Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Polski offroad zdziczeje dzięki...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Polski offroad zdziczeje dzięki...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 17/4/2012, 23:05

Komentatorzy napisał(a):A ja popieram takie zakazy. Podobnie jak popieram zakaz palenia plastikiem w piecu i wysypywania śmieci do rowu.
Jeździe na tor albo na ulicę. Albo w szczere pole.
Po wycieczce psycholi na quadach las wygląda jak poligon. Droga, która była przejezdna dla rowerów, wygląda jak odcinek przeprawowy do testowania wyciągarek.<br><hr>MAH<br>
Komentatorzy napisał(a):popieram - również uważam że powinien obowiązywać zakaz wstępu do lasu dla motocykli. To po pierwsze ostoja dzikiej zwierzyny po drugie miejsce wypoczynku. Motocykl w lesie słychać na kilka kilometrów. Ponadto motocykle (i quady) niszczą podszycie i roślinność - nie da się wjechać crossem do lasu nie czyniąc zniszczeń. Co więcej - wielu "niedzielnych crossowców" wjeżdża do lasu mam wrażenie właśnie po to by niszczyć - kopać dołki i zrywać mech i inne rośliny. Kompletny brak kultury (oczywiście nie wśród wszystkich ale myślę że wsród większości w tym kraju). Sam jeżdżę motocyklem, czasem przejadę jakimś szutrem, ale generalnie uważam że las powinien być zamknięty dla quadów i motocykli. A wyścigi ciężarówek wzdłuż koryta jakiejś rzeczki to już absurd.. Niszczenie krajobrazu i ekosystemu przez takie "imprezy" bogatych chłopców z "zajawką" powinno być karalne<br><hr>mact<br>
Zgadzam się w 100%, słusznie prawisz.<br><hr>Maciek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/4/2012, 11:03

Komentatorzy napisał(a):A chciałbyś, żeby jakaś sarenka zostawiła klocka w Twoim salonie??? Tak samo sarenki nie chcą, żebyś rył ich okolicę!!
A już tak na marginesie, to zwykle do lasu idę na spacer, aby moje córki w wózku pospały i pooddychały świeżym powietrzem. Tylko jak mają to zrobić, gdy obok nas przelatuje quad i trzy crossy na pełnym gazie??<br><hr>joel<br>
to sobie do parku chodź, do rezerwatów przyrody a nie do lasu. teraz będziesz się czepiał, może Ci nawet przeszkadza samochód który jedzie na jezdni bo budzi Ci córki. Stary o czym mowa w ogóle... A jak jest się pi*** bez żadnej zajawki, to nie nasza wina. <br><hr>wd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/4/2012, 18:59

Komentatorzy napisał(a):Sam latam po drogach leśnych, ale przynajmniej mam oryginalny wydech, który jest cichy i nie robi zbyt wielkiego spustoszenia. Przynajmniej tyle zróbcie jak wjeżdżacie do lasu, przelotowy wydech w singlu na wysokich obrotach w lesie to zdecydowane przegięcie pały.<br><hr>Cibor<br>
Zgadzam się z tym, sam tak mam<br><hr>jony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/4/2012, 21:10

Złamałem dzisiaj prawo . Moja wina ,moja wina,moja bardzo wielka wina . Więcej nie będę śmigał po lasach ,łąkach ,polach itp... . Prawo jazdy na motor właśnie podałem na talerzu . Zjem je na kolację , żeby mnie nie prowokowało . Motor potnę na kawałki piłą motorową . Tak tą samą co wycinam co roku ok 40 m3 drzewa i za nie nie płacę !!!(kradnę) .Jak by ktoś chciał to mam cały strój a nawet dwa jeden na zimne dni a drugi na ciepłe . Oddam je w dobre ręce mi już się nie przydadzą . O kurde ta moja słaba wola jutro znowu ulegnę , kurde jaki słaby jestem . I chodź bym " JECHAŁ LEŚNĄ DOLINĄ STRAŻY LEŚNEJ SIĘ NIE ULĘKNĘ ". AMEN . Pozdrawiam wszystkich wyjętych z pod prawa .<br><hr>elf
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/4/2012, 21:15

Komentatorzy napisał(a):Złamałem dzisiaj prawo . Moja wina ,moja wina,moja bardzo wielka wina . Więcej nie będę śmigał po lasach ,łąkach ,polach itp... . Prawo jazdy na motor właśnie podałem na talerzu . Zjem je na kolację , żeby mnie nie prowokowało . Motor potnę na kawałki piłą motorową . Tak tą samą co wycinam co roku ok 40 m3 drzewa i za nie nie płacę !!!(kradnę) .Jak by ktoś chciał to mam cały strój a nawet dwa jeden na zimne dni a drugi na ciepłe . Oddam je w dobre ręce mi już się nie przydadzą . O kurde ta moja słaba wola jutro znowu ulegnę , kurde jaki słaby jestem . I chodź bym " JECHAŁ LEŚNĄ DOLINĄ STRAŻY LEŚNEJ SIĘ NIE ULĘKNĘ ". AMEN . Pozdrawiam wszystkich wyjętych z pod prawa .<br><hr>elf<br>
Ja jutro będę narażał sie społeczeństwu;)<br><hr>Yoshi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/4/2012, 23:53

Gdzieś wyżej ktoś napisał o koegzystencji. Nawiązując, ja również uważam, że najbardziej potrzebne są tu dobre chęci. Kiedy ja widzę rodzinkę na spacerze po polach czy laskach, zawsze redukuje i przejeżdzam spokojnie, możliwie najdalej obok - rozumiem, że dźwięk cztero-suwowej ćwiartki może dla mnie być muzyką a dla kogoś "warczeniem". Czasem widzę jakiś gest aprobaty na to.

Są też sytuacje, które doprowadzają mnie do stanu wkurwienia - jadę drogą po swoim(!) polu, a jakaś stara *** z psem robi mi miny, bo myśli, że to jest państwowe czy dla każdego...Wtedy zadbam o to żeby jej "spacerek" się nie udał. Tak samo ci na koniach, ba, raz nawet się położyłem przed taką bo koń zaszedł mi drogę - no wybacz ale ja umiem opanować motor, jak ona nie ma możliowści opanowania konia to niech nie wyjeżdza bo stwarza zagrożenie : / Pozatym potem na mojej drodze wszędzie leżą końskie gówna, a zasiane pole jest zdeptane kopytami...
Apogeum była sytuacja, kiedy wracam sobie z co tygodniowej offroadowej soboty, asfalcikiem bardzo spokojną uliczką, na jedynce żeby kostki nie zjechać, a zatrzymuje mnie koleś i mówi, że "mieszkańcy się denerwują bo my ich dzieci budzimy z popołudniowej drzemki! Iii wogóle czy musimy tak ryczeć tymi wydechami?!" Powiedziałem mu, że niech mi zabroni jazdy drogą publiczną i po prostu olałem bo na takich kretynów szkoda czasu. No *** - przejeżdżam tam rzadziej niż co tydzień a on mi wychodzi z takim czymś. Co ja mam powiedzieć, mieszkam przy ruchliwej ulicy gdzie latem nie mozna okna otworzyć bo tiry zagłuszają nawet telewizor? Mam wychodzić i zatrzymywać ich,bo nie mogę spać przy otwarym oknie?

Reasumując, my kochający offroad, przede wszystkim musimy w miarę możliwości szanować innych ludzi, bo nie wiem jaki jest sens wjebać się komuś na zasiane pola i zaorać wszystko... Ale z drugiej strony też trzeba tępić ciemnotę! Kiedy ludzie zobaczą jakieś chęci u nas, być może zyskamy ich sympatię i szanse na jakieś tereny do latania. Pozdrawiam fanów offroadu!<br><hr>radkon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/4/2012, 09:36

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ;)
Sam jestem motocyklistą(szosowym ;)) i wkurza mnie jak na nas patrzą ludzie na drogach. Ale w dużej mierze smi jesteśmy sobie winni. Jest odsetek czarnych owiec które robią opinie całej reszcie.
Mieszkam w Beskidach i często chodzę po górach. Normalnie krew człowieka zalewa jak widzi takich po**banców, którzy po szlakach jeżdżą motorami. Już pół biedy gdy to jest po drogach leśnych. Ale wariować na szlaku i nie zwracać uwagi na ludzi którzy tam chodzą to już jest sk**wysyństwo. <br><hr>Metias
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/4/2012, 11:31

Dziwne, crossowcy po bezdrożach jeżdżą od lat, a lasów i zwierzyny w niej wciąż przybywa. Jak to możliwe? :D

Ślepi myśliwi na emeryturze strzelają po lasach do ludzi "bo pomylił z sarną", ale tu problemu się nie widzi. Sam nie raz ze strachem wiałem ze spaceru na huk strzału, bo nie raz słyszałem o przypadku postrzelenia człowieka przez takiego asa. Ba, organizuje się polowania dla nieobytych z bronią turystów. Ciekaw jestem bardzo w czym, albo na czym oni przyjeżdżają polować.
A tu dowód, że przypadki postrzeleń ludzi to wcale nie rzadkość. <a href="http://lmgtfy.com/?q=my%C5%9Bliwy+postrzeli%C5%82" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://lmgtfy.com/?q=my%C5%9Bliwy+postrzeli%C5%82</a> Przy odrobinie determinacji i egoizmu WSZYSTKO można uznać za szkodliwe i zabronione. Trochę wzajemnego zrozumienia drodzy miłośnicy przyrody.<br><hr>iAndrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/4/2012, 13:09

to już jest przegięcie. chcą wojny to będą mieć. teraz motocykliści będą więcej jeździć i bardziej ryć żeby pokazać im że mają te zasady w d***. ja sam też tak będę robił. jak będę chciał to sobie nawet tor w lesie zrobię i co leśniczy mnie złapie ? to wyłapie kopa w pysk z buta na crossa i mu się odechce łapania motorów.. co my takiego robimy? zostawiamy jeden długi ślad który ma zaledwie 10-13cm ? no bez jaj. wszystkim tym którzy zabraniają jazdy życzę żeby zdychali na raka. Ciekawe czy gdyby ich dzieci miały taką zajawkę i jeździłyby po lasach czy by takie głupie prawa wymyślali. nie rozumieją że są ludzie z pasją którzy to kochają. a oni to są k*rwy bez własnego życia którzy nic nie mają prócz pracy i się w niej za bardzo spełniają... powinniliśmy sie zebrać i wypie*dolić tym ludzią domy granatami żeby się w końcu nauczyli myśleć... W Polsce jest mało torów. jak nie inwestują to niech przynajmniej nie zakazują jazd po lasach albo niech budują co 10km tory... myśle że każdy sra na te przepisy i na tych wszystkich debili.. crossowcy siła to jedność nie dajmy sie tym k*urwą. pozdrawiam :)<br><hr>kipcio8
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/4/2012, 18:57

Komentatorzy napisał(a):to już jest przegięcie. chcą wojny to będą mieć. teraz motocykliści będą więcej jeździć i bardziej ryć żeby pokazać im że mają te zasady w d***. ja sam też tak będę robił. jak będę chciał to sobie nawet tor w lesie zrobię i co leśniczy mnie złapie ? to wyłapie kopa w pysk z buta na crossa i mu się odechce łapania motorów.. co my takiego robimy? zostawiamy jeden długi ślad który ma zaledwie 10-13cm ? no bez jaj. wszystkim tym którzy zabraniają jazdy życzę żeby zdychali na raka. Ciekawe czy gdyby ich dzieci miały taką zajawkę i jeździłyby po lasach czy by takie głupie prawa wymyślali. nie rozumieją że są ludzie z pasją którzy to kochają. a oni to są k*rwy bez własnego życia którzy nic nie mają prócz pracy i się w niej za bardzo spełniają... powinniliśmy sie zebrać i wypie*dolić tym ludzią domy granatami żeby się w końcu nauczyli myśleć... W Polsce jest mało torów. jak nie inwestują to niech przynajmniej nie zakazują jazd po lasach albo niech budują co 10km tory... myśle że każdy sra na te przepisy i na tych wszystkich debili.. crossowcy siła to jedność nie dajmy sie tym k*urwą. pozdrawiam :)<br><hr>kipcio8<br>
Zgadnę... masz 15 lat, pryszcze na gębie, neostradę, jesteś wąchaczem kleju, masz plakat Dody w pokoju... bo tylko ktoś taki mógł wypisać takie brednie...<br><hr>Cibor
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/4/2012, 12:28

Komentatorzy napisał(a):Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... ;)
Sam jestem motocyklistą(szosowym ;)) i wkurza mnie jak na nas patrzą ludzie na drogach. Ale w dużej mierze smi jesteśmy sobie winni. Jest odsetek czarnych owiec które robią opinie całej reszcie.
Mieszkam w Beskidach i często chodzę po górach. Normalnie krew człowieka zalewa jak widzi takich po**banców, którzy po szlakach jeżdżą motorami. Już pół biedy gdy to jest po drogach leśnych. Ale wariować na szlaku i nie zwracać uwagi na ludzi którzy tam chodzą to już jest sk**wysyństwo. <br><hr>Metias<br>
Zgadzam się z Tobą. Ostatnio widziałem takich szaleńców na szlaku na Błatnię. Sam jestem motocyklistą, tak jak Ty szosowym ale też zakląłem pod nosem. Nie wspomnę nawet o komentarzach pobliskich osób.<br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/4/2012, 16:24

Dobra panowie off-radowcy, nie ma siezbytnio co martwic, i tak nie będą tego w jakiś znaczący sposób kontrolować bo nie ma pieniędzy na to,to jest Polska.
Jak by co to redukcja w dół, wyższe obroty i ogień. W terenie czujmy się jak u siebie :) <br><hr>szmyrcyk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/4/2012, 19:12

Komentatorzy napisał(a):A ja popieram takie zakazy. Podobnie jak popieram zakaz palenia plastikiem w piecu i wysypywania śmieci do rowu.
Jeździe na tor albo na ulicę. Albo w szczere pole.
Po wycieczce psycholi na quadach las wygląda jak poligon. Droga, która była przejezdna dla rowerów, wygląda jak odcinek przeprawowy do testowania wyciągarek.<br><hr>MAH<br>
Komentatorzy napisał(a):Co Ty za bzdury piszesz człowieku z utopią w głowie?!
Skomentuje to tak: Wśród księży są pedofile hazardziści, policjanci biorą w łapę, a członkowie Lewiatana okradają ciężko pracujących ludzi..można wymieniać bez liku..a patologia jest wszędzie! Wiesz co? Będę jeździł na gumie w centrum miasta, chociażby, żeby pokazać innym, że nie ma odpowiednich obiektów by robić to bezpiecznie! A urzędasy chętnie kręcą takie afery, by załatwiać swoje sprawy na boku..a zakłamane, ograniczone, megalomańskie społeczeństwo wierzy w te brednie!
Policyjny kraj hipokryzji...i braku tolerancji..Mojsze jest najmojsze..żenada! Amen!<br><hr>greenninja<br>
Komentatorzy napisał(a):Bawisz się w wycieczki osobiste? Masz chociaż jeden merytoryczny argument, poza "żenadą" i "utopią w głowie"? Dewastowania lasu nie popieram tak samo jak jazdy na gumie w centrum miasta. Jeśli już mi się to zdarzy, a policjant mi wlepi mandat, to będę wiedział za co, bo znam przepisy. <br><hr>MAH<br>
Myślę, że bycie motocyklistą jest bardzo osobiste...Nie sądzisz?

<br><hr>greenninja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/4/2012, 10:40

A może po prostu warto byłoby sprawdzić kto i na jakiej podstawie mógłby oznakować wybrane drogi leśne i w ten sposób dopuścić użytkowanie ich przez Quady, motocykle czy samochody terenowe. Jest na pewno wielu leśników którzy mają dobrze w głowie poukładane i z nimi takie miejsca można byłoby znaleźć. Podstawa prawna, oznakowanie.....i można jeździć.<br><hr>mr.a
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/4/2012, 14:36

Wy sie oburzacie, ze motorem nie mozna, bo tu argumenty smrodzi, halasuje niszczy runo ( na lesnej drodze), ten przepis o lasach panstwowych jest mi doskonale znany ale z zupelnie innej strony, mnie nie wolno wjechac do panstwowego lasu konno , tak na konskim grzbiecie , bo las jest panstwowy a panstwo nie lubi jak sie wchodzi na ich teren :P <br><hr>Qń
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/6/2012, 21:09

ech co tu gadac jestem z mazur i plakac sie chce jak widze piekne nieuzytki lezace odlogiem. a mozna by je tak pieknie zagospodarowac i dac wiele radosci potrzebujacym. a wam polecam, skaczcie pie..... przyc i sie klucic z zacznijmy myslec co robic, kogo gnebic zeby polepszyc nasz byt. bo na wiekszosci foruw to pier...o niczym i glupie docinki jeden drugiemu. pozdrawiam <br><hr>trawa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/7/2012, 15:48

Do kogo te pretensje macie?
A te prawa, to kto wam ustanowił, kosmici?
Ustanowili je ci, którzy zostali wybrani do rządzenia, co kilka lat urządza się wybory, jak sobie lud wybrał, tak teraz ma, dotyczy to też, a może przede wszystkim, także tych, którzy nie chodzą na wybory, bo "nie interesują się polityką", może oni się nie interesują, ale polityka interesuje się nimi.
Jak sobie posłaliście, taką macie teraz wygodę, narzekacze.<br><hr>Flip i Flap
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/9/2012, 16:24

Komentatorzy napisał(a):Do kogo te pretensje macie?
A te prawa, to kto wam ustanowił, kosmici?
Ustanowili je ci, którzy zostali wybrani do rządzenia, co kilka lat urządza się wybory, jak sobie lud wybrał, tak teraz ma, dotyczy to też, a może przede wszystkim, także tych, którzy nie chodzą na wybory, bo "nie interesują się polityką", może oni się nie interesują, ale polityka interesuje się nimi.
Jak sobie posłaliście, taką macie teraz wygodę, narzekacze.<br><hr>Flip i Flap<br>
Totalna bzdura, jak to "sobie wybraliście"? kto wybrał? Demokracja to rządy większości a większość to idioci. Polityka to sterowanie masami i nie ma znaczenia jaką mordę z jakiego pudełka wybierzesz. chodzi tylko o władzę.

Tym bardziej przeszkadzają im jakiekolwiek odłamy własnego myslenia, nonkomformizmu. Państwo nienawidzi ludzi wstających od telewizora od czasu do czasu. Płacisz, albo nie robisz nic - taka jest zasada, a za korzystanie z lasów nie ma jak ściągnąć opłat, więc trzeba tego zakazać.

Od interesowania polityką tylko się wkurwiam jak słyszę ten bełkot i bandę oczerniających się nawzajem popaprańców... i ja im oddaję za to połowe mojej pensji do rozdysponowania.... super.<br><hr>Bertone
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/1/2013, 11:28

Komentatorzy napisał(a):Wy sie oburzacie, ze motorem nie mozna, bo tu argumenty smrodzi, halasuje niszczy runo ( na lesnej drodze), ten przepis o lasach panstwowych jest mi doskonale znany ale z zupelnie innej strony, mnie nie wolno wjechac do panstwowego lasu konno , tak na konskim grzbiecie , bo las jest panstwowy a panstwo nie lubi jak sie wchodzi na ich teren :P <br><hr>Qń<br>
To Ci powiem coś lepszego :P
W tamtym roku zabronili nam jeździć po wałach Wiślanych bo konie je rozdeptują i niszczą przez co wały pękają i przeciekają... większej bzdury w życiu nie słyszałam :P. Co jest w tym najlepsze, nie było żadnej opinii człowieka który się na tym zna tylko po prostu ludzie tak mówili więc wójt zakazał..<br><hr>Yoda
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/2/2014, 21:11

Komentatorzy napisał(a):Dobra panowie off-radowcy, nie ma siezbytnio co martwic, i tak nie będą tego w jakiś znaczący sposób kontrolować bo nie ma pieniędzy na to,to jest Polska.
Jak by co to redukcja w dół, wyższe obroty i ogień. W terenie czujmy się jak u siebie :) <br><hr>szmyrcyk<br>
Redukcja w dół ogon pod siebie i spieprzaj gdzie debile zimują. Doskonała rada. Nienawiść- tak się nazywa uczucie które potęgujesz nie tylko pośród leśników. Dlatego każdy zatrzymany dostanie max. karę, a uciekający podwójną. Quady już wchodzą na wyposażenie Straży Leśnej. Tasery też. Prąd zatrzyma słonia i bandziora też. To będzie przyjemność. >:)<br><hr>strażnik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr
cron