Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [+18]
 
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [+18]

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez MarSen » 23/4/2015, 21:36

Ale na przejściu dałeś się złapać :P
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez mar111cin » 24/4/2015, 22:06

Dzisiaj zamontowałem sobie kamerkę sportową soocoo s60 :)

http://i.imgur.com/6oSeKdsl.jpg
http://i.imgur.com/mjS4ge1l.jpg
http://i.imgur.com/t0f5KoSl.jpg
http://i.imgur.com/a28gl34l.jpg

I filmik z pierwszej jazdy (opis co i jak na YT)
https://www.youtube.com/watch?v=vkm9nvDPtNk

Biorąc pod uwagę jakość obrazu, małe drgania (jeszcze popróbuję ze stabilizacją obrazu z funkcji w menu kamerki), sposób montażu, plus to że jak się kamerka zerwie, to zawiśnie na kablu, jak i sam kabel dzięki któremu nie muszę się martwić że nagram tylko 1h jazdy, to ja jestem bardzo zadowolony z zakupu :)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Kaai » 25/4/2015, 10:23

czemu to wygląda, jak by miało dwie szyby i dwie pary lusterek :D

jakość obrazu okej, ale te szumy to masakra, pokombinuj coś z mikiem bo wychwytuje wszystko.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez MarSen » 25/4/2015, 12:21

Bo to są ochraniacze przed wiatrem i przedłużana szyba :D Tak apropo kamer to widzieliście nowego SJ5000? http://www.sjcam.com/cameras/29-sjcam-s ... amera.html Tak jak słyszałem rok temu - Ambarella chip i 120FPS przy 720p. Nic tylko brać :P Kupiłbym, ale w tym roku chcę strój skończyć kompletować, może w przyszłym sobie sprawię. Chyba, że w tym jeszcze będzie jakiś niespodziewany zastrzyk gotówki.
Ostatnio edytowano 25/4/2015, 13:36 przez MarSen, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez mar111cin » 25/4/2015, 13:17

Kaai - na szybie masz napis Airflow - wpisz w google, to będziesz wiedział o co chodzi ;) podpowiedź - producent Givi.
Ale jakim Ty sposobem zobaczyłeś drugą parę lusterek, to ja nie wiem :lol:

Marsen, ja się skusiłem na to soocoo głównie ze względu na ciekawy sposób zasilania :) działa teraz jak wideorejestrator w samochodzie. Wiem że jak gdzieś się będę oddalał od moto, to lepiej żebym ją ściągnął, ale w rzeczywistości to rzadko się oddalam od moto.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez MarSen » 25/4/2015, 13:29

Domyślam się, że zdecydowałeś się na nią właśnie ze względu na ten kabel. Mi kumpel chce teraz SJ4000 sprzedać ze wszystkimi akcesoriami za 100zł, oryginała, ale nie mam kasy :P
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Kaai » 25/4/2015, 13:34

mar111cin napisał(a):Kaai - na szybie masz napis Airflow - wpisz w google, to będziesz wiedział o co chodzi ;) podpowiedź - producent Givi.
Ale jakim Ty sposobem zobaczyłeś drugą parę lusterek, to ja nie wiem :lol:

Marsen, ja się skusiłem na to soocoo głównie ze względu na ciekawy sposób zasilania :) działa teraz jak wideorejestrator w samochodzie. Wiem że jak gdzieś się będę oddalał od moto, to lepiej żebym ją ściągnął, ale w rzeczywistości to rzadko się oddalam od moto.


wiem wiem, ale tak mi sie skojarzylo tylko. szybka logiczne, a drugie lusterka chodzilo mi o te ochraniacze na Å‚apy jak trzymasz na manetach.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cioracz » 25/4/2015, 15:14

6 godzin ściągania kopniaka bez skutku, aby po tym czasie, klęczenia, skurczy itp ogarnąć się że pokrywa sprzęgła schodzi razem z walkiem i kopniakiem. :roll:
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez rosiboj » 25/4/2015, 21:04

Daja jeszcze mandaty za brak swiatel? Np. mam w aucie auto i DRL ale gdyby mi ktos tam przelaczyl to bym nawet tego nie zauwazyl i zastanawiam sie jak by mnie zatrzymali jak by do tego podeszli.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Glenroy » 25/4/2015, 23:16

Rosidad napisał(a):Daja jeszcze mandaty za brak swiatel?

Tak

Rosidad napisał(a):Np. mam w aucie auto i DRL ale gdyby mi ktos tam przelaczyl to bym nawet tego nie zauwazyl

To akurat nikogo nie interesuje, właściciel odpowiada za samochód i jego aktualny stan.

Rosidad napisał(a):i zastanawiam sie jak by mnie zatrzymali jak by do tego podeszli.

Tak jak do jazdy bez świateł? ;)

Tak jeszcze dla wszystkich, zanim ruszycie puszką, uświadomcie wszystkich pasażerów, że mają zapiąć pasy...Ci z tyłu też, inaczej w przypadku kontroli, pasażer płaci mandat za brak pasów, a kierowca dostaje stówę za nie dopilnowanie tegoż obowiązku :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez rosiboj » 26/4/2015, 09:48

Tzn nic sie nie zmienilo i kije w dupach dalej sa ... Dlaczego w innych krajach istnieje cos takiego jak upomnienie a w Polsce nie? Sorry ale jak bym jechal bez swiatel to przeciez nie specjalnie bo wisi mi to czy sa wlaczone , nic mnie to nie kosztuje ( H wielkie pomaga) wiec najwyrazniej zwyczajnie w swiecie zapomnialem. Karanie ludzi za cos takiego to glupota.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Glenroy » 26/4/2015, 10:14

Rosidad napisał(a):Tzn nic sie nie zmienilo i kije w dupach dalej sa ... Dlaczego w innych krajach istnieje cos takiego jak upomnienie a w Polsce nie? Sorry ale jak bym jechal bez swiatel to przeciez nie specjalnie bo wisi mi to czy sa wlaczone , nic mnie to nie kosztuje ( H wielkie pomaga) wiec najwyrazniej zwyczajnie w swiecie zapomnialem. Karanie ludzi za cos takiego to glupota.


Bo w Polsce liczy się statystyka i wpływy do kasy państwa. Tutaj nie istnieje coś takiego jak prewencja, za wszystko walą od razu mandat. Przejdziesz o 2 w nocy na czerwonym świetle, mandat, jakoś niedawno w mojej okolicy gościowi zatrzymali dowód za brak jednej żarówki oświetlenia tablicy...paranoja jak cholera.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Rolnik62 » 26/4/2015, 14:28

Ja ostatnio dostałem stówę za wyrzucenie kiepa w krzaki. Nie jestem typowym śmieciarzem, co wyrzuca sobie wszystko pod nogi, no ale tak wyszło. Powiedziałem im, że mogę się wrócić, podnieść ten niedopałek, i wywalić gdzieś do kosza. Co ty.... Nie ma szans :) Jeszcze mi powiedzieli, że powinienem się cieszyć, bo za zaśmiecanie nawet 5 stów mogą wlepić... A mogłem dać dyla stamtąd, może by za mną nie pobiegli...

Obrazek (otwórz link)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Angler » 27/4/2015, 07:07

Rosidad istnieje coÅ› takiego jak upomnienie ale:
-jest stosowane wobec "równiejszych" (czyt. kolega pana Mietka - policjanta)
-jest stosowane gdy strażnik teksasu ma dobry dzień i może wykazać się gestem przed młodszym kolegą/koleżanką. (zależnie od preferencji)
-jest stosowane przez policjantów, którzy policjantami zostali z powołania duchowego. (może mniej niż 1% ogółu)

Co więcej, mogą zastosować pouczenie (albo chociaż tak uzasadnić) w przypadku trudnej sytuacji majątkowej czy rodzinnej zatrzymanego. (ale tu rodzi się pytanie, co to jest ta trudna sytuacja).
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez cioracz » 27/4/2015, 21:14

Senek. Tu sie nic nie zmieni. To sÄ… Polaczki :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Glenroy » 27/4/2015, 22:16

senek, nie o to chodzi, to że część ludzi wychowały pająki za szafą, mają problemy z życiem w społeczeństwie i nie robi im problemu to, kiedy ktoś nasra im na dywan, bo może i sami tak w domu robią, beton to beton i żadne informacje i argumenty do takich ludzi nie docierają drogą medialną.
Mi chodzi o zwykłych, cywilizowanych ludzi...jest 2 w nocy, czerwone światło [tak, część sygnalizacji działa 24/7] w promieniu kilometra żywej duszy, przechodzisz przez przejście i nagle wyskakuje Ci oszołom z blankiecikiem i mandat za przejście na czerwonym, bo chyba wymusiłeś na żuku gnojarzu toczącym swoją kulkę...
Brak oświetlenia tablicy...no wiesz, zabieranie dowodu i zakaz kontynuowania jazdy za coś takiego, to czysta paranoja...
Brak świateł podczas jazdy w dzień...oczywiście mandat, bo nie wolno Ci kur*a zapomnieć, że nie włączyłeś świateł, osobiście kiedy podjeżdżam po kogoś na parking, zatrzymuję się, wyłączam światła, gaszę silnik, pasażer wsiada do samochodu, odpalam silnik, wrzucam bieg i kur*a w tej całej rutynie zapominam o światłach narażając się na mandat...bo przecież nikt Cię nie upomni.
Jest cała masa przykładów, przy których pouczenie jest lepszym rozwiązaniem niż mandat, mandaty powinno się wlepiać podczas rażącego narażenia przepisów, a nie za przekroczenie prędkości o 5km/h, spaloną żarówkę, czy grupkę młodzieży pijącej piwo na ławce w parku...
Ja wiem, że część społeczeństwa ma poważne problemy z przyswojeniem podstawowych zachowań, ale to nie znaczy, że wszyscy mają za to dostawać po dupie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Czester » 28/4/2015, 07:47

A ja nadal za ch*ja nie mogę pojąć, dlaczego istnieje obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa? Czy nie zapinając pasa stwarzam zagrożenie w ruchu drogowym?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez suhy-19 » 28/4/2015, 09:11

jak masz jakiegos znajomego lekarza to niech ci wypisze zwolnienie z zapinania pasow :lol:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Walenty » 28/4/2015, 09:24

Z tymi pasami to może i nie ma to jakiegoś uzasadnienia, ale osobiście nie wiem jak można jeździć bez nich.
Jak się odepnę na chwilę, to zaczynam latać po fotelu i jest mi niewygodnie.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Angler » 28/4/2015, 09:30

suhy-19 najlepiej, jeśli tym lekarzem jest Ginekolog.

Na UP był jeden student płci męskiej który zwolnienie właśnie od ginekologa przyniósł. Śmiechu było ponoć sporo, ale profesor przyjąć musiał.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê