Zobacz wÄ…tek - Tablice rejestracyjne zaklejone
NAS Analytics TAG

Tablice rejestracyjne zaklejone

Przepisy, prawo
_________

Tablice rejestracyjne zaklejone

Postprzez Afibatin » 24/12/2015, 11:11

Witam,
Czy ktoś z was jeździ na zaklejonych tablicach rejestracyjnych ? (np. taśmom żeby nie były widać paru cyfr).
Pytam dlatego że w moim moto nie ma za bardzo możliwości wyginania lub chowania ich tak żeby były mało widoczne .
I czy ktoś spotkał się z policją w takiej sytuacji, jaka kara jakie konsekwencje :)
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie


Postprzez Vergon » 24/12/2015, 11:23

Nie wiem jak z taśmom ale z zagientom to stuwa w plecy, 3 klapsy na dupe i do matki Cie zaprowadzo.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Afibatin » 24/12/2015, 11:43

To po przecinku mogłeś sobie darować .


A czepiają się tego bardzo ? W sensie każdy radiowóz to stówka, czy to olewają ?
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez jasnoksieznik » 24/12/2015, 12:28

viewtopic.php?t=14169

Kochasz OjczyznÄ™? Patrioci piszÄ… poprawnie po polsku i nie zaklejajÄ… tablic.

Zastanów się, co Ty byś zrobił na miejscu każdego policjanta. Z każdego radiowozu.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Afibatin » 24/12/2015, 12:49

Ja nie chciał bym być psem , wiec nie stawiam się w ich sytuacji.
Zapytałem jak to wygląda w RL.
Dlaczego zakrywać :
bo później konfidencji wysyłają na policje , że się na strzałce nie zatrzymuje itd...
Wiele by wymieniać. A co do patriotyzmu , to wielu jest takich co o tym mocno krzyczy a później wyjeżdżają z kraju.
To że zrobię błąd , to znaczy że nie jestem patriotą ? (Fajnie wiedzieć :) )
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez jasnoksieznik » 24/12/2015, 13:11

Więcej pokory!
W Twoim pierwszym poście na szybko znalazłem błędów osiem. W drugim z resztą też osiem. Pomyłka, a brak szacunku do języka i czytających - czyli tych, których prosisz o pomoc/poradę - to dwie różne rzeczy. Uważaj też, kogo obrażasz.

Zerknąłeś do linka, którego podesłałem? Twoje pytanie jest z działu "Lewo", więc podpowiem, że najlepiej jest nie wyginać i nic nie przyklejać, zatrzymywać się na strzałce. Jeśli ktoś ma twarde dowody na to, że świadomie przejechałeś nie zatrzymując się na strzałce - płacić i przyjmować punkty, ew. się sądzić.

Poćwiczmy jednak Twoją wyobraźnię. Może i nie planujesz kariery w drogówce, ale spróbuj dokończyć zdanie: "Jakbym był policjantem i widział, że ktoś z premedytacją manipuluje przy tablicy, żeby uniemożliwić identyfikację pojazdu w razie wykroczenia - co samo w sobie jest wykroczeniem - to bym..."
Nie zdziw się później, jeśli odniesiesz wrażenie, że policja się na Ciebie uwzięła.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Afibatin » 24/12/2015, 13:48

Tak pisze i już - tyle, co do pisowni. (Nie to, że nie mam do kogoś szacunku, ale mam z tym problem. )
Nie wiem czym ty jeździsz, ale gdy widzisz znak 50 to rozumiem, że 50 jedziesz. (A szóstki jeszcze nigdy w życiu chyba nie wrzuciłeś)
Chyba nie widzisz jak ludzie jeżdżą. Myślę, że nie ma sensu dyskutować z tobą, bo ja piszę jak to wygląda na drodze, Wielu z nas w korku omija auta i najeżdża na linie ciągła, podjeżdżając pod światła, nie rób z siebie jakiegoś placka.
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez Glenroy » 24/12/2015, 15:44

Afibatin napisał(a):ale mam z tym problem

Chyba nie tylko z tym :)

Afibatin napisał(a):Nie wiem czym ty jeździsz, ale gdy widzisz znak 50 to rozumiem, że 50 jedziesz.

No skoro udzielamy się na forum o tematyce motocyklowej, to o lataniu samolotem raczej nie będziemy tutaj dyskutować ;). Jak trzeba to i 50, jak można to ~60, nie widzę w tym problemu.

Afibatin napisał(a):A szóstki jeszcze nigdy w życiu chyba nie wrzuciłeś

Argument godny zbuntowanego, dotkniętego życiem 12 latka :).

Afibatin napisał(a):Chyba nie widzisz jak ludzie jeżdżą.

Widzę i co z tego? Tylko baran naśladuje zachowanie innego barana i książkowo nazywa się to zasadą podczepienia ;). Człowiek inteligentny korzysta z własnego rozumu i rozsądku, robiąc to co samemu uważa za słuszne.

Afibatin napisał(a):Myślę, że nie ma sensu dyskutować z tobą, bo ja piszę jak to wygląda na drodze, Wielu z nas w korku omija auta i najeżdża na linie ciągła, podjeżdżając pod światła, nie rób z siebie jakiegoś placka.

Tak, wielu z nas w korku omija auta najeżdżając na linię ciągłą, wielu z nas nie zatrzymuje się na warunkowym skręcie i póki robi się to w granicach rozsądku, to policjanci starają się przymykać na to oko. Ale jeżeli ktoś podchodzi do przejścia, a Ty lecisz 80km/h i masz wszystkich w poważaniu, bo Ty jesteś pan, król i władca drogi to niestety, ale mało komu będzie się taka sytuacja podobała.
Same zaklejone, podgięte czy inaczej wycudowane tablice, to już jest światełko ostrzegawcze dla służb porządku publicznego, które mówi jasno i klarownie, że czystego sumienia to Ty nie masz.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Vergon » 24/12/2015, 15:57

Kumpla ściągnął pierwszy radiowóz, który mijaliśmy 50m dalej w nocy i puścili się za nim dobre 3km zanim go doszli właśnie za tablicę, dostał 100zł.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Czester » 24/12/2015, 16:44

Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602
USTAWA PRAWO O RUCHU DROGOWYM
Art. 60. 1. Zabrania siÄ™:
(...)
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub
innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu
znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic.

Odnośnie powyższego - mandat karny za pkt 2 - 100 zł, za pkt 3 - 50 zł (zgodnie z obowiązującym taryfikatorem). Interpretacja leży w gestii policjanta w stosunku do stopnia radosnej twórczości kierującego.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez andy7 » 24/12/2015, 20:46

Afibatin napisał(a):(A szóstki jeszcze nigdy w życiu chyba nie wrzuciłeś)


VI wrzucam przy 50 km/h, wygralem cos ?

Misku

zaklej, jezdzij tylko pozniej nie placz po forach ze dostales pajde a rodzice musieli do sadu rodzinnego jak w przypadku dzieci.....

Osobiscie spuscilbym Ci powietrze z obu kol abys nie mial za lekko....

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Afibatin » 26/12/2015, 09:26

Dzięki za pomocne Odpowiedzi.


A tym najmądrzejszym, Co zjedli po 15 rozumów życzę dalej mądrości.
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez leff » 26/12/2015, 18:54

zawsze moge Ci pomoc w usunieciu konta.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê