Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Prawo jazdy - szykują się kolejne...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Prawo jazdy - szykują się kolejne...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Prawo jazdy - szykują się kolejne...

Postprzez Åšcigacz » 24/4/2014, 09:22

Dyskusja na temat: Prawo jazdy - szykujÄ… siÄ™ kolejne wielkie zmiany?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Prawo jazdy - szykujÄ… siÄ™ kolejne wielkie zmiany?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:22

Według mnie egzamin teoretyczny powinien zostać obowiązkowy a pomysł ze zdawaniem egzaminu na aucie szkoleniowym jest dobry, a nawet bardzo dobry. Ale mogliby zmiejszyć opłaty, na przykład kategoria AM wraz z "godzinami kosztuje jakieś 600 złotych, a nie zapominajmy że takie prawo jazdy jest skierowane głównie do osób które ukończyły 14 rok życia i które nie zawze mają tak zasobny portfel czy tak hojnych rodziców. Nie zapominajmy również że już niedlugo mając kategorię B będzie można prowadzić oprócz zwykłego samochodu do 3,5 tony, także pojazdy objęte kategorią A1, a nie tak jak jest teraz kategorią AM.<br><hr>Gierappa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:23

Moim zdaniem nie powinni usuwać teorii lecz pomyśleć nad czymś innym np.: żeby motocykliści o kategorii A2 mogli z wiekiem pójść do urzędu i po prostu odebrać prawko kategorii A a nie 10 razy płacić za egzamin i przygotowanie <br><hr>Szymon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:28

Myślałem, że prawo jazdy zdaje się na samochód osobowy, a nie na Yarisa, Punto, itp. Może jak ktoś się zbyt denerwuje, bo jedzie samochodem innej marki niż się uczył, to nie powinien prowadzić żadnego pojazdu? Dla mnie wystarczy jak wywalą debilne pytania z teorii i zostawią takie, które naprawdę przydadzą się kierowcy i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drodze. <br><hr>tomo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:29

Komentatorzy napisał(a):Według mnie egzamin teoretyczny powinien zostać obowiązkowy a pomysł ze zdawaniem egzaminu na aucie szkoleniowym jest dobry, a nawet bardzo dobry. Ale mogliby zmiejszyć opłaty, na przykład kategoria AM wraz z "godzinami kosztuje jakieś 600 złotych, a nie zapominajmy że takie prawo jazdy jest skierowane głównie do osób które ukończyły 14 rok życia i które nie zawze mają tak zasobny portfel czy tak hojnych rodziców. Nie zapominajmy również że już niedlugo mając kategorię B będzie można prowadzić oprócz zwykłego samochodu do 3,5 tony, także pojazdy objęte kategorią A1, a nie tak jak jest teraz kategorią AM.<br><hr>Gierappa<br>
Nie czytasz ze zrozumieniem :) Egzamin zostanie obowiazkowy, oni chca usunac czesc szkoleniowa na kursie prawo jazdy (tzn. do zdania teorii siadasz i uczysz sie sam czy gdzies indziej gdzie odbywasz jazdy w szkole). Ma to sens bo jak dobrze pamietam w mojej szkole malo kto na to chodzil (kazdy uczyl sie z ksiazeczki pytan) a placil za te godziny teorii niby odbyte.<br><hr>Tuff
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:30

tu jest inny ciekawy news, bliższy motocyklistom
<a href="http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rewolucja-w-przepisach-na-motocykl-wystarczy-kat-b,421402.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rewolucja-w-przepisach-na-motocykl-wystarczy-kat-b,421402.html</a>
<br><hr>dzik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:34

To chyba pierwszy dobry pomysł PO w historii (jeżeli brak tu ukrytej ściemy).
Plan prawdopodobnie zmierza do częściowego uwolnienia calego biznesu nauki jazdy (tak jak np. w UK) o ile zgodzi się na to ubecja,która ma tu głos decydujący.Całkowite uwolnienie nastąpi wtedy,gdy również naukę praktyczną mozna będzie przeprowadzic gdziekolwiek i z kimkolwiek a potem zdać tylko egzamin.<br><hr>x
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:34

PO się nudzi i wymyśla....<br><hr>sdad
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:36

Teoria przekłada się na praktykę, także nieprzywiązywanie dużej uwagi do teorii, to tak jakby wszystkie dotychczasowe próby zmniejszenia niebezpieczeństwa na drodze miałyby nie mieć sensu, a chodzi o to żeby to miało sens. Przecież większość szkoleń m.in. szkolenia jazdy na motocyklach opierają się na teoriach, które są podstawą do prawidłowej jazd na motocyklu. Zrezygnowanie z obowiązkowej teorii to dobre tylko dla cwaniaków, którzy myślą, ze umieją jeździć... a przychodzi dziwna sytuacja na skrzyżowaniu, bądź w ruchu drogowym i niewiedzą jak się zachować. A PO niech nic nie sugeruje - to nic nie poprawia bezpieczeństwa, a tylko odbija się na naszych kieszeniach. Takie moje skromne zdanie, dzięki.<br><hr>Szymon-19S
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:39

i jak teraz na kursie taki zawodnik (na kat B lub inna kategorie), bedzie sie szkolil nie znajac przepisow ani znakow, bo bedzie sie tlumaczyl, ze on dopiero do egzaminu panstwowego musi umiec teorie. I nie sadze, zeby ceny kursow zmalaly z tego powodu, ze zlikwiduje sie szkolenie teoretyczne. To jest typowa zagrywka po to, zeby WORD znowu mialy klientow, ktorych mocno stracily. Tansze kursy wiecej ludzi na prawo jazdy. Kolejne zmiany nie wroza nic dobrego, mielismy okazjie sie przekonac rok temu. Weszly nowe testy i drastycznie zmalala liczba osob zdajacych egzaminy. Z terminow 60 dniowych, sa terminy z dnia na dzien. Zmniejszanie etatow w WORD. I w dalszym ciagu brak poprawy bezpieczenstwa, a tylko walka o kase. <br><hr>jony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:45

obiecanki cacanki, PO próbuje sie podlizac przed wyborami, sciema o ktrej wszyscy zapomna. Co do zdawania na pojezdzie na którym sie uczylo i o problemie z hayabusa- powinien byc wybor np kilku ustalonych modeli aut i motocykli na ktorych mozna sie uczyc i zdawac prawko<br><hr>Grze
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:47

Komentatorzy napisał(a):Myślałem, że prawo jazdy zdaje się na samochód osobowy, a nie na Yarisa, Punto, itp. Może jak ktoś się zbyt denerwuje, bo jedzie samochodem innej marki niż się uczył, to nie powinien prowadzić żadnego pojazdu? Dla mnie wystarczy jak wywalą debilne pytania z teorii i zostawią takie, które naprawdę przydadzą się kierowcy i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drodze. <br><hr>tomo<br>
Kolego chodzi o to np. że jak uczyłeś się jeździć Yarisem a wsiądziesz do punta to są to dwa inne auta. W Yarisie sprzęgło, gaz i hamulec będą inaczej pracować niż w puncie, inne prowadzenie. Wiadomo, że jak masz prawko to wsiadasz i jedziesz dowolnym samochodem, bo juz nie ma stresu że Cię obleje. Nie każdy umie się dostosować zaraz po wejściu do autka. Moja mama np. na kursach na prawo jazdy jeździła Coltem, a pod domem nie mogła ruszyć Vectrą 2.0 w dieslu(moim zdaniem łatwiej ruszyć dieslem niż benzyną)<br><hr>shgetsu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:49

IRONIA. Opcja jest dobra o ile pociągniemy ją dalej. Zdajesz na tym na czym się uczysz, jeździsz tym na czym zdałeś. Na drogach mamy wiele sytuacji stresujących, więc chyba przyszły kierowca powinien się do tego przyzwyczajać<br><hr>lolo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 09:53

Ja nie widzę problemu. Sam zdawałem egzamin na prawo jazdy jako ekstern. Było to dawno bo w 1974 roku. Przepisów nauczyłem się sam bo i tak inaczej się nie da. Budowy (wtedy się zdawało budowę samochodu czy motocykla) uczyłem się razem z kolegą z samochodówki i w garażu reanimując pierwszy motocykl. Jazdę opanowałem na samochodzie ojca oficjalnie, ponieważ wtedy można było uzyskać zgodę z urzędu na naukę członków rodziny we własnym samochodzie spełniając odpowiednie warunki. Taką zgodę otrzymywało się na pół roku. Po tym czasie tato napisał mi stosowne oświadczenie o nabyciu odpowiednich umiejętności. To oświadczenie podlegało weryfikacji przez wskazany ośrodek szkoleniowy. Polegało to na wykupieniu 1 godziny jazdy z instruktorem ośrodka. On po tej godzinie potwierdzał poziom umiejętności kandydata. Było to odpowiednikiem egzaminu wewnętrznego, który był niezbędny do przystąpienia do egzaminu państwowego. Weryfikacja umiejętności jazdy na motocyklu sprowadziła się tylko do stosownego oświadczenia. Po uzyskaniu weryfikacji wydział komunikacji przydzielił mnie do jakiejś grupy zdających.
Uczyłem się jeździć skodą 100, weryfikacje w ośrodku zaliczyłem warszawą M20 pickup a zdawałem na syrenie 104 (nie wiedziałem jak są biegi ale egzaminator pokazał i nie było z tym problemu, miałem takie prawo żeby tego nie wiedzieć) . Gorzej było z motorem bo uczyłem się na CZ kolegi a tam biegi były odwrotnie a zdawałem na WSK. Ale i tu po pytaniu na czym się uczyłem otrzymałem stosowne wyjaśnienia. W dokumentach egzaminacyjnych było wyraźnie zaznaczone że zdaję jako ekstern i to dawało mi prawo do uzyskania dodatkowych wyjaśnień.
Mam paru znajomych, którzy w tamtych czasach właśnie tak zdawali na prawo jazdy. I do dziś wiem, że żaden kurs nie dał by mi tyle co odpowiedzialny ojciec. W czasie tego pół roku na naukę przejechałem ponad 1500 km w różnych warunkach. <br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:01

Wiadomo, do każdego pojazdu trzeba się przyzwyczaić, ale jeśli ktoś uczył się jeździć X5 od taty to chcę widzieć jak robi tym zatoczki :P<br><hr>McW
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:03

Myślę, że sensowną zmianą byłby powrót do starych kategorii prawa jazdy na motocykl, ogrom ludzi obecnie jeździ na jednośladach bez odpowiedniej kategorii lub co gorsza nie posiada w ogóle prawa jazdy.Mając 18 lat można zrobić kategorie A2, motocyklów nie jest wiele z wbitym w dowód odpowiednią ilością KW, blokowanie ich kosztuje, a kupno takowego motocykla z reguły też jest droższe. Delikwent mając 22 lata i posiada już jakiś motocykl chciałby jeździć nim legalnie więc myśli o zrobieniu A2 lecz po chwili zastanowienia dochodzi do wniosku że poczeka te 2 lata i wybuli pieniądze od razu na A. Osobiści uważam, że podkategorie to porażka, lecz to jest moje zdanie. Rozmawiałem ostatnio z instruktorem nauki jazdy i pytam się - dlaczego nie robicie nauki jazdy na jednoślady,, jego odpowiedz w sumie mnie nie zaskoczyła - byłem w wydziale komunikacji i uzyskałem informacje ile osób podchodziło do egzaminu na motocykl w roku 2013 z naszego powiatu i była to tylko jedna osoba wiec jest to nie opłacalne.. Reszta motocyklistów albo uwinęła się przed zmianą w kategoriach lub śmiga bez prawka.<br><hr>Wojtek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:05

Czegoś nie rozumiem, to co teraz niby nie można zdawać na tym na czym się uczyło? Osobowe mam od 2002 roku i zdawałem micrą mimo iż już wtedy pojawiały się yarisy, kat. C mam od 2005 i uczyłem się starem a na egzaminie mieli wystawionego starmana, poprosiłem stara i wystawili bez żadnego ale. No i jeszcze jedno, jaką trzeba być za przeproszenien piz...ą żeby nie wiedzieć jak sprawdzić olej w samochodzie tylko dlatego że jest innej marki czy inny model? Przy motocyklach nie widzę sensu dawać kursantowi haykę bo ktoi gdzie go wcześniej na tej hayce nauczy na kursie jeździć? Kto by był na tyle głupi aby wstawiać taki motocykl jako szkoleniowy?<br><hr>Driver
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:05

pierwszy sensowny pomysł tego rządu <br><hr>jon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:05

ale może też iść to w drugą stronę, można uczyć się na kursie np MZ 150 i dużo łatwiej będzie zdać dzięki temu egzamin chociażby dlatego że jest dużo lżejsza i bardziej skrętna jeśli chodzi o plac manewrowy.
Jeśli chodzi o teorię to powinna być obowiązkowa bo mimo wszystko otwiera oczy na pewne sytuacje które mogą się zdarzyć. Mimo że od 8 lat mam kat B i dużo jeżdżę tak teraz przypominając sobie to na kursie kat A to czuję się bardziej przygotowany<br><hr>Kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/4/2014, 10:12

Mogli wczesniej to wprowadzic a nie modyfikowac prawko na kat a zgodnie z wiekiem ...<br><hr>iza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê