Zobacz wÄ…tek - <i>[Honda]</i> Honda CBR600RR
NAS Analytics TAG

[Honda] Honda CBR600RR

Komentarze użytkowników
_________

[Honda] Honda CBR600RR

Postprzez Åšcigacz » 18/12/2007, 16:50

Dyskusja na temat: Honda CBR600RR
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Honda CBR600RR
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 18/12/2007, 16:50

Super! Wreszcie nowy test na scigacz.pl! Wasze testy są świetne, na kolejne czekam zawsze z niecierpliwością.

Jednak jest też kilka rzeczy, których mi zabrakło. Np wyłonienia konkretnego zwycięzcy. Trudno w internecie znaleźć ceny triumph'a - szkoda, że nie porównaliście też cen eksploatacyjnych, części, dostępności, ilości serwisów, spalania. To wszystko ma znaczenie dla potencjalnego nabywcy.
Przygotowuję się do kupna nowego sporta na wiosnę i chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru, a takich informacji zabrakło mi w tym artykule.

Zabrakło mi również odniesienia do konkurentów cenowych dostępnych na rynku nowych motocykli. W szczególności mam tu na myśli motocykl, który przez wielu - również was jest nazywany najlepszym motocyklem sportowym wszechczasów (u was "bezkonkurencyjny") - GSX-R750. Oczywiście jest to większa pojemność, ale za b.podobne pieniądze. Czyli bezpośrednia konkurencja cenowa.

Na wiosnę, pojadę jeszcze do salonu hondy i triumpha, ale na gsx-r750 mialem juz okazje jezdzic i nie moglbym sie bardziej zgadzac z wasza ocena tego motocykla. Póki co dla mnie gix 3/4 - king.

A dla was?

dzieki za ciekawy art.
pozdrawiam<br><hr>dame
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez dame » 18/12/2007, 17:08

jeszcze kilka uwag co do filmików:
na którymś filmie widać, że kierowca triumpha ma odpiety kask :P
na filmie z hondą nie mogłem skumać o co chodzi z tą smyczą przypiętą do kierowcy - żeby kluczyki nie rysowały?? Ta linka, poza tym że wygląda beznadziejnie i jest potencjalnie b. niebezpieczna, to piękny pęk kluczy zasłania pół ekranu. Nie łatwiej było poprostu odpiąć kluczyk do motocykla od pęku kluczy na czas testów? :>
dame
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5/10/2006, 23:20

Postprzez Komentatorzy » 18/12/2007, 17:47

W sumie, to zgadzam się z przedmówcą. Trochę więcej info na temat samej eksploatacji. A tak poza tym, to artykuł na bdb ;)<br><hr>Mef
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez dame » 18/12/2007, 18:42

czy ja dobrze widzę, czy te motocykle w tylnych lampach wciąż mają zwykłe żarówki?
Dla mnie to porażka totalna! Na polskich dziurach z twardymi zawieszeniami, te żarówki bez przerwy się wstrząsają.. XXIw to czas led..

No i te tradycyjne kierunkowskazy wystające na boki - wstrętne. Mało areodynamiczne rozwiązanie, przy każdej parkingówce nabijamy kabze sprzedawcom z allegro. do bani to rozwiązanie :/

brak wyświetlacza biegów i sprzęgła antyhoppingowego? co to jest?! lata 90?! dobrze, że seryjne amorki skrętu chociaż mają.. Nie śmiem nawet zapytać czy wreszcie jakiś producent zdecydował się na seryjne przewody hamulcowe w oplocie... przy cenie hondy takie rzeczy wydawałyby się czymś oczywistym.

a mapy zapłonu? Da się je jakoś edytować np przez usb, czy jedynym wyjściem jest zakup PowerCommander?

szkoda, że zabrakło wykresów z hamowni..
dame
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5/10/2006, 23:20

Postprzez Komentatorzy » 18/12/2007, 19:51

Komentatorzy napisał(a):Super! Wreszcie nowy test na scigacz.pl! Wasze testy są świetne, na kolejne czekam zawsze z niecierpliwością.

Jednak jest też kilka rzeczy, których mi zabrakło. Np wyłonienia konkretnego zwycięzcy. Trudno w internecie znaleźć ceny triumph'a - szkoda, że nie porównaliście też cen eksploatacyjnych, części, dostępności, ilości serwisów, spalania. To wszystko ma znaczenie dla potencjalnego nabywcy.
Przygotowuję się do kupna nowego sporta na wiosnę i chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru, a takich informacji zabrakło mi w tym artykule.

Zabrakło mi również odniesienia do konkurentów cenowych dostępnych na rynku nowych motocykli. W szczególności mam tu na myśli motocykl, który przez wielu - również was jest nazywany najlepszym motocyklem sportowym wszechczasów (u was "bezkonkurencyjny") - GSX-R750. Oczywiście jest to większa pojemność, ale za b.podobne pieniądze. Czyli bezpośrednia konkurencja cenowa.

Na wiosnę, pojadę jeszcze do salonu hondy i triumpha, ale na gsx-r750 mialem juz okazje jezdzic i nie moglbym sie bardziej zgadzac z wasza ocena tego motocykla. Póki co dla mnie gix 3/4 - king.

A dla was?

dzieki za ciekawy art.
pozdrawiam<br><hr>dame<br>
Bezsprzecznie wygrywa Honda. Jednak nie wskazujemy zwycięzcy, gdyż ... w tabelce z poszczególnymi parametrami z pewnością wygrywa Honda, jednak motocykle często kupuje się ze nie ze względu na parametry, lecz ze względu na fun z jazdy nimi. Triumph jest motocyklem innym niż Honda i osoba, która pojedzi Hondą i potem zmieni ją na Triumpha, wcale nie popełni błędu. Po prostu posmakuje czegoś innego, a w sumie trochę o to w tym wszystkim chodzi ... aby wsiadając na moto oderwać się trochę od rzeczywistości i posmakować czegoś innego...<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Alonzo » 18/12/2007, 19:53

dame napisał(a):jeszcze kilka uwag co do filmików:
na którymś filmie widać, że kierowca triumpha ma odpiety kask :P


Nie prawda. Kierowca ma kask "orzeszek", który nie załapał się w kadr ;) Nigdy nie wsiadamy na motocykl bez kasku !!!
Avatar użytkownika
Alonzo
Administrator
 
Posty: 290
Dołączył(a): 29/8/2005, 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Komentatorzy » 18/12/2007, 21:23

Komentatorzy napisał(a):Super! Wreszcie nowy test na scigacz.pl! Wasze testy są świetne, na kolejne czekam zawsze z niecierpliwością.

Jednak jest też kilka rzeczy, których mi zabrakło. Np wyłonienia konkretnego zwycięzcy. Trudno w internecie znaleźć ceny triumph'a - szkoda, że nie porównaliście też cen eksploatacyjnych, części, dostępności, ilości serwisów, spalania. To wszystko ma znaczenie dla potencjalnego nabywcy.
Przygotowuję się do kupna nowego sporta na wiosnę i chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru, a takich informacji zabrakło mi w tym artykule.

Zabrakło mi również odniesienia do konkurentów cenowych dostępnych na rynku nowych motocykli. W szczególności mam tu na myśli motocykl, który przez wielu - również was jest nazywany najlepszym motocyklem sportowym wszechczasów (u was "bezkonkurencyjny") - GSX-R750. Oczywiście jest to większa pojemność, ale za b.podobne pieniądze. Czyli bezpośrednia konkurencja cenowa.

Na wiosnę, pojadę jeszcze do salonu hondy i triumpha, ale na gsx-r750 mialem juz okazje jezdzic i nie moglbym sie bardziej zgadzac z wasza ocena tego motocykla. Póki co dla mnie gix 3/4 - king.

A dla was?

dzieki za ciekawy art.
pozdrawiam<br><hr>dame<br>
Siema, no jak nie ma zwycięzcy?:)

Cytat z następnej strony: "nie wahałbym się ani chwili. Jeśli tylko różnica w cenie nie byłaby przeszkodą, kupiłbym Hondę. W ogólnym rozrachunku jest to moim zdaniem lepszy motocykl".

Pozdrawiam,
<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez dame » 18/12/2007, 21:38

Siema, no jak nie ma zwycięzcy?Smile


musiało mi się niedoczytać, albo niezauwazylem. doczytałem pozniej, ze jest jednak zwyciezca :)
zwracam honor

Nie prawda. Kierowca ma kask "orzeszek", który nie załapał się w kadr Wink Nigdy nie wsiadamy na motocykl bez kasku !!!


a na filmie "triumph daytona 675 za kierownica" wyraznie widze wiszaca klamre od kasku :P
dame
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5/10/2006, 23:20



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê