Zobacz wÄ…tek - Lusterka Nic nie widzÄ™ za motocyklem !
NAS Analytics TAG

Lusterka Nic nie widzÄ™ za motocyklem !

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Lusterka Nic nie widzÄ™ za motocyklem !

Postprzez mad84 » 20/3/2014, 23:55

Witam, nabyłem motocykl Suzuki GSXF 600 mam mały problem kombinowałem z ustawieniem lusterek ale nie wiele to dało, podczas jazdy totalnie nie widzę nic za sobą. Aby coś zobaczyć muszę puścić kierownicę jedną ręką i w tedy coś widzę. Czy są jakieś patenty aby poprawić widoczność ? Myślałem o dodatkowym lusterku martwego pola ale nie jestem przekonany aby się to sprawdziło dla tego proszę o porady. Nie oczekuję że będę widział dokładnie, ale chciał bym potrafić zidentyfikować co się za mną dzieje jaki pojazd jedzie czy to nie radiowóz :) itp.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mad84
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/3/2014, 17:13


Postprzez freedek » 21/3/2014, 00:45

Oryginalne masz te lusterka? Spróbuj jakoś inaczej je ustawić. Generalnie nie widać w motocyklowych lusterkach, tak jak w samochodowych. Trzeba albo lekko przyciągnąć rękę do siebie, albo głową ruszyć
freedek
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 24/5/2009, 22:42


Postprzez mad84 » 21/3/2014, 09:32

Jadąc samochodem korzystam tylko z lusterek bocznych i mam je tak ustawione, że widzę to co za mną częściowo a w dużej mierze z boku :) tu są już chyba tylko oryginalne obudowy lusterek bo sam jedno wymieniałem, to które wymieniałem lepiej w nim widać niż to drugie generalnie masakra :)
Avatar użytkownika
mad84
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/3/2014, 17:13

Re: Lusterka Nic nie widzÄ™ za motocyklem !

Postprzez RSSSS » 21/3/2014, 10:37

mad84 napisał(a):Witam, nabyłem motocykl Suzuki GSXF 600 mam mały problem kombinowałem z ustawieniem lusterek ale nie wiele to dało, podczas jazdy totalnie nie widzę nic za sobą. Aby coś zobaczyć muszę puścić kierownicę jedną ręką i w tedy coś widzę. Czy są jakieś patenty aby poprawić widoczność ? Myślałem o dodatkowym lusterku martwego pola ale nie jestem przekonany aby się to sprawdziło dla tego proszę o porady. Nie oczekuję że będę widział dokładnie, ale chciał bym potrafić zidentyfikować co się za mną dzieje jaki pojazd jedzie czy to nie radiowóz :) itp.

Pozdrawiam


Ja odchylam łokieć na zewnątrz i patrzę "pod pachą", daje radę!

Zawsze możesz kupić kamerkę, skierować ją do tyłu, a ekran zamontować obok zegarów! ;-)
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaai » 21/3/2014, 10:40

no chyba se jaja robicie, mam wrażenie, że czytam temat ludzi, którzy na motocykle usiedli pierwsyz raz, jakie małe by te lusterka (akcesoryjne) nie były, ZAWSZE da się tak ustawić (no chyba, żę macie 6x6 m wielkości), żeby coś widzieć. jeśli nie potraficie ustawić lusterek to może przesiądź się na rower.

a RSSSS? patrzysz pod pachą? jeśli jeździsz na sporcie w takiej pozycji jak na avatarze swoim to w takim razie nie mam pytań.

Jeszcze jeden durny post i licznik ci wzrośnie... boshi
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 21/3/2014, 10:48

Kaai napisał(a):no chyba se jaja robicie, mam wrażenie, że czytam temat ludzi, którzy na motocykle usiedli pierwsyz raz, jakie małe by te lusterka (akcesoryjne) nie były, ZAWSZE da się tak ustawić (no chyba, żę macie 6x6 m wielkości), żeby coś widzieć. jeśli nie potraficie ustawić lusterek to może przesiądź się na rower.

a RSSSS? patrzysz pod pachą? jeśli jeździsz na sporcie w takiej pozycji jak na avatarze swoim to w takim razie nie mam pytań.


A ty jak zwykle cwaniakujesz...

Jak inaczej mam zobaczyć co jest dokładnie za mną...? Fizyki nie oszukasz!

No chyba, że ty masz posturę nieskalaną siłownią i masz ramiona małej dziewczynki, to faktycznie wszystko zobaczysz bez ruszania głową... :lol:

No offence i pozdr. :wink:

P.S. Tak, pisałem o jeździe "nie w złożeniu" bo w mieście raczej ciężko składać się przy prędkości 50 km/h, chyba raczej zabawnie by to wyglądało, nieprawdaż...? :roll:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaai » 21/3/2014, 11:16

a, zapomnialem, ze jezdzisz na sporcie po miescie, po to kupiles, lans przede wszystkim :)

i co ma fizyka do tego, że ktoś niepotrafi ustawić lusterek? bo serio, widziałem wiele ludzi, na sportach, na turystykach, wielkich, grubych, którzy zawsze widzieli co jest za nimi, oczywiście, moto to nie auto, ale po prostu nie rozumiem, jak można nie widzieć czegokolwiek w lusterakch. jak dla mnie nie potrafisz ich ustawić, tyle.

jak egzamin zdałeś? tam trzeba ustawić lusterka


//do wladz, da sie ignorowac userow? zeby nie widziec ich postow?
Ostatnio edytowano 21/3/2014, 11:33 przez Kaai, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 21/3/2014, 11:26

Kaai napisał(a):a, zapomnialem, ze jezdzisz na sporcie po miescie, po to kupiles, lans przede wszystkim :)


//do wladz, da sie ignorowac userow? zeby nie widziec ich postow?


Może niech liczba twoich ostrzeżeń przemówi do Ciebie jakim jesteś małym internetowym szczekaczem i hejterkiem... :lol:

//do władz, dlaczego nie robicie nic z takimi typami jak kaai, ile trzeba mieć ostrzeżeń, żeby w końcu wylecieć i przestać zatruwać innym dyskusje na forum zakompleksionymi wycieczkami osobistymi?

Sorki za OT
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 21/3/2014, 11:36

skonczyliscie pyskowki czy mam obu nagrodzic?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Angler » 21/3/2014, 18:25

http://www.reevu.com/motorsports/what-you-see/ proszę bardzo, problem rozwiązany. Cena bardzo atrakcyjna, jedyne 1300zł.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez RSSSS » 21/3/2014, 19:40

Angler napisał(a):http://www.reevu.com/motorsports/what-you-see/ proszę bardzo, problem rozwiązany. Cena bardzo atrakcyjna, jedyne 1300zł.


Ciekawe po co ktoś wymyślił takie rozwiązanie, skoro jeden taki "prawdziwy motocyklista" widzi wszystko w promieniu 360 stopni bez ruszania głową...?


Miał być koniec? kravec
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez miki1406 » 21/3/2014, 20:36

Adaptery w larssonie komplet za 118zl niecale
Index - 5333066. Wyprzedaja to wiec. Spiesz sie...
[url]http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NTMzMzA2Ng==&bid=110253[/url]

[img]http://static.larsson.pl/ImageResize.aspx?image=c:\inetpub\wwwroot\obrazki\duze\533\5333066.jpg&size=300[/img]
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Narwany32 » 31/3/2014, 19:36

Próbowałem rozwiązania z kamerką u znajomego i sprawdza się to średnio. Może wina zbyt kiepskiej kamerki, ale za bardzo widok z niej lata przy nierównej drodze, a do tego używanie jej w nocy odpadało. Ja bym na twoim miejscu po prostu spróbował zmienić lusterka na inne jeśli rzeczywiście nie da się ich dobrze ustawić.
I will win not immediately but definitely
Narwany32
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/3/2014, 19:24
Lokalizacja: Wawa

Re: Lusterka Nic nie widzÄ™ za motocyklem !

Postprzez suhy-19 » 1/4/2014, 17:08

RSSSS napisał(a):
mad84 napisał(a):Witam, nabyłem motocykl Suzuki GSXF 600 mam mały problem kombinowałem z ustawieniem lusterek ale nie wiele to dało, podczas jazdy totalnie nie widzę nic za sobą. Aby coś zobaczyć muszę puścić kierownicę jedną ręką i w tedy coś widzę. Czy są jakieś patenty aby poprawić widoczność ? Myślałem o dodatkowym lusterku martwego pola ale nie jestem przekonany aby się to sprawdziło dla tego proszę o porady. Nie oczekuję że będę widział dokładnie, ale chciał bym potrafić zidentyfikować co się za mną dzieje jaki pojazd jedzie czy to nie radiowóz :) itp.

Pozdrawiam


Ja odchylam łokieć na zewnątrz i patrzę "pod pachą", daje radę!

szczerze to nie wiem jak ty coś widzisz patrząc pod pachą :D łatwiej jest chyba obrócić sie do tylu ;)
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez kravec » 1/4/2014, 17:14

Ludzie proszę was- zakończcie tą dyskusję. Jakoś w wyścigach patrzą pod pachą i widać jest to sposób najszybszy i skuteczny. Kaai- nie czepiaj się zdjęcia na postoju- przysrywka bez sensu to była.

Pomóżcie autorowi, a nie urządzajcie tutaj dywagacji.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Vergon » 1/4/2014, 18:37

Kumpel miał 600rr i też zerkał spod pachy :lol:
Miałem z tego trochę ubaw na początku, ale raz że kawał chłopa z niego a dwa, że miał akcesoryjne malutkie lusterka.
Tak czy inaczej ogarniał się tak bez problemu, więc jest to jakaś metoda.

Jesteś pewien, że masz oryginalne obudowy?
A swoją drogą to że widzisz w lusterkach swoje barki/ręce to normalka.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malomi » 1/4/2014, 19:45

Też mam ten problem, mam akcesoryjne małe lusterka i muszę patrzeć pod pachami generalnie daje radę ogarnąć, ale wmieście to mało komfortowe rozwiązanie tak się zastanawiam czy nie zmienić na coś większego...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez SkoQ » 2/4/2014, 08:16

Ja lusterka zmieniłem, z akcesoryjnych w stylu włoskim na normalne i teraz nie mam z tym żadnego problemu. Więc i tutaj problem mógłby się tak rozwiązać. Kraviec z całym szacunkiem ale to że coś sprawdza się na torze wcale nie oznacza, że jest to też dobre rozwiązanie w ruchu publicznym, tam każdy jest skoncentrowany, starasz się jechać ciągle jak najszybciej, i to raczej osoba za Tobą ma reagować na to co robisz, podczas kiedy na drodze publicznej zmiana pasa bez zerknięcia co dzieje się za Tobą może zakończyć się dzwonem, i dobre lusterka to element niezbędny tak jak działające światła stopu na przykład.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez RSSSS » 2/4/2014, 08:33

Ale kolega nie ma problemu z widzeniem co jest na sąsiednich pasach, bo to widać w lusterkach bez żadnych "gimnastyk", tylko kłopot jest z dostrzeżeniem tego co jest bezpośrednio i blisko za nami na tym samym pasie.
Np. Nie widać, czy jadące za nami auto ma wideorejestrator.

Co do odwracania głowy to powyżej 2zł jest to delikatnie "niekomfortowe"!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malomi » 2/4/2014, 09:03

My nie jeździmy powyżej 2zł :twisted: nie wiem jak ty :twisted:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości




na górê