Zobacz wÄ…tek - Geometria... pytanie
NAS Analytics TAG

Geometria... pytanie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Geometria... pytanie

Postprzez mgDTH » 6/4/2008, 20:51

Witam
Byłem dziś oglądać moto, które zamierzałem kupić. Oglądałem zdjęcia w jakim stanie był przywieziony do kraju, ogólnie tylko przetarta lewa owiewka i rozwalony tylny kierunkowskaz.
W trakcie jazdy próbnej po puszczeniu kierownicy przy prędkości ok. 90km/h zauważyłem, że motocykl lekko ściąga na lewą stronę.
Wg kresek na wahaczu wyglądało jakby koło było nierówno skręcone (różnica jednej kreski)
W artykule "Na co zwrócić uwagę przy kupnie motocykla" autor pisze, że błędy w naciąganiu łańcucha mogą skutkować skłonnością do samoczynnego skręcania motocykla w jakąś stronę.
Jak uważacie, różnica jednej kreski może powodować zauważalne ściąganie?
mgDTH
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/4/2008, 20:38


Postprzez limak14 » 6/4/2008, 21:15

witam
zwroc uwage tez na pozycje w której puszczasz kierownice tzn. musisz swój ciezzar rozłożyc równomiernie na moto
ja raz jechalem i pusciłem kiere i mi sciagala i myslalem ze cos nie tak ale jak cie przykleiłem do baku to bylo ok
czasem wiatr powoduje takie problemy
zwroc uwage na wymienione wyzej czynniki
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez kamil2oo5 » 6/4/2008, 21:20

moim zdaniem jesli jest roznica jednej kreski to moze by wyrownal poziom zeby nie bylo tej roznicy i probowac wtedy? bedzie jasne czy to o to kaman i ewentualnie mozna rozwazac inne czynniki wtedy
kamil2oo5
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16/8/2007, 19:09

Postprzez mgDTH » 6/4/2008, 22:09

kamil2oo5 napisał(a):moim zdaniem jesli jest roznica jednej kreski to moze by wyrownal poziom zeby nie bylo tej roznicy i probowac wtedy? bedzie jasne czy to o to kaman i ewentualnie mozna rozwazac inne czynniki wtedy

Tyle, że gość się w ogóle na tym nie zna, muszę to zrobić sam a mam do niego ponad 350km. w jedną stronę.
Cholera z fotek nie wynika aby coś mogło się z ramą stać a moto ewidentnie ściąga. Dlatego się zastanawiam czy jest sens jechać bo nie wiem czy przesunięcie o jedną kreskę coś zmieni.
mgDTH
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/4/2008, 20:38

Postprzez kamil2oo5 » 7/4/2008, 09:06

mgDTH napisał(a):Tyle, że gość się w ogóle na tym nie zna, muszę to zrobić sam a mam do niego ponad 350km. w jedną stronę.
Cholera z fotek nie wynika aby coś mogło się z ramą stać a moto ewidentnie ściąga. Dlatego się zastanawiam czy jest sens jechać bo nie wiem czy przesunięcie o jedną kreskę coś zmieni.


moto moze byc dzwonowane i cos walniete rzy glowce ramy i wtedy tego nie widac tak wiec nie sugeruj sie fotkami no chyba ze patrzysz czy ma malowanie oryginalne. moim zdaniem jesli jestes naprawde napalony na to moto to pojedz dokrec i obadaj. a i wazne: nie wierz w to ze sprzedajacy sie nie zna bo to na 98% wałek tak wiec z rozsadkiem
kamil2oo5
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16/8/2007, 19:09



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê