Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez suhy-19 » 4/11/2015, 20:09

ja chce ML 6.3 takze mysle ze ten gaz jakoÅ› nie bedzie bardzo rzucal sie w oczy :P
Obrazek
Obrazek
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW


Postprzez SpeedyGonzales » 4/11/2015, 20:50

Croowab napisał(a):Suchy, zalatuje wiocha... :)

Co do bmw, jeździłęm e46 w dieslu i nigdy nic im nie było, szwagier miał, zobił ok 80kkm w tym wymienil 2 wtryski, dwumas, ale prebiegmial juz ponad 300kkm.
Rekordowa była bmka kolegi który miał na liczniku 700kkm, sam zrobił ponad 300 bez jakichkoliwek problemów.

Sam w końcu diesla zamieniłem na benzynke i nie zamierzam wracać do diesla. przebiegi ok 30kkm rocznie.
Najlepsze benz silniki to 2.8 albo starsze 2.5 na żeliwnym bloku, nie do zajechania.
Moja 3.0 pali średnio 8.6l, diesel palił mi 6.5l


Testowałem Audi co miało 530 000 na zegarze, z czego 100 000 albo więcej zrobione na gazie i co? I nic. Moc jak w każdym innym, gdyby podszykować i skręcić na 250 000 tak łatwo byś nie poznał. U mnie jest prawie 340 000 (choć tyle mógł mieć po przyjeździe z Niemiec...) i poza standardowymi rzeczami jakoś tragedii nie ma, a na gazie wychodzi całkiem ekonomicznie no chyba że przychodzi OC, za 2.0 kroją stawki zaporowe. Ważne żeby kupić to na co nas stać. Sam mogłem kupić auto cztery razy droższe i tankować jak cieć gazu za 20zł, jeździć na łysych oponach, starym oleju i udawać że jestem burżuj co ma auto ponad średnią, a jak coś padnie to jazda rowerem bo nie stać, śmiechu warte. Znajomy kupił 730, potem E36 aż skończył na jakimś podstawowym E30 bo zwyczajnie nie wydolił finansowo.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Czester » 5/11/2015, 05:57

Nie rozumiem skąd te uprzedzenia do gazu? Dlaczego niektórzy wciąż uważają, że to wstyd i wiocha? Dlaczego nie można sobie zaoszczędzić połowy kosztów paliwa, skoro jest taka możliwość? Przyjedźcie kiedyś na wyścigi na 1/4 mili i zobaczcie sobie, jak goście mają pomontowane instalacje LPG z ciekłym wtryskiem gazu. Zgadnijcie po co?

@Speedy - odnośnie OC to nie ma tragedii, jeśli wie się gdzie ubezpieczać. Oczywiście pod warunkiem, że ma się więcej niż 26 lat i full zniżki. Jest taka fajna firma pt. TUZ. Mam tam ubezpieczone wszystkie auta. Na każde kolejne dają dodatkowe zniżki. NW jest w pakiecie, lub jak kto woli ubezpieczenie mieszkania na 20.000 zł. Za Audi o pojemności 2.5 pakiet ubezpieczeń wyniósł mnie całe 360 zł za rok.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Landryss25 » 5/11/2015, 08:59

CzesterTX napisał(a):Nie rozumiem skąd te uprzedzenia do gazu? Dlaczego niektórzy wciąż uważają, że to wstyd i wiocha? Dlaczego nie można sobie zaoszczędzić połowy kosztów paliwa, skoro jest taka możliwość? Przyjedźcie kiedyś na wyścigi na 1/4 mili i zobaczcie sobie, jak goście mają pomontowane instalacje LPG z ciekłym wtryskiem gazu. Zgadnijcie po co?


I są na gazie mocniej wystrojone niż na zwykłej benzynie 98. Po co płacić więcej jak można płacić mniej. Żeby gadać stać mnie na mocny samochód to stać mnie i na paliwo? Dodatkowych opłat też jest mniej w cenie LPG co dla mnie jest plusem bo i tak państwo ciągnie jak masarz krew ze świni na kaszankę.

Dobrze że moja mama ma wszystkie zniżki bo ja jeszcze nie mam lat. :D
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez rosiboj » 5/11/2015, 11:10

Z tym gazem to najlepiej w Tico. Tanie auto , niewiele pali , w mieście całkiem zrywne , flaszkę kiełbasa i ogórki wejdą do bagażnika i na głowę nie kapie a jak się złapie kapcie to można do domu zapachac,

I wtedy jak ktoś chce to faktycznie oszczędza.

W normalnym aucie rodzinnym miejsce na koło zapasowe jest nie po to żeby stać na autostradzie jak przysłowiowy siusiak z gazem w bagażniku i rodzina w aucie przykryty walizkami bo się w bagażniku nie zmiescilo. Pewnie większości nie przeszkadzają kurtki na tylnej półce i siak pod nogami oraz torby na kolanach w imię ojej nie stać mnie a tak mi się to auto podoba ale dla mnie to jest wiocha.

Nikt nie kupuje AMG żeby jeździć po mieście z zakupami tylko w trasy wiec nie pilocie ze gaz w takich autach to nie wiocha bo to jest wiocha i to jaka. A tłumaczenie , że po co dwa razy więcej płacić jest co najmniej bez sensu bo jak cie stać na to auto to koszt benzyny jest do pominięcia , czytaj ze zrozumieniem to są grosze sprawy przy kosztach eksploatacji. W poprzednim aucie dwa ostatnie przeglądy z drobnymi naprawami kosztowały mnie po 5k płn. Czyli sam.przeglad to koszt 11k km paliwa przy spalaniu 10/100 wiec połowa średniego przebiegu rocznego Jana kowalskiego.

Ciekawe , że w krajach w których ludzi stać na dobre auta nikogo nie trzymają się takie głupie pomysły z gazami a w tych gdzie panuje idea zastaw się a postaw się czyli np Polska Rumunia czy Rosja itp ludIe zakładają gaz , naprawiają wraki a serwisy robią na używanych częściach jak w afryce

A teraz idę spać bo jest 5 rano i nikt tu nie słyszał o gazie w autach a v8 to minimum w aucie do pracy
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Walenty » 5/11/2015, 11:38

Akurat dobrze trafiłem i podpisuję się pod tym postem.

Oszczędzanie jest fajne, ale nie w aucie które woła "patrzcie ile hajsu". Takze nie do hammera ani bmw 750.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 11:54

W normalnym aucie rodzinnym miejsce na koło zapasowe jest nie po to żeby stać na autostradzie jak przysłowiowy siusiak z gazem w bagażniku i rodzina w aucie przykryty walizkami bo się w bagażniku nie zmiescilo. Pewnie większości nie przeszkadzają kurtki na tylnej półce i siak pod nogami oraz torby na kolanach w imię ojej nie stać mnie a tak mi się to auto podoba ale dla mnie to jest wiocha.

hahahah to zes teraz dojebal :D w moim samochodzie fabrycznie nie ma kola zapasowego. czyli wedlug Ciebie mam kupic kolo zapasowe i zawalić pól bagażnika, ale wtedy kurtki i torby bede musial wozic na tylnym siedzeniu. czyli sam sobie zaprzeczasz :P


Nikt nie kupuje AMG żeby jeździć po mieście z zakupami tylko w trasy wiec nie pilocie ze gaz w takich autach to nie wiocha bo to jest wiocha i to jaka. A tłumaczenie , że po co dwa razy więcej płacić jest co najmniej bez sensu bo jak cie stać na to auto to koszt benzyny jest do pominięcia , czytaj ze zrozumieniem to są grosze sprawy przy kosztach eksploatacji. W poprzednim aucie dwa ostatnie przeglądy z drobnymi naprawami kosztowały mnie po 5k płn. Czyli sam.przeglad to koszt 11k km paliwa przy spalaniu 10/100 wiec połowa średniego przebiegu rocznego Jana kowalskiego.

mam kilku kumpli ktorzy maja mercedesy AMG Audi RS itp i samochody sluza im na codzien czyli jakies 90% miasto takze nie pierdziel ze nikt nie kupuje takich samochodów żeby jeździć na zakupy

A teraz idę spać bo jest 5 rano i nikt tu nie słyszał o gazie w autach a v8 to minimum w aucie do pracy

pewnie znowu jestes u hamerykanców :D i moze tam nikt nie mysli o gazie ale z tego co pamietam to jak im poniesli troche cene paliwa to współczynnik samobójstw wzrósł o 50% bo ludzie nie mieli za co tankować :lol:

Oszczędzanie jest fajne, ale nie w aucie które woła "patrzcie ile hajsu". Takze nie do hammera ani bmw 750.


walenty bez przesady mercedes AMG to nie ferrari czy lambo :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Walenty » 5/11/2015, 12:33

suhy-19 napisał(a):walenty bez przesady mercedes AMG to nie ferrari czy lambo :D


Nie widzę różnicy.
CL, czy teraz S coupe to konkurent astona i bentleya, tylko ludzie na ulicy nie zauważą.

W Polsce auta mają pewnie średnio ze 120KM i 10lat, także amg na drodze robi mi bałagan w głowie

:o
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 12:49

h3 mialy fabrycznÄ… instalacje el pi dzi :P
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Czester » 5/11/2015, 13:02

Eneaszu, wiemy że jesteś bogaty, masz Jaguara i że w ogóle w Anglii jest najfajniej na świecie, a my tu sto lat za murzynami i druga Rumunia. Ale nikt tutaj nie mówi o gazowaniu nowych Bentley-ów czy innych Aston-ów za półtorej bańki. Dla ludzi, którzy są w posiadaniu takich aut faktycznie nie ma znaczenia, czy koszt przejechania 100 km wyniesie 100 zł czy 1000 zł, bo tyle to oni pewnie wydają na kieliszek wina do kolacji w modnej restauracji. My tu rozmawiamy o autach góra za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takie, na które nas stać w tej naszej "Afryce". I wcale nie muszę jeździć Tico, kiedy mogę cieszyć się z jazdy dwunastoletnią Audi TT, która zapierdala aż miło i nie rujnuje mi przy tym portfela.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 13:10

TT tez w polsce gazujÄ… :D nawet mazde rx8 gdyby ktos chcial :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Landryss25 » 5/11/2015, 13:13

No właśnie utrzymanie dobrego auta kosztuje... Sam wiem bo jak składam to zawsze na najlepszych częściach albo oem, dużo jeżdżę i nie widzi mi się wymieniać tulei czy sworzni 3 razy w roku. A dzięki instalacji LPG oszczędzam na koszty serwisowania dobrego auta. A szkodliwość dla silnika to tak na prawdę bajka (oczywiście przy dobrze zgranej instalacji bo coś sknocić nie trudno). Sam zrobiłem na gazie jednym samochodem ok 120tyś i nadal się dobrze sprawuje, nie wiem ile poprzedni właściciel zrobił i jaki faktyczny był przebieg ale na pewno blisko 500tkm. Brat zrobił polonezem 300 tyś (instalacja założona przy 100tyś) po czym trafił na złom bo buda się wysypała a motor nadal chodził jak trzeba.

Gadajcie sobie że to wiocha ale ja wolę jeździć za ten sam koszt przejechania 100km 300 konnym V8 które daje więcej frajdy (i muzyki dla uszu) niż biednym dieslem.

Tak, zagazował bym Amg czy M-power bo to tylko samochody, środek do wożenia doopy. Najgorsze co może by to patrzeć co ludzie mówią, bo wstyd gaz do zapalniczek. A gdzieś z nimi, jak kogoś boli to istnieje magiczna maść na ból wiadomo czego. :D Fakt w M5 E39 z pełnym zbiornikiem lpg 100l czuć wyraźną różnicę w prowadzeniu ale coś za coś (miałem przyjemność testować).

Oczywiście bycie EKO jest teraz na topie a jak wiemy gaz się spala dużo czyściej niż benzyna :D

Suchy prawda jest taka że wszystko da się zagazować. Samochody z bezpośrednim wtryskiem też nie są problemem choć instalacje do nich są na razie w fazie rozwoju i będą na prawdę dobre za kilka lat.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 13:26

wiem ze wszystko mozna zagazowac :D u mnie jest jeden taki magik co wszystko zagazuje :P ostatnio wlasnie byla mazda rx8 i jakis diesel :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Czester » 5/11/2015, 13:28

suhy-19 napisał(a):TT tez w polsce gazują :D

Jestem tego żywym przykładem.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez rosiboj » 5/11/2015, 13:36

Oczywiście, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia wiec jako starszy człowiek cenie sobie wygodę. To że Francuzi robią dziwne auta wiemy nie od dziś tak samo jak o to ze w wielu malutkich samochodach czy też w cabrio nie ma miejsca na zapasowke ale to są auta zupełnie innej klasy niż AMG M-ki itp.
Przykład kolegów w AMG jeżdżących po bolki świadczy chyba tylko o głupocie tych ludzi ale to wolny kraj i każdy może robić co chce dopóki nikomu nie szkodzi a gazem napewno nikomu nie szkodzi tylko sobie bo albo nie ma zapasowke albo rozkładanie foteli traci sens albo 40% bagażnika znika zabrany przez bojler.
Dużo tu się mówi , o dobrych instalacjach i regulacjach . . . Wszystko prawda. Tylko ten gaz jest w większości ostro zanieczyszczonych a nawet jeśli nie jest to zalecane przeglądy są 2x częściej niż zwykłe wiec jeśli ktoś uwielbia spędzać wolny czas u mechanika a nie z rodziną czy znajomymi to znowu jest jego sprawa.

Jedna z najdroższych rzeczy jakie każdy z nas posiada jest czas. Jedni go nie szanują i sprzedają za 5 płn za godzinę inni szanują i wolą zapłacić 100 płn więcej i mieć wolna godzinę bo ich czas ma większą wartość niż te 100 płn.


Ta dyskusja nie ma na celu powstrzymać nikogo aby nie gazowa auta bo tak się nigdy nie stanie. To wymiana poglądów kto co myśli o gazie w autach sportowych i średniej a zwłaszcza średnio wyższej klasy.

Jeżdżąc po Europie zauważyłem , że w Polsce auto spala mi najmniej ... bo tutaj średnia prędkość podróżowania to jakieś 70km/h w porywach do 100 na autostradzie między bramkami które są co 20 minut ... ale spoko kiedyś ludzie kupowali sporty żeby palowac 0-300 w linii prostej ... do wszystkiego trzeba dojrzeć

BTW TT to auta dla dziewczyn a nie facetów. Dla facetów jest r/rs8 ;) taki drobny szczegół a jednak robi spora różnicę, zupełnie jak z tym gazem ...
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Landryss25 » 5/11/2015, 13:46

Przegląd gazu wystarczy co wymianę oleju więc to żaden problem ani strata czasu jak się wszystko dobrze zorganizuje.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Czester » 5/11/2015, 13:51

Trochę Ci nie wyszła ta riposta, bo akurat TT to zabawka mojej żony. Ja do niedawna jeździłem między innymi S6, lecz ta nie była zagazowana, więc dlatego o niej nie wspominałem. Ja również uważam, że TT jest dla kobiet, a dla facetów jest S6/RS6.

Daruj sobie bajki o spędzaniu czasu u mechaników bo zbyt dużo zagazowanych aut miałem, żeby uwierzyć w takie brednie. Filtr powietrza, czy świece wymienia się tak samo jak w autach jeżdżących na benzynie. A przy okazji takich czynności wymiana filterka od gazu to żaden problem. Z resztą ja swoje auta robię sam i do nikogo nie muszę jeździć.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 13:55

audi r8 jest dla lanserow z malym... których nie stać na lamborghini :lol: i jak tym jezdzic przecie to nie ma kola zapasowego :lol:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Croowab » 5/11/2015, 18:31

suhy-19 napisał(a):audi r8 jest dla lanserow z malym... których nie stać na lamborghini :lol: i jak tym jezdzic przecie to nie ma kola zapasowego :lol:


Powiedz to mojej zonie która wolała by r8 od lambo
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez suhy-19 » 5/11/2015, 18:58

baby sie nie znajo :twisted:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê