Zobacz wątek - wypadki
NAS Analytics TAG

wypadki

O wszystkim
_________

Postprzez herbatkowy » 11/4/2009, 20:59

Troche nie fajnie jak taka slaba jednostka okazuje sie twoj najblizszy przyjaciel.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez Shaft » 11/4/2009, 21:13

Co roku to samo. Jeżeli motocykliści oprócz hucznego startu sezonu nie wezmą się w garść i nie zaczną działać w swoich lokalnych społecznościach to co roku będzie tylko gorzej.

Do tego nasze kochane Państwo powinno jak najszybciej zmienić ustawę
i wprowadzić nowy system szkoleń na kat. A i B. Trzeba powiązać te obie kategorie
i np. w szkoleniach na B. kłaść nacisk na interakcję z motocyklami.

Wymagania na prawko
Docieranie z wiedzą szkoleniową do młodzików.
Część z tych ofiar nie miała możliwości nawet liznąć podstaw.

Przeniesienie odpowiedzialności na opiekuna w przypadku mocniejszych maszynek. Chcesz jeździć mocniejszym musisz mieć zgodę opiekuna + musisz przejść specjalistyczne szkolenia zaawansowanej jazdy.

Policja powinna egzekwować jazdę bez kasku i bez ciuchów.
Dlaczego ubranie nie jest traktowane na równi z kaskiem ?

Te zmiany można wprowadzać do woli. I wbrew pozorom nie są trudne. Trzeba tylko zacząć. Na początek od lokalnych samorządów.
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49


Postprzez herbatkowy » 11/4/2009, 21:42

Shaft napisał(a):
Przeniesienie odpowiedzialności na opiekuna w przypadku mocniejszych maszynek. Chcesz jeździć mocniejszym musisz mieć zgodę opiekuna + musisz przejść specjalistyczne szkolenia zaawansowanej jazdy.



No wszystko jasne, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Majac 18 lat, kto jest moim opiekunem? Co do tych specjalistycznych laboratoryjnych badan kandydatow na mocniejsze moto, to sie nie zgadzam. Bo bym ich napewno nie zdal :oops:
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Shaft » 11/4/2009, 21:47

herbatkowy napisał(a):
Shaft napisał(a):
Przeniesienie odpowiedzialności na opiekuna w przypadku mocniejszych maszynek. Chcesz jeździć mocniejszym musisz mieć zgodę opiekuna + musisz przejść specjalistyczne szkolenia zaawansowanej jazdy.



No wszystko jasne, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Majac 18 lat, kto jest moim opiekunem? Co do tych specjalistycznych laboratoryjnych badan kandydatow na mocniejsze moto, to sie nie zgadzam. Bo bym ich napewno nie zdal :oops:


A ja bym się zgodził z prostej przyczyny. Miałbym możliwość przekonać rodziców i odbyć dobre szkolenie. Za jednym razem prawko, dobre szkolenie i pozwolenie na jazdę z pewnymi umiejętnościami, a nie doświadczanie na własne ryzyko.
To samo dotyczy kat. B
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez CeBeRek » 11/4/2009, 22:02

No dobra mając 18 lat ru*** mogę, pić piwo mogę, fajki palić też, więc dlaczego motocyklem jeździć bym nie mógł ?

To może inaczej podnieść wiek osiągania pełnoletności do 24 lat.

Kat A,B,T od 24 reszta od 30. I dojdziemy do tego, że na pojazdy mechaniczne będziemy wsiadać jak już będziemy ślepi.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Shaft » 11/4/2009, 22:18

CeBeRek napisał(a):No dobra mając 18 lat ru*** mogę, pić piwo mogę, fajki palić też, więc dlaczego motocyklem jeździć bym nie mógł ?

To może inaczej podnieść wiek osiągania pełnoletności do 24 lat.

Kat A,B,T od 24 reszta od 30. I dojdziemy do tego, że na pojazdy mechaniczne będziemy wsiadać jak już będziemy ślepi.


Tu nie chodzi o blokowanie tylko o przymuszenie młodzieży do edukacji.
A w przypadku moto wszelkie szkolenia procentują w realnych sytuacjach.

System szkoleń musi się zmienić i koniec kropka.
Na zachodzie uczą się nawet małe dzieci na "kosiarkach" śmigać..

ok zamykam ten temat bo to nie to miejsce, a temat wałkowany milion razy :) Każdy robi co mu serce dyktuje.
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez rzeźnik » 11/4/2009, 22:20

ja bym wprowadzil zakaz ruchania do 28 lat.w ameryce dzieciaki 16 letnie jezdza wajperami i innymi amerykan drim wynalazkami a nikt nie placze.jednak u nas wszedobyblscy specjalisci ciagle knuja rozne teorie i w koncu jakis minister podlapie i znowu wprowadzi swietna ustawe :lol: zreszta i tak **** z tym prawem jazdy :lol: kto bedzie chcial ten bedzie jezdzil :lol:
;]
Avatar użytkownika
rzeźnik
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 25/3/2009, 15:22

Postprzez Mental » 11/4/2009, 23:13

jak dzisiaj zobaczyłem zachowanie trzech motocyklistów to aż mi się słabo zrobiło. Jadę puszką i widzę w lusterku, że baaardzo daleko z tyłu jadą motocykle. Zjechałem na prawy pas i czekam aż przejadą, żeby sobie popatrzeć jak mógłbym pojeździć :) Przejechali i kawałek przed nami jechał lewym pasem samochód. Motocykliści dojechali do niego, kierowca puszki ich zauważył i dał kierunkowskaz w prawo żeby zrobić im miejsce. W tym samym momencie z prawej strony lewego pasa zaczął wyprzedzać go jeden z motocyklistów, więc kierowca szybko wyłączył kierunek i wrócił na swój pas (jakby nie to, że zobaczył wyprzedzającego to by już go nie było z nami). A sekundę później chciał go wyprzedzić motocyklista z lewej strony, ale auto wróciło na lewy pas bo prawym go wyprzedzał, więc mało brakowało, żeby ten z lewej został wgnieciony w betonowe bloki na środku drogi. Zastanówcie się po co ryzykować życie dla dwóch, może jednej sekundy zanim auto by zjechało na prawy pas. Pewnie motocykliści mieli do niego pretensje, że im zajechał drogę... :| Ja pomimo, że żyję motocyklami, jeśli by się coś stało, zeznawał bym na korzyść puszki. Zastanówcie się nad tym, bo przykro patrzeć na coś takiego.
Mental
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 26/10/2008, 16:11

Postprzez Shaft » 11/4/2009, 23:34

Kolejny mądrala tym razem złapany

29 punktów i 1500 złotych w kilka minut

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1595203,0, ... omosc.html

Warto było nie. Teraz będzie jeździł bez prawka.
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez melvin » 12/4/2009, 00:31

herbatkowy napisał(a): Majac 18 lat, kto jest moim opiekunem?

ten kto cię utrzymuje...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez malyzck » 12/4/2009, 09:56

Te 2 linki swietnie pokazuja jak jestesmy traktowani przez kierowcow, beretow, urzedasow itd.

http://www.youtube.com/watch?v=PyYaBvcA12Y

po co motory?? hehe debil to po co samochody autobusy rowery kurwa ciemnota

http://www.youtube.com/watch?v=LBuoqBITDk8
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Leitho » 12/4/2009, 10:03

znam to z autopsji, tylko ze w alejach nie da sie szybciej smigac bo raz ze sa cholernie waskie a dwa ze co chwila swiatla. tym sposobem zeby dostac sie do pewnej firmy w alejach musze nadrabiac dobre 3 km, bo nie wolno mi przejechac 200 metrow alejami.
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Shaft » 12/4/2009, 11:33

senekkorzenna napisał(a):Jak tak czytam komentarze do wypadków to czasem zastanawiam się kto wam tak w głowach namieszał ponieważ okazuje się że my motocykliści to mamy mieć jakąś kwarantannę na przesiadanie się z pojemności na pojemność a nie dotyczy to kierowców samochodów ....

Jak by zebrać w jedno miejsce wypadki spowodowane przez osiemnastoletnich kierowców z jednego tygodnia to na pewno wypadki spowodowane przez motocyklistów nie były tak porażające.


Tak się składa, że mało którego nastolatka stać na samochód, który przyspiesza do 100 tki tyle co motocykl. Manipulację to widać w filmikach z Częstochowy - to samorząd dał się zmanipulować przez społeczeństwo bez świadomości motoryzacyjnej. W moim mieście była identyczna sytuacja. Przez kliku dresiarzy na motocyklach zamknęli główną ulicę miasta. Ale prezydent się na to nie zgadzał. Wymusiła to lokalna społeczność i policja.
Z motorami jest zupełnie inna historia. Ja zawsze porównuję ten problem do wypadków lotniczych. Od dawna wiadomo, że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu - świadczą o tym również statystyki. Jeżeli runie na ziemię na raz 200 osób to media mają pole do popisu.Potem średnio wyedukowane społeczności mają o czym gadać tygodniami. Dlaczego nowych technologi czy to w transporcie czy w innych dziedzinach obawiają się ludzie ograniczeni światopoglądowo ? Każdy z nas ma inne wyobrażenia o świecie. Najgorsze jeżeli ludzie wpływający na decyzje kierują się wyłącznie emocjami.

Nie zgodzę się z Tobą senekkorzenna i nawet się dziwię, że odrzucasz sprawdzony model przyjęty na zachodzie.
Ta kwarantanna ma właśnie pomóc młodym kierowcom stać się lepszymi.
Jestem uczestnikiem ruchu od 15 lat i chciałbym zaczynać w kraju gdzie szkoli się młodzież już od podstaw i doszkala na bieżąco. Gdzie są niedrogie szkoły dla młodych kierowców, którzy trenują poślizgi w kontrolowanych warunkach. Ja tego wszystkiego uczyłem się sam na opuszczonych terenach - zimą : najazd na tzw. babę lub łosia, obroty, kontra w poślizgu itp.

Wyobraźmy sobie 18 latków, którzy na pierwszy samochód dostają od tatusiów porshe, ferrari itp. Na szczęście to rzadkość bo było by też głośno.

Ps. Zgadzam się natomiast z sumowaniem zdarzeń drogowych i generalnym faktem ogólnej manipulacji społeczeństwa. Niestety ta manipulacja wykracza daleko poza jednoślady.
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Shaft » 13/4/2009, 10:28

senekkorzenna napisał(a):To nie jest problem piętnastolatków czy osiemdziesięciolatków to jest problem brawury 20-45 latków kiedy testosteron gotuje się jak w garnku ze smołą i trudno wyciągnąć go z głowy.
Co do puszek to nie zgadzam się z Tobą Shaft że 20 latka nie stać na mocny samochód-stać i bardzo wielu młodych ludzi dosiada Calibry,Golfy czy BMW z silnikami powyżej 2 litrów i to oni są sprawcami większości wypadków wracając z dyskotek czy popisując się przed kumplami..


Podając taką tezę chciałem pokazać skąd się bierze pewna ocena motocyklisty i dlaczego wiek ma znaczenie. Dobry motocykl przyspiesza do 100tki w 3 sek. Żeby tak przyspieszać samochodem trzeba mieć przynajmniej Porshe, a nie golfa.. Zatem stopniowanie ma znaczenie jeżeli praktycznie każdy może mieć maszynkę co daje mu 3 sek do śmierci. Bo nie każdy może mieć porshe. I jak mawia mój doświadczony kolega - motocykl jest dla ludzi, którzy osiągnęli pewien poziom świadomości.

Na temat golfiarzy i bmw to temat stary jak świat.
Wiesz skąd się bierze cały ten syf na drodze ? Nie myślę tylko o młodocianych kierowcach. Z popapranych emocji. Ludzie nie potrafią po pracy, szkole wyciszyć rozpędzonej głowy. I co robią. Wsiadają do swojego BMW, golfa czy na ścigacza i kita prze miasto bez opamiętania.

Emocje to podstawa każdego problemu. Kontrola emocji poprzez np. sport i edukację i mamy problem rozwiązany. Problem jest w tym, że małoletni często nie mają co ze sobą zrobić.
A jak mają tylko stare BMW i zero opieki to się zaczyna prawdziwe życie. Zabijają nudę i często innych.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez CeBeRek » 13/4/2009, 10:38

Małoletni, młodzi, gówniarze a co ma wiek do tego jaki ktoś jest.

Wszystko zależy od wychowania, jak ktoś jest debilem to debilem zostanie.

Ja już mówiłem wszyscy młodzi to debile, a wszyscy motocykliści to dawcy.

Chyba nie podoba Wam się takie podejście do sprawy nie ?
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez CeBeRek » 13/4/2009, 11:22

No lepiej brzmi, dlatego jestem pewny, że jakbym kiedyś przypadkiem zaliczył szlifa to ludzie by pisali, że licznik zatrzymał się na 200, i nawet sami motocykliści by pisali, że kolejny młody debil.

A teraz sytuacja odwrotna 40 latek się wywali, ludzie piszą jak zwykle że jechał 300, a motocykliści mówią że wszystko ok i mogło mu się zdarzyć.

Więc zastanówmy się nad jednym, czy naprawdę szanujemy siebie nawzajem, bo od tego trzeba zacząć.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez herbatkowy » 13/4/2009, 11:27

O wlasnie to to to, o tym mowilem. Dzisiaj najwazniejszy jest wiek, i jak ktos widzi artykul wypadek 18-letniego motocyklisty, to taki artykul go "rozwalaja" jak sam stwierdzil shaft.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Shaft » 13/4/2009, 12:36

herbatkowy napisał(a):O wlasnie to to to, o tym mowilem. Dzisiaj najwazniejszy jest wiek, i jak ktos widzi artykul wypadek 18-letniego motocyklisty, to taki artykul go "rozwalaja" jak sam stwierdzil shaft.


Tak rozwalają mnie małolaci bez wyobraźni bez znaczenia czy na moto czy w samochodzie.
Nie generalizuję nt 18 latków. Prawda jest taka, że prasa zawsze będzie karmiła się takimi czy innymi newsami. Z punktu widzenia psychologi i psychomanipulacji tylko takie komunikaty będziemy oglądać. Popatrzcie w jaki sposób działa telewizja i dlaczego tak działa. Prosty, szokujący przekaz działający na proste emocje.

Znam wielu 18 latków, którzy prezentują taką świadomość o jakiej nie jeden 30 latek może tylko pomarzyć. Ale to właśnie wynika z wychowania, edukacji i świadomości jego rodziców. Zatem to co napisał senekkorzenna o edukacji od podstaw już w przedszkolach to bardzo ważna sprawa.

Każdy jest inny i ma inny poziom świadomości. Inne wyobrażenia = inna ocena rzeczywistości.
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez herbatkowy » 13/4/2009, 12:50

Shaft napisał(a):Tak rozwalają mnie małolaci bez wyobraźni bez znaczenia czy na moto czy w samochodzie.
Nie generalizuję nt 18 latków


Nie wiem, czy Ty wiesz co Ty piszesz ;) Zatem widzac wypadek 18 latka, nawet nie majac pojecia o tym ile jezdzi, kim jest i czy przypadkowo moze nie zapindala na torze 2 razy w tygodniu, niczym szumacher, czujesz sie rozwalony. Przy czym zaznaczasz, ze nie generalizujesz mlodych. Dawno nie widzialem tak dosadnego zaprzeczenia w pogladach, zawartego w jednym zdaniu.

Shaft napisał(a):Znam wielu 18 latków, którzy prezentują taką świadomość o jakiej nie jeden 30 latek może tylko pomarzyć. Ale to właśnie wynika z wychowania, edukacji i świadomości jego rodziców. Zatem to co napisał senekkorzenna o edukacji od podstaw już w przedszkolach to bardzo ważna sprawa


Wlasnie, wiec jestes za tym aby zabronic mlodym jazdy na motocyklach, tylko dlatego ze ok. polowa to idioci bez wyobrazni tak? Idac takim tokiem, mozna zabronic ludziom zyc, bo przeciez wielu bylo/jest mordercow. Jezeli panstwo kieruje sie takim sposobem to niestety ale nikt w takim panstwie wolnosci nie zazna. Wszedzie zdarzaja sie idioci, ale to nie powod zeby ukracac praw normalnym obywatelom, a PRZYNAJMNIEJ nie wrzucac ich do tego samego worka.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Shaft » 13/4/2009, 13:07

Czy ja napisałem mało wyraźnie ?
18 latek bez wyobraźni ma pewne cechy prawda ? Ostatnio w święta mieliśmy kilka przypadków takich doświadczonych nastolatków. Kilka rozbitych samochodów i motocykli, jazda bez kasku, wyprzedzanie puchą na zakręcie na ciągłej, wyprzedzanie na 3go przed przejściem dla pieszych. Młody kierowca bez wyobraźni to taki, który nie ma zielonego pojęcia jak jego pojazd się zachowa w określonych sytuacjach i jakie mogą być tego skutki.

Nie manipuluj wypowiedzi innych jeżeli nie potrafisz tego zrobić dobrze.
:). Działasz jak dziennikarz . Wycinasz kontekst, dorabiasz swoją opinię i oceniasz autora przedstawiając zupełnie inny obraz.


Nie jestem za zakazywaniem tylko za edukacją i za rozwojem świadomości.

Po raz kolejny zamykam dyskusję bo to chyba miejsce na linki o wypadkach.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr