Zobacz wątek - Co tam Panie w polityce?
NAS Analytics TAG

Co tam Panie w polityce?

O wszystkim
_________

Postprzez Czester » 23/4/2015, 22:34

Też próbuję namówić kogo się da, lecz z różnym skutkiem.
Najbardziej wkurwia mnie odpowiedź typu "przecież on i tak nie ma szans" :evil:
Nawet k*rwa mój teść tak powiedział i zaczął argumentować dalej, że trzeba głosować na Dudę, bo tylko on ma szansę z Komorowskim. Cała nadzieja w młodym pokoleniu ale mohery i tak zrobią swoje.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Krmtzzz » 24/4/2015, 09:08

Najwazniejsze zeby ta kurwa komorowska z wsi nie zostala
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez Invi » 24/4/2015, 09:57

CzesterTX napisał(a):Kto głosuje na Kukiza?



Tylko trochę słabo że już zwąchał się ze związkami zawodowymi :twisted: No i jednak jednomandatowe okręgi wyborcze to trochę mało, wystarczy popatrzeć kto wygrywa wybory na Wójta/Burmistrza/Prezydenta Miasta.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Rolnik62 » 24/4/2015, 09:59

Obrazek
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Jarucyn » 26/4/2015, 20:03

Invi napisał(a):
CzesterTX napisał(a):Kto głosuje na Kukiza?



Tylko trochę słabo że już zwąchał się ze związkami zawodowymi :twisted: No i jednak jednomandatowe okręgi wyborcze to trochę mało, wystarczy popatrzeć kto wygrywa wybory na Wójta/Burmistrza/Prezydenta Miasta.

Jak na razie może liczyć i na mój głos. Nie podoba mi się te gruchanie ze związkami zawodowymi, bo uważam, że terroryzowanie ludzi kilofami kamieniami i petardami to nic innego niż zwykły bandytyzm w celu uzyskania/utrzymania własnych i tylko własnych przywilejów(czyt. barbórek, trzynastek, czternastek, wcześniejszych emerytur, oraz innych premii typu huju muju których zwykły człowiek nie ma, a im SIĘ NALEŻY).
Mam nadzieję że Kukiz się od nich odetnie, w końcu obiecuje zlikwidować to co jest w tym państwie chore, a to ewidentnie jest.
Avatar użytkownika
Jarucyn
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1/1/2014, 21:59

Postprzez Boodryl » 27/4/2015, 18:19

Zawsze przed podjęciem dyskusji na temat wyborów prezydenckich, pytam się drugiej osoby, czy wie ilu jest kandydatów na prezydenta w tych wyborach.

Większość mówi, że 4 albo 5. Reszta: nie wie...
Ta pierwsza grupa wymienia:
-Bronka
-Dudę
-Ogórek
-Kukiza
-Korwina

jest to istna tragedia.
Ludzie, ogarnijcie się i zacznijcie myśleć!
Jak się Was czyta i słucha, to nachodzi człowieka uczucie, że czas najwyższy wyjechać z tego kraju, bo tu nie ma prawa nic się zmienić,jeżeli wyborcy nadal będą ograniczać swoje już wąskie myślenie, do opinii wygłaszanych w TV.

Drugim pytaniem,jakie zadaje rozmówcom jest, czy przeczytali chociaż program wyborczy kandydata na którego głosują.
Nie uwierzycie, ale większość mówi, że...NIE. Domniemam, że opierają swoją wiedzę na temat swojego kandydata i jego programu z TV.

I znowu: istna tragedia!

Żyjemy w XXI wieku, w erze dostępu do WOLNEGO Internetu. Gdzie informacje o czymkolwiek możemy znaleźć w mgnieniu oka.

10 na 11 kandydatów, to tak naprawdę nowe bydło ze starej obory.
Nadal będą Wami rządzić, podejmować głupie decyzje, na które nie będziemy mieli ŻADNEGO wpływu.
Obywatele będą zbierać kilka milionów podpisów pod petycjami do rządu/sejmu, a ten...w kilka sekund zignoruje wole obywateli. (np. sprawa sześciolatków, emerytur).
Naprawdę chcecie być znieważani przez Bronka, Dudę?
Czy naprawdę chcecie głosować na rockmana, który proponuje JOWy, ale brytyjskie, które nic nie zmienią w układzie władzy w sejmie i Państwie.
Czy naprawdę wierzycie i chcecie oddać głos na oszołoma Korwina?

W takim razie, naprawdę Wam współczuję.

Może mnie nazwać jakkolwiek chcecie, ale po 25 latach kolejnego zniewolenia nadeszła realna okazja na zmiany w Państwie i w polityce.
Jest nią Demokracja Bezpośrednia, którą w tych wyborach reprezentuje PAWEŁ TANAJNO.

Sporo można by napisać o tym ruchu obywatelskim, dlatego odsyłam na ich stronę
http://db.org.pl/#demokracja-bezposrednia

oraz fb
https://www.facebook.com/DemokracjaBezposrednia?fref=ts


W skrócie.
Demokracja bezpośrednia,jako model władzy sprawowanej w Państwie, jest zagwarantowana w Art.4 Konstytucji RP.
Model ten istnieje w m.in. w Szwajcarii od blisko 150 lat i chyba nie muszę mówić, w jakim miejscu jest kraj zegarków, czekolady i serów,a w jakim Polska sterowana przez nieudolnych przywódców partyjnych.

Paweł Tanajno, jest zwykłym człowiekiem, takim jak my.
jest przedsiębiorcą i korzysta z komunikacji publicznej, chodzi do US i ZUSu. Korzysta z państwowej opieki zdrowotnej.
Powyższymi "błahostkami" nie mogą pochwalić się inni kandydaci, którzy od 25lat żyją z naszych podatków, nie chodzą do US i ZUSu,bo nie muszą. Nie napotykają na kontrole skarbowe oraz patologie urzędnicze.
Mają zapewnioną rządową służbę zdrowia, przez co nie muszą oczekiwać na badania kilka miesięcy, a nawet lat.
Są typowi kosmitami, którzy odcięli się od problemów zwykłych Polaków, a podejmują decyzję za nich, bo "wiedzą lepiej",co jest dla nas istotne...
Istna kpina i tragedia.

Demokracja Bezpośrednia oddaje głos wyborcy, a nie wyborca oddaje głos na DB. Dokładnie tak!

Jeżeli zamierzacie iść na wybory (chwalmy Pana!),w celu oddanie głosu na tzw. "wielką piątkę z TV" (za jakie grzechy?) albo oddania nieważnego głosu, to lepiej postawcie iksa przy Pawle Tanajno (nr 10).

Jeżeli nie zapoznaliście się z programem Waszych kandydatów, zróbcie choć tyle...
Boodryl
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27/4/2015, 16:01
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Invi » 27/4/2015, 20:35

[quote="Boodryl"][/quote]

Podsumowując ten zbyt długi i nie obfitujący w treść wywód:
Wyborcy to debile bo nawet dobrego rządu/prezydenta nie potrafią wybrać, ale jeśli będą mogli decydować o wszystkim to będzie zajebiście 100000% wzrostu gospodarczego itp :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Glenroy » 27/4/2015, 21:59

[quote="Boodryl"][/quote]
Ale z tym wolnym internetem to trochę popłynąłeś. Są serwisy, które są równie stronnicze co telewizja, raptem na kilku stronach trafiłem na rzeczowe dyskusje, i podobnie jak w TV nie są to popularne i często odwiedzane strony. Internet ma o tyle przewagę, że pod praktycznie każdą informacją możesz wyrazić swoją opinię na dany temat...chociaż patrząc po serwisach typu onet, wp czy chociażby FB gdzie pod każdym newsem usuwane są niewygodne treści, tą rzekomą wolność i niezależność internetu uważam za kwestię mocno dyskusyjną.

A że poczytałem trochę o wszystkich kandydatach i znam mniej więcej ich program, to prędzej pójdę zagłosować na Kowalskiego z ramienia RN, niż na demokrację bezpośrednią, która na każdy problem odpowiada "pozostawiamy wybór wyborcom" no sorry, ale oni nie mają żadnego planu, nie wiedzą co chcą zrobić, jak chcą to zrobić, na ich hasło wyborcze pasuje "Demokracja Bezpośrednia - Jakoś to będzie". Wybacz, nie biorę ich nawet pod uwagę ;).

Co do Korwina, popularne media robią z niego oszołoma, w tych mniej znanych wypowiada się bardzo rzeczowo i kiedy ktoś nie wycina kwestii ze środka jego wypowiedzi, to wszystko brzmi bardzo rozsądnie, ma plan i sztywno trzyma się swoich poglądów. W wielu kwestiach go popieram, ale Korwin ma jedną wadę, on mówi dobrze, dobrze, dobrze, ale jak coś czasami pieeer*olnie... . Ogólnie lubię go i cenię, pisząc, że jest oszołomem informacje trzeba czerpać chyba wyłącznie z popularnych serwisów, fakt zdarza mu się coś palnąć, ale ogólnie poglądy ma jak najbardziej poukładane.

Kukiz, czyli jak na razie mój faworyt, ogólnie zgadza się z Korwinem, ale ma coś więcej, otóż ma w sobie ogładę, wie kiedy coś wypada, a kiedy nie wypada powiedzieć i nie wywołuje medialnej nagonki sam na siebie. Chociaż z drugiej strony, trochę też mnie to zastanawia tak na prawdę, bo Kukiz, nie oszukujmy się, będzie miał większe poparcie niż Korwin, słupek cały czas rośnie, a w mediach cisza, nikt o nim nie wspomina, za to Korwin jest tematem przewodnim, mimo teoretycznie mniejszego poparcia, czemu? Korwina ewidentnie się ktoś obawia, dlatego ta nagonka, ale Kukiz? Może gdzieś tam jest jakieś drugie dno i właśnie w jego przypadku nie mają się czego obawiać? Nie wiem, ale zauważyłem taką właśnie zależność, może jestem po prostu przewrażliwiony po ostatnich wyborach.

Pewne jest jedno, głosy bardzo mocno podzielą się pomiędzy Korwinem i Kukizem, jak wyznawcy PO, PiS mają po jednym swoim bożku, tak tutaj głosy rozbiją się na kilku kandydatów. Gdyby był tylko Korwin, albo tylko Kukiz, PO i PiS czuli by nóż na gardle, ale wiedząc, że elektorat prawicy podzielony jest na kilku kandydatów, wiedzą, że Ci nie są dla nich jakimś dużym zagrożeniem...i to jest właśnie cały problem.

A i nie wiem czy wiecie, ale komendanci wszystkich służb porządkowych zostali podobno poinstruowani w kwestii działań porządkowych, gdyby po wygranej Komorowskiego wybuchły w kraju zamieszki na tle politycznym, i prawdę powiedziawszy, nie zdziwi mnie taka kolejność rzeczy, bo na prawdę, mój mózg nie potrafi ogarnąć tego, że są w tym kraju jeszcze ludzie, którzy świadomie pójdą zagłosować na Szoguna i spółkę ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 27/4/2015, 22:14

No nie powiedziałbym że Kukiz ma większe poparcie od Korwina. Jak dla mnie problem z Kukizem jest taki że on właśnie nie do końca wie czego chce. Niby wiadomo że niskie podatki, ale sprafiedlifość społeczna i różne zasiłki, niby wolność, ale się nie zapędzajmy. Na dobrą sprawę to tylko jednomandatowych okręgów wyborczych się twardo trzyma i o tym mówi.

Tylko że do tego akurat nie jestem przekonany, akurat to rozwiązanie już totalnie zabetonuje scenę polityczną i nic oprócz PO/PiS nie będzie miało nawet szans wejść do sejmu.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez pablo33 » 4/5/2015, 16:35

CzesterTX napisał(a):Kto głosuje na Kukiza?


Ja się zastanawiam nad głosowaniem na Kukiza, ale w sumie martwi mnie to, że jego kampania polega tylko na jednym - na przekonywaniu do jednomandatowych okręgów wyborczych. Ok, to jest ważna kwestia, ale co z innymi problemami? Chciałbym znać jego poglądy na inne sprawy, ale na razie jest to jedna wielka niewiadoma.
pablo33
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/5/2015, 13:58
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez mar111cin » 4/5/2015, 19:46

Po tym, co wczoraj powiedział Wipler i dzisiaj powtórzył Korwin, to ja chyba jednak zagłosuję na Kukiza....
Niedawno zwolennicy Korwina musieli go tłumaczyć przed ludźmi, że on nie chciał strzelać do górników, tylko do rozbójników... a teraz co zrobił? policja strzelała z gumowych kul do kiboli terroryzujących stadion, jednego niefortunnie zabili, a Korwin obwinia o to policję i staje za kibolami... masakra jakaś...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 5/5/2015, 13:02

Każe strzelać do bandytów źle. Broni kiboli też źle :D


Nie ma to jak podejście PO - w sumie to tak, ale też tak, ogólnie to nie mam zdania bo jeszcze ktoś mógłby się nie zgodzić :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mar111cin » 5/5/2015, 18:02

znowu z drugiej strony, to ten kukiz, to nie wiadomo czy przypadkiem nie jest wystawiony specjalnie, żeby podzielić jeszcze bardziej głosy prawicy...
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 5/5/2015, 18:08

Żeby chociaż Kukiz to było coś więcej niż JOW, które też rewelacyjnym rozwiązaniem nie są...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez lagiboy » 5/5/2015, 20:11

spalić konstytucję, całe prawo i napisać wszystko od nowa.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 5/5/2015, 20:33

senekkorzenna napisał(a):
mar111cin napisał(a):znowu z drugiej strony, to ten kukiz, to nie wiadomo czy przypadkiem nie jest wystawiony specjalnie, żeby podzielić jeszcze bardziej głosy prawicy...


Zaskoczyłeś mnie takim stwierdzeniem :? o Pawle Kukizie,smutne ze tak myślisz.


Senku, a mnie w ogóle, bo sam zaczynam się zastanawiać nad tym samym. Zobacz choćby na to, że zarówno Kukiz, jak i Korwin czy Braun są przeciwni systemowi, to ta sama liga, zobacz teraz, że mass media cały czas za wszystko gnoją Korwina, jakieś afery z Braunem i bóg wie co jeszcze, Kukizowi poparcie rośnie falowo i nikt się go nie czepia, wręcz przeciwnie, zarówno PIS jak i PO twierdzą, że Kukiz jest w porządku, mass media na jego temat milczą. Mam dziwne wrażenie, że to wszystko jest z jakiegoś powodu, Korwina i Brauna ktoś się obawia, bo wszyscy wiedzą, że zrobili by gnój, w kwestii Kukiza jest wszystko na spokojnie, to może zastanawiać nie sądzisz?
Kolejna sprawa, JOW-y, o których Kukiz wszędzie krzyczy, to jest i nie jest dobre, bo może spowodować, że monopol na wybory zyska w zasadzie tylko PiS i PO.
O Korwinie wszędzie mówią jaki to szowinista etc. Korwin nie chce usadzać kobiet w domach i robić z nich kur domowych, chce im dać wybór, czy wolą realizować się zawodowo, czy zająć się domem i dziećmi, bo ich mężowie będą w 100% zapewniać spokój finansowy rodzinie, spokój, na którym państwo nie będzie żerować. Dla mnie to jest proste, i wystarczy na prawdę posłuchać pełnych wypowiedzi Korwina, a nie powycinanych urywków, najwygodniejszych dla mediów.
Fakt jest taki, że Korwin gada na prawdę dobrze i na prawdę do rzeczy, ale ma taki problem, że mówi dobrze, dobrze, i jak w końcu coś pier****ie! To niektórzy rzeczywiście mogą zwątpić :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 5/5/2015, 20:50

No nawet niekoniecznie. Tak jak z tym strzelaniem do górników, z wypowiedzi jasno wynikało że chodzi o ludzi którzy rozwalają podpalają samochody itd. Ale cały czas powtarzane jest: "Korwin strzelałby do górników" i już 99% ludzi tak się to wryło że nawet nie zastanawiają się ile w tym prawdy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Krmtzzz » 5/5/2015, 22:10

Komorowski jest zalosnym czlowiekiem, wiadomym bylo ze ie nie pojawi na debacie bo by sie skompromitowal jezscze bardziej niz do tej pory. Ten czlowiek zachowuje sie jak 5 latek w sklepie z zabawkami, wchodzi na krzesla, gada glupoty. On jest idiota.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez mar111cin » 5/5/2015, 22:14

ogórkowa ładnie wierszyki recytuje :)
palikot się bardzo dobrze zaprezentował.
kukiz trochę dołożył do pieca
Korwin powiedział prawdę, niewygodną prawdę którą wielu nie chce usłyszeć.
Najbardziej rzeczowy był kowalski.

Głos chyba jednak na Korwina, pojechał z tym zakładem z kukizem - dobry sposób na przejęcie jego elektoratu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 6/5/2015, 13:11

senekkorzenna napisał(a):To że w mediach jak i JKM straszy że PO i PIS przejmą sejm nie jest prawdą albo ja nie bardzo wierzę w to.


Ale przecież to oczywiste. Najlepszy przykład - ilu prezydentów większych miast wygrywa tylko dlatego że jest z PiS/PO, mimo ze miasto jest na skraju bankructwa. Nawet totalnie nieudolna Gronkiewicz-Waltz, wygrała na luzie bo ma błogosławieństwo PO.

Ja naprawdę nie rozumiem w czym JOW mogłyby pomóc.
1) Jeśli ktoś liczy że nagle większość głosów dostanie ktoś kto mówi prawdę a nie recytuje PR formułki i ma poparcie mediów, to jest chyba naiwny ;)
2) Większość (a w JOW liczy się tylko większość), nawet nie wie jak nazywa się prezydent ich miasta, a co dopiero jakiś tam ich kandydat na posła, jak pójdą głosować to po prostu poprą tego kto ma plakietkę PO/PiS i tyle.
3)Prosta matematyka, załóżmy że na przykład KORWIN ma 15% poparcia, przy obecnym systemie można zrobić z tym bardzo dużo. Koalicja i realne zmiany jak najbardziej możliwe. A w JOWach? Cud by był gdyby wprowadzili jednego posła.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości




na gr