Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez cioracz » 1/3/2016, 17:57

Tak 90% moich znajomych zdaje teorię za pierwszym także nigdy nie mówiłem że są one trudne bo nawet bez żadnych przygotowań testy które robiłem w domu zdawałem albo brakowało mi punkt/dwa. Tak jak mówiliście podstawa to logiczne myślenie
Co do tego RKO. Mnie w szkolę już od samej podstawówki uczono jak trzeba pomagac, kiedy co i jak. Dużo ludzi którzy mają o tym jakie kolwiek pojęcie mówi że bez warunkowo rzuciła by się na pomoc. Co jest dobre. Ale inaczej to wygląda jak cwiczy się na fantomie a inaczej jak trzeba na prawdę komuś pomóc. W tedy możecie zapomniec nawet "jak to się robiło tego cmoka" albo "gdzie te ręce się kładło". Trzeba miec po prostu zimną krew i trzeźwo myślec. Nie życzę nikomu aby kogoś reanimował. Bo o ile dobre jest że kogoś możesz uratowac to złe jest to że może już byc za późno. Coś o tym wiem. Z resztą chyba o tym już kiedyś tu pisałem
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce


Postprzez lagiboy » 1/3/2016, 18:15

to ja wam powiem że od zeszłego roku w UK obowiązuje 100-120 uciśnięć na minutę bez wdechów. I takie są nowe przepisy dotyczące resuscytacji, owszem jak ktoś chce to może stosować 2/30 ale powiedziane jest wprost,
w tłumaczeniu na polski "nie robimy usta usta, zachowaj to dla swojej dziewczyny"

ratownicy mają specjalne wentylatory, że nie muszą nikogo cmokać, tylko zakładają to na ryj i gruszką pompują.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Glenroy » 1/3/2016, 18:30

lagiboy napisał(a):to ja wam powiem że od zeszłego roku w UK obowiązuje 100-120 uciśnięć na minutę bez wdechów. I takie są nowe przepisy dotyczące resuscytacji, owszem jak ktoś chce to może stosować 2/30 ale powiedziane jest wprost,
w tłumaczeniu na polski "nie robimy usta usta, zachowaj to dla swojej dziewczyny"

ratownicy mają specjalne wentylatory, że nie muszą nikogo cmokać, tylko zakładają to na ryj i gruszką pompują.


O tym właśnie mówię :). W wielu krajach już w ten sposób szkolą, nie wiem czy Polska nie jest już jednym z nielicznych, w których nie wprowadzili tej metody. Jak pisałem, dla przeciętnego Kowalskiego metoda bez wdechów jest łatwiejsza do strawienia psychicznie, bo rozmawiałem z ludźmi na szkoleniu i wiele osób mówiło, że brzydzi się robić usta-usta, nawet na fantomie i mam ogólne wrażenie, że to jest właśnie ten element, którego wiele osób nie potrafi przełknąć i nie podjęło by się resuscytacji przypadkowej osoby.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez lagiboy » 1/3/2016, 18:33

szczególnie jakby miała całą japę we krwii albo rzygach.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Czester » 1/3/2016, 21:19

Dla własnej higieny wystarczy zwykła foliowa reklamówka na ryj, robisz palcem dziurę na usta i jedziesz z tematem. No ale istnieje podstawowa zasada - bezpieczeństwo ratownika przede wszystkim, więc jak najbardziej w przypadkach podanych przez lagiboya można wentylację pominąć.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Walenty » 1/3/2016, 21:36

Czester napisał(a):
RSSSS napisał(a):
Czester napisał(a):Mój ostatni maluch latał 135 km/h i łykał na przyspieszenie wszystkie polonezy. No ale ciut dłubnięty był. Ogólnie maluchy miałem w życiu trzy, plus dawniej czwarty ojca, kiedy jeszcze prawka nie miałem i żaden nie szedł mniej niż 115 km/h.

Wszystkie? Szerszenia Spejsona też?

Szerszenia ani Spejsona wtedy jeszcze nie było. Internetu też. Ale Ty wówczas zapewne wchodziłeś pod stół na stojąco.


Oj to kurwa to Ci całkiem zgrabnie wyszło xDDD


A co do sztucznego oddychania to nie opowiadajcie głupot, bo jak trzeba oko demona obrobić to nie macie oporów ^^
(wziąłem trochę zedytowałem)
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez madcap » 1/3/2016, 23:26

nawet logiczne.
naciskając klatkę i tak powodujesz wypchnięcie części powietrza z płuc.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Vergon » 1/3/2016, 23:40

Walenty pozamiatał ahahahhahahh
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lagiboy » 2/3/2016, 20:59

z dupy strony, odpierdziela mi cyrki klawisz "a" w laptopie. raz działa a raz nie działa co mnie na potęgę wnerwia. podłączyłem sobie klawiature bluetooth teraz, rozbierałem czyściłem dmuchałem sprężonym powietrzem i dalej to samo. bardziej tego rozbierać nie będę ale wydaje mi się że matryca sie poniszczyła. zrobiło mi się to w trakcie gry gdzie akurat w tym miejscu grzeje jak wściekła dedykowana karta graficzna. za samą klawiaturę do dell XPS15 życzą sobie jakieś mega chore pieniądze. chodzi oczywiscie o podświetlaną klawiature.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Czester » 3/3/2016, 06:11

Zawsze możesz sobie literę "A" kopiować i wklejać :lol:
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Kaai » 3/3/2016, 09:05

madcap napisał(a):nawet logiczne.
naciskając klatkę i tak powodujesz wypchnięcie części powietrza z płuc.


tu nie o to chodzi. w krwi masz tlen, jak serce stoi to ta krew nie jest pompowana i tlen nie dochodzi do mozgu, dlatego trzeba robic masaz serca, zeby krew z tlenem ciagle plynela po organizmie. a tlenu w krwioobiegu starcza na jakies 5 minut(?), nie pamietam teaz dokladnie. wiec przez 5minut nie musisz dmuchac w czyjas jape, a starczy robic sam masaz serca i tez bedze okej. a do 5min karetka powinan przyjechac
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Czester » 3/3/2016, 09:59

Pień mózgu wskutek niedotlenienia obumiera po około czterech minutach. W wyniku ruchów klatki piersiowej podczas masażu serca wypychana i wtłaczana jest również niewielka ilość powietrza. Mizerny to efekt, ale zawsze coś.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez lagiboy » 3/3/2016, 18:22

Czester napisał(a):Zawsze możesz sobie literę "A" kopiować i wklejać :lol:


Czester n@ r@zie musi wysstrczyć t@ki p@tent :P
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez cioracz » 3/3/2016, 19:29

a A for ju. Ja nie mam ci (c z kreskÄ…) bo mi wyskakuje jakieÅ› coÅ› ale nie chce mi siÄ™ z tym bawic
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Kaai » 3/3/2016, 19:56

pany, pytam już i tu, bo nie mam gdzie. stawiał ktoś hosting na sentorze? nie mam pojęcia jak zrobić wspóldzieloną domenę :C
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez madcap » 3/3/2016, 23:09

Kaai wiem, po co dokonuje się masażu serca. I wiem z treningów na fantomach, że jest to cholernie trudne.
Zarówno utrzymanie właściwego tempa jak i staranie się by przy tym nie połamać masowanemu żeber (choć jeśli się komuś połamie je, to trudno, życie jest ważniejsze).
Zwróciłem tylko uwagę na to, że wymiana powietrza jest logicznym ubocznym następstwem masażu serca.
Czytaj proszę, na przyszły raz ze zrozumieniem a przynajmniej staraj się pomyśleć nad czyjąś wypowiedzią.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez kravec » 3/3/2016, 23:56

madcap napisał(a):Kaai wiem, po co dokonuje się masażu serca. I wiem z treningów na fantomach, że jest to cholernie trudne.
Zarówno utrzymanie właściwego tempa jak i staranie się by przy tym nie połamać masowanemu żeber (choć jeśli się komuś połamie je, to trudno, życie jest ważniejsze).
Zwróciłem tylko uwagę na to, że wymiana powietrza jest logicznym ubocznym następstwem masażu serca.
Czytaj proszę, na przyszły raz ze zrozumieniem a przynajmniej staraj się pomyśleć nad czyjąś wypowiedzią.


Zapomniałeś dodać jak męczące :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Vergon » 5/3/2016, 13:58

Dzisiaj KSW na otwartym Polsacie
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kaai » 5/3/2016, 14:41

ludzie ile macie do glinojecka tego koło warszzawy WCI. Niech ktoś podskoczy obczaic to auto czy nie cieknie, nie rdzewieje, podstawowe sprawy. nie za darmo rzecz jasna. nikogo ni ma tam?:X
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez lagiboy » 5/3/2016, 14:47

dzisiaj sobie zamówiÅ‚em sobie motul 300v prosto z Niemiec. Bzdura totalna, chciaÅ‚em kupić olej 7100 na miejscu ale nigdzie nie mozna go dostać, sieć dealerska motula niby jest ale 7100 ni ma. no to pomyslalem ze jak juz nie ma to wezme to co jest 300v. Å›piewaja sobie za 4L £65. MyslaÅ‚em, że dzisiaj pojadÄ™ i kupiÄ™ ale zamkniÄ™te 3 najbliższe sklepy, no to ciul biore z przessyÅ‚kÄ… z amazona. I tutaj niespodzianka w UK za 1L butelkÄ™ 300V £18 i przesyÅ‚ka £2.99 ale z Niemiec za 1L butelkÄ™ £11 i przesyÅ‚ka £4,99. wziÄ…Å‚em 4 butelki z Niemiec, pierdzielÄ™.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości




na górê