Zobacz wątek - Najlepszy na rynku kask (AGV GP-Tech vs. Shoei XR-1000)
NAS Analytics TAG

Najlepszy na rynku kask (AGV GP-Tech vs. Shoei XR-1000)

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez AK » 7/7/2008, 09:08

Czy miał ktoś doczynienia z tym kaskiem SHOEI X-SPIRIT z tego co przeczytałem jest raczej na tor, ale jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu?
AMOK
CBR F3
AK
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6/7/2008, 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Postprzez sideways » 7/7/2008, 13:41

ostatnio kupiłem nówke shoei xr1000 w malowaniu cryptic za 200 funtów, pierwsze co w nim rzuciło mnie na kolana to waga, jest strasznie leciutki i wygodny, dla mnie extra, a i dostałem jeszcze antyfoga
sideways
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/4/2008, 15:10


Postprzez cezare » 9/7/2008, 21:45

nie wiem co powiedzieć - mam shoeia x900

Obrazek

ten model - tani nie był .. dla mnie za głośny i z tego powodu będę musiał dokupić kołnież.. jak ktoś ma dziurę między szybą a szyją czyli niezabudowany podbródek sam nie wiem jak może pisać że w nim jest cicho - tak w nim jest cicho jeżeli jeżdżę z arafatką.. ale to znów krępuje szyję ...

ogólnie porażka...

ale kupiłem zonie AGV'a modny teraz white zoo ... i to jest dopiero odpustowy kask made in CZ na dodatek - syf na resorach - na słońcu to co w SHOEIu jest gumową uszczelką... w AGV jest piankową taśmą która centralnie się odkleiła ...

system wentylacji AGV'a i ich odpustowe zamykacze dopływu powietrza - koszmar jakiś i tandeta ... - ale żona mówi że jest cichy ... hmm....

szczerze ? obia modele znam bo mam i chujnia panie ...

tyle ode mnie - następnego kupie sobie jakiegoś wysokiego uvexa - ale liczyć muszę na tę przyjemność coś koło ceny xr1000 który już jest tak oblatany że żenada...

over...

sumując - SHOEI - bez cudów panie Jezu - ale wykonany jest dobrze.. AGV odpustowy jak kask do hokeja i jeszcze mu się elementy odklejają na słońcu - topór nad topory ...

ale to tak jak porównywać klawiaturę Logitecha do Chicony .. ui tak niebo a zmiemia .. w przypadku AGV nie ziemia a gleba albo 5m pod nią.. Rossi AGV = to samo ... nie wiem czym się podniecacie - kompletnie - syf i że na de...

sideways napisał(a):ostatnio kupiłem nówke shoei xr1000 w malowaniu cryptic za 200 funtów, pierwsze co w nim rzuciło mnie na kolana to waga, jest strasznie leciutki i wygodny, dla mnie extra, a i dostałem jeszcze antyfoga

to co dla Ciebie jest dziwne - dla innych normalne ... ;) bo mają to do lat...

ps. jak by jakiś pierdolec mówił że shoej jest cichy to sam shoei nie zrobiłby WhisperKita pod linkiem :
http://www.motorcycle-clothing-store.co ... lmets.html

i to właśnie uszczelnia bańkę przed tym chałasem..

drugi powód może byc prozaiczny - jak latasz wolno - to i tak ci będzie cicho ..

igor_wsc napisał(a):w agv to chyba rossi jezdzi

rossi jeździ w tym co mu manager każe na łbie nosić bo oboje z tego mają kasę... chłopaku ...
Obrazek
tu ma napisane <b>FIAT</b> myślisz że posuwa właśnie punciakiem ? bez jaj... $$$$$$ jak by miał napisane <b>ti amo mio madre </b> to bym wuerzył że to non profit ;)...


AK napisał(a):Czy miał ktoś doczynienia z tym kaskiem SHOEI X-SPIRIT z tego co przeczytałem jest raczej na tor, ale jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu?


w codziennym ? a jak ma się zachowywać ? ... na torze inaczej a na ulicy inaczej ? pytanie z cyklu " a jak się chwycę za druty to pojadę jak tramwaj ? " k..a przecież to jak czapka - a ty się pytasz czy jak mam czapkę na słońce to jak isę bedzie zachowywać jak słońce zajdzie... elo ziom ..


<b> Kocham was chłopaki ;) za wasze pytania i opnie - zwłaszcza o profi AGV </b>
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez marecki6 » 11/7/2008, 07:52

zgadzam sie co do agv, posiadalem longwaya i musze przyznac ze o ile na poczatku sprawial naprawde dobre wrazenie o tyle po niecalych dwoch sezonach okazal sie kompletna kicha.... pierwsze szyba--> sama z siebie sie rysuje a antyfog zszedl po dwoch miechach.... wloty powietrza rowniez odpust --> po jakims czasie gorny naprawde ciezko bylo otworzyc lub zamknac bo tak sie dziwnie powycieral ... do tego wnetrze o ile zrobione z bardzo przyjemnego materialu i w pelni demontowalne poprostu sie rozbilo a przynajmniej ja takie mialem wrazenie bo kask po jakims czasie przestal dobrze lezec na lbie ... ogolnie raczej nie kupie wiecej kasku tej marki , moim zdaniem to produkt przereklamowany opierajacy sie tylko na marketingu marki.... teraz mam HJC FG14 i jestem zadowolony, fajnie zabudowany kask, w miare cichy, kompletnie nie parujaca szyba, fajny system dociskania szyby, w pelni demontowalne cale wnetrze, spory deflektor na nos ktory tym bardziej zapobiega parowaniu wspomagajac konkretny antyfog no i piekne malowanie.... ale to poczatek wiec tez zobaczymy co sie bedzie z nim dzialo


Obrazek

Obrazek
marecki6
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11/12/2006, 01:22

Postprzez scigant88 » 15/7/2008, 14:12

Dla mnie dobrym kaskiem jest AGV TI TECH EVO
scigant88
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 3/6/2008, 14:32

Postprzez Leg1oN » 6/1/2009, 20:11

pozwolilem sobie odswiezyc temat bo nie chcialem zakladac nowego... a sprawa jest taka.. chce kupic sobie 2 kask i ciekaw jestem jak ma sie on do mojego obecnego xr-1000 ktory kupilem sugerując sie tym tematem i jestem z niego bardzo zadowolony.. ciekaw jestem jakie sa spostrzeżenia ewentualnych uzytkownikow oraz ludzi ktorzy mieli okazje przetestowac owy kask, mowa o AGV GP-Tech.. jak on sie ma do mojego obecnego(Xr-1000).. GP-Tech nie jest zapewne najlepszym na rynku ale bardzo mi sie podoba(tak to juz jestem ze mna ze jakos podobaja mi sie produkty AGV)... znalazlem test i update-y w ktorych mowa o wyzszosci agv nad xr-em, oraz o jego słabych stronach.. co o tym sadzicie?? w sobote zamierzam isc na przymiarke agv i wtedy bede juz pewien czy wart jest zakupu(niestety pogoda nie pozwala na test uliczny) pozdrawiam

Review: AGV GP-Tech Helmet:
http://gordonfraser.wordpress.com/2008/ ... ch-helmet/

Update: AGV GP-Tech Helmet:
http://gordonfraser.wordpress.com/2008/ ... ch-helmet/

Quick Update: AGV GP-Tech Helmet:
http://gordonfraser.wordpress.com/2008/ ... ch-helmet/
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez SQ » 6/1/2009, 22:43

po raz kolejny: agv mówimy NIE !
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Leg1oN » 6/1/2009, 23:13

SQ napisał(a):po raz kolejny: agv mówimy NIE !

no juz słyszalem sporo negatywnych opinii na temat AGV. szczegulnie jak szukalem info na temat Ti-Techa (ktory jest dla mnie bardzo fajnym kaskiem jezeli chodzi o design) ale z tego co czytam na zagranicznych forach to Gp-tech jako sukcesor jest duzo lepszy... a prosze sprecyzuj dlaczego, w kogo imieniu i dlaczego mowisz nie... a jezeli miałeś stycznosc z tym modelem, jakie masz uwagi?? pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez SQ » 6/1/2009, 23:32

wiesz co już mi się nie chce po raz kolejny pisać dlaczego nie. więc w skrócie: jakość, hałas i jakość. po tem jeszcze jakość no i nie można zapomnieć o jakości! a do tego dochodzi hałas.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Leg1oN » 7/1/2009, 00:48

hehe.. dobre.. to sa wlasnie minusy jakie wspominano o Ti-Techu ale z tego co czytam to wlasnie wszytko to zostalo wyeliminowane w GP (moze poza jakoscia wykonania na ktora niektorzy nazekaja a inni chwala).. moze ktos jeszcze ma jakies uwagi oraz doswiadczenia z tym nocnikiem.. chodzi mi jedynie o model GP-Tech, nie uogolniajmy.. SQ dzieki za opinie... czekam na nastepne..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez _BARTEK_ » 7/1/2009, 00:49

Piszecie wszyscy o nie parującej szybce (oczywiście też wpływa na bezpieczęstwo ) , design ,wygodzie , poziomie hałasu. A ja mam takie pytanie , w razie dzwona który będzie najlepszy (czyt. najbezpieczniejszy ) dla mnie?
Założyłem wcześniej taki temat "Kask do 1300 zł.". Podałem swój typ jako shoie xr 1000 . Z tego co ludzie się wypowiedzieli to był dobry typ. Teraz zaczynam się zastanawiać czy nie wybrać czegoś innego , po przeczytaniu tematu "czy cena kasków shoie jest proporcjonalna do jakości" wychodzi na to że NIE. Więc po co przepłacać , na przykład według tego
http://sharp.direct.gov.uk/search/resul ... 0&x=18&y=8
Shoie nie łapie najwyższych ocen ,nawet najwyższy model nie ma 5 gwiazdek (nie wiem na ile jest to wiarygodne źródło).
Zacząłem się zastanawiać nad HJC HQ1 , co możecie powiedzieć na temat tego kasku?
_BARTEK_
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5/11/2008, 20:24
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Postprzez Leg1oN » 7/1/2009, 00:57

http://www.scigacz.pl/HJC,HQ1,Lordship, ... ,5684.html
Tu jest obszerny opis tego kasku.. z togo co sie orjentuje to lovtza jezdzi w takim i ochronil go w trakcie wywrotki... nie mialem nigdy z nim stycznosci ale mysle ze jest on godny polecenia...

p.s.
dzis byłem zobaczyc i przymierzyc gp-tech.. moje odczucie jest takie, z ti-techem nic go praktycznie nie laczy.. to zupelnie inny kask, wnetrze kasku inne... lezy swietnie, nie uciska.. chyba na sie na niego zdecyduje, szkoda ze na prawdziwy test przyjedzie czas dopiero za jakis czas... sprawia wrazenie bardzo solidnego i dobrze wykonanego produktu, wydaje sie troche duzy, odczuwalna waga mniej wiecej taka sama jak w xr-1000.. powiem tylko ze raczej moj shoei pojdzie w odstawke.. ale na to jeszcze wplynie jak agv bedzie sie sprawdzal w codziennym uzytkowaniu.. czekam na opinnie uzytkownikow agv gp-tech jak sie sprawdza on na drodze.. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Poprzednia strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr