Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 25tys. zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 25tys. zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Movi » 4/11/2015, 13:33

No właśnie Zimny papier to nie wszystko, trzeba wsiąść pojeździć i zobaczyć...
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez Lesiu83 » 4/11/2015, 13:53

Movi Ty na prawdę mozesz sobie traktować ludzi jak chcesz, tylko nie oczekuj od innych ze bedą Cie klepali po ramieniu.
Widzisz jak bardzo sie mylisz, nie posiadam skutera jeden sezon , nie jest to moj pierwszy motocykl (skuter). Ciagle masz problem z trafieniem co do mojej osoby. Albo Ty człowieku masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem albo ( mój motocykl jest najmojszy bo taki mam i już). Znowu Cie złapałem , wciskasz ludzia ciemnote , ze naczytali sie na forum , a sam masz problem chociażby z przeczytaniem jakie posiada opony(dunlop) cb650f. Gdybys umiał czytać lub docierały do Ciebie jakies informacje to przeczytałbyś , że honda ma tez minusy, i pokaż mi gdzie napisałem ze wygrywa w każdym aspekcie. Kolego Ty masz problem ze sobą. MT jest tak popularna i tak dobrze sie sprzedaje bo jest 1000 funtow tańsza od reszty motocykli , pewnie cieżko Ci to tez zrozumieć , choć sam zapewne poleciałeś na tą cenę.

Jak mozna dyskutować z osoba ktora kłóci sie z faktami ? Czyli co te wszystkie latające części motocykla do dla Ciebie jakość ? Jakością jest rownież , niby detal , przełącznik do zmiany kierunków zrobiony chyba dla dzieci , ledwo go czuć. Jakością jest dla Ciebie te tandetne podnóżki lub pęknie prezentująca sie chłodnica ? Na szczęście ja używam mózgu i dostrzegam też fajny silnik , ładny design , dobre opony , fajny wyświetlacz ( choć jego umiejscowienie jest tragiczne , niewygodne do uzytku), Fun z jazdy.
To ja mam inna definicje jakości.

Ja przynajmniej jeździłem jednym i drugim , a Ty jak to lubisz pisać , naczytałeś sie w internecie :)))
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent


Postprzez Movi » 4/11/2015, 14:06

Dobra kończę z Tobą dyskusję, bo dla mnie jesteś śmiesznym człowieczkiem.

Jedyne z czym się godzę w całej tej wypowiedzi to chłodnica MT, bo nie wiem czemu nie prysnęli jej na czarno żeby jakoś wyglądała...

Zrobiłem jakieś 3 tys. km 07 a nie pojeździłem nią godzinę i pewnie Cię mega zaskoczę, ale nie jestem jej posiadaczem.

Kup se Hondę bo ma fajniejsze podnóżki :lol:
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Lesiu83 » 4/11/2015, 14:18

Śmiesznym człowiekiem ? To nie mi brakuje argumentów , tylko Tobie. Nie musisz tak mocno wzmacniać produktu ktory i tak sam się obroni CENA. A czy kupie Hondę , zobaczymy , marzy mi sie Tracer , zaskoczony ? W końcu Twoja marka.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez Movi » 4/11/2015, 14:27

Użyłem słowa "człowieczkiem" a nie człowiekiem i tego się trzymam.

Nie brakuje mi argumentów tylko czuje się jakbym "kopał się z koniem".

Dla mnie jakość to fakt że po 3 latach alternator w motocyklu będzie dalej żył, a nie pierdolnie jak w Hondzie składanej w Tajlandii, a dla Ciebie to podnóżki- każdy ma swoje kryterium, ja po prostu nie rozumiem Twojego a Ty mojego.

Po za tym temat odnosi się do motocykla do 25 tys. zł, a CBF kosztuje 30k. bez 200 zł jak trafisz 2014 w promocji.

Dlatego albo załóż sobie osobny temat odnośnie CZEMU CBF JEST LEPSZA OD MT 07 i tam sobie pisz te swoje wypociny albo w tym zamilknij bo robi się OFF TOPIC.

"Naczytałeś się tych pierdół o żabach i na siłę próbujesz zainteresować tym innych.."- klasyk o Tobie.

P.S: w ogóle nie jestem zaskoczony Tracerem bo jest jeszcze fajniejszy niż 07.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez suhy-19 » 4/11/2015, 14:31

po pierwsze hondy sa nudne :lol: a po drugie to nie przesadzaj z ta jakoscia bo jeszcze w zadnym moto nie widziałem żeby siadały tak regulatory napięcia :D a srebrna tasma powinna byc dodawana gratis do kazdej hondy :twisted:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez lagiboy » 4/11/2015, 19:52

suhy nie pasuje mi ta srebrna taśma, jest z doopy, wszystko mam czarno-złote, komu mam złożyć reklamacje? :D

nie jest ładne co jest ładne tylko co się komu podoba. O!
dla mnie i jeden i drugi jest fajny, zależy co kto woli lub na co kogo stać.
w dodatku porównywanie MT 07 do CB650F to pomyłka.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez suhy-19 » 4/11/2015, 20:03

z ta taśma to pól żartem, pól serio :D bo np kazdy kumpel co lata na 600rr ma oklejony wahacz zeby nie porysować go butami :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez lagiboy » 4/11/2015, 20:05

a co to je amelinium że tego nie pomaluje? :shock:
i jak lata? bez regulatora napięcia? :lol:
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez suhy-19 » 4/11/2015, 20:14

pomalowac to nie problem ;) tylko potem przy sprzedazy powiedza ze wahacz malowany i przy okazji pewnie rama :P
i powiedz ze nie siadają regulatory :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez lagiboy » 4/11/2015, 20:19

mój jeszcze się trzyma ;) ale dam znać jak walnie. chyba że nie zdąży. ogólnie jak ktoś się boi że mu walnie regulator to niech go wymieni zawczasu na lepszy.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Lumeg26 » 13/11/2015, 15:46

Witam, jestem nowy na tym forum, to mój pierwszy post, ale do rzeczy, nawiązując do tematu:
Planuje zakup motocykla ale najlepiej na raty, mam upatrzone już kilka motocykli w granicach 20 000, ale nie jestem pewien czy będzie mnie stać na taki zakup ( zaoszczędzone 10 000, a chciałbym już kupić motocykl ) także stąd ten pomysł z ratami.
HONDA CBR 1000rr - ten motocykl mnie urzekł i na niego poluję.
Pytanie do was - Czy ktoś kupował już motocykl na raty i czy warto w ogóle się w to pakować ? wiadomo, doliczając procent to wyjdzie mi nieco większa kwota, ale zależy mi żeby nie były to raty że zapłacę prawie podwójną kwotę, tylko mały procent którego nie odczuje. Możecie coś polecić ? Dużo teraz banków się reklamuje, też widziałem różne firmy które internetowo udzielają rat, platforma ratalna i jakieś jeszcze inne. Nie chcę tracić czasu na sprawdzanie w którym banku dostanę najlepsze raty, stąd to pytanie gdzie konkretnie dadzą mi dobre raty na motocykl :)

Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam.
Lumeg26
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/11/2015, 15:36

Postprzez SlowMotion » 13/11/2015, 16:19

Lumeg26,
Pierwsza sprawa - jeśli nie masz sporego doświadczenia na dwóch kółkach nie wsiadaj na fireblade, bo rozwalisz go szybciej niż spłacisz.
Druga sprawa - najtańsze SC59 (domyślam się, że ten Cię tak zauroczył) może zaczynają się od 20 kilku tys, ale nie jest to najlepszy pomysł. Zwykle to sprzęty po grubym dzwonie (patrz pkt.1)
Trzecia sprawa - zakupy takich rzeczy na raty są zazwyczaj mocno nieopłacalne. Jeszcze do tego jeśli będzie on służył jako zastaw to będziesz prawdopodobnie musiał wykupić pełny pakiet ubezpieczeń (może to i dobrze, ale na pewno nie tanio)
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Movi » 14/11/2015, 13:16

Pełen pakiet będzie wymagany na bank przy jakimkolwiek finansowaniu, chyba że sobie gotówkowy na to weźmiesz ale wtedy to powodzenia.

Ponadto podpisuje się pod słowami kolegi SlowMotion w całej rozciągłości :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez xNomadx » 14/11/2015, 18:23

Witajcie.
Byłem dzisiaj we Wrocławiu na jeździe testowej na MT-07 i jestem zachwycony tym moto. :)
Co prawda nie przejechałem dużo ale to w zupełności wystarczyło, żebym go mógł ocenić pozytywnie.
Była to wersja moto-cage i świetnie się prowadzi, jest lekki, poręczny i nie wygląda, jakby był robiony po taniości.
Zegary, które mi się zbytnio nie podobały, teraz jakoś do mnie przemawiają na korzyść, choć dalej nie podoba mi się zbyt bliskie ich umiejscowienie. Oprócz tego super przyspiesza, nawet z samego dołu, biegi również wchodzą bez problemów a moc jest oddawana płynnie. Zdarzyło mi się też wcisnąć klakson zamiast kierunkowskazu ale do tego myślę można się przyzwyczaić, żeby nie mylić. I smaczek na koniec - założony wydech Akrapovic bez db-killera czyli cytując pewnego testera "niebo w ziemi" :D. Jak tylko go odpaliłem to banan na ryju natychmiastowo :).
Także podsumowując, moim pierwszym motocyklem będzie Yamaha MT-07.

Teraz doszedł tylko element w postaci właśnie akcesoryjnego wydechu.
Otóż nie posiada on homologacji drogowej i można ją uzyskać, montując katalizator.
Facet z salonu powiedział mi, że w PL praktycznie homologacji się nie sprawdza i nie opłaca się kupować ale gdyby naszła mnie ochota kiedyś wyskoczyć poza granice to nie chciałbym mieć nieprzyjemności z tego tytułu.
I tutaj pojawia się pytanie czy wraz z wydechem, kupować również katalizator?
Jeszcze raz dzięki każdemu za pomoc ;).
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez SlowMotion » 14/11/2015, 18:43

Chodzi o poziom głośności czy o emisję spalin? Jeśli głośność to zwykły db killer którego zamontujesz w pół minuty będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli o spaliny to zastanowiłbym się czy problemem byłby wyjazd za granicę czy prędzej badanie okresowe w PL.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez xNomadx » 14/11/2015, 19:21

Jeżeli chodzi o głośność to tutaj będzie db killer. Bardziej o spaliny się rozchodzi. I myślę, że problemem byłoby to i to.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez lagiboy » 15/11/2015, 09:23

jeszcze jakiś czas temu yamaha miała fajną ofertę na wydech akrapovic przy zakupie mt-07. już jej nie ma?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 15/11/2015, 10:22

Kiedys zafundowalem sobie dosc glosny wydech ( z dB killer'em ) tyle, ze jazda sprawiala przyjemnisc jedynie na krotkich odcinkach.

Na dlugich tracach glosne wydechy po prostu mecza a przez to Spada koncentracja. Co za tym idzie ? No mam nadzieje, ze tlumaczyc nie musze.

Koncowka wydechu bnez katalizatora jest pozbawiona homologacji. Za granica mozesz miec z tego calkiem niezle klopoty, zwlasccza, ze przepisy Unijne sa jednakowe.

No coz, co znaczy dla biednego zamowic lawete, ktora zcholuje motocykl do kraju lub kupic na miejscu nowy wydech.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 15/11/2015, 10:31

co kraj to obyczaj, nie zdarzyło mi się być zatrzymanym w Anglii przez policję "do kontroli". Jeżeli nie jest to zorganizowana specjalna akcja np. "łapiemy wszystkie dzieci na skuterach i sprawdzamy czy nie przekraczają dop. mocy i prędkości" co zdarza się w Niemczech, lub " łapiemy wszystkich głośnych i sprawdzamy poziom hałasu" co zdarzyło się w Polsce, to nie spotkałem się żeby zatrzymywali tak na wyrywki bez powodu. Powód do zatrzymania i mam na myśli konkretny powód a nie przeczucie czy widzi mi się. Teraz takim powodem za granicą może być właśnie głośny wydech i o ile samego ryku wydechu nie czepiają się za bardzo to o tyle brak katalizatora będzie problemem szczególnie na obcej rejestracji.
Ja zostałem zatrzymany w Polsce "do kontroli tylko dokumentów" jadąc przepisowo, w nocy, przez centrum miasta w Polsce ze względu na obcą rejestrację.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na gr