Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Pojedziesz motocyklem bez prawa jazdy...
Advertisement
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Pojedziesz motocyklem bez prawa jazdy...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 21:01

Komentatorzy napisał(a):Myślę,że bezwzględnie powinni zdawać egzamin Ci którzy używają zwrotu "motor" zamiast motocykl.Ludzie litości ,ale kultura techniczna idzie w parze z obyciem społecznym.!!!!!!!!!!!!!!!!<br><hr>socjolog<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolego , każdy rozumie motor jako Motocykl więc , spokojnie motor to tylko słowo potoczne ....:)<br><hr>Dawid<br>
Komentatorzy napisał(a):Kolega jest enetegentem i nie przechodzą mu przez gardło tak plebejskie słowa ja "motor". A ja tam jeżdżę motorem ;)<br><hr>Qba<br>
Motor to chyba w traktorze można mieć...<br><hr>NoName
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 21:33

Komentatorzy napisał(a):to od kiedy można jeździć ??<br><hr>me<br>
od podpisu Bronka musi minąć 30 dni , wiec pewnie początek sierpnia.<br><hr>koJOt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 21:36

Komentatorzy napisał(a):Nigdy nie siedzialem na motocyklu ale teraz bede mogl sobie pojezdzic legalnie, tylko zeby jeszcze ktos mi powiedzial jak sie biegi w czyms takim zmienia, bo jazda na automacie nie jest za ciekawa. I nie mam ochoty na trening na polnej drodze. W koncu mam PRAWO do poruszania się po centrum legalnie. Nie potrzebuje objezdzania. A za szkody z samochodem to i tak glownie samochod dopowiada. Ciekawe ile takich mlodych teraz wyleje sie na ulice :/<br><hr>Robert<br>
Prawo to Ty masz , ale rozumu chyba nie.<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 21:48

Komentatorzy napisał(a):Sa jakies ograniczenia względem mocy??? innych wskazniow. Autormam wrażenie zachwyca się,a moze wyniknac z tego masa problemow...125 to juz nie skuterek,mozna zrobic sobie krzywdę sobie i innym.<br><hr>rogaty<br>
Komentatorzy napisał(a):Chodziło od początku o motocykle na kat A1, czyli do 125 cc i do 15KM. <br><hr>Erni<br>
Komentatorzy napisał(a):to warto by bylo by redakcja zaznaczyla taka wazna informacje w tekscie.<br><hr>on<br>
Komentatorzy napisał(a):90% obecnie rejestrowanych motocykli sportowych 125cm3 jak Aprilia RS czy Honda NSR jest rejestrowane na A1 (czyli 15KM) choć w rzeczywistości mają około 40KM, 7s do setki i 160 vmax ;)<br><hr>kondi<br>
Komentatorzy napisał(a):jesli tak jest ,to sami sobie odpowiedzcie co moze sie dziac na naszych drogach....maskara<br><hr>by<br>
Co za naród !! Co może się Dziać ?! Chyba każdy ma głowę na karku i jeżeli nie czuję się na siłach to nie siada nawet na 125 ccm.
MASSSAKRA !!!<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:04

Komentatorzy napisał(a):Idiotyczny pomysł aby dać zgodę tylko do 125 cm3. Tak jak pisali już wyżej polak potrafi ominąć i 15KM ze 125 cm3 to nie problem. Lepiej niech wydłużą okres karencji np. do 5 lat dla mających prawko B i dopiero na motocykl bez ograniczeń mocy i pojemności. A jeśli chcesz wcześniej niż po 5 latach jeździć na motorze to prawko A zrób i po sprawie. Ale przecież taką świetną rzecz wymyślili nasi posłowie - zajebistą. Będzie więcej organów z młodych ludzików, a to też większa szansa na export takowych za grubą kasę.
I wszyscy zadowoleni oprócz rodziców młodych chłopaczków którzy właśnie dosiądą taką 15 konną maszynę (w cudzysłowiu oczywiście) a potem płacz. Autor powyższego artykułu w ostatnim zdaniu prawie po d*** całuje za takie świetne rozwiązanie. No, no pogratulować jeśli tak myśli większość polaków.....bravo!<br><hr>Miro<br>
Miro za****** Ci dziękujemy za troskę, ale myślę , że każdy sam chciałby decydować i podejmować ryzyko. Gdybyś żył w XIX wieku auto uważałbyś za wytwór szatana.<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:14

I dobrze, i... źle... Dobrze, bo popularność transportu wzrośnie. Źle... bo wzrośnie ilość kolizji, a może i niestety dzwonów i... zgonów. "Kręcenie głową" na moto ratuje życie, a tego mnie nauczyli na kursie, więc nie wierzę że ktoś kto dopadnie moto i w głowie ma "mogę na legalu" skupi się najpierw na treningu na placu zamkniętym, a później powoli po drogach. Obym się mylił...<br><hr>bastek00
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:15

Komentatorzy napisał(a):Pomysł byłby dobry gdyby te osoby choć raz wcześniej przejechały motorem podczas zdawania na prawo jazdy. "Małolaty" które zdawały w ośrodkach szkoleniowych na kartę motorowerową były znacznie lepiej przygotowane niż osoby które jeździły na dowód skuterem z TESCO. Teraz można sobie wyobrazić 21 latka który zadowolony kupuje motor (bo na skuterze to wiocha trochę się pokazać) i myśli: Kupię jakiś tani motor to w korkach nie będę stał i wyrwe parę lasek. Czy osobę starszą która nigdy wcześniej nie jeździła motocyklem i dużo trudniej się nauczyć i orientować na drodze.
Poza tym ośrodki szkolenia też na tym cierpią..
Podsumowując, teraz możemy czekać na filmiki na yt co ludzie potrafią na 125 jak je tuningować i kamery GoPro na kaskach jak omijają korki na kole (y)<br><hr>kb<br>
Najlepiej zakazać poruszania się po chodnikach ludziom starszym, no bo przecież z chodnika mogą spaść wprost pod samochód. A i młodszym przydałoby się przeszkolenie najlepiej w WORdzie za 1000zł jak poruszać się po chodniku. Orwell to pikuś. Ciekawe co powiesz jak Ci się **** zmarszczy i zaczniesz popuszczać w gacie.<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:22

Komentatorzy napisał(a):I dobrze, i... źle... Dobrze, bo popularność transportu wzrośnie. Źle... bo wzrośnie ilość kolizji, a może i niestety dzwonów i... zgonów. "Kręcenie głową" na moto ratuje życie, a tego mnie nauczyli na kursie, więc nie wierzę że ktoś kto dopadnie moto i w głowie ma "mogę na legalu" skupi się najpierw na treningu na placu zamkniętym, a później powoli po drogach. Obym się mylił...<br><hr>bastek00<br>
Teraz to uczą kręcenia lodów. A swoją drogą nikt o zdrowych zmysłach nie wsiądzie nawet na 50-tkę bez treningu. A jeśli tacy są to będę brutalny, żadna strata. Roztkliwia mnie troska niektórych.<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:26

Komentatorzy napisał(a):Pomysł byłby dobry gdyby te osoby choć raz wcześniej przejechały motorem podczas zdawania na prawo jazdy. "Małolaty" które zdawały w ośrodkach szkoleniowych na kartę motorowerową były znacznie lepiej przygotowane niż osoby które jeździły na dowód skuterem z TESCO. Teraz można sobie wyobrazić 21 latka który zadowolony kupuje motor (bo na skuterze to wiocha trochę się pokazać) i myśli: Kupię jakiś tani motor to w korkach nie będę stał i wyrwe parę lasek. Czy osobę starszą która nigdy wcześniej nie jeździła motocyklem i dużo trudniej się nauczyć i orientować na drodze.
Poza tym ośrodki szkolenia też na tym cierpią..
Podsumowując, teraz możemy czekać na filmiki na yt co ludzie potrafią na 125 jak je tuningować i kamery GoPro na kaskach jak omijają korki na kole (y)<br><hr>kb<br>
Komentatorzy napisał(a):Przestańcie robić z jazdy motocyklem (nie piszę tu o motocyklach wymagających wyższych umiejętności) a w tym przypadku 125 - jakoś mega umiejętność. Nasi ojcowie kupowali motocykl i jeździli, w innych krajach szczególnie południowych też jest podobna sytuacja. A u nas to niby jakaś wiedza w tajemna. Jeżeli ktoś jeżdzi autem to ma jakieś pojęcie o ruchu drogowym. A sama jazda 125 nie jest skomplikowana pojmują to nawet dzieci. Oczywiście że należy się szkolić nawet jeżdżąc na skuterze, tego nigdy za dużo - ale te wszystkie szkoły na prawo jazdy - to większości i tak nie uczą jak jeździć tylko zdać - to dopiero szkolenia doszkalające i doświadczenia dają możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego ja uważam że to dobry ruch, czym więcej ludzi zacznie jeździć na moto tym lepiej - oczywiście nie wszyscy do tego się nadają ale to już inna kwestia <br><hr>motorek<br>
Komentatorzy napisał(a):Tak, na pewno, chmara ludzi na rskach ciągnących 180 km/h to super sprawa. Bez jakichkolwiek umiejętności i szkolenia.<br><hr>olsza<br>
Ku... co za naród, a podobno wspaniały tylko ludzie ...<br><hr>dziadek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 22:48

Selekcja naturalna, popieram w 100%<br><hr>Kostucha
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 23:07

Komentatorzy napisał(a):Nigdy nie siedzialem na motocyklu ale teraz bede mogl sobie pojezdzic legalnie, tylko zeby jeszcze ktos mi powiedzial jak sie biegi w czyms takim zmienia, bo jazda na automacie nie jest za ciekawa. I nie mam ochoty na trening na polnej drodze. W koncu mam PRAWO do poruszania się po centrum legalnie. Nie potrzebuje objezdzania. A za szkody z samochodem to i tak glownie samochod dopowiada. Ciekawe ile takich mlodych teraz wyleje sie na ulice :/<br><hr>Robert<br>
Po lewej stronie przed podnóżkiem znajduje się dźwignia zmiany biegów która obsługujesz palcami u nóg.<br><hr>Daniel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 23:15

Komentatorzy napisał(a):Nigdy nie siedzialem na motocyklu ale teraz bede mogl sobie pojezdzic legalnie, tylko zeby jeszcze ktos mi powiedzial jak sie biegi w czyms takim zmienia, bo jazda na automacie nie jest za ciekawa. I nie mam ochoty na trening na polnej drodze. W koncu mam PRAWO do poruszania się po centrum legalnie. Nie potrzebuje objezdzania. A za szkody z samochodem to i tak glownie samochod dopowiada. Ciekawe ile takich mlodych teraz wyleje sie na ulice :/<br><hr>Robert<br>
Komentatorzy napisał(a):Po lewej stronie przed podnóżkiem znajduje się dźwignia zmiany biegów która obsługujesz palcami u nóg.<br><hr>Daniel <br>
Przed tym, aby uwolnić palce lewej stopy , zdejmujesz but i skarpetkę :)<br><hr>materna
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 23:29

w końcu będę mógł sobie kupić kwa kołka nie kupowałem bo nie chciałem skutera a teraz :-)

kupione honda cbr125

oraz pełne ubiór bezpieczeństwo na 1 miejscu <br><hr>:-]
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 23:36

Komentatorzy napisał(a):I dobrze, i... źle... Dobrze, bo popularność transportu wzrośnie. Źle... bo wzrośnie ilość kolizji, a może i niestety dzwonów i... zgonów. "Kręcenie głową" na moto ratuje życie, a tego mnie nauczyli na kursie, więc nie wierzę że ktoś kto dopadnie moto i w głowie ma "mogę na legalu" skupi się najpierw na treningu na placu zamkniętym, a później powoli po drogach. Obym się mylił...<br><hr>bastek00<br>
własnie ze się mylisz ja pierw wykupie sobie godziny w osk i dopiero pojeżdżę wszystko po woli
a dlatego że miałem juz sytuacje zagrozenia wypadku [ samochodem zimno] teraz jeżdżę ostrożnie i zgodnie z prawem znakami

<br><hr>Łukasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 23:38

będzie czym jechać do sklepu do chleb a nie samochodem :D<br><hr>xxxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2014, 02:33

a kto mi odda za A1 bo teraz już nie bede potrzbował<br><hr>aramzamzam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2014, 06:24

Komentatorzy napisał(a):I dobrze, i... źle... Dobrze, bo popularność transportu wzrośnie. Źle... bo wzrośnie ilość kolizji, a może i niestety dzwonów i... zgonów. "Kręcenie głową" na moto ratuje życie, a tego mnie nauczyli na kursie, więc nie wierzę że ktoś kto dopadnie moto i w głowie ma "mogę na legalu" skupi się najpierw na treningu na placu zamkniętym, a później powoli po drogach. Obym się mylił...<br><hr>bastek00<br>
Wzrośnie, owszem. Przez pierwszy miesiąc. Zginą lub będą ranni ci, którzy by i tak doznali wypadków jeżdżąc samochodem, tylko wówczas skasowali by jeszcze kogoś. Osoba nierozgarnięta jest niebezpieczna w każdym pojeździe, ale im większy pojazd tym bardziej szkodliwa dla innych użytkowników. Jestem bardzo za tym, by 125 było popularne, sama możliwość wpłynie na naturalne uczenie w domu jazdy jednośladem.
<br><hr>nerwus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2014, 06:37

W takim razie po co egzamin teoretyczny dla powyżej 125ccm?

Jeśli uznają ze ktoś z B zna przepisy i może jeździć na 125ccm,
to co powoduje że w przypadku 126ccm przestaje je znać i musi iść na egzamin?<br><hr>w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2014, 06:46

Komentatorzy napisał(a):I dobrze, i... źle... Dobrze, bo popularność transportu wzrośnie. Źle... bo wzrośnie ilość kolizji, a może i niestety dzwonów i... zgonów. "Kręcenie głową" na moto ratuje życie, a tego mnie nauczyli na kursie, więc nie wierzę że ktoś kto dopadnie moto i w głowie ma "mogę na legalu" skupi się najpierw na treningu na placu zamkniętym, a później powoli po drogach. Obym się mylił...<br><hr>bastek00<br>
Ja mam zamiar być za rok takim kierowcą, lecz mam zamiar ćwiczyć jazdę na placu (nie chce się rozpierdolić na pierwszym zakręcie). A z oglądaniem się za siebie to instruktor nauczył mnie na B i mam już taki nawyk jadąc autem czy też skuterem. Może nie będzie tak źle.<br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2014, 06:56

Czy WSK 125 również się zalicza do tych dozwolonych? ;><br><hr>Krajan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr