Zobacz wÄ…tek - Jak wyglÄ…da egzamin kategorii a
NAS Analytics TAG

Jak wyglÄ…da egzamin kategorii a

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez MadboY » 31/1/2008, 16:25

Szopekk napisał(a):Witam mam taki sam problem jak Harry89 i tez mi zalezy na jak najszybszym otrzymaniu prawka...jak narazie to sniegu spadnie 1cm na tydzien i ciekawy jestem czy dalo by rade teraz zdawac jazde...czasem zdaja w deszcz itp a jak by nie bylo sniegu??? Z tego co wiem to egzaminy sie zaczynaja od 1 kwietnia...moze mi ktos cos na ten temat powiedziec....

pozdrawiam


To zalezy chyba od danego osrodka egzaminacyjnego. Z tego co zauwazylem nie ma odgornego "zakazu egzaminowania w zime". Jedne osrdoki egzaminuja jak tylko sie da, a inne wyznaczaja sobie wolne. Najlepiej zadzwonic i sie spytac, bo tu nie ma co dywagowac. A sam kurs mozna zrobic bardzo szybko. ja zrobilem A+B w miesiac, chodzac jeszcze wtedy do LO hehe. teoria 2xweekendy a jazdy to byly czesto 3h auto i od razu potem 2-3h moto.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa


Postprzez kaka84 » 31/1/2008, 17:03

czasem telefon nie pomaga dzwonilem ostatnio to sie dowiedziałem że: "jak sie cieplo zrobi" (pomijając fakt że na zewnątrz było 10st i świeciło słońce) to się pytam kulturalnie:kiedy ciepło to jest? 30 stopni i środek lata?"
i tka się skończyła rozmowa:(
czy wie ktoś może kiedy w tamtym roku w wawie rozpoczęły się egzaminy (na odlewniczej)
Już niedługo... to już przeszłość
GS500f K4(2006) :D
Avatar użytkownika
kaka84
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13/2/2007, 08:18
Lokalizacja: Wołomin


Postprzez SzpiceR » 31/1/2008, 18:03

bo te durnie musza zrbic grupe na moto bo zdaje sie na A w grupach u nas po 5 osob najlepiej zglosic z 10 osob i wtedy 1 dnia machnac je... polowa i tak na placu splawia :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez MIG » 11/2/2008, 20:52

a Teoretycznie zdawalnosc na moto za pierwszym razem wynosi cos kolo 90% :D. Ja sie przyznam ze za pierwszym razem nie zdalem :(. mialem termin na 18Pazdziernika w MORD (Krakow) i w tym dniu padal deszcz, osemka w okolicy drzem wiec po pierwzsze mokro po drugie slisko po trzecie do drugiego liscie :/ czyli to co najgorsze :/. I jak byla grupa 5 osob to 2 wyjechaly na miasto a czy zdaly to nie wiem ale pewnie tak bo trzy osoby odpadly w tym ja na hamowaniu awaryjnym- rozpedzic sie do 60km/h i wyhamowac na szczescie nikt nie szlifowal ale u niektorych blisko bylo albo jak u mnie za dluga droga hamowania ) i mowimy gosciowi ze slisko i ze predkosc nalezy dostosowac do warunkow. a gosc zebysmy mu nie mowili ze po deszczy bedziemy 40km/h po miescie jechac :/ no i dziekuje zapraszam w kwietniu...i teraz musze do 18kwietnia zdac jazde bo przepisy przepadna :/
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mr_neox » 12/2/2008, 00:30

MIG napisał(a):...na hamowaniu awaryjnym- rozpedzic sie do 60km/h i wyhamowac na szczescie nikt nie szlifowal...


kiedyś rozmawiałem z moim instruktorem i dowiedziałem się ciekawej rzeczy, mianowicie:

dzwon na placu manewrowym podczas hamowania awaryjnego jest dopuszczalny i nie jest powodem do oblania egzaminu, liczy się to że motocykl się zatrzymał - ironiczne ale prawdziwe...

ps.tylko komu po szlifie w jeansach i zwykłej kurtce (bo tak się najczęściej egzamin zdaje) pozwolą jechać dalej...

ps2.jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że podczas mojego egzaminu zaliczyłem "lowsida" na środku miasta i egzamin został unieważniony...

WIĘC: HAVE NO FEAR :lol:
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez Kóba » 12/2/2008, 00:36

Czyli z tego, co napisaliście wynika, że bardzo dużo zależy od tego na jakiego egzaminatora się trafi.
My style is di bom digi bom di deng di deng digdigi...
NINJA 250R <-- myy Precioussss
Avatar użytkownika
Kóba
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 10/2/2008, 01:17
Lokalizacja: Lębork

Postprzez MIG » 12/2/2008, 01:04

a jak was uczono hamowac ? bo mnie na kursie mowili ze nie mozna zablokowac kol, wiec tez mialem dlatego za dluga droge hamowania. a po fakcie gosc powiedzial ze to brednia i mozna zablokowac tylne kolo a przednie jak najmocniej bez blokowania bo wiadomo czym to sie konczy
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MadboY » 12/2/2008, 03:47

MIG napisał(a):a jak was uczono hamowac ? bo mnie na kursie mowili ze nie mozna zablokowac kol, wiec tez mialem dlatego za dluga droge hamowania. a po fakcie gosc powiedzial ze to brednia i mozna zablokowac tylne kolo a przednie jak najmocniej bez blokowania bo wiadomo czym to sie konczy

problem w tym, ze blokujac kolo wcale nie hamujesz najefektywniej
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MIG » 12/2/2008, 16:18

to zalezy od nawierzchni na jakiej sie hamuje :) na slismim wiadomo ze nie i jest to tez niebezpieczne :) a jak najlepiej hamowac ? dawniej jezdzilem jawa 50 i tam hamulce byly bebnowe baaardzo slabej jakosci. w wiekszym motorze mam obawe przy uzywaniu przedniego hamulca ze bedzie za mocno i ze kolo ucieknie w bok a gleby bym nie chcial zaliczyc.
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez konan » 12/2/2008, 19:32

Chamulce trzeba wyczuć. Droga chamowania jest dłuższa w tedy gdy koło sie zablokuje niż gdy sie nie zablokuje wkońcu ktoś wymyślił ABS ;)
Nienawidze anty motocyklistów co życzą nam źle ;/;/ fan streetbike moto gp fmx/sm/mx/MP i ME/

Obrazek (otwórz link)Im
Avatar użytkownika
konan
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 28/9/2007, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez MIG » 12/2/2008, 20:37

tylko jak na egzaminie wyczuc hamulec jesli od czasu uruchomienia silnika do hamowania awaryjnego mija kilka sekund -tu u mnie byla najpierw osemka na ktorej hamowac sie nie hamowalo :D
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 01:58

MIG napisał(a):tylko jak na egzaminie wyczuc hamulec jesli od czasu uruchomienia silnika do hamowania awaryjnego mija kilka sekund -tu u mnie byla najpierw osemka na ktorej hamowac sie nie hamowalo :D

no rozumiem, ale to inna kwestia.

ja mialem problemy z osemka. Bo uczylem sie na Yamasze a dali mi Honde CB250, ktora miala zupelnie gdzie indziej srodek ciezkosci. I wlasnie przed zdawaniem egzama na placu powinni dac kilka minut na wyczucie sprzetu..
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez konan » 13/2/2008, 20:20

A gdzieś słyszałem, że dobr motocyklista potrafi na każdej nie zależnie jakiej maszynie 2 kołowej zrobić wystko na co jego umiejętności w jeździe pozwalają ;)
Nienawidze anty motocyklistów co życzą nam źle ;/;/ fan streetbike moto gp fmx/sm/mx/MP i ME/

Obrazek (otwórz link)Im
Avatar użytkownika
konan
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 28/9/2007, 15:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 20:38

konan napisał(a):A gdzieś słyszałem, że dobr motocyklista potrafi na każdej nie zależnie jakiej maszynie 2 kołowej zrobić wystko na co jego umiejętności w jeździe pozwalają ;)


Po pierwsze to praktycznie NIKT po kursie nie jest dobrym motocyklista.

Druga sprawa, to to co juz pisalem. Najpierw trzeba chocby kilku minut, zeby poczuc sprzet i moc pokazac co sie potrafi..
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez msebek » 13/2/2008, 21:43

Ja jak zdawałem prawko to akurat jakaś koleżanka podczas egzaminu na gn250 miała wypadek (wypadła z górki :? ) i motor był u mechanika więc zdawałem na 125ccm. Z grupy 10 osób zdałem tylko ja...
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez Daytona Fan » 14/2/2008, 00:16

A czy ktoś z Was zdawał może egzamin w Toruniu? Ja zdaję już w piątek, na dodatek A+B (jakoś nie sądzę, zeby to był plus) i mam pewne obawy co do A. Po pierwsze, na kursie jezdzilem tylko ósemkę, wychodziła, ale na rozgrzanym silniku na 2 bez gazu i sprzęgła. O patrzeniu na boki na 8 wiem, slalom mysle, ze sie jakos uda, wzniesienie tez. Bardziej obawiam sie miasta, nie mialem ani jednej jazdy wlasnie po miescie, pierwsza bedzie na egzaminie:/ Moj instruktor sprawia wrazenie, jakby sam nie wiedzial, jak tam są światła (GN 250), poza tym słyszalem, ze sa jakies tam problemy z kierunkami... Co prawda kumple pozdawali za pierwszym razem, ale ja mam jakies obawy;p
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez MIG » 14/2/2008, 00:28

A gdzieś słyszałem, że dobr motocyklista potrafi na każdej nie zależnie jakiej maszynie 2 kołowej zrobić wystko na co jego umiejętności w jeździe pozwalają Wink


w kazdej maszynie w innym miejscu lapie sprzeglo, w innym iejscu hamulce, kierownica moze inaczej chodzic, drobiazgi bo drobiazgi ale wlasnie przez to nie jest sie w stanie od razu czuc maszyny :).

Po pierwsze to praktycznie NIKT po kursie nie jest dobrym motocyklista.


chyba ze przed kursem juz sie jezdzilo ;), ale nie troche tylko np. 8lat na motorowerach przy czym dosc duzo po miescie do po polnych drogach zdawac sie nie bedzie ;) i to i tak nie jest wystarczajace :).Czlowiek przez cale zycie sie uczy :) nie ma osoby ktora nie popelnia bledow :).
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Daytona Fan » 16/2/2008, 00:34

No to się pochwalę, że zdałem za pierwszym razem kat. A, niestety nie udało się B;/ cóż, 50% skuteczności. Ale co do samego egzaminu to w zasadzie mozna bylo moim zdaniem zdac bardzo latwo, przystepowalo nas chyba 5, jeden oblał za wymuszenie. Teraz tylko na puszkę zrobić i koniec odwiedzania WORD-u :wink:
Daytona Fan
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 4/3/2007, 22:12

Postprzez zephyr47 » 16/2/2008, 15:23

Ja też zdałem za pierwszym razem :P Uwarzam, że to nic trudnego.. Wydaje mi się, że ta usemka i slalaom w WORD-ach mają jakieś większe rozmiary niż te w OSK... Co wy na to?
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez marcio » 16/2/2008, 15:45

ósemka jest dosyc spora w WORDzie (Wiejskim Osrodku Ruchu) :D
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê