Zobacz wątek - powyżej 100KM na start
NAS Analytics TAG

powyżej 100KM na start

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez lagiboy » 14/2/2015, 14:49

no właśnie ja się zastanawiam nad 500 albo 300, do pojeżdżenia do pracy i dookoła komina. nie mam za bardzo gdzie wbić 5 i 6 w hornecie na codzień.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Piach » 16/2/2015, 13:50

Demonizujecie te Vmaxy.
Wyskoczenie na autostrade, zeby sprawdzic ile maszyna poleci nie jest niczym szczegolnym. :)
Buell Ulysses
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela


Postprzez andy7 » 16/2/2015, 16:34

Piach napisał(a):Demonizujecie te Vmaxy.
Wyskoczenie na autostrade, zeby sprawdzic ile maszyna poleci nie jest niczym szczegolnym. :)


Generalnie masz racje, tyle, ze prawodawca widzi to nieco naczej :mrgreen: to raz, dwa, to z dwojga zlego lepiej na autostradzie niz w obszerze zabudowanym.

JA tam od dwoch sezonow jeszcze nie mialem jakos okazji sprawdzic moj V-max, niby znam ale praktycznie przy 260 km/h byl koniec, bo wolniejsi mnie blokowali.


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jasnoksieznik » 16/2/2015, 21:28

Dlatego warto kupować nowe moto - przez pierwsze 1000km docieramy silnik do max. 3-4k obrotów, a potem się człowiek przyzwyczai, względnie szkoda mu piłować nowe.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 16/2/2015, 22:28

jasnoksieznik napisał(a):Dlatego warto kupować nowe moto - przez pierwsze 1000km docieramy silnik do max. 3-4k obrotów, a potem się człowiek przyzwyczai, względnie szkoda mu piłować nowe.


generalnie to gora do polowy obrotow, z tm, ze jaknajwieksze przyspieszenie.

hoc spotkalem sie tez z metoda ostrego docierania, tyle, ze trzy razy w ciagu tego dystansu trzeba olej i filtr wymienic.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Marsjanin » 17/2/2015, 08:25

bachu12 napisał(a):
Marsjanin napisał(a):Co do Vmaxa, to ja długo nie czekałem - po pierwszych 15km na budziku miałem już ~200km/h. 90% i tak w pierwszym tygodniu sprawdzi, co potrafi maszyna - taka prawda!


Gratuluję. Nie mając żadnego pojęcia na temat maszyny grzałeś 2 paki po drodze publicznej. Rozumiem, że drugim zdaniem się usprawiedliwiasz? Skąd wziąłeś liczbę 90%?

Sorry, ale po prostu irytujÄ… mnie takie wypowiedzi.

jaroaro napisał(a):Bachu12, nie ma co się denerwować. Marsjanin kiedyś napisał że specjalnie do niemcowni pojechał aby sprawdzić ile poleci jego motocykl. Normalnie jeździ przepisowo ;) Ja 100 to po kilku latach jazdy przekroczyłem. Marne te motorowery kiedyś robili.

bachu12 napisał(a):Tu nie chodzi o to jak Marsjanin jeździ tylko o podejście do tematu. Nie ma co mierzyć innych przez pryzmat siebie. Jak już chyba gdzieś wspominałem, sam nie jeżdżę idealnie zgodnie z literą prawa, więc daleki jestem od moralizowania kogokolwiek. Mogę stwierdzić, że ktoś robi coś głupiego, ale to będzie tylko moja opinia.


bachu12 przyznaję Ci rację, że nie miałem żadnego pojęcia i była to głupota, bo co innego mogę napisać? Jedyne co, to wybrałem sobie dość długi kawałek prostej i pustej drogi bez bocznych wyjazdów.

Nie znam prywatnie znajomego motocyklisty, który nie odwija. Ostatnio miałem okazję pojeździć w grupie i byłem w szoku, jakie głupoty potrafią robić ludzie, którzy zęby zjedli na motocyklach.

Co do vmaxa to sprawdziłem i przeszła mi ochota na pałowanie. Nie mówię, że w ogóle tego nie robię, bo skłamałbym, ale przeważnie w ruchu drogowym staram się jeździć w miarę przepisowo. Przeważnie poza zabudowanym trzymam się około ~100km/h, w zabudowanym przepisowo. Samochodem to już w ogóle na maxa przepisowo jeżdżę i rzadko przekraczam 90km/h :D
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez bachu12 » 17/2/2015, 15:28

Fakt, niestety sporo jest osób, które szaleją. Z drugiej strony jak spojrzeć, choćby i na tym forum, na posty sprzed kilku lat to podejście w temacie zmienia się na plus. Ja zacząłem podchodzić ostrożnie do tematu jazdy w grupie, bo bez wcześniejszego wybadania stylu jazdy można się mocno zdziwić ;).
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez miki1406 » 17/2/2015, 15:57

Każdy na początku szaleje... Motocykl do tego zachęca...
Dla tego ważne jest stopniowe zwiększanie mocy - dopuszczanie do niej...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez kawo » 27/2/2015, 19:16

Do autora wątku mam taka bardzo osobistą prośbę. Odpuść sobie człowieku wożenie kogokolwiek na moto na czasie nauki, a w szczególności swojej dziewczyny, bo doprowadzisz do tragedii. W tej chwili nawet nie masz zielonego pojęcia jak potrafi zmienić się charakter prowadzenia moto z pasażerem, teraz to Ty w ogóle nic sobie nie potrafisz wyobrazić jak wygląda jazda na moto, bo nawet na nim nie siedziałeś.

Ta dziewczyna ma zapewne rodziców, dla których jest najważniejszą osobą na świecie, i z pewnością nie chcieliby, żeby je stałą się jakaś krzywda, bo jej koleś ubzdurał sobie zakup ponad 100 km moto i do tego ubzdurał sobie, że da radę tym powozić!!!

Odpuść sobie dla własnego dobra w ogole moto z tego zakresu mocy!!!
kawo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20/3/2014, 13:49

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na górê