Zobacz wątek - Jaki ładny i tani morocykl/skuter do 125ccm?
NAS Analytics TAG

Jaki ładny i tani morocykl/skuter do 125ccm?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Jaki ładny i tani morocykl/skuter do 125ccm?

Postprzez vtream » 3/3/2015, 00:27

Witam wszystkich :)

mam nadzieję, że takich tematów nie macie tutaj na pęczki i nie zostanę pominięty i odesłany do oczytania forum ^^

otóż chciałbym kupić jakiś motocykl (lub skuter) który czasem (1-2 razy w tygodniu) służyłby mi do przejechania co nieco po mieście, ale w głównej mierze miałby za zadanie stać i się kurzyć, żeby naliczały mi się zniżki z OC :D

I pewnie najprościej byłoby mi kupić jakiś zupełnie najtańszy skuter w tesco, ale pomyślałem, że jak już go rzeczywiście będę chciał czasem użyć, to mi aż wstyd będzie siadać na tym czymś, co koło skutera pewnie nawet nie stało, a co dopiero koło motocykla.

No więc ostatecznie postanowiłem że przydało by sięrozeznać w sytuacji i dołożyć troszkę jeśli będzie warto.
Co do tego jaki bym chciał mieć ten skuter/motocykl:
:arrow: średnio mocny - w zasadzie nawet nie wiem jakie prędkości osiągają takie skutery/motocykle. Chciałbym, żeby spokojnie pojechał 60-70km/h nie męcząc przy tym maksymalnie silnika. więc pewnie jakieś 80-90 max. Przy tym najlepiej jakby był możliwie oszczędny, no ale wiem, że nie można mieć wszystkiego ;) Jeśli takie prędkości to w ogóle abstrakcja, to sprowadźcie mnie na ziemię ;)
:arrow: nie "piździk" - nie wiem jak to określić dokładnie, ale najgorsze co widuję, to takie skuterki które jadąc 50-60km/h wydają okropny, wysoki dźwięk, jakby ktoś piłą łańcuchową ciął plastik. Chciałbym, żeby przy takich 60-70km/h nie oglądało się za mną pół ulicy z miną "co to za pacan?"
:arrow: ładny to pojęcie względne, więc może opiszę to tak - najlepiej jeśli będzie wyglądem przypominał szosówkę (coś w stylu hondy hornet). ale wybredny nie jestem, więc nie będę dokładał 2000zł dla samego wyglądu ;)
:arrow: co do ceny nie jestem pewien. Chciałbym dać jak najmniej, najlepiej koło 1000, jak pomyślę racjonalnie to ze 2000, ale pewnie sensowne oferty będą od 3000, a stanie na tym, że zdecyduję się na coś za 4000. Nie mniej jednak im taniej tym lepiej ;)

Jeśli chodzi o mnie to mam 172 cm wzrostu i jakieś 67kg wagi. Skuter/motocykl najlepiej jakbym miał nowy, ale może być używany tak ze 2 lata (?). Jutro zorientuję się jakie są różnice w cenach ubezpieczeń i będę wiedział, czy opłaca mi się brać używanego, czy lepiej nowego ;)
No i ważne, żebym mógł jeździć na nim na prawku kat.B (mam od ponad 5 lat) ;)

Najszczęśliwszy byłbym, gdybyście podrzucili mi przykładowe propozycje z opisem plusów i minusów oraz cenami nowego/używanego.
Ale i tak będę wdzięczny za każdą wypowiedź która choć trochę mi pomoże podjąć decyzję, lub nakieruje mnie na co zwracać uwagę i co lepiej kupić a czego nie ;)
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41


Postprzez NaKOLE,,dawca,, » 3/3/2015, 06:36

Jeśli chcesz coś "marcowego" to polecam Honde Cbr 125- motocykl ten ma dobre opinie,małe spalanie:3l-4,5 v max- po odblokowaniu 130-140. Ogólnie to polecam ten motocykl :)
Lecz jeśli chcesz coś taniego i nie zależy ci ma marce motocykla to polecam jakiegoś zippa :D
*FazeRR*
NaKOLE,,dawca,,
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27/2/2015, 14:10
Lokalizacja: Lublin


Postprzez vtream » 3/3/2015, 07:50

Nad hondą cbr 125 myślałem, tylko cena trochę wyższa niż chciałem... ale widziałem też używane za niewiele ponad 3000zł. tyle że sie na motocyklach kompletnie nie znam, więc w jakim stanie powinien być motocykl, aby był wart kupna? Mam na mysli np przebieg, ile lat i coś na co warto zwrócić uwagę co powinno z automatu zdysklasyfikować jakiś motocykl z kupna ;)

a z zippa jest tego pełno, więc jak byś podrzucił jakiś przykład czegośco mniej więcej pasowałoby do moich wymagań to byłbym dźwięczny :)
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez NaKOLE,,dawca,, » 3/3/2015, 11:22

Zippa nigdy nie posiadałem więc za wiele nie powiem :p troszkę poczytałem i chyba dobrą opcją z motocykli "zipp" dla ciebie byłby "Zipp manic" Z tego co się dowiedziałem: salanie=3-3,5 v-max= podobno zablokowany 80-90km/h odblokowany= 100-110km/h :)
Moto ma niby dobre opinie ale ja mogę tylko powiedzieć tyle co się dowiedziałem ;)
A co do pytania: na co masz zwrócić uwagę przy kupnie. Radzę ci zobaczyć ten krótki film :)
http://youtu.be/s87gCJPrDfY
*FazeRR*
NaKOLE,,dawca,,
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27/2/2015, 14:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez vtream » 3/3/2015, 12:39

To od razu zapytam - jak jest z legalnością takiego odblokowania? Nie jestem osobą która lubi się popisywać i będę raczej jeździł po mieście, ew. kawałek poza centrum miasta, więc 110 km/h raczej mi nie jest potrzebne.. ale jeśli to nie jest nic trudnego i nijak nie wadzi jeśli chodzi o wszelkie gwarancje, ubezpieczenia i kwestie prawne, to pewnie odblokuję, no bo czemu nie :D
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez NaKOLE,,dawca,, » 3/3/2015, 13:14

Jest jedna blokada na module :) W serwisie zdejmą ci ją za około 200zl ;) Podobno ma v-max=125. Możesz jeszcze "wybebeszyć" tłumik,lub wymienić go na inny :)
Lecz jeśli zamierzasz kupić nowego zippa to blokadę w serwisie możesz zdjąć ale nie ruszaj tłumika bo nie będziesz miał gwarancji :)
*FazeRR*
NaKOLE,,dawca,,
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27/2/2015, 14:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Movi » 3/3/2015, 13:34

Zippa to w ogóle nie kupuj. CBR nie pójdzie 130-140 nie ma opcji. NSR to co innego.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez NaKOLE,,dawca,, » 3/3/2015, 13:38

CBR-ką 125 z kolegą 135 jechałem ;)
*FazeRR*
NaKOLE,,dawca,,
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27/2/2015, 14:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Movi » 3/3/2015, 13:56

Z Giewontu?
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez vtream » 3/3/2015, 14:14

Nie mam najmniejszego zamiaru jeździć 130-140km/h ;)
To co potrzebuję to około 80km/h.. ale oczywiście lepiej mieć jakiś zapas. Różne sytuacje na drodze się zdarzają.
NSR z tego co gdzieś widziałem i czytałem to dość drogi moto w utrzymaniu, a spalanie ma 2x większe niż większość 4suwowych.

Żeby było jasne to jeszcze raz napiszę - moto ma głównie stać + czasem pojechać gdzieś przez miasto. Przy czym ma nie "piździeć" jak te różne tanie chińskie skuterki ;) do tego być jak najtańsze i niedużo palić. Osiągi typu 130-140 po odblokowaniu to ostatnie o czym będę myślał przy wyborze motocykla ;)
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez NaKOLE,,dawca,, » 3/3/2015, 14:27

Hymm. No to może coś typu Yamaha TZR,Aprilia rs 125? :)
*FazeRR*
NaKOLE,,dawca,,
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27/2/2015, 14:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez vtream » 3/3/2015, 14:33

NaKOLE,,dawca,, napisał(a):Hymm. No to może coś typu Yamaha TZR,Aprilia rs 125? :)


ja mówię o oszczędności, a Ty mi yamahę podrzucasz i aprilie które bardziej mi wyglądają na ścigacze (choć do ścigaczy to im daleko) niż moto do jazdy po mieście ;) zamiast podrzucać mi kolejne tego typu propozycje myślę, że wolałbym poczekać na wypowiedzi trochę bardziej doświadczonych użytkowników ;) ale oczywiście dziękuję za te pierwsze propozycje, bo mi trochę pomogły rozeznać się w temacie ;)

swoją drogą zastanawiało mnie zawsze, czy da się pościągać te obudowy tak, żeby został motocykl naked?
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez Rolnik62 » 3/3/2015, 14:36

On nie chce bzyczenia dwusuwa.. A 125 4t nie pojedzie we dwójkę 135. Najtańsze i nie dużo palić ?

Obadaj yamahę ybr 125

Obrazek (otwórz link)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez vtream » 3/3/2015, 14:53

Rolnik62 napisał(a):On nie chce bzyczenia dwusuwa.. A 125 4t nie pojedzie we dwójkę 135. Najtańsze i nie dużo palić ?

Obadaj yamahę ybr 125


O, nawet to fajnie wygląda :) choć cena trochę wyższa niż się nastawiałem..

A powiedzielibyście mi coś więcej na temat tych zipp? np zipp manic, albo zipp pro 125? cenowo duże lepiej wychodzą, więc jak to jest z takimi cudami techniki, że lepiej ich nie brać?

W związku ze sporadycznym użytkowaniem raczej nie powinienem się obawiać szybko zużywającymi się częściami, czy może to nie o to chodzi?
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez Rolnik62 » 3/3/2015, 15:08

Jak złapiesz bakcyla, to myślisz, że będziesz jeździł raz w tygodniu tak ;) ?


:D :D :D :D :D :D :D :D


Jak masz stałą pracę to tego kafla sobie od swojego banku pożycz tam gdzie masz konto :) JA bym się nie zastanawiał nawet. Jak myślisz dlaczego zipp kosztuje tyle, a np yamaha tyle ?

Zależy też co jest w twojej okolicy i w jakim stanie, bo jest dosyć dużo 125 wartych uwagi.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez LoVeMOTO » 3/3/2015, 15:10

Dużo nie powiem bo Zippa nie miałem lecz chyba nie są najgorsze bo sporo ich jeździ :) Lecz ją osobiście wolę markowe sprzęty typu Honda,Yamaha itd.. ;)
LoVeMOTO
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3/3/2015, 15:03
Lokalizacja: Lublin

Postprzez vtream » 3/3/2015, 15:14

Mam pracę, ale jestem też studentem i kokosów nie zarabiam.. a te 2-3 razy w tygodniu będą niezbędne, bo czasem muszę dojechać do klienta gdzie autobusami/tramwajami albo się nie da albo trwało by to wieki. bakcyla, że złapię to wiem, ale wiem też, że potrafię się opanować i nie będzie mnie kusiło żeby wyciągać z maszyny ile wlezie, ani też żeby kupować szybko coś mocniejszego.

a kafla pożyczać nie muszę, bo mam kilka tysięcy oszczędności, tylko po prostu nie chcę wydać za dużo jak na swoje potrzeby i możliwości.. na inne rzeczy też trzeba mieć kasę a w dodatku paliwo się samo nie naleje ;)

Po prostu główne założenie to nabijanie kolejnych lat ubezpieczenia żeby mieć zniżki jak będę chciał mieć coś bardziej wartościowego i jako dojazd do klienta kiedy jest to niezbędne. Reszta to w pewnym sensie dodatek, bylebym się nie wstydził jechać tym czymś po ulicy 60km/h jednocześnie wydając dźwięk jakbym chciał wszystkich ogłuszyć w okolicy i obrzydzić im motocykle..

a co na przykład z takim junakiem 122 f?
http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocy ... -CM--.html
Urodą nie odbiega od tej yamahy. Główny problem to hamulce bębnowe z tyłu, oraz różne mniejsze wady które przy sporadycznym użytkowaniu nie powinny mieć dla mnie znaczenia. No i ma sporo mniejszą Vmax - to jest spowodowane blokadą którą mogę zdjąć gdzieś odpłatnie, czy rzeczywiście te silniki są tak mało wydajne? bo mocy teoretycznie ma więcej?
Ostatnio edytowano 3/3/2015, 15:26 przez vtream, łącznie edytowano 1 raz
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Postprzez Movi » 3/3/2015, 15:24

Kolego YBR nie jeździ, to 80-90 i po wszystkim.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Rolnik62 » 3/3/2015, 15:27

Ile chcesz maksymalnie! wydać na kupno ? Jak przyjdzie prawdziwa wiosna to ceny pójdą jeszcze wyżej, i wtedy nic nie kupisz... Kaski i ciuchy też pójdą w górę. Musisz się sprecyzować: chcę, lub nie chcę.

;)

Paliwo to najmniejszy twój kłopot przy 125 w czterosuwie :)

Jak ci ten zippek stanie z dala od cywilizacji, to klient na pewno się ucieszy :) Jeżeli dojazd do klienta jest twoim obowiązkiem służbowym, to ja bym wolał mieć spokojną głowę ;)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez vtream » 3/3/2015, 15:28

Movi napisał(a):Kolego YBR nie jeździ, to 80-90 i po wszystkim.


i to jest właśnie tyle ile potrzebuje ;) 80 km/h bez ryczenia silnika jak u zarzynanej świni ;)
vtream
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/3/2015, 23:41

Następna strona


Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr