Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto:)
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto:)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Brekekeks » 26/2/2014, 17:05

@Karol jak chcesz to sobie kupuj wszystko tip top. Niektórych nie stać. Producenci dobrze o tym wiedzą i robią budżetówkę, która chroni tak samo, ale inne materiały, mniej dodatków, słabsza wentylacja itd.
Jakby było tak jak mówisz to na rynku nie byłoby rzeczy tanich, a jednak nawet znane marki mają w ofercie rzeczy tańsze i droższe.

Buty nadają się do chodzenia, bierzesz pod uwagę wygodę? Miałeś je na nodze, czy tylko zdjęcia oglądałeś? Ciekawe jak przejedzie w sportowych Sidi robionych na tor dłużej niż godzinę. Albo gdzieś przejdzie.

Co z tym kaskiem jest nie tak? Od kiedy Lazer to szajs? Nie jest to Shoei, ale nie jest to też Box.

Od kiedy Buse uważana jest za g***ną markę? Miałem rękawice Shima i w porównaniu do Buse to słabo wypadły.

Coś nie ma gwiazdki to się nie nadaje, kask za mniej niż 1k to się nie nadaje. Ręce opadają. Myślisz, że kurtka za 500zł ochroni Cię przy szlifie gorzej niż Rukka za 5k? Grubo się mylisz, w Rucce będzie Ci wygodniej i tyle. I ta satysfakcja, że stylowo szlifujesz:) A jak przypierdzielisz w drzewo to nie ma znaczenia ile kosztowała, przeciążenie na metkę nie patrzy.

Gdzieś był test tych dżinsów Mottowear jak ciągnęli gościa za moto w nich, i jakoś dały radę. Ale sorry, tanie więc omijać.

Idę o zakład, że sporo ludzi jeździ w zestawach budżetowych, sporo ludzi zaliczyło w nich szlifa/wypadek, i na 100% wyszło na tym lepiej niż jakby kupili najtańsze możliwe badziewia.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Glenroy » 26/2/2014, 17:38

Brekekeks napisał(a):Idę o zakład, że sporo ludzi jeździ w zestawach budżetowych, sporo ludzi zaliczyło w nich szlifa/wypadek, i na 100% wyszło na tym lepiej niż jakby kupili najtańsze możliwe badziewia.


Ja nie muszę się zakładać, jestem wręcz pewien, że te 60% tego forum w tak owych jeździ. Nie oszukujmy się, że zarabiając minimalną krajową, nie każdego stać, żeby wyrzucić 5000 zł, na coś lepszego, bo wysoka półka potrafi kosztować i po tyle za jeden element.
Czy 1.3mm skóra 4SR za 1800zł będzie chronić gorzej niż 1.3mm skóra Dainese za 5000zł? Gdzie zakładam, że byczki, z których skór zrobione zostały obydwa kombinezony stały obok siebie w zagrodzie ;).
Nie chce nikomu nic zarzucać, ale nie popadajmy w paranoje.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez malomi » 26/2/2014, 17:47

Glenroy w których z poniższych rzeczy wsiadłbyś na moto ?

Lazer Bayamo
Puma Testastretta II mid
Buse Ciara
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez madcap » 26/2/2014, 18:01

Panowie
przypominam, ż autorka tematu to dziewczyna.
więc oprócz tego, ze ma to służyć (co powinno być priorytetem) i prócz tego wyglądać (co u płci przeciwnej czesto jest priorytetem).

@ autorka - bez urazy - problem znany "własnego podwórka"
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez jasnoksieznik » 26/2/2014, 18:13

@Brekekeks: Te drogie markowe rzeczy A*, Buse, Shoei, Rukka, Dainese, to wszystko juz sa popularne marki ze sredniej polki. Robia rzeczy niezle i mozliwie tanie, bo konkurencja jest za duza. Jakby dali rade sprzedawac taniej, to by to robili.

Odciac mozna jeszcze "wartosc marki", ale to loteria. Wszystko ponizej tej polki cenowej co ciuchy markowe, jest produkowane poprzez utrate jakosci badz wlasciwosci. Ponizej poziomu popularnych marek zawsze cos tracisz, czesto takze bezpieczenstwo.
Zwlaszcza jesli szuka sie rzyeczy trwalych, zeby przez lata nic nie wydawac - nie mozna oszczedzac.

Te rzeczy stylowe, fajne, na miare, z ekstra duzymi kawalkami kevlaru, ze skory mlodych tygryskow syberyjskich - sa dostepne bardziej elitarnie, sa drozsze, a sprzedawca w centrum miasta najpierw zaoferuje Ci kawe i ciasteczka, a dopiero potem bedzie sie godzinami bawil w ksiecia i kopciuszka, podajac Ci kolejne buty z naprawde wysokiej polki..
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez SkoQ » 26/2/2014, 18:34

1500 zł to jest absolutnie minimum granica istnienia stroju motocyklowego. Na 90% będziesz zła na siebie po połowie sezonu, że nie wydałaś więcej na coś lepszej jakości. Na 100% będziesz tego żałować po pierwszym szlifie leżąc w szpitalu.

Brekekekes dobra widzę, że kupiłeś taniochę i próbujesz wszystkim wcisnąć, że w zasadzie to bez różnicy co się kupi byle było. Na pewno wolał bym szlifować w moim skórzanym kombiaku po asfalcie zamiast w tych rzeczach które tutaj wrzuciłeś. Choć nie był bardzo drogi bo to też bez sensu, trzeba znaleźć złoty środek. Coś co nie jest najtańszym chińskim dziadostwem, a czymś czego 30% ceny zależy od znaczka na rękawie :) I oczywiste jest że gdybym miał więcej hajsu to wyposażył bym się w najnowszą jednoczęściówkę z pod znaku gwiazdki albo trójkącika, ale nie mam na to kasy, tylko że nie wciskam dookoła ciemnoty, że w zasadzie mój kombiak chroni tak samo i kupowanie czegoś lepszego to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Bo to ściema.
Glenroy ja rozumiem, że nie trzeba mieć wszystkiego najlepszego, ale wciskać totalnie najtańsze co można dostać na dorosłego człowieka jako coś co jest dobrą ochroną to po prostu kłamstwo.

Ostanie zdanie.
Dziewczyno. Posłuchasz kogo chcesz. Napomknę może tylko, że użytkownicy tacy jak madcap, Glenroy, jasnoksiężnik, malomi czy Karol20 to użytkownicy którzy pomogli już bardzo wielu osobom. I raczej nie narażali by swojego dobrego imienia na pieprzenie głupot których nie potrafią uzasadnić :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Karol20 » 26/2/2014, 18:36

Brekekeks napisał(a):@Karol jak chcesz to sobie kupuj wszystko tip top. Niektórych nie stać.


Jak cie nie stac to nie jezdzisz.

Robia tanie rzeczy bo chca je sprzedac, ale to nie jest ta sama jakosc co srednie czy topowe produkty danego producenta - niestety gdzies musza zejsc z kosztow i tu leca po jakosci materialow a nie po wygodzie.

Akurat ja mam Sidi i chodzi sie w nich calkiem wygodnie. Ale chyba nie rozumiesz buty motocyklowe maja chronic a nie byc wygodne w chodzeniu.

Tak kurtka za 2k ochroni mnie lepiej niz za 500 zl. Ty chyba jestes jeszcze przed swoim pierwszym tarciem dupa po asfalcie (czego Ci oczywiscie nie zycze) skoro tego nie rozumiesz. Ja przez takie tanie jeansy pol roku nie moglem ukleknac na lewe kolano (a wypadek naprawde nie byl grozny praktycznie zatrzymalem sie w miejscu). Za to po tarciu ponad 100m w skorze (arlen ness) - to co mialo byc ochronione bylo - paru siniakow nie licze.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez SkoQ » 26/2/2014, 18:41

Podpisuję się rękami i nogami. Już nie mam nic do dodania w tym temacie :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brekekeks » 26/2/2014, 18:41

Ja to zawsze odbierałem jak napaści właściciełi Audi A3 na właścicieli Skody Octavii. I tak to samo, inne opakowanie, inna marka. Gdyby producenci robili rzeczy budżetowe, które są budżetowe, bo są do kitu, to nikt by ich nie kupował. Jakoś nie słyszałem narzekań właścicieli Lazerów na te kaski. Właścicieli Boxów i tego typu rzeczy natomiast dość często.

Dla przykładu, młody (17 lat) z firmy od ulotek. Śmiga chińskim skuterkiem, używał właśnie Boxa. Po przesiadce na Lazeraa (nie Bayamo, LZ6 bodajże) mówi, że niebo a ziemia. Zresztą gdybym ja swojego Uvexa w dobrej cenie nie wyrwał, też bym wziął topowego Lazera lub budżetówę Sharka.

Jak kogoś stać, super. Ale niech da spokój tym, którzy biorą coś ze znanej firmy, ale z niższej półki. Albo topowe modele firm średnich.

@malomi - wsiadłbym na moto we wszystkich rzeczach, które wymieniłem. Jeśli Ty byś tego nie zrobił to przecież nikt Ci nie każe. Do dziś jeżdżę w budżetówie - Held Camouflage z jakiegoś wietrzenia magazynu. I jakoś 9k km zrobiła i nic się z nią nie dzieje. Że nie skóra? Nie ma gwiazdki? Jakoś mi to nie przeszkadza. Ciekawe co Ty byś zrobił mając mało kasy. Czekał z zakupem 3 lata? Wziąłbyś kredyt?

@Jasnoksiężnik - dlatego pewien pułap cenowy trzymałem. W rzeczach przeze mnie zaproponowanych nie ma ani jednej, której sam bym się bał założyć.


Dżizas, podałem zestaw zakładając ograniczony budżet a wywołałem istny sh*tstorm.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez malomi » 26/2/2014, 18:48

Jestem ze starej szkoły najpierw kup ciuchy później motocykl.
Wiesz, jaka jest różnica pomiędzy markowymi ciuchami nawet z niższej półki a tymi no name >?
Firmy, które produkują te rzeczy mają wyrobioną markę, na które ciężko pracowali i nie sądzę żeby psuli sobie wizerunek wypuszczając na rynek szajs...

Żyjemy w PL nikt tu poza garstką ludzi nie sram kasą gdybym miał kasy pod korek to nie latałbym stara hondą i nie zasuwał na każdy element garderoby, bo jak mówi mądre powiedzenie nie stać mnie na tanie rzeczy ja kupiłem np. buty na 3/4 sezony a ty na jeden.

Również mam sportowy but już pomijając ochronę, jeżeli chodzi o wygodę chodzenie myślę, że powstydziłby się nie jeden cywilny but... Ale skąd możesz to wiedzieć przecież kupujesz to, co najtańsze, bo poco wydawać 3 razy więcej skoro to nic nie zmienia ;]
Ostatnio edytowano 26/2/2014, 19:04 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez SkoQ » 26/2/2014, 18:51

Brekekeks napisał(a):Ciekawe co Ty byś zrobił mając mało kasy.


Na pewno nie pieprzył by głupot, że w zasadzie na głowę jak się nie ma hajsu to i garnek można ubrać...

Masz taniochę, jeździj w niej życzę Ci wszystkiego najlepszego, ale nie wciskaj wszystkim kitu że to super zabezpieczenie bo choćbyś nie wiem jak bardzo tego chciał to nigdy nim nie będzie.
Ostatnio edytowano 26/2/2014, 18:54 przez SkoQ, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Angler » 26/2/2014, 18:53

Brekekeks tylko autorka tematu nie ma mało kasy, akurat tak, żeby kupić młode zadbane moto typu GS czy Hyosung GT 250 czy też ninję 250 starszej generacji (do 2007 roku, na gaźnikach) i jeszcze dołożyć do ciuchów, które oprócz większego bezpieczeństwa będą trwalsze i będą lepiej wyglądać (co jak już ktoś zauważył, dla kobiet jest bardzo ważne). Można kupić tanio, ale gdzie tu sens i logika, jak po pół roku trzeba będzie się dozbroić?
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Brekekeks » 26/2/2014, 19:01

@SkoQ - gdzie powiedziałem, że można jeździć w garnku? Gdzie powiedziałem, że to super zabezpieczenia? Po prostu napisałem, że lepsze niż najtańsze badziewie.

@Angler - pytała od jakiej kasy można się w miarę porządnie ubrać. Odpowiedziałem. Ktoś się dopytał, więc podałem przykładowy zestaw. Nic więcej. Ale jak ktoś się tego czepia bo wg niego dobrze to tylko drogo no to cóż.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez SkoQ » 26/2/2014, 19:07

Zwyczajnie te 5 osób powyżej sugerują Ci bardzo niedelikatnie łącznie ze mną, że Twoja odpowiedź na to pytanie była niepoprawna Naszym zdaniem.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brekekeks » 26/2/2014, 19:11

Więc od jakiej kasy można się porządnie ubrać?
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez malomi » 26/2/2014, 19:15

Nikt tak nie powiedział, ale niestety takie są realia. Albo tanio albo bezpiecznie pomijam wygląd kwestia gustu.
Ale ja czy ktokolwiek z powyższych kolegów nie podpisuje się pod czymś, co w Twoim mniemaniu jest w miarę a tak naprawdę to o kant dupy potłuc z butami do kostki to już poleciałeś po bandzie wg wiesz, dlaczego but motocyklowy jest za kostkę >?

Ps. nie jesteśmy na forum gier komputerowych ani pod trzepakiem na ośce, jeżeli komuś coś polecasz to bierzesz za swoja wypowiedź odpowiedzialność.

Wg. bajką byłoby gdybyś potrafił uzasadnić, dlaczego poleciłeś dany produkt ewentualnie podał, pod jakimi względami dorównują droższym produktu
Ostatnio edytowano 26/2/2014, 19:19 przez malomi, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez jaroaro » 26/2/2014, 19:17

AAAAAle się zapędziliście. Kobita pyta o motocykl, a wy drugą stronę debatujecie czy ubranie za 1.5 kawałka jest odpowiednie czy nie. Myślę że dziewczyna zanim coś kupi to minie pewnie trochę czasu i zmieni kilka razy zdanie, a znajac życie i tak nie kupi wszystkiego na raz, tylko będzie powoli zbierała ciuszki. Jestem zdania, że jak kogoś nie stać na droższe ciuchu to niech kupi te na które go stać. To on będzie rysował swoim tyłkiem po asfalcie, a nie waszym i nic nam do tego. Może lepiej poczekać aż autorka się wypowie ;-) Jak dziewczyna wybierze motocykl to może niech wpadnie do działy akcesoria i tam będziecie dyskutować co ma kupić
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez SkoQ » 26/2/2014, 19:18

Moim zdaniem minimum to są okolice 2500 zł i to nadal jest według mnie budżetówka, tyle że jakoś już przyzwoita.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brekekeks » 26/2/2014, 19:21

Brałem pod uwagę tylko bezpieczeństwo w określonym zakresie cenowym. Nie twierdzę, że ten Lazer jest lepszy niż Shoei, wiadomo, że ten drugi będzie wygodniejszy, miał lepszą wentylację itd. Ale przy ograniczonym budżecie nie ma co wybrzydzać. Ma jeździć właśnie w garnku?

Widziałeś te Pumy? Nosiłeś je? Są ok 2cm powyżej górnej granicy kostki i dość dobrze ją usztywniają. Podałem pierwsze co mi przyszło do głowy, do jazdy po mieście akurat, zresztą sporo ludzi ich do tego używa, bo why not. Jasne, można też dostać w tej cenie coś wysokiego. Wg twojej definicji Sidi Streetburner to buty do kostki.

Podałem wszystko do dolnej granicy ubioru "w miarę". A tu nagle "bez gwiazdy nie ma jazdy". Oczywistym jest, że za 3k będzie miała lepszy sprzęt. Ale nie takie było pytanie.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez madcap » 26/2/2014, 19:25

od jakiej?
nie ma czegoś takiego jak porządnie. zawsze jest coś co można zmienić, poprawić.
posłużyć się najlepiej zdrowym rozsądkiem i przejrzeniem wyników testów.
często w przypadku odzieży są publikowane niezamierzone crashtesty i chyba one są dobrym wskazówką.
bijecie pianę a autorka tematu nie określiła się tak naprawdę.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
ok. 10 tys. O ciuchach myślałam, ale na to oddzielny budżet. I tu pytanie ile trzeba wydać na w miarę porządny strój?
.

można podać szacunkową kwotę, tylko po co?
może się okazać np. że zamiast jednej kurtki, zdecyduje się na 2 niskopółkową skóre i do tego dobry textyl.
proponuję by autorka sama poszperała i wstawiła linki do tego co znajdzie, wy możecie wydać opinię jeśli znacie produkt, bądź współnie poszukać jkichć testów
@autorka - do tego jest dział akcesoria.

a co textyli, to czas porzucić uprzedzenia, ze tylko skóra. te porządne niczym skórzanym wyrobom nie ustępują a są dużo bardziej komfortowe.

wiem tylko, że nikomu nie polecę krótkich butów.
zbyt często widać zdarte boki nóg.
oraz spodni, które nie mają ocieplenia na kolanach.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości




na górê