Zobacz wątek - CB 500 modyfikacje
NAS Analytics TAG

CB 500 modyfikacje

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

CB 500 modyfikacje

Postprzez Rebo2 » 5/1/2010, 22:04

Witam.. wszystkich.. Po wielu pytaniach.. W końcu nadszedł czas kupna moto by wrócić na ścieżki motocyklowe. Udało się zakupić w świetnym stanie Cebulke z 2000r od "babuni" z niemiec z przebiegiem 18000km..
Wiele sie naczytałem na temat tego motoru. Mam do wszystkich posiadaczy i specjalistów teraz prośbę.. Po zakupie kumplostwo z Japonii sie pochwaliło nabytkami tj Hondą CB 400 SF Revo.. Piękne sprzęty, no jeszcze nie na moją kieszeń ale do czego zmierzam.. Zima sroga pomyślałem o małej modernizacji..
Moja pierwsza prosba:
Panowie czy są jakies porzadne amortyzatory które można dać zamiast tych standardowych, żeby było lepsze tłumienie..
Jeśli macie jakiekolwiek linki, badź nawet do sprzedaży miło widziane linki:)
Druga natomiast sprawa dotyczy małego zabiegu tuningowego zadupka..
Chciałbym go zmienić, stworzyć cos pod atrape a'la cb 1300 lub wprost małego odpowiednika cb 400 SF.. Czy można gdzies dostać cos takiego??
Za wszelkie info z góry dziękuję.. Mam nadzieję, że efekty będę mógł pokazać już na wkrótce:)
Rebo2
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 27/2/2008, 12:38
Lokalizacja: Jarosław


Postprzez krycha154 » 5/1/2010, 22:52

moze poprostu wymien lagi przdnie z innego modelu cb 750? seven fifty albo hornet musisz zobaczyc co podpasuje a z zadupkiem to moze najlepsze bedizesz jak sam sie pobawisz zywica i szpachla
krycha154
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 14/7/2008, 11:58


Postprzez Kamusial » 5/1/2010, 23:05

Najlepiej to wbij się na forum cebuli czy coś takiego. Tam już pewnie nie jeden robił przeróbki.

Odnośnie zawiasu, to możesz sprężyny wymienić na progresywne, albo na twardsze liniowe, zalać gęstszy olej, lub wymienić całą przednią półkę i wrzucić od innego modelu, a swoją sprzedać. Czy się da- tego nie wiem. Czy ma to sens? To już pytanie do Ciebie.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez melvin » 6/1/2010, 00:16

o ile nie ważysz 500kg to wystarczy przeserwisowac przednie lagi i ew. zalać gęstszym olejem... może sprężyny już są do wymiany...


a co do zadupka to poszukaj undertaila i wywal reling pasażera i już będzie lepiej wyglądała...
samego plastiku nie dokupisz bo po prostu nikt tego nie robi. ew możesz pogadać z gośćmi z plastbike ale oni najchętniej sprzedaliby ci to co mają np do innego moto byle byś sobie subframe przerobił i kanapy...
tyle że CB ma ramę spawaną ze stelażem tył więc za wiele nie podziałasz a i pewnie nikt tego potem nie kupi...
najlepiej zrób serwis i nie poprawiaj fabryki w prawie idealnym moto które ma 2 minusy
1. słabe hamulce,
2. mało mocy (chociaż to najmocniejsza z 500ccm)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr