 21:47

SlowMotion napisał(a):
andy7 napisał(a):Wybacz, ale to jest tylko i wylacznie Twoje osobiste przekonanie


Art. 43.Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkody umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osoba podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.


widzisz w przypadku braku katalizatora przesłanki do koniecznosci zwracania pieniedzy ubezpieczycielowi? to może Ty się doedukuj zamiast brnąć jak zawsze w zaparte ;-)

i nie mówimy tu o homologacji, bo jak wspomniałem już wcześniej może ją stracić i zrobiłby to na własną odpowiedzialność. Nie siej jednak paniki że rzeczoznawca przyjdzie i świat stanie na głowie.


Wkleiles jedna ustawe i wydaje Ci sie, ze juz jast tak jak Ty piszesz

Wydawalo mi sie, ze napiusalem jasno i wyraznie. Za wprowadzenie pojazdu do ruchu publicznego bez homologacji mozesz zostac obciazony wszystkimi kosztami.

Tyle z mojej strony, bo naprawde niemam zamiaru kopac sie z koniem.

pozdro

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SlowMotion » 18/11/2015, 22:10

Ty za to nie wkleiłeś nic, po prostu jest tak jak mówisz, bo tak mówisz i amen. Co do jednego masz rację, kopać się z koniem nie ma co. Nie pierwszy raz nie mając żadnych argumentów kończysz dyskusję podsumowując, że i tak masz rację. Merytorycznie niestety wiele na forum nie wnosisz.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Croowab » 18/11/2015, 22:51

Fakt, że a propos wydechu sprawa nie jest prosta.
W wielu przypadkach przy kontroli mierzone jest tylko poziom dB.
jednak też w wielu przypadkach (u mnie tez) użytkowanie akcesoryjnego układu wydechowego możliwe jest tylko na drogach zamkniętych i obiektach sportowych i przy odpowiednej kontroli może zakończyć się zabraniem dokumentów czego nikomu nie zyczę.

Niedanowo miałem kontrolę, skończyło się mandatem za prędkość.
Na szczęście nie zwrócili uwagi na termignoni bez dB który w ducacie robi naprawdę spory hałas.
Ori jest ukłąd z katem, obecnie kompletny przelot.

Tak czy inaczej, jak by się któryś uwział to moto skończyło by na lawecie.
Na układzie jest "use race only" co chyba mało ma do homologacjii
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 19/11/2015, 11:54

SlowMotion napisał(a):Ty za to nie wkleiłeś nic, po prostu jest tak jak mówisz, bo tak mówisz i amen. Co do jednego masz rację, kopać się z koniem nie ma co. Nie pierwszy raz nie mając żadnych argumentów kończysz dyskusję podsumowując, że i tak masz rację. Merytorycznie niestety wiele na forum nie wnosisz.


Ale co mam Ci wkleic ?

Formolke, ze 2+2 = 4

Masz caly net do dyspozycji wiec spraedz co to jest homologacja a co wazniejsze co to slowo oznaczy.

Producent dostaje homologacje na Dany model i kazda jedna zmiana / ingerencja likwiduje homologacje producenta.

Oczywiscie mozesz przejsc przeglad u diagnosty ale to juz inna bajka.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez swor » 19/11/2015, 12:14

Wracając do sedna tematu... Też planuje zakup motocykla w kwocie do 15k zł i dzisiaj rozmawiłem z koleżanką która miała podobne dylematy na początku tego roku: nowy czy używany? Znajomy poradził jej używany za około10k zwracając uwagę na szkody jakie początkowy motocyklista może wyrządzić motocyklowi. Idąc za radą znajomego kupiła Kawasaki er6n i po pierwszym sezonie obfitującym w różne przygody mówi, żę to był strzał w dziesiątkę bo moto leżało kilka razy tzw parkingówki. Gdyby kupiła nowy to bardzo by ją bolało po kieszeni i po serduchu więc chyba 25k na pierwsze moto to trochę dużo. Z tego co wyczytałem ludzie w Europie bardzo chwalą Triumph Street Triple i ja mając zbędne 25k brałbym model po 2013, który za te pienądze można wyrwać.
Piotrek
swor
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26/5/2015, 14:07
Lokalizacja: Wieliczka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr