Zobacz wÄ…tek - Kask + kombi + buty
NAS Analytics TAG

Kask + kombi + buty

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask + kombi + buty

Postprzez Bio_nick » 21/5/2012, 18:00

Witam!
Kolejny temat z serii co kupić, niestety. Około 1,5 tyg po różnych forach czytam tematy o kupnie zbroi na moto ale po tym czasie zamiast zbliżania się do wymarzonego sprzętu w mojej głowie mam tylko mętlik, tu sr4, z drugiej alpinki itp itd. Przechodzę do rzeczy:

Za 3 - 4 miesiące zacznie się moja przygoda z motocyklami. Na początek wybrałem er 6n. W zamiarach mam po 2 - 3 sezonach przesiąść się na sporta, cbr 600, albo suzuki gsxr (puki co, bez szaleństw, to nie ostateczność i nie twierdzę, że nie będzie fazera czy Suzuki sv 650 przed sportami). Proszę o poradę, jaką zbroję skompletować. Zależy mi na tym, żeby to nie było tylko na Kawasaki, chciałbym aby zostało to na następną maszynę. To była pierwsza "wytyczna", drugie, zależy mi na maxymalnym bezpieczeństwie w moim przedziale cenowym (około 4k). Niby każdemu o to chodzi, ale prosiłbym także o poradę: lepiej wybrać lepszy kask czy lepszej jakości kombi, buty? Na czym można trochę kasy urwać i przeznaczyć np na lepsze kombi czy doładować w kask. Co do kasku to nie mam wymogów typu kolor. Co do kombi - chciałbym by było z ochraniaczami i tu rodzi się moje pytanie: jak to jest przy kupowaniu skóry z protektorami? Czy zwyczajnym jest kupowanie gołej skóry a dopiero potem ochraniacza na kręgosłup i reszty? Jako żółtodziób nie potrafiłem tego wyłapać na podstawie opisów.
Kombi - skóra.
Zależy mi na konkretnych propozycjach i poradach do pytań jakie zawarłem.
Pozdrawiam.
Bio_nick
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/5/2012, 17:31


Postprzez kravec » 21/5/2012, 19:39

w 4 zmieścisz się... później dokupisz sobie coś typowo na lato np. czy tekstyle na traski..

kask do 1000, buty z 800, rekawice 200-300 powinno wystarczyć, zostaje 1900-2000 na kombi.. da się znaleźć

Dla mnie (sam tak wybrałem) kask- HJC FG-15.
Buty Alpinestars smx-5 (podobno wygodne, o jakości butów tej firmy nie trzeba pisać)
rękawice i kombiaka trzeba poszukać... kombi zainteresowałbym się firmami 4sr, berik, może jakieś ostatnie sztuki (wyprzedaże) alpinestars, rst (podobno niezłe), z rękawic ja szukałbym alpinestarsów, ewentualnie berik.. sidi też bardzo mnie przekonywały zawsze ale są ciężko dostępne, mały wybór i drogawe. Teraz pojawiło się trochę nowych firm, miałem przerwę w temacie także nie jestem w stanie się o nich wypowiedzieć.

W każdym razie- 4000zł to niezły budżet:) fajnie że masz takie podejście, a pewnie jak bedzie trzeba to te 300-500zł się dorzuci
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez Bio_nick » 30/7/2012, 13:39

Dzięki wielkie za odpowiedź,
w kwestii kasku mam dwóch konkurentów HJC FG-15 i HQ-1, poczytam testy i zdecyduję, który bardziej do mnie przemawia. Buty, wezmę te, które zaproponowałeś lub Sidi Vertigo (różnica w cenie prawie 300 zł, jaka w bezpieczeństwie? - kolejna lektura przede mną). Co do kombi - AlpineStars SP-1 jak narazie. Padł też pomysł abym na początek kupił sobie samą kurtkę (droższą, za kasę przeznaczoną na całe kombi), a potem dozbierał sobie na spodnie do tego. Chodzi o Alpinestars GP PRO (
http://www.btosports.com/Merchant2/grap ... PPROLJ.jpg) koszt - 1800 zł. Pytanie tylko czy dokupię do tego oddzielnie spodnie później? Nie wiem jak z innymi firmami i modelami ale w tym przypadku nie spotkałem się ze spodniami do kupna solo.
Rękawice - spod godła Alpinestars.
Strasznie na banie rzucił mi się ten dylemat z kombinezonem - kupić od razu cały czy kompletować lepszy (?). Tu jestem pod ścianą.


Nie miałem niestety dużo czasu na doczytanie info i porównanie, padł mi net, dopiero odzyskałem dostęp.
Pozdro
Bio_nick
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/5/2012, 17:31

Postprzez Darayavahus » 30/7/2012, 14:01

Kolega w innym temacie już pisał, że HQ-1 został wycofany z oferty już w zeszłym sezonie więc można znaleźć co najwyżej jakieś resztki w magazynach. Ja pisałem do sklepów w Gdańsku z zapytaniem, odpisali że nie mają.

Też teraz kompletuję strój i jak na razie przymierzam się do kasku Shoei XR-1100, rękawic Alpinestars GP Pro, butków Sidi Vetrigo lub Alpinestars SMX+. Tylko nie bardzo wiem co z kombi, może Tschulla 737 (niewiele droższy od butów ;) )
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09

Postprzez Bio_nick » 30/7/2012, 14:21

@Darayavahus

Rzuciłem okiem na ten kask na allegro - straszna rozbierzność cenowa ze względu na grafikę (?) na kasku.
Czytałeś coś w testach - jak się spisuje?
O, i kolejne butki do wzięcia pod uwagę mam, wcześniej jakoś ich w ogóle nie spotkałem.
Jak butki kupisz to pisz do mnie co wybrałeś, jakieś uwagi dlaczego i jak się spisują :)
Bio_nick
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/5/2012, 17:31

Postprzez Darayavahus » 30/7/2012, 14:43

No wiesz, ja tam nie muszę brać jakiejś super grafiki na kasku za milion pięcet :) Na pewno trzeba będzie wybrać taki by cenowo był ok, a i oko cieszył :)
W testach wyczytasz same dobre rzeczy bo to topowy kask, ulepszony xr-1000.
Po jutrze idę przymierzać i jeśli ceny będą w miarę akceptowalne i na poziomie internetowych to może nawet kupię.
Niewykluczone że przymierzę też inne, np Scorpion EXO1000 chociaż skłaniam się raczej w stronę Shoei.
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09

Postprzez Sykopson » 30/7/2012, 20:27

Jeśli chodzi o kombinezon, to jeśli nie musisz świecić firmą to polecam Tschula który robi baardzo dobrą robotę i dużo motocyklistów jeździ w tych kombiakach i wyraża pochlebne opinie. Oprócz tego są tez kombiaki Buse, bardzo porządna firma i porządne kombi robi.
Pozdrawiam.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Darayavahus » 30/7/2012, 21:04

No właśnie o Tschullu słyszałem same pozytywy mimo iż nie zabija ceną jak Alpinestars czy Dainense, a 737 Titanum nawet wizualnie mi się podoba. Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu z rozmiarówką :D
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09

Postprzez hubi199 » 30/7/2012, 21:56

Z rozmiarem nie powinno być problemu o ile nie jesteś bardzo wysoki i szczupły.

Kupuj cały kombinezon, mi dosłownie uratował dupsko.
Różnica pomiędzy tschulem, a wyższymi rangom firmami jest w jakości wykonania, komfortu (dodatkowe wywietrzniki kieszonki, podpinki) oraz protektorami (z tego co wiem bez problemu można je wymienić)

Osobiście buty dla bezpieczeństwa polecam z szyną. astars smx-plus, sidi vortice/st, tcx i może coś się jeszcze znajdzie.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez Darayavahus » 2/8/2012, 23:34

Może ktoś używa i może się wypowiedzieć o rękawicach Richa Savage i kombiaku Dainese Avro? Czytałem, że skóra jest twardsza, bardziej niż, np: w Laguna Seca(ale i tysiak różnicy więc nie ma co się dziwić :) )
Avatar użytkownika
Darayavahus
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29/7/2012, 18:09

Postprzez lucyfer78 » 3/8/2012, 13:39

Rękawice Richa używa kumpel ja mam Helda thruxa. Chwali sobie więc raczej bezpieczny zakup.
Na temat kombiaka nie jestem w stanie odpowiedzieć.
Co do pytania początkowego to warto posłuchać także sprzedawców choć często chwalą co mają na półkach to jednak większość z nich jeździ i powiedzą dużo mądrego.
Jest taki kombiak dwuczęściowy RICHA z kompletem protektorów (nawet plecy). Może warto zajrzeć do sklepu i pomacać. W moto-akcesoriach widziałem nawet ze dwa rodzaje kolorów.
lucyfer78
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/7/2012, 16:13
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez Bio_nick » 18/8/2012, 12:18

Darayavahus napisał(a):[...]Też teraz kompletuję strój i jak na razie przymierzam się do kasku Shoei XR-1100, rękawic Alpinestars GP Pro, butków Sidi Vetrigo lub Alpinestars SMX+. Tylko nie bardzo wiem co z kombi, może Tschulla 737 (niewiele droższy od butów ;) )


A co powiesz na kombi RTS Tractech?
Niedługo będę w sklepie i przymierzę (o ile będzie, bo z dostępnością ciężko z tego co widzę).
Miał ktoś styczność z nim?
Bio_nick
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21/5/2012, 17:31



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê