Zobacz wÄ…tek - Prawko
NAS Analytics TAG

Prawko

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez spazz » 19/10/2006, 17:22

w oosemce tez lbem tzreba wyraznie ruszac i nie zapomnij poptrzec do tylu jak ruszasz
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez mezdej » 19/10/2006, 19:01

mam wrażenie, że co egzmin i egzaminator to wszystko wyglada inaczej :lol: a tak to dzieki ale mam nadzieje ze wszystkigo sie dowiem jak bedzie to oprowadzanie przed jazda
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11


Postprzez Wiewiór81 » 19/10/2006, 22:02

NIKITA napisał(a):ja o 10.00 w wawie :?

PS. Macie jakieś sugestie... propozycje.... czego sie wystrzegac... lub na co szczególnie uważać na egzaminie... jakich błędów nie popełniać... na co są wrażliwi egzaminatorzy... itp ?

1. Przed każdym zadaniem (górka, slalom, ósemka) upewnij się dokładnie, jak egzaminator chce, żebyś to zrobiła. Ja na przykład nie musiałem na ósemce używać kierunków, ale głową kręcić trzeba było. Na slalomie za to obydwa elementy były wymagane.
2. Podczas przygotowania motocykla do jazdy zrób wszystko, co powinnaś - aż do przesady. Nie odkręcaj tylko wlewu oleju :) Pamiętaj o dotknięciu chociaż lusterek - choćby były idealnie ustawione. Jak będziesz sprawdzać, czy światło stopu działa, to pamiętaj, że motocykl ma DWA niezależne hamulce :)
3. Jeśli na ósemce będziesz miała do wyboru najechać na linię albo zacieśnić zakręt, stracić równowagę i podeprzeć się nogą - wybierz linię. Jest szansa, że egzaminator nie zauważy. Podparcie się nogą zauważy zawsze.
4. Na mieście zwróć szczególną uwagę na następujące punkty:
a) Skręt z odlewniczej w Annopol: Jeśli wjedziesz za jakimś samochodem na skrzyżowanie, to możesz zostać na torach tramwajowych, kiedy auto zatrzyma się, żeby przepuścić jadących Annopolem z lewej. Jeśli na przystanku będzie stał tramwaj i ruszy, a Ty będziesz na torach - oblałaś.
b) Skręt z Rembielińskiej w Kondratowicza - sytuacja analogiczna do powyższej + zaraz za zakrętem jest przejście dla pieszych. Nie zostań na torach tramwajowych lub nie skręć pod ruszający z przystnku tramwaj. Warto spojrzeć, czy trmawaj nie zamyka drzwi - jeśli tak, to pewnie zaraz ruszy :)
c) Skrzyżowania Ogińskiego z Poborzańską, Bartniczą i Syrokomli - wszędzie równorzędne, więc uważaj na prawą stronę - wyraźnie odwracaj głowę przed przejechaniem przez skrzyżowanie.
d) Skręt w lewo w Chodecką - zaraz za zakrętem jest przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa - zwróć szczególną uwagę, czy nie zbliża się rower, bo jak Ci wyjedzie przed koło to kicha;
e) Trasa toruńska - pamiętaj, że jest tam ograniczenie do 80 km/h - nie jedź 50, bo ci policzy na minus tamowanie ruchu. Jedź 75 km/h :)

Więcej rad chyba nie mam... powodzenia :)

WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez mezdej » 20/10/2006, 09:57

e tam.... u mnie ten egzaminator to jakos inaczej do tego podszedl..... widzialem jak inni egzaminatorzy chodza z tymi goscmi co maja zdawac dokladnie cala trase omawiali i przeszli.......

a tak to nie zdalem :( ale juz za tydzien poprawka :)
najgorsze jest to ze pierwszy raz na yamaszce siedzialem.. nie mozna np wziac motoru na ktorym sie uczylem jezdzic??

ALE za to samochod zdalem wiec jestem szczesliwy bo z tego co slyszalem to ciezko jest ;)
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Re: Prawo jazdy egzamin

Postprzez hefron » 20/10/2006, 14:48

Wiewiór81 napisał(a):
NIKITA napisał(a):Cześć..
mam pytanie troche z innej beczki.. ale również dotyczące prawa jazdy ...

Jakie są aktualnie na egzaminie czynności techniczno obsługowe pojazdu?... i w jakiej kolejności jest je najlepiej wykonywac?

1. Sprawdzenie oświetlenia motocykla (pozycja, długie, kierunki, stop - przód i tył)
2. Sprawdzenie poziomu płynów (hamulcowego + oleju, przy czym olej trzeba tylko wiedzieć gdzie się sprawdza)
3. Sprawdzenie luzu na główce ramy
4. Sprawdzenie działania sygnału dźwiękowego
5. Sprawdzenie ustawienia lusterek
6. Sprawdzenie naciągu łańcucha

Kolejność dowolna.

WR81


Mam 3 pytania odnośnie tego. 1 - brak lusterek = przegląd nie zaliczony? 2. Jak minie termin przeglądu to jak go zrobic? Nie można jechać motocyklem a stacja diagnostyczna jest niewiadomo gdzie. Trzeba go targac na plecach? 3. Jak znaleźć coś takiego jak "stacja diagnostyczna"?
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Re: Prawo jazdy egzamin

Postprzez Wiewiór81 » 20/10/2006, 14:57

hefron napisał(a):Mam 3 pytania odnośnie tego.
1. brak lusterek = przeglÄ…d nie zaliczony?
2. Jak minie termin przeglądu to jak go zrobic? Nie można jechać motocyklem a stacja diagnostyczna jest niewiadomo gdzie. Trzeba go targac na plecach?
3. Jak znaleźć coś takiego jak "stacja diagnostyczna"?

1. Motocykl musi być wyposażony przynajmniej w lewe lusterko. Brak lusterek = przegląd niezaliczony.
2. Sorry, laweta :-)
3. Np. tak - http://moto.wp.pl/kat,331,wid,7831,wiadomosc.html (otwórz link) - i nazywa się to stacja kontroli pojazdów.

pozdro, WR81
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez NIKITA » 20/10/2006, 17:23

Zdałam :D ...
Dzięki za wszelkie wskazówki :)
Nie było tak źle... więcej strachu niż potrzeba...
Wszystkim zdającym życzę powodzenia.... i 3mam kciuki :wink:
Avatar użytkownika
NIKITA
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29/5/2006, 00:06
Lokalizacja: wawa

Postprzez mezdej » 21/10/2006, 09:53

Gratulacje :)
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Re: Prawo jazdy egzamin

Postprzez cichy » 21/10/2006, 10:32

Wiewiór81 napisał(a):1. Motocykl musi być wyposażony przynajmniej w lewe lusterko. Brak lusterek = przegląd niezaliczony.


To jak prawe mam uszkodzone albo zdjęte, to mandatu za to nie dostane?
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Prawo jazdy egzamin

Postprzez Wiewiór81 » 21/10/2006, 11:43

cichy napisał(a):
Wiewiór81 napisał(a):1. Motocykl musi być wyposażony przynajmniej w lewe lusterko. Brak lusterek = przegląd niezaliczony.


To jak prawe mam uszkodzone albo zdjęte, to mandatu za to nie dostane?

Nie, nie dostaniesz.
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez xatt » 24/10/2006, 09:26

jak ja zdawałem to nie przeczytałem wcześniej tego:

http://www.riders.pl/component/option,c ... /Itemid,59
("Motocyklowe FAQ" -> "Jak zdać egzamin?")

i nie zdałem...hehe bo nie postawiłem moto na centralnej podstawce przy sprawdzaniu poziomu płynu ham. i oleju, tylko wyprostowałem i trzymałem ręką...
Także pamiętajcie o centralce!!! (a propo - to trudniej na niej postawić niż na boczbej kosie, i trzeba to wcześniej poćwiczyć...)
Poprawke mam 7 listopada o 8 rano - żeby tylko motorek rozgrzany był...ale teraz po kilkukrotnym przeczytaniu w.w. artykułu sam wiem że troche partaczyłem, mam nadzieje że teraz lepiej będzie...bo jak nie zdam teraz to next time - po Wielkanocy chyba, bo zimą i wczesną wiosną raczej na A sie nie zdaje, tak myśle, ojojoj...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez mezdej » 24/10/2006, 14:08

ja mialem tez o 8 a to dupny dwusow z nierozgrzanym silnikiem... no coz czekamy dalej (juz nie powiem kiedy ;) )

ale powodzonka xatt
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez diaks » 24/10/2006, 19:45

Kurcze a mi egzaminator sam przytrzymał motorek jak sprawdzałem poziom oleju.
XJ 600
diaks
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2/9/2006, 12:26
Lokalizacja: ZÄ…bki\wawa

Postprzez cman » 24/10/2006, 20:25

A nam egzaminator w ogóle nie kazał sprawdzać płynów, pierwszemu z grupy kazał tylko sprawdzić światła i tyle. Zależy na kogo się trafi, ten co mnie egzaminował to od samego początku sprawiał bardzo pozytywne wrażenie i przez cały egzamin był w porządku, nie czepiał się szczegółów. Wszyscy z grupy zdali, oprócz jednego, który w pierwszej i drugiej próbie najechał na linię na ósemce.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez SzpiceR » 24/10/2006, 22:03

heh jak zdam do nastepnej klasy :P to matka mi zasponosruje prawko na moto ale skad ja wezme moto :(


PS. Musialem sie wyzalic chlopaki :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez spazz » 25/10/2006, 08:34

pogratulwac matki.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez mezdej » 25/10/2006, 14:33

spazz napisał(a):pogratulwac matki.

no... "zawsze" sa przeciwko motorom......

ale ojciec po swojej stronie zapewnia wygrana :lol: :lol: :wink:
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez spazz » 25/10/2006, 14:47

no u mnie tak jest. stary czasem mojego b6 dosiada. prawko ma chyba ze 30 lat
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez mar111cin » 26/10/2006, 08:25

spazz napisał(a):no u mnie tak jest. stary czasem mojego b6 dosiada. prawko ma chyba ze 30 lat


tak skąd ja to znam, tylko mój ostatnio zgubił w czasie jazdy wszystkie dokumenty i mało sięnie wyłożył przed samą szopką :| chyba będę musiał zacząć przypinać suzuki łańcuchem do ściany :/
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez InSiDe » 26/10/2006, 14:50

. Cóż, moja matka co prawda nie jeździ, ale swego czasu szalała za żużlem i żużlowcami (szczgólnie jednym :]). Tak więc ma wieść, że robię kat. A nawet nie oponowała. Zachwytu jakiegoś specjalnego nie było, ale to już sukces :]
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê