Zobacz wÄ…tek - Egzamin teoretyczny --> Kat.B i A2 --> Razem czy osobno?
NAS Analytics TAG

Egzamin teoretyczny --> Kat.B i A2 --> Razem czy osobno?

Przepisy, prawo
_________

Egzamin teoretyczny --> Kat.B i A2 --> Razem czy osobn

Postprzez odd9 » 5/6/2015, 17:39

Witam!

W Maju zapisałem się na kurs PJ na obie powyższe kategorie (B,A2). Wykłady prowadzone miałem tylko i wyłącznie z zakresu kat.B, ale moje pytanie nie dotyczy kursu, lecz egzaminu teoretycznego w WORD'dzie, mianowicie jak w moim przypadku będzie on wyglądał? Tzn. za jednym razem będę zdawał egzamin z kat. B i A2 połączony czy muszę zdać osobno na B i osobno na A2? Są to osoby, które miały taką samą sytuację? Być może jest to idiotyczne pytanie, ale chciałbym się tego dowiedzieć.
odd9
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6/3/2011, 16:41
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie


Postprzez SpeedyGonzales » 5/6/2015, 18:54

Teoria tu i tu są osobno. Dlaczego? B zawiera pytania odnośnie np prędkości z przyczepami, motocyklowa (nieważne czy AM czy A) teoria ma pytania odnośnie techniki kierowania jednośladem (pod jakim kątem przejeżdżamy przez szyny, chcąc skręcić w lewo odpychasz kierownicę w prawo itp itd). Co do egzaminu to możesz robić dwa w jednym dniu a także zupełnie oddzielnie, jak komu wygodnie.

Niestety widzę że to norma a nie tylko mu mnie takie anomalie były, że dwie kat. masz prowadzone tylko pod B a o technice jazdy tylko z instruktorem jazdy.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez odd9 » 5/6/2015, 19:33

@SpeedyGonzales, Dzięki wielkie za pomoc! Choć nie ukrywam, zasmuciła mnie trochę ta wiadomość, no ale cóż poradzisz...

Mogę Cię jeszcze zapytać, czy korzystałeś z książki "Motocyklista doskonały" Próchniewicza? Pytam, bo ja sam mam tylko książkę Kierowcy doskonałego na kat.B, więc przepisy znam, robię też testy z płytki, NO ALE nie mam na niej pytań odnośnie motocykli, więc muszę nią szybko kupić.
ER5 '98
odd9
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6/3/2011, 16:41
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez SpeedyGonzales » 6/6/2015, 15:20

Korzystałem (teoria za 1 razem) i jakichś rewelacji też tam nie ma, są błędy typu "sworzeń zwrotnicy" w motocyklu itd ale ogólnie kilka trików okazało się naprawdę przydatnych, na płycie miałem jeden babol tj dwie identyczne sytuacje w których raz możesz jechać a raz nie, (filmiki identyczne) paranoja. Dodali orientacyjną tabelę z promilami, jeszcze inne rzeczy których już nie pamiętam ale bez szczegółów jak postawić na koło czy zejść na kolano (tak tak żartuję).

Dodam że możesz kupić taką książkę i wszystkie są takie same, testy na płycie zawierają wszystkie kategorie na jednoślad więc problemu nie ma, np że kupisz z testami A robiąc A1.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê