Zobacz wÄ…tek - Zakup pierwszego motoru (Sportowego 600 do max 15tyÅ›)
NAS Analytics TAG

Zakup pierwszego motoru (Sportowego 600 do max 15tyÅ›)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez mJZ » 2/4/2015, 22:01

SlowMotion napisał(a):W polsce też by w końcu zrobił prawko, niejeden taki jeździ po drodze swoim sportem. Nie wiem jak teraz wygląda egzamin, ale z tego co ja pamiętam to egzamin można zdać nie przekraczając 40kmh i jeżdżąc na kwadratowo, wciskając przy dojeździe do każdego skrzyżowania sprzęgło tak jak gość z filmiku. Dodatkowo zna się dokładnie trasę egzaminacyjną (przynajmniej kiedyś), co tym bardziej ogranicza szanse że coś Cię zaskoczy na drodze, spanikujesz i pokażą się prawdziwe odruchy.


Ja w Polsce prawka na motor nie robiłem, tylko w Anglii, więc tak do końca standardów szkolenia w Polsce nie znam, ale podejrzewam, że w całej Europie są podobne.
Wymagana jest jazda na egzaminie przy predkościach 100-110km (tu w Anglii przynajmniej na drogach dwujezdniowych oczekiwania są, że ruchu nie wstrzymujesz), a i na placu manewrowym zdaje się teraz jest 50km/h w jednym z elementów egzaminu.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton


Postprzez SkoQ » 3/4/2015, 05:52

Super pomysł KUPUJCIE co najmniej supersporty, przecież kazdy komu podoba się supersport da radę, a jak ktoś się ma zabić to się zabije nawet na 50 ccm, więc bez różnicy czy kupi skuter czy litra, w ogóle ten dział jest bez sensu bo powinien być wielki napis, kupuj to co Ci się podoba na pewno ogarniesz bez problemu.

Egzamin na prawo jazdy w tak zaawansowanym stopniu uczy jazdy na ponad 100 konnym motocyklu sportowym, że w zasadzie od razu po egzaminie można na nowo kupionym szpeju jechać jakieś małe zawody, eliminacje do TT albo coś :)



Dawno nie słyszalem takiego pi***olenia jak w tym temacie :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez RSSSS » 3/4/2015, 07:51

W takich tematach pojawiają się emocje, bo co niektórzy popadają w skrajności!

Największy zarzut jaki mógłbym wystosować do osób odradzających sportowe 600tki na pierwsze moto (choć w wielu sprawach się z nimi zgadzam), to wrzucanie wszystkich do jednego worka i to worka z napisem "totalna oferma motoryzacyjna".

O szyderczych odpowiedziach bez żadnych racjonalnych argumentów już nawet nie będę wspominał, choć te są dominujące i wprowadzają niepotrzebne emocje do dyskusji.

Oczywistym jest, że lepiej stawiać małe kroki, zatem trend odradzania sportów na początek jest logiczny, ale forma powinna być skuteczniejsza.

P.S. Rozumiem, że niektórych "wyjadaczy" mogą już irytować podobne tematy pojawiające się średnio raz w tygodniu, ale nie na wszystko trzeba odpisywać, jeżeli kusi do "przywalenia".

Idą święta, luzujemy gumki! :wink:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 08:40

mJZ napisał(a):Chłopie nie pitol już bo trudno cię poważnie traktować.

Ja w Polsce prawka na motor nie robiłem, tylko w Anglii,


Gdzie jest fota ? ? ?

Chlopczyku, to, ze zdales PJ w Angli ( pytanie tylko ike sezonow temu ? ) nie czyni z ciebie mistrza, co najwyzej miszcza.

Wpisac sobie w Profil Fireblade potrafi kazdy tyle, ze nie kazdy ja ogarnia. Nie kazdy kto ma Super Spotra potrafi go uzywac wiekszosc turla sie co najwyzej z punktu A do punktu B

i myslisz, ze kazdy kto to zauwazy bedzie czul do ciebie Respekt ?

Nie twierdze, ze jej nie masz tyle, ze jeszcze musisz spoooooooooooro km nawinac. Sposob w jaki sie wypowiadasz widze, ze jestes zielony jak trawa w Irlandi.

Chlopczyku poza tym naprawde nie wiem jak mozna zrobic prawo jazdy na Motor ? Robles PJ na silnik motocykla ? Oooooooooooo :mrgreen:

Ja robilem PJ na jednoslad kat A lub motocykl - Motor to tylko element / jednostka napedowa motocykla. Tak wiec twoje wypowiedzi w tym temacie sa tyle samo warte jak wiedza na temat jazdy motocyklam a juz na pewno nie na temat doboru motocykla :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mJZ » 3/4/2015, 09:16

andy7 napisał(a):
mJZ napisał(a):Chłopie nie pitol już bo trudno cię poważnie traktować.

Ja w Polsce prawka na motor nie robiłem, tylko w Anglii,


Gdzie jest fota ? ? ?

Chlopczyku, to, ze zdales PJ w Angli ( pytanie tylko ike sezonow temu ? ) nie czyni z ciebie mistrza, co najwyzej miszcza.

Wpisac sobie w Profil Fireblade potrafi kazdy tyle, ze nie kazdy ja ogarnia. Nie kazdy kto ma Super Spotra potrafi go uzywac wiekszosc turla sie co najwyzej z punktu A do punktu B

i myslisz, ze kazdy kto to zauwazy bedzie czul do ciebie Respekt ?

Nie twierdze, ze jej nie masz tyle, ze jeszcze musisz spoooooooooooro km nawinac. Sposob w jaki sie wypowiadasz widze, ze jestes zielony jak trawa w Irlandi.

Chlopczyku poza tym naprawde nie wiem jak mozna zrobic prawo jazdy na Motor ? Robles PJ na silnik motocykla ? Oooooooooooo :mrgreen:

Ja robilem PJ na jednoslad kat A lub motocykl - Motor to tylko element / jednostka napedowa motocykla. Tak wiec twoje wypowiedzi w tym temacie sa tyle samo warte jak wiedza na temat jazdy motocyklam a juz na pewno nie na temat doboru motocykla :mrgreen:

:wink:


Już tak nie poć się ty moderatorze od siedmiu boleści.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez sebasbox » 3/4/2015, 09:42

Andy7 najperw krytykujesz jedną z podstawowych rzeczy jakie motocyklista powinien robić tj. doszkalać się na torze gdzie można poznać możliwości swoje i wstępnie możliwości motocykla w bezpiecznych warunkach.

andy7 napisał(a):
Grynfix napisał(a):skocz na jakiś tor.. nawet gokartowy.. poucz się schodzić niżej tj. półdupek za moto i na kolano..


W celu jakim ? Techniki tej nie uzywa sie na drogach publicznych. Na publicznych liczy sie zupelnie co innego i obowiazuje zupelnie inna trajektoria przejazdu, no ale jak ktos koniecznie na slepym ( lewym ) zakrecie na wlasne zyczenie chce pojsc na czolowke z TIR'em czy innym ciezarowym, to ja tam mu tego zabranial nie bede, gorzej jak trafi w Jakas mala osobowke z malymi dziecmi w srodku


a następnie chcesz żeby mJZ pokazał Ci przednią oponę...niby w jakim celu? przecież większość nawet dobrze jeżdżących osób nie zamyka przodu na torze (którego Ty nie polecasz) więc chyba nie oczekujesz że mJZ pokaże Ci przód zamknięty na drodze publicznej?

PS. na motocykl można mówić też motor...naprawdę chyba trochę bardziej poważne argumenty powinny być używane w dyskusji.
ZX-10R
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 10:12

sebasbox napisał(a):Andy7 najperw krytykujesz jedną z podstawowych rzeczy jakie motocyklista powinien robić tj. doszkalać się na torze gdzie można poznać możliwości swoje i wstępnie możliwości motocykla w bezpiecznych warunkach.

Grynfix napisał(a):skocz na jakiś tor.. nawet gokartowy.. poucz się schodzić niżej tj. półdupek za moto i na kolano..


Czytaj ze zrozmieniem. Nie krytykuje faktu szkolenia sie na torze a co najwyzej programu szkolenia na tym torze. ktora w poziejszych warunkach moze byc nieprzydatna albo animowac do przeniesienia trajektori z toru na drogi publiczne.


Grynfix napisał(a):...a następnie chcesz żeby mJZ pokazał Ci przednią oponę...niby w jakim celu? przecież większość nawet dobrze jeżdżących osób nie zamyka przodu na torze (którego Ty nie polecasz) więc chyba nie oczekujesz że mJZ pokaże Ci przód zamknięty na drodze publicznej?

PS. na motocykl można mówić też motor...naprawdę chyba trochę bardziej poważne argumenty powinny być używane w dyskusji.


Jezeli ktos zarzuca komus, ze nie ogarnia to zapytam sie w jaki sposob chcesz poprzec swoja teze ? Mam bezwzglednie wierzyc w wypowiedzi kazdego 13 - latka ktory dorwal sie do kompa i pitoli o swoich teoriach ktore gryza sie z motocyklowa edukacja ? No sorry, nie badzmy smieszni.

Byl tu na Forum Kolo ktory byl kopia mJZ. najpierw napisal, ze prawie zamknal tylna opone a pozniej, ze udalo mu sie zamknac tylna do konca Problem tylko w tym, ze tematy byly dwa a przerwa czasowa miedzy jednym a drugim postem wynosila 25 minut - kumasz ? Z przed kompa kazdy mze byc mundry, w realu wyglada to troche inaczej a ja pytam sie o real.

Niema foty to pozostaje tylko teoria na ktora patrze co najwyzej smiejac sie przez zeby :mrgreen:

Nie wiem jak Ty ale ja po focie opony moge jakos uksztaltowac sobie mniemanie o danej osobie.

Co do osob dobrze jezdzacych po torze, to naprawde nie wiem kogo masz na mysli. Z mojego doswiadczenia wiem, ze osoby ktore jezdza po orze nie Maja problemu z zamknieciem przedniej opony i wiekrzosc na je pozamykane. Pozostaje tylko pytanie na jaka technike przejazdu zakretu stawiaja.

W sekrecie powiem Ci, ze przednia opone mozna zamknac na drogach publicznych. i wcale nie trzeba przekraczac dozwolonych predkosci. Jedynym problemem sa odpowiednie drogi.

Suma sumarum dopuki mJZ nie wstawi foty dla mnie pozostaje

https://www.google.pl/search?q=chicken+ ... trip+pussy


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez sebasbox » 3/4/2015, 10:57

szczerze to mało mnie interesuje to mJZ ma 13 lat czy więcej...chodzi mi raczej o to że mam wrażenie, że nie piszesz konsekwentnie. najpierw że zdobyta wiedza na torze może być nieprzydatna (przecież nikt poważny nie lata takimi liniami po drogach jak po torze), bo to może być niebezpieczne, teraz znowu mówisz mi "w sekrecie" że zamykasz przód na drogach publicznych (chociaż napisałeś raczej mało jasno więc nie wiem czy Ty zamykasz czy słyszałeś ze da się zamknąć). W każdym razie biorąc pod uwagę że cały czas piszesz o odpowiedzialności to jest raczej mało odpowiedzialne.
Jeśli chcesz zobaczyć oponę mJZ to może daj mu dobry przykład i wstaw swoje zdjęcie zamkniętego przodu...oczywiście zrób zdjęcie tak żeby nie było wątpliwości że jest to Twoje zdjęcie i Twojego motocykla.
ZX-10R
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 13:46

Mowisz nikt powazny tak nie lata, hmmmm jezdzac po drogach widze wlasnie takich ktorzy tak jezdza. Wejdz sobie na YT i poogladaj filmiki. Mowi samo za siebie.

Z tym „ w sekrecie “, to nie wylapales aluzji. Tak, ja zamyam. Kwestia tego , ze mam w tym momencie swiadomosc co robie, gdzie robie i w jakim momencie robie.

Ja pierwszy poprosilem o foty ale znajac zycie i tak ich nie zobacze

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez sebasbox » 3/4/2015, 16:07

ja o jednym Ty o drugim...i nie chce mi się Ci tłumaczyć od początku o co chodzi bo albo tego nie rozumiesz albo udajesz. Na mojego posta odpowiadasz tak jakbyś w ogóle go nie przeczytał. Brak Ci konsekwencji w tym co piszesz i jak Ci to pokazałem to starasz się wybrnąć pisząc dziwnej treści posty i licząc na to że nikt tego nie zauważy.
Na dobrej drodze publicznej nie ma problemu z zamknięciem tyłu bez większego narażania się na nieprzyjemne konsekwencje ale z przód to inna sprawa.
Jeśli chodzi o fotki to skoro jesteś taki dojrzały i wiesz co i jak to pokaż zdjęcie przodu i jak masz zamknięty to już teraz mogę Ci napisać że dobry z Ciebie raider (a przy okazji zamkniesz wszystkim gęby). Ale nie...Ty będziesz się upierał że najpierw mJZ ma pokazać...

JesteÅ› modem, to zamknij ten temat bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi.
ZX-10R
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 17:41

Napisalem ze mam zamknieta i to powinno Ci wystarczyc, to nie jsie produkuje, ze ogarniam, tylko kolega twierdzi, ze ja nie ogarniam.

Bez jego foty niema moich i tyle.

Z pewnoscia teraz napiszesz, ze sam niemam zamknietych, tyle, ze ja nie musze tu nic udowadniac.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SEPKOSKY » 3/4/2015, 18:15

Tak Andy7 pokaż nam jak się jeździ :D. A btw. nie dosłyszałem czym jeździsz?
Avatar użytkownika
SEPKOSKY
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17/6/2010, 08:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SkoQ » 3/4/2015, 21:14

Ciekawe jest to, że sporty na pierwsze moto najczęściej polecają osoby które na forum są od kilku dni, a starzy wyjadacze którzy niejedno już widzieli i przeżyli mają całkiem odwrotne zdanie. No ale albo się pyta żeby się czegoś dowiedzieć, albo się pyta żeby się raczej pochwalić i szukać przytaknięcia, a takie u świeżaków łatwo dostać :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 21:16

Tutaj odemnie dla Was wszystkich twierdzacych, ze supersporty nadaja sie na poczatek, ze sa mile latwe i przyjemne

proponuje obejrzec sobie nastepujace sekwencje

1:23:35

1:27.35

1:28:57

1:29:57

1:33:58

1:42:30

1:44:28

jak ktos ma wiecej czasu to polecam calosc

https://www.youtube.com/watch?v=pxjtv6PCSVQ

Seokowsky, a czy motocykl jest wykladnikiem umiejetnosci jazdy ? Co ma do rzeczy jakim motocyklem jezdze ?

Ja nie musze sobie dodaqwac czegokolwiek wpisujac w Profil czy stopke motocykl.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Marsjanin » 3/4/2015, 22:08

Wystarczy chociażby ostatni przykład ze ścigacza --> http://www.scigacz.pl/Zerowe,umiejetnos ... 26043.html
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez mJZ » 3/4/2015, 22:09

SkoQ napisał(a):Ciekawe jest to, że sporty na pierwsze moto najczęściej polecają osoby które na forum są od kilku dni, a starzy wyjadacze którzy niejedno już widzieli i przeżyli mają całkiem odwrotne zdanie. No ale albo się pyta żeby się czegoś dowiedzieć, albo się pyta żeby się raczej pochwalić i szukać przytaknięcia, a takie u świeżaków łatwo dostać Smile


Żeby jeszcze kto ile czasu spędza na forum, kiedy się zarejestrował, albo ile postów pisze przekładało się na to kto, jak i jak długo jeździ to może jakiś sens Twoja wypowiedź by miała.

A co do argumentów andy7 to on sam się już wywodami pogrążył i się sam w nich pogubił i póżniej powiedział że nikt go nie zrozumiał i o co innego mu chodziło, więc nawet bezpośrendnio nie chce mi się odpowiadać bo strata czasu (no chyba że zdjęcie zdanej matury zobaczę jako dowód jakiegośtam poziomu intelektualnego rozmówcy).

Zdjęcie opony, slidera itp. to jakiś standard żeby na tym forum się lansować? haha. Lepiej niech jakiś filmik da jak po torach latał jeżeli już, skoro tak się przechwala to chętnię obejrzę i może się czegoś nauczę.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez andy7 » 3/4/2015, 22:39

Dziecko drogie tor, to sa cieplarniane warunku gdzie nic sie nie dzieje. Realne zycie zaczyna sie gdy wyjedziesz na pradziwa ulice.

Aaaaaaa i znowu sie od gimbazy nauczylem, ze wykladnikiem jazdy dla niej jest smiganie po torze. i oczywiscie motocykl w stopce. W realu to pewnie skuter z naklejka Fireblade , ale to juz zupelnie inna bajka. :mrgreen:


Slepa ta dzisiejsza mlodziez i malo spostrzegawcza. :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SEPKOSKY » 3/4/2015, 23:58

Andy7 nie wstydź się jak koledzy ładnie proszą :D. Opony nie pokażesz, chociaż pierwszy wzywasz do pokazywania. Czym jeździsz nie powiesz, bo nie. Trochę to Kolega niepoważne :). Kreujesz się na najmądrzejszego w całej wsi, to niektórzy chcieli by wiedzieć jak masz ku temu podstawy, poza Twoimi historyjkami "z życia" i chwaleniu się zamykaniem opony na ulicy Wujku Dobra Rada.
Avatar użytkownika
SEPKOSKY
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17/6/2010, 08:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Croowab » 4/4/2015, 00:12

Sepkosky a czy wyznacznikiem jak sie jeździ jest motocykl? Tak, tak wielu sądzi.
"Jestem lepszy bo mam r6, r1 a tamten na xj6 to pipka". Słuszałem i takie opinie.
Inna sorawa jest taka, że nie każdym motocyklem zamkniesz oponę nawet na torze.

Faktem jest, że sport nie nadaje się na pierwszy motocykl z wielu względów ale i poczatkujący moźe sie na r1 turlać i zapewne tak zrobi jeśli się napali.
W sumie niech każdy jezdzi jak chce i jak umie oby było bezpiecznie.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez SkoQ » 4/4/2015, 06:26

Każdemu kto ma ochotę dalej ciągnąć dyskusję o niczym proponuję przeczytać pierwszy post i na niego odpowiedzieć. Reszta to offtop, i nabijanie postów które nigdy nikomu do niczego nie będą służyć a to nie jest HP ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości




na górê