Zobacz wątek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez Onruu » 21/4/2011, 18:01

Witam, wprawdzie dopiero co biorę się za prawo jazdy kat. A, ale już najwyższy czas rozglądać się za pierwszym motocyklem.
Wg skryptu
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Brak

- Wiek, waga, wzrost,
25. 110kg. 198cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla?
Dojazd do pracy, weekendowe wypady nad morze i przejażdżki codzienne.
(z tym morzem to serio, a mieszkam pod Warszawą

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jak najwięcej

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
+/- 30000zł

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Dużo technicznie tyle ile będzie akurat trzeba)

- Jakie motocykle Ci się podobają?
Nakedy

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Yamaha XJ6 20011r.
Przymierzałem się do niej w salonie i nawet nie wyglądam komicznie z uwagi na wzrost.

Proszę o opinię szanownych forumowiczów i porady w tejże sprawie najwyższej wagi :)
Onruu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/4/2011, 03:10
Lokalizacja: Ożarów


Postprzez Kaniuszy » 21/4/2011, 18:35

Jeśli te wyjazdy nad morze mają być częste to naked nie jest miłym środkiem transportu do takich wypraw. Mało zapakujesz bagażu na niego i brak owiewki nie daje komfortu...
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa


Postprzez Onruu » 21/4/2011, 18:45

Jeśli chodzi o bagaż to plecak w zupełności wystarczy, a pędzić nie wiadomo ile też nie zamierzam :)
Onruu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/4/2011, 03:10
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez Kamusial » 21/4/2011, 22:04

Hmm, XJ6 się nada. Zastanowiłbym się czy kupować pierwszy motocykl w tej kasie- strata wartości po sezonie jest spora, no i ryzyko gleby na początku zawsze większe (a używane moto na fakturę też da się znaleźć)... Możesz jeszcze pomyśleć nad np. hondą CBF, albo Kawasaki Versys- on nada się do wszystkich celów które wymieniłeś, choć jego estetyka jest dyskusyjna.
Zalecam inwestycję w porządne ciuchy dla komfortu i bezpieczeństwa. Po kursie jazdy warto też dalej się szkolić, a w Warszawie uświadczysz kilka firm specjalizujących się w tym.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Sykopson » 22/4/2011, 10:28

A coś takiego:
http://otomoto.pl/yamaha-mt-mt-03-mt03-M1677285.html

Jak najbardziej do ogarnięcia, wysoki, myślę że na Cb w sam raz, cena super + ponadczasowy wygląd.

Oprócz tego polecałbym wspomnianego wcześniej Versysa. Xj6 też będzie spoko + sprawdź jeszcze Bandita.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez DrW » 22/4/2011, 12:15

Cześć Onruu,
Widzę, że jesteś dużym facetem podobnie jak ja więc podzielę się swoimi doświadczeniami. Przerabiałem temat 2,5 roku temu i miałem niewiele większy budżet. Najpierw myślałem o 600 tkach np CBF (fajny), ale w miarę rozważań, interesowania się tematem, opini, że po jednym sezonie się znudzę oraz rad kolegów postanowiłem kupić coś większego. Bałem się ciężaru, dużych pojemności, ale zdecydowałem się na BMW R1150R. Zakochałem się w nim od pierwszego "siadnięcia" ;). Nie bez znaczenia było to, że mam duże doświadczenie jako kierowca samochodu i dużą dozę ograniczonego zaufania.
Początki były trudne, bo po kursie odbytym kilka lat wczesniej na 125ce uczyłem się od nowa. Poranki po rondach, placach manewrowych i po kilku tygodniach zacząłem czuć moto. Do tego po 4 tys przejechanych km pojechałem z kolegami (rozsądnymi) na wyprawę 5tys km. Dałem radę, ale nauczyłem ich cierpliwości i prędkości do 120 km ;)
Reasumując - zrobiłbym tak jeszcze raz. Dobry motor z ABS + rozsądek + dużo ćwiczenia = dobre pierwsze moto dla kogoś o Twojej wadze.

Co do braku owiewki jak zasugerował Kaniuszy - mam dobre ciuchy goretex, cichy kask, prędkości podróżne 120-140 i daje radę z radością. W przedostatni wietrzny weekend przy ok +6-8 stC zrobiłem 500 km i uśmiech się utrzymywał całą drogę ;) Jestem nowy na forum, więc nie wiem, czy takie prędkości nie śmieszą ludzi, ale ja po prostu nie jeżdzę moto dla szybkości..

Kup dobre ciuchy, motor jaki Ci się podoba i ucz się samemu. Kurs doszkalający wskazany. Na początku unikaj "ganiania" z kolegami, bo nawet jeśli nie towarzyszy Ci uczucie "ja nie dam rady?" to zawsze uczucie, że kogoś wstrzymujesz jest uciążliwe.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów :)

PS. Z R przesiadam się na GS Adventure może już za rok, zawsze marzyłem o nim, ale na pierwsze moto mnie przerażał ;)
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58

Postprzez DrW » 22/4/2011, 12:20

Dodam tylko, ze takie BMW pali 5,2 litra na 100km, co przy podróżach jest bardzo istotne.
BMW R1150R
DrW
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22/4/2011, 07:58

Postprzez Sykopson » 22/4/2011, 13:39

Jak coś ,,tylko dodajesz,, to użyj następnym razem takiego przycisku przy poprzednim poście:
EDYTUJ
Bo bez sensu jest pisać jeden post pod drugim.

A co do tematu to takie bmw to też niegłupia propozycja.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Onruu » 22/4/2011, 14:27

Witam,

To MT całkiem nie głupie, tylko martwi mnie trochę moc "Moc maksymalna: 35,3 kW (48 KM)" cena jest niższa o 3tys od XJ 6 a moc pawie dwukrotnie mniejsza. W każdym razie ładny jest. I poza mocą wiele się nie różni a cena przystepna

BMW R1150 też złe nie jest :) więc mam teraz dylemat.

Do odbioru upragnionego dokumentu jeszcze trochę czasu, dziękuję za podpowiedzi i czekam na następne

Pozdrawiam
O
Onruu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/4/2011, 03:10
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez Onruu » 24/4/2011, 17:39

Onruu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/4/2011, 03:10
Lokalizacja: Ożarów

Postprzez Sykopson » 25/4/2011, 13:44

Wszystkie to prawie nowe moto więc prawie nie ma co oceniać. Ja bym wziął tego czarnego bo czarny, mały przebieg i nie od handlarza. Ten biały po ślizgu więc trzeba uważać, tak to myślę że nie zawiedziesz się na żadnym z tych moto.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr