Zobacz wÄ…tek - Problem z elektrykÄ….. POMOCY !!!
NAS Analytics TAG

Problem z elektrykÄ….. POMOCY !!!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z elektrykÄ….. POMOCY !!!

Postprzez talerz1111 » 28/7/2008, 20:20

Witam.. mam aprilie rs 125 i jest mały problem,.... tzn kiedys przepalił sie bezoiecznik ( srodkowy z 3 ktore sa pod zbiornikiem - "15" ) wymienilem i bylo ok.. ale dzis znou tak sie stalo.. tyle ze wymienilem go i za jakies 10 km znowu... a teraz za kazdym razem kiedy przekrecam kluczyk to bezpiecznik sie nprzepala.... co moze byc przyczyną.... jakie zwarcie ? ale gdzie szukac? na stacyjce jestr dobrze bo sprawdzalem.,.. przy bezpiecznikach tez zaden przewod sie nie poluzował... wiec gdzie moge tego szukac? jezeli ktos ma jakies pomysły to prosze o POMOC...
pozdrawiam....
Tomek M
talerz1111
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 11/3/2008, 15:09
Lokalizacja: Buk


Postprzez Labiss » 28/7/2008, 21:04

Przyczyną mogą być choćby za mocne żarówki w motocyklu.Może być wiele.

Spróbuj założyć bezpiecznik o kilka jednostek wyższy i może będzie ok.Ja tak zrobiłem u siebie,bo mam zarówki białe. :)
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów


Postprzez michalw80 » 28/7/2008, 21:59

Jeśli bezpiecznik przepala się przy odpalaniu skutera to raczej nie żarówki - pewnie są wtedy zgaszone.

Cóż tutaj dużo mówić - wydaje się, że zwarcie lub przynajmniej zbyt duży przepływ w którymś miejscu. A w którym to oczywiście nikt zdalnie nie pomoże - trzeba posprawdzać wszystkie obwody oddzielnie.

Czy przepala się po przekręceniu kluczyka (czyli zapłonu) czy podczas próby uruchomienia silnika ze startera? Taka informacja potencjalnie eliminuje już niektóre obwody :).
Michał
Kawasaki ER-5
Avatar użytkownika
michalw80
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 14/9/2007, 20:46
Lokalizacja: Mysiadło k/Warszawy

Postprzez Grzybu » 28/7/2008, 22:06

Przede wszystkim sprawdzić jakie odbiorniki są podpięte pod ten bezpiecznik i wtedy wszystko po kolei oblukać, łącznie z kablamidoprowadzającymi do nich prąd. Serwisówka się przyda
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Postprzez talerz1111 » 29/7/2008, 05:04

przepala sie gdy tylko przekrece kluczyk..... nic nie jest wtedy wlaczone.... zadne swiatla ani nic innego... nawet starter jest wyłączony... gdy tylko przekrece kluczyk to w tej chwili sie przepala.... w momencie przekrecenia stacyjki.. wiec myslalem ze moze gdzies na stacyjce ale ja sprawdzilem i jest dobra... sam juz nie wiem....prosze o jakies rady.... bede sprawdzal po koleii.....
Tomek M
talerz1111
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 11/3/2008, 15:09
Lokalizacja: Buk

Postprzez malyzck » 29/7/2008, 13:26

mialem podobna sytuacje w swojej Rf-ce tyle ze palila bezpieczniki po wcisnieciu startera, raz zdazylo sie i byl swiety spokoj potem znów za 2 miechy az w koncu zaczela palic podobnie jak tu po przejechani kilku km, gasilem moto i nie odpalal. Jak sie okazalo przyczyna byla bardzo prosta zlapalem za wiazke przewodow pod zegarami i od nowa je zaizolowalem, prawdopodobnie jakies przebicie od 3000 km nie ma problemu.
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez talerz1111 » 29/7/2008, 21:12

kurcze... rozebrałem cału przod.... tył i rozłączyłem wszystkie mozliwe kostki... potem zaczałem wszystko po koleii podlaczac i sprawdzac.... jak sioe okazało podłączyłem wszystko i jest dobrze.. ale co moglo byc przyczyną nie wiem.... i to mnie martwi.... niby jest dobrze ale przeciez jakas przyczyna musi byc ze tak sie dzialo.... jedyne co zauwazylem to ze po rozlaczeni wszystkich kostek i tak nadal przepalal sie bezpiecznik az nie odtasmowalem calej izolacji.. ale zaden przewod nie byl przetarty.... wiec zlozylem to spowrotem i narazie jest ok...
Tomek M
talerz1111
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 11/3/2008, 15:09
Lokalizacja: Buk



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê