Zobacz wątek - Idzie zima,czas na 4 koła :]
 
NAS Analytics TAG

Idzie zima,czas na 4 koła :]

O wszystkim
_________

Postprzez mlody » 31/10/2007, 06:13

Panowie,ale po co te nerwy :?
Co do ewentualniej regeneracji turbiny:
Jest to kwota do ok. 1tys zl + gwarancja na 12 miesiecy,mowie tu o bardzo dokladnie wyważonej turbinie z Bmw e46,-nie tak latwo przywrocic ją do życia stąd ta cena.
Do naprawe turba z grupy VAG trzeba wyłożyc +- 800zl

p.s w zyciu nie slyszalem zeby komus w dieslu padło cos innego niz turbo lub przeplywomierz.,jedynie w fantastycznej Thalii 1.5 dci siadly wtryski i byla lipa,ale francuzi sa poza konkurencja wiec nie ma o czym gadac...
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo


Postprzez cichy » 31/10/2007, 08:27

Temat do przemyśleń, może rzeczywiście poszukam disla.
Jeździć powinien też tanio, naprawa turbiny jest i tak tańsza niż instalacja LPG, tylko boje się awarii pompy wtryskowej bo to najdroższe.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez MARTINEZ » 31/10/2007, 09:03

wibracje-drgania-stukania.
dizel nie oszukujmy sie ale inaczej pracuje niż benzyna a na pewno inaczej jak 6cio cylindrówka. mi przeszkadza praca 4-ro garowców :P
choć ostatnio miałem przyjemność pośmigać BMW e46 2l td. 150KM 5-6l spalanie i jeśli miał by to być dizel to ostatecznie taki.
BMW-BOKIEM, CBR-NA KOLE
POZDRO
Avatar użytkownika
MARTINEZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 7/7/2007, 16:09
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez polsky » 31/10/2007, 17:21

Jeszcze krotka wzmianka.. odnosnie kultury silnika..

Srednio dwa razy w tygodniu mam auto z nalanym zlym paliwem do baku.. najczestrze przypadki to wlasnie zatankowanie benzyna silnika dizlowskiego..

Przyczyna.. tlumaczenie kierowcy.. wysoka kultura pracy silnika.. cicho pracujacy silnik.. fakt,ze to w niczym nie usprawiedliwia glupoty.. ale naprawde nowe dizle zadziwiaja..

Martinez jak bedziesz mial okazje to przejedz sie np. Lexusem IS220d lub Civic 2.2 ictdi (4cyl.)
Juz nie wspomne o wymienionych V6 TDI Audi

ps.Jeden z moich ulubionych sprzetow to malenstwo..
Toyotka Land Cruiser Amazon 4.2 na turbinie w dizlu... ale tu niespodzianka.. na szesciu rzedowych cylinderkach.. niesamowite brzmienie.. dzwiek.. reakcja na ''gaz''..
Jak dla mnie duzo lepsze porownujac go do Mercedesa GL 4.2 V8 CDI

Ehh.. dobra koncze juz marudzic..
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez mlody » 3/11/2007, 18:59

No i jednak...
Poszło,za dużą kase,wiec nie jest mi az tak żal...
gelo007-pojechal do Twojego miasta,jest tam 2 braci maniaków Vw,maja juz takie dwa 8)
Ciesze sie ze wpadl w takie ręce,oby mu tam dobrze było.
Wiec znowu allegro,teraz w poszukiwaniu golfa ,tyle ze mk4 :wink:

papa gofer......
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez mateo Fazer 600 » 3/11/2007, 19:12

jak poszedł za wielką kasę to kup sobie Golfa 4 tdi!!! polecam ten mocniejszy silnik podajże 130 koni -mój brat go ma i niezłe odejście ma !!!
mateo Fazer 600
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 18/7/2006, 12:25
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez mlody » 3/11/2007, 19:18

mateo Fazer 600 napisał(a):jak poszedł za wielką kasę to kup sobie Golfa 4 tdi!!! polecam ten mocniejszy silnik podajże 130 koni -mój brat go ma i niezłe odejście ma !!!


Poszedl za 22tys... ,za tyle nie kupie 130,pozatym wszystkie wersje o mocy 101,115,130,150km to juz modele na pompowtryskach,a gdy one padna,masakraaaaa.
Dlatego szukam 110 tdi ,z lat '98-'00
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez mateo Fazer 600 » 3/11/2007, 19:48

i tak warto dużo ktoś dał za ta trójeczke ale ja się coraz bardziej przedkonuje do "Golfów"!!! 110 kucy to tez nie mało ! http://moto.allegro.pl/item261968714_go ... pilne.html

ten jest dość fajny!!!
mateo Fazer 600
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 18/7/2006, 12:25
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez polsky » 4/11/2007, 00:25

Mlody ale 110Km ma zmienna trajektorie lopatek w turbinie,dlatego ja wolalem kupic 90KM i zboxowac.Wydaje mi sie to pewniejsze.Bo w moim turbie nie ma sie co zjeb ac.
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez MadboY » 4/11/2007, 01:11

mlody - ale zes trafil okazje. Zarobiles pareset % na tej Golfinie, zazdroszcze ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mlody » 4/11/2007, 09:09

Zebyscie wiedzieli jakie ja mialem rozterki zwiazane z tym czy sprzedac czy nie,tydz temu w sobote jeszcze jezdzilem na celnych z 2005 roku,zeby do konca sie przekonac ze sprzedaje...
Samochód-rzecz nabyta,jest mi szkoda,ale jak juz pisalem,bardziej przyda mi sie auto nowsze,nie potrzebujace dosc regularnego dopiweszczania... poprostu brak czasu....
nie wiem czy tym nie bede smigal niebawem... no zobaczymy...
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez Mi5i3K » 4/11/2007, 16:03

Na poczatek chce powiedziec ze nie mam jeszcze 18 lat i narazie auto jest mojego ojca... ale bede pisac w 1-szej osobie.

Wiec tak jeszcze rok temu mialem wisniowa cordobe, ale silnik 1.4 troche slaby... czas by zmienic. No i sprzedalem seata ktorego mialem od nowosci (kupilem za 40.000 a sprzedalem za 18.000) po uzytkowaniu przez czas 5 lat i przejechaniu 60.000 km. Ojciec kupil od swojego szefa jakis rok temu passata tdi z roku 2004, no i musze przyznac ze nie ma jak diesel. Moc prawie 140 km, 6 biegow, no i te spalanie :) srednia w miescie 6 litrow, w trasie 5. A przy plynnej jezdzie max 100 km/h spalil nam 4.3 litra wiec mysle, ze tyle ile spali moj skuter :) A moj wujek 3 lata temu wzial nowego opla vectre w 1.8 benzynowym silniku i wiecie ile mu pali ? Tyle, ze do pracy jezdzi rowerem (czyt. 13 litrow w miescie).

tutaj fotka cordoby :

Obrazek (otwórz link)

tutaj paska :) przygotowany na zime obok moj sprzet zeby nie bylo ze fotke z google wzialem :P, :


Obrazek (otwórz link)

a tutaj w lato :


Obrazek (otwórz link)
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez siekson » 4/11/2007, 18:56

misiek wyslij ojca na skalibrowanie komputera bo wartości spalania jakie podałes sa nierealne. Też jeżdzę autem z tym silnikiem -a4-(nie wiem skad ty wziales te 140KM bo jak byk to ma rowne 130) i u mnie najmniejsze spalanie na trasie to 5l przy jezdzie super ekonomicznej ok 90km/h. W mieście do 6 l nie udało mi sie zejść. No ale to sa detale i sie czepiam ;) bo silniczek jest rzeczywiscie pierwsza klasa.
W porównaniu do drugiego autka którym jeżdze to corolla 1,6 benzyna i pali mi po mieście 9,5l (tyle pokazuje komputer a ze auto kupione miesiac temu to jeszcze nie zweryfikowalem tego przy dystrybutorze). A benzyniak jest zamulony jak cholera.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mi5i3K » 4/11/2007, 19:05

Ja tam nie wiem, ile pisze tyle Ci mowie :) No mowie ci jak delikatnie i płynnie jechalismy to nam 4.3 wykazalo. w miescie srednia 6. Tak wykazuje. A co do silniczka to jest wyjebiaszczy nie ma co :D Kumpel ojca ma golfiaka 3 w tym samym silniku ma przejechane 400.000... i dalej popina. A wiem stad ze mam w dowodzie napisane 136 koni :] Podejrzewam ze w audi masz skrzynie 5-stopniowa, wiec w trasie moze spalic wiecej :] Ale to taki detal nie bede sie czepiac. Tak czy siak czuje sie ta turbine :] i intercooler :]
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez mlody » 4/11/2007, 19:17

mi5387siek czy jak tam ten nick masz :wink:
Mowimy tu o spalaniu-spalaniu,czy o tym co w danej chwili pokazuje komputer?
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez Mi5i3K » 4/11/2007, 19:30

Ojja myslicielu, mam biec za autem i wachac spaliny? Albo rowerem mierzyc odcinek i ilosc paliwa ktore spieprzylo z baku ? :] Raczej nie. Komputer mam ustawiony tak, aby zawsze pokazywal mi spalanie srednie, wiec nie musisz mi tlumaczyc takich rzeczy :shock: Swoja droga uswiadomiles mnie niesamowicie ...

mi5387siek czy jak tam ten nick masz


Jakbys mial problemy z rozroznianiem cyferek i literek to tam pisze Mi5i3K.

M-M
i - i
5 - S
i - i
3 - E
K - K

co wynika ? :P
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez melvin » 4/11/2007, 19:39

no więc mi5i3k to chyba ty masz problemy z czytaniem i z literkami bo on cię pytał o to czy tak niskie spalanie to spalanie realne czy to tylko wskazanie komputera, a żeby to sprawdzić wystarczy po pewnym czasie podjechać na stacje benzynową a nie wąchać spaliny, nie miałem zielonego pojęcia o takim sposobie sprawdzania ile pali samochód...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Mi5i3K » 4/11/2007, 19:46

Aha. ok :) Ojciec sprawdzal i faktycznie tyle pali :)
Essential napisał(a):a nie piszcie bo mnie tylko wkurzacie na suszarze to bym se ;ojezdzil yakie gguwno jakich malo tylko dla miastowych a ja ze wsi pochodze gdzie sa pola a nie autosrady
Avatar użytkownika
Mi5i3K
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 30/5/2007, 19:52

Postprzez MadboY » 4/11/2007, 21:18

Mi5i3K - nie to zeby cos... ale wachac spalin nie musisz. Wystarczy zatankowac do pelna, wyzerowac licznik i po jakims czasie zatankowac znowu do pelna (wiesz wtedy dokladnie ile wypaliles czyli tyle ile wlales) i sprawdzic ile km przejechales na tym, a potem to juz trywialne dzialania matematyczne.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez polsky » 5/11/2007, 12:04

mISIEK nie sugeruj sie tym komputerkiem..
Mi pokazuje 6.5l na trasie ale i tak jakos szybciej schodzi z baku..
Najlepiej skalibrowac spalanie przy dystrybutorze.Tak jak napisal Siekson.
I Mlody ma racje.Spalanie jest spaklanie.
Nie ma tez cudow,auto o tej masie musi swoje wziasc.Ale nie mam tu na mysli jakichs wielkich roznic,ktore podales.Do tego jeszcze dochodza warunki atmosferyczne,uksztaltowanie terenu i technika jazdy.

Ps.Najlepiej przejechac 100km.. :roll: i zatankowac.. :roll:
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na gr