Zobacz wątek - Bariera finansowa.
 
NAS Analytics TAG

Bariera finansowa.

O wszystkim
_________

Bariera finansowa.

Postprzez cegła » 2/1/2010, 19:45

Witam. Mam pytanie może trochę nie tego, no...
Jak to u was jest z pieniędzmi, skąd je braliście, tzn np. oszczędzaliście kilka miesięcy (lat), żeby sprawić sobie wymarzoną maszynę, albo nawet byle jaką, byle by też była na początek? Może większość ma po prostu to szczęście, że ich stać i już. Mężczyznom jest łatwiej, prędzej znajdą pracę, czy znając się na częściach, mechanice dorobią sobie...
Jestem studentką dzienną, nie mam dużo pieniędzy, nie wchodzi w grę dofinansowanie ze strony rodziców. Dostaję stypendium, ale to marne pieniądze, pracuję w wakacje, ale to zwykle max 3 tys - 3,5 tys. Może to co piszę jest dla was śmieszne..
Przez brak gotówki nie mogę robić wielu rzeczy, które mi się podobają, godzę się z tym, że tak jest, ale czy są tu może tacy, którzy w pocie czoła zapracowali sobie i mają na to jakąś receptę?
Pozdrawiam.
cegła
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/1/2010, 18:52


Postprzez Trener » 2/1/2010, 19:57

Niestety nic samo nie przychodzi i trzeba na to zarobić . A jak juz zarobisz to jest to jedna wielka skarbonka na kase , od napraw , przeglądów , ubezpieczeń po paliwo .
Ale nawet jak jesteś na dziennych to zawsze możesz przecież gdzieś dodadkowo zarobić . Rozejrzyj się a jakaś praca na pewno się znajdzie .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez cegła » 2/1/2010, 19:58

Zdaję sobie z tego sprawę, niestety.

Ale smutnie brzmią słowa:
Jeżeli ktoś żyje z miesiąca na miesiąc nie mogąc oszczędzić kilka set złotych, nie powinien się brać za to.

- brutalna rzeczywistość.

Fakt, że sama maszyna to początek dopiero, tak jak pisałeś, wszystkie dodatki wymagają pieniędzy na bieżąco.

-----------

Nie chcę się usprawiedliwiać, ale musze napisać, że staram się sobie "jakoś dorabiać". Kiedyś sprzedawałm np. na all., ale jest problem z ciągłą sprzedażą, że to niby jakaś działalność gospodarcza, podatki trzeba płacić i to się nie płaca jak na sprzedaż taką "domową" :)
Co do pracy w weekendy, parę razy mi się zdażyło, ale to rzadkie wyjątki. Będąc ostatnio w Tarnowie, pytałamo pracę w sklepie - oferta na weekendy, ale mimo doświadczenia nie chcieli mnie bo byłabym przyjezdna. Ale pieniądze, o których pisałam, no cóż, staram się odciążać rodziców, a wiadomo są różne inne wydatki.

Będę szukać pracy dorywczej tak czy ianczej. Motocykle to droga zabawa, ale może pozwolę sobie kiedyś na inne rzeczy, do których mnie ciągnie. :)
Ostatnio edytowano 2/1/2010, 20:04 przez cegła, łącznie edytowano 1 raz
cegła
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/1/2010, 18:52

Postprzez Konio » 2/1/2010, 19:59

(...)
zartuje :) tez jestem studentem no i pracowalem w kazde wakacje i stopniowo kupowalem lepsze moto :) niestety tamten rok skonczyl sie dla mnie zle no i w tym roku (w sumie w tamtym juz xD) jakos udalo mi sie kupic kolejnego szpeja :) staraj sie :) mozesz pomyslec o jakiejs formie pracy np przez internet :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez mar111cin » 2/1/2010, 19:59

żeby nie było, od razu ostrzegam. wszelkie głupie komentarze i od razu będzie warn.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 2/1/2010, 20:00

ja tylko dodam j.w. a przede wszystkim "Poka..." bedzie od razu warnowane !
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Trener » 2/1/2010, 20:02

a jak kulturalnie poprosimy nową koleżanke żeby zapodała na avka jakąś swoją fajną fotę ?

// simonw
// A jesli kulturalnie poprosze zeby nie smiecic w tym temacie offtopem o fotkach to uszanujesz moja prosbe?

// dodatkowo co Wy tacy łosie, w kupie sila a zapytac szanowna Koleżanke to juz nie łaska ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Invi » 2/1/2010, 20:10

Niwy zmień ten podpis bo wkurza strasznie :P

Co do tematu: było, okazało się że nie ma tu zbyt wielu ludzi z ekshibicjonistycznymi zapędami :P

Kurde, ktoś chce zaprowadzić tu reżim?

No i jak ktoś ma receptę na kasę to raczej się nią nie podzieli (znaczy się receptą, nie kasą). Prawda?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez emwu » 2/1/2010, 20:32

ms407 napisał(a):a jak kulturalnie poprosimy nową koleżanke żeby zapodała na avka jakąś swoją fajną fotę ?


to jest żałosne .... nawet nie ma krzty poczucia humoru

Jak poważnie chcesz szukać sposobu na zarobienie kasy, to masz łatwą i ciężką drogę.

Łatwa - tanio kupić drogo sprzedać. Co, to co jest aktualnie poszukiwane, zawsze coś się znajdzie. Tyle recepty łatwej.

Ciężka - praca po zajęciach, w weekendy i tak w koło.

Pomyśl jednak, że jak skończysz studia, poszukasz sensownej pracy, odrobisz sobie z nawiązką "oczekiwanie".
Użądlony
emwu
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/12/2009, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Koval135 » 2/1/2010, 20:34

Jak studentka to przejdź sie po akadmikach i pozbieraj puszki po bro czy butelki,chociaz teraz to juz marne grosze za to daja..
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez cegła » 2/1/2010, 20:41

Kiedyś zastanawiałam się, żeby "pobawić się" w giełdę, z wkładem powiedzmy 2000 zł - niby mało, ale da się już coś z tym robić.
Z tym, że na początku byłaby to pewnie bolesna nauka, straty, itd.
I temu zajęciu trzeba oddać sporo czasu, więc pewnie wiązałoby się z kupnem Internetu bezprzewodowego, żeby na uczelni móc podglądnąć co i jak, między zajęciami.
Jednak od takich pomysłów odciągają mnie doświadczenia ludzi, którzy tak się przejechali na np Krośnie, że im się giełdy odechciało...
cegła
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/1/2010, 18:52

Postprzez Koval135 » 2/1/2010, 20:44

Moze popytaj w sklepach z motocyklowej branzy?pewnie przychylniej by patrzyli gdybys nawinela ze na moto bla bla bla,wcale jesli kumasz temat?
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez Konio » 2/1/2010, 20:47

albo sie ucz dobrze, dawaj korki i sprzedawaj notatki z wykladow xD

btw kowal co to JC32? to moto?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Trener » 2/1/2010, 20:47

cegła napisał(a):Kiedyś zastanawiałam się, żeby "pobawić się" w giełdę,...


jeśli się na tym nie znasz to lepiej odpuść temat
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Invi » 2/1/2010, 20:49

emwu napisał(a):Pomyśl jednak, że jak skończysz studia, poszukasz sensownej pracy, odrobisz sobie z nawiązką "oczekiwanie".


To zależy co studiuje :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Konio » 2/1/2010, 20:51

i to tez niekoniecznie znaczy ze po studiach ma zagwarantowana praca :roll: znaczenie ma rowniez uczelnia... zycie to loteria
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Trener » 2/1/2010, 20:52

Największe znaczenie ma to jak będzie wyglądał rynek pracy jak skończy te studia .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez simonw » 2/1/2010, 20:54

Dobra chill out ! (moje fanki straca notke przez Was).

Koleżanka pyta _jak_ wy zdobyliście fundusze na motocykl, wiem ze Szpicer pracowal w wakacje na molo sprzedając cośtam turystom - nie wnikam bo nie udalo mi sie odwiedzic tego pieknego rejonu polski.

Prosze was czytajcie ze zrozumieniem i napiszcie "skad macie kase na moto" jak to wygladalo. Ona o to pyta ...
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kargul » 2/1/2010, 20:54

emwu napisał(a):

Pomyśl jednak, że jak skończysz studia, poszukasz sensownej pracy, odrobisz sobie z nawiązką "oczekiwanie".


Jasne :!: Tak sobie mówisz :?:
Po większości kierunków można sobie tylko tak powtarzać przed snem.
Mam kupe znajomych po AWF, czy zarządzaniu i szczerze mówiąc nie zarabiają lepiej niż ci co po technikum poszli do tyrki.
Moja kariera naukowa zakończyła się na licencjacie.Z jednej strony żałuje, że nie dokończyłem (może jeszcze się uda) :wink:
Z drugiej strony ciesze się bo akurat trafiłem na dobry okres, dobrą pracę,szybki awans i godziwy kesz.Moi koledzy z roku trafili na kryzys, cięcia...
Żeby kupić wymarzone moto wypruwałem sobie żyły.To co przeszedłem pracując na moto ciężko jest opisać(zobaczcie poławiaczy krabów).Nie życzę nikomu tych pieniędzy :evil: Dużo przeżyłem,dużo zobaczylem i wiele się nauczyłem.
Praca, która miała być tylko chwilowy zajęciem i zastrzykiem kasy została jeszcze długo i pozwoliła mi zarobić nie tylko na bika, ale też na samochód, własny biznes i cztery kąty.
powodzenia
www.kiteclub.pl | transalp xl650v | | ALOHA
Avatar użytkownika
kargul
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6/12/2007, 19:52
Lokalizacja: z kontenera

Postprzez Invi » 2/1/2010, 21:07

Studia które coś dają to porządne kierunki inżynieryjne, może jeszcze prawo.

A tak na prawdę żeby jakoś zarabiać (a nie uważać 5/10k miesięcznie za cel) to studia są do niczego nie potrzebne i tylko marnują cenny czas.

simonw napisał(a):Koleżanka pyta _jak_ wy zdobyliście fundusze na motocykl, wiem ze Szpicer pracowal w wakacje na molo sprzedając cośtam turystom - nie wnikam bo nie udalo mi sie odwiedzic tego pieknego rejonu polski.


Programowanie/tworzenie grafiki przez (zależnie od ochoty) 0-6h dziennie i na drobne wydatki wystarcza (pieniądze różne ale kilka k na miesiąc lekko można zdobyć). Ale i tak traktuje to jako tymczasową zabawę. Zdecydowanie muszę rzucić studia i mieć więcej czasu :/
Ostatnio edytowano 2/1/2010, 21:15 przez Invi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na gr