Zobacz wÄ…tek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Postprzez spazz » 19/3/2008, 07:25

lepiej by bylo jak w reichu. 34 kunie i juz
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien


Postprzez patrykmulek » 19/3/2008, 16:12

Uwazam to za kompletna paranoje. Oczywiscie jestem za tym zeby dac jakies ograniczenie.

To nic nie da bo mlodzi ludzie wtedy juz wogole beda jezdzili jak im sie bedzie chcialo bo watpie ze wszyscy zrezygnuja z jazdy na motocyklu.Jesli sie nie da z prawkiem to bedzie bez

A ciekawe co na to powiedza importerzy,dealerzy itp.

Osobiscie zauwazylem ze w naszym kraju zamiast cos poprawiac to tylko sie cos likwiduje. A jesli o mnie chodzi to itak bede jezdzil motocyklem,kupie dobre enduro i najwyzej bede po lasach uciekal przed pieskami
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck


Postprzez mlodygolek » 20/3/2008, 10:55

OMG Co wy gadacie żal normalnie , 34 KM motorek od 18? czyli cross 250 jazda w lesie parku 120km/h brak doświadczenia i wali po drzewach jak po**** i będą padać jak kawki a wątpię że ustalą jaka moc to jakiego rodzaju moto bez jaj ale to jest śmieszne jak w wiadomościach w TV nic takiego nie gadają to czyli to jakieś bzdury które może za 3 lata wejdą w życie.
a to czy ktoś kupi na pierwsze moto gs czy r1 to tak samo powinno być w puszkach nie BMW MPower tylko Ford Eskort i tyle starczy:D a za 2lata moze już na Vektrę sie przenieść .Jak już kolega wcześniej napisał motocykliści to spora grupa ludzi która może sie zbuntować i zmienić wiele lub dla puszkarzy zażądać tego samego.A jak faktycznie jakieś ograniczenie ma być to przed prawkiem A powinni robić testy psychologiczne i było by wiadomo który kowalski na gs-a a który na r1 . Pozdro

Edit : a ja specjalnie sobie na next wiosne kupie r6 rocznik 2003 malne na czarno kupie kombi czarne i kask i bede postrach dróg polskich i będę jak Ghoust Rider zapierdalać 300km/h w mieści xD
Dwa trupy wstają z grobu i znajdują w rzece motor. Jeden mówi:
-Spróbuję go naprawić.
-To próbuj. Ja zaraz wracam.
Motor odpalony i kolega taszczy dwie tablice nagrobkowe.
-Po co ci to?
-Chciałeś jechać bez dokumentów!??!
Avatar użytkownika
mlodygolek
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 6/2/2008, 13:12
Lokalizacja: Szprotawa

Postprzez Leitho » 20/3/2008, 19:26

mlodyglupek napisał(a): czyli cross 250 jazda w lesie parku 120km/h brak doświadczenia i wali po drzewach jak po****

patrz a teraz bez ograniczen i jakos nie wala
mlodyglupek napisał(a):a to czy ktoś kupi na pierwsze moto gs czy r1 to tak samo powinno być w puszkach nie BMW MPower tylko Ford Eskort

ale puszka a moto to 2 rozne bajki
mlodyglupek napisał(a):A powinni robić testy psychologiczne i było by wiadomo który kowalski na gs-a a który na r1

cos w stylu jakiego koloru jest czerwony maluch?
mlodyglupek napisał(a):a ja specjalnie sobie na next wiosne kupie r6 rocznik 2003 malne na czarno kupie kombi czarne i kask i bede postrach dróg polskich i będę jak Ghoust Rider zapierdalać 300km/h w mieści xD

i kup sobie paczke pampersow jeszcze
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez mar111cin » 20/3/2008, 20:51

<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 20/3/2008, 21:23

LMAO
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcio » 20/3/2008, 21:54

no to masz...

od 18 będzie mozna jezdzic na maszynach do 46 KM (35KW)..

tylko ciekawe czy to juz jest na 100 wiadomo?
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo

Postprzez patrykmulek » 21/3/2008, 00:00

trzeba bedzie sie przezucic na full crossa albo na hayabuse i wogole sie nie zatrzymywac.
a tak powaznie to wybiream pierwsza opcje.mogliby zrobic gdzies do 70km:/
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez mlodygolek » 21/3/2008, 01:15

Leitho zwracaj uwage na emotikony, a moto a puszka to różnica ale mają wiele wspólnego np wypadek Zientarskiego -jeździł zwykłymi autami a wsiadł do ferrari i co z nim każdy wie , tak samo z moto jeździsz Hornetem i jest ok nagle przesiadka na np r1 i lepsza prosta nie zły asfalt a chcesz przycynić i po tobie.

A te testy mogły by być ale typy jak policja robi aby dostać zezwolenie na broń,wiem że to inne bajki ale można zrobić jakieś testy np po co ci takie mocne moto jak simson wystarcza na polske lub do jakiego celu ma być moto ? niedzielny wypad z kumplami czy jazda na wariataxD. Jest wiele sposobów ale władza polska jest za głupia

Jak dla mnie to jest po to żeby sie więcej nakraść bo niech nie porównują przepisów u Germanów bo u nich robisz kursy na pierwsze prawko a puźniej nic nie płacisz za zmiane prawka na większą pojemność bo masz w papierach Kowalski Jan data ukończenia kursu i otrzymanie papieru oni sprawdzą czy posiadasz taki dokument wystaczająco długo aby siadac na maszynke co ma 150KM.Ale u nas bedzie sie płacić za A1 puźniej za A pomimo doświadczenia które zdobedziesz lub nie przez 6lat
Dwa trupy wstają z grobu i znajdują w rzece motor. Jeden mówi:
-Spróbuję go naprawić.
-To próbuj. Ja zaraz wracam.
Motor odpalony i kolega taszczy dwie tablice nagrobkowe.
-Po co ci to?
-Chciałeś jechać bez dokumentów!??!
Avatar użytkownika
mlodygolek
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 6/2/2008, 13:12
Lokalizacja: Szprotawa

Postprzez zephyr47 » 21/3/2008, 09:10

Czyli GS-a może być ale CB 500 to już nie?!! No faktycznie, przecież to jest jedna z tych "superszybkich" maszyn...
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez oscypek » 21/3/2008, 09:35

Czyli mam rozumieć, że ja jako że nie mam ukończonych 24 lat ( bo mam 23), prawko na motocykl mam od zeszłego roku, właśnie kupiłem Bandita 600, i za jakieś trzy miechy muszę go odstawić do garażu tak? Czyli znowu "komarka" mam sobie kupić?
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez kogut. » 21/3/2008, 09:46

Prawo nie dziala wstecz
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez falconiforme » 21/3/2008, 10:29

mlodygolek napisał(a):...
można zrobić jakieś testy np po co ci takie mocne moto jak simson wystarcza na polske
...

Mi 600-ka w dwie osoby nie wystarcza do komfortowego poruszania siÄ™.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez ByBoy » 21/3/2008, 12:13

no szkoda szkoda :( Jak myślicie czy wprowadzą jakąs nową kategorie od 18 lat ? czy pozostanie tak jak jest teraz czyli A1 od 16 lat A od 24 lat
Składak->Rower Górski->I cholera na tym chyba poprzestane :(
ByBoy
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1/3/2008, 23:21

Postprzez turboponczek » 21/3/2008, 14:08

haha, poprostu ciesze sie jak dziecko. Mnie juz to nie bedzie obowiazywać. W przyszłym roku lytr.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez siekson » 21/3/2008, 15:01

Po przeczytaniu posta w innym watku (cytat poniżej) dochodze do wniosku ze planowane zmiany to nie jest taka glupia rzecz.
Qe eQ napisał(a):Jechalem Aprilia Rs (model gs - wiekszy gaznik, dodatkowe chlodzenie bla bla) na prostej, jakies 140km/h przy czerwonym polu obroty i nagle bylo tylko bum. motor(raczej szlifierka) zdechl, rzezil niezle, strasznie hamowal (taa xD) silnikiem wiec sprzeglo i zatrzymuje sie.


Jak sobie pomysle ze taki gołst rajder za dwa lata mialby wsiąść na sportową 600 (ba! Nawet na zwykłego Bandita) i znow jeździć ile fabryka dała to mam pewne wątpliwości czy ktoś taki powinien dostać prawo jazdy przed 30.

A wszystkim młodym zbulwersowanym radzę pamiętać że do motocykla trzeba dorosnąć. Każdemu się wydaje że on jest spokojny i w ogóle bedzie max 80km/h jechal. BZDURA!!

Oczywiscie lepiej by bylo wprowadzać regulacje na kształt niemieckiej (im dluzej jezdzisz tym mocniejsza maszyne mozesz prowadzic) ale jak to się mówi: "lepszy rydz niż nic"
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Haemophilus » 21/3/2008, 15:16

Zgadzam sie, ze ograniczenie mocy jest sensowniejsze niz proste ograniczenie wiekowe. Problem polega tylko na tym, ze beda odchodzic walki przy rejestracji. W UK mozna np. kupic gsxr'a 600 ograniczonego do bodajze 35kW, zeby byl zgodny z wymaganiami. W Polsce obawiam sie, ze ograniczone mozliwosci sprawdzenia mocy motyckla spowoduja, ze przepis bedzie martwy. Przekrety wychodzic beda dopiero w razie wypadku, a to jak wiadomo wielu nie powstrzyma.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mar111cin » 21/3/2008, 16:03

teraz większość mnie obrzuci błotem, ale ja bym pomyślał nad tym, żeby ubezpieczalnie podniosły stawki OC dla tych którzy rejstrują jako pierwszy motocykl 600/1000. Tak samo sportowy motocykl choper cross enduro turystyk itp. Ostudziło by to zapały większości masochistów.

(pamiętam że o czymś takim mówił Orlik i Johnmichael)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez polsky » 21/3/2008, 16:59

Mar111cin chyba mi tez sie o tym wymksnelo,zerknij na moje posty wczesniejsze w tym watku ;)
Roznica cen ubezpieczen jest koloooolosalna.
Dlatego bardzo popularne w UK sa wszystkiego typu >stodwudziestkipiatki.
Z tym,ze tu (w UK) wypelniasz specjalny papierek,przyklejasz litere L pod rejestracja moto i w ten sposob pierwsze dwa lata jezdzisz na skuterach itp. praktycznie bez zadnych uprawnien.I o ile dobrze kojarze mozna smigac na 125. (sprawdze to)
A pozniej podchodzi sie do pierwszego egzaminu na prawo jazdy.

Inna sprawa to dzidowanie.. gdy Police zatrzyma Cie za predkosc,to wysylaja Cie na taki jakby kurs za kare.. ceny sa rozne. Moj kolega wydzidowal sie zabardzo w miescie.. Firebladem i dostal mandat i musial isc na kurs doszkalajacy technike jazdy (170funtow) na koncu instruktor wypisuje Ci referencje,ze ukonczyles.
Jest wiele sposobow aby jezdzic bezpiecznie.
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez mar111cin » 21/3/2008, 17:19

o przepraszam, właśnie Ciebie też miałem na myśli :] to Ty mówiłeś o ubezpieczeniu R1 Orlika.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê