Zobacz wątek - motor dla dziewczyny
NAS Analytics TAG

motor dla dziewczyny

Wywalac wszystko jak leci

motor dla dziewczyny

Postprzez malaCZARNA » 13/10/2011, 17:41

hej! poszukuje porady na temat motocykla dla niskiej dziewczyny(mam 1.65m). Chciała bym coś w stylu SUZUKI GSXR 600 ale boje sie pojemności:) Zaznaczę, że to ma być pierwszy motocykl, ale nie pierwszy na którym będę jeździć-ojciec ma YAMAHE VIRAGO 1100 więc wiem z czym to się je:)
malaCZARNA
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/10/2011, 17:31
Lokalizacja: Radom


Postprzez motoluka » 13/10/2011, 17:51

Ile przejechałaś km na tym motocyklu ojca?
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez Target » 13/10/2011, 18:04

Obawiam sie, ze nie wiele ;) Chcesz kupic motor sportowy, a piszesz nam, że jezdzilaś na Virago (Chopper / Cruiser). To całkiem inna bajka, mam nadzieje, ze o tym wiesz i sie nad tym zastanawiałas ;)
Target
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12/10/2011, 15:35

Postprzez motoluka » 13/10/2011, 18:07

Podejrzewam to co Wy, że koleżanka przejechała się parę razy tą Yamahą i myśli, że wie z czym się to je, ale widziałem już różne dziwne rzeczy i może się okazać, że nawinęła 50kkm, także wolę dopytać. Mówisz, że boisz się tej pojemności więc to raczej nie moto dla Ciebie. Napisz jakie masz doświadczenie, ile nawiniętych kilometrów i jaką maszyną, napisz także do jakich celów będziesz używać moto. Wtedy na pewno doradzimy.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Przemo_rene » 13/10/2011, 18:29

Przy tym wzroście zapomnij o gsxr czy nawet starszych kawach.
Jedynie zzr 600E ma tak nisko kanapę, że staniesz palcami na ziemi. Reszta odpada. Tak poza tym to myślę, że to 600 to za duży zrywa na start - szkoda życia.
Polansować się jeszcze zdążysz (jak każdy z nas i nie gadać, że choć trochę nie ma w tym prawdy!) ale zacznij lepiej od właśnie gs500F czyli ten z owiewką
Obrazek

O wiele lepiej się lansować mają spore umiejętności niż na świeżaka -
bo ta kombinacja - świeżak+supersport=zero lansu.

Lepiej nie wybierzesz wg. mnie jeżeli lubisz sporty, masz tyle doświadczenia co masz i tyle wzrostu.
Jeździ zwinnie, daje bardzo dobrą możliwość NAUKI prawdziwej SAMODZIELNEJ jazdy.

Spytaj jakiejkolwiek kobitki na forum co ma poniżej 170cm wzrostu na czym zaczynają -
GS500 to 99% odpowiedzi. 1% to przypadek.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez motoluka » 13/10/2011, 18:36

Popieram w 100% kolegę powyżej, idealne rozwiązanie jeśli muszą być owiewki. Ja dorzucę swoje trzy grosze, brałbym CB500, jest to według mnie lepszy motocykl, no a brak owiewek = mniejsze koszty naprawy przy wywrotce parkingowej. Nie jesteś wysoka, ale najlepiej przymierzyć się na żywo, jeden ma długie nogi inny krótkie.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez clever » 14/10/2011, 11:12

CB 500 S to wersja z owiewką, o serii 5 star nie wspominając..., z tym, że kwestia wysokości kanapy, akurat w tym przypadku może być decydująca.
clever
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19/8/2011, 10:45

Postprzez Przemo_rene » 14/10/2011, 12:09

CB 500 jest może wykonana lekko dokładniej ale na pewno z 500tek nie będzie przypominać gsxra. Prędzej nadmienioną Virago :)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez malaCZARNA » 14/10/2011, 13:07

dziękuję bardzo:) strasznie mi się podoba coś takiego jak gs500f !:) oglądałam go już, ale chciałam zapytać specjalistów:P
za te pouczające kom typu-ile na tym czy na tym przejechałaś też dziękuje, ale po to kupuje motocykl żeby właśnie wyjeździć te km:P każdy ma swój gust, a mi akurat się podobają moto typu SPORT i o taki mi chodziło a i Virago nadmieniłam żebyście mi nie wyjeżdżali z jakimiś małymi pojemnościami:P
wyciągam tatusia i lecimy po nową zabawkę:):)
malaCZARNA
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/10/2011, 17:31
Lokalizacja: Radom

Postprzez piotr_motoland » 15/10/2011, 06:40

Witam,nie ma znaczenia wzrost,liczy sie technika,moja cora lata sv 650 i ma wzrost 1.65,latala tez thundercatem,zawsze jej powtarzalem ipowtarzam,czy leje czy grzeje zawsze zakladaj kombinezon,jezdzij pewnie i badz przewidywalna......Jezeli takie moto ci sie podoba ,kupuj,a pisanie bzdur,typu,nie doczekasz konca sezonu swiadczy o tym,ze dalej krazy mit ze motocykl nie dla kobiety.pozdrawiam
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez mlodapn » 15/10/2011, 10:47

piotr_motoland napisał(a):nie ma znaczenia wzrost


Moim zdaniem ma. Przykład tak na szybko - jak ktoś ledwo palcami do ziemi sięga to pierwsze światła + koleina i gleba...

piotr_motoland napisał(a):Jezeli takie moto ci sie podoba ,kupuj,a pisanie bzdur,typu,nie doczekasz konca sezonu


Z tym się nie zgadzam (z resztą jak większość pewnie). Sportowa 600 to zły pomysł dla początkującego, chociażby z powodu braku techniki i umiejętności.

piotr_motoland napisał(a):krazy mit ze motocykl nie dla kobiety.pozdrawiam


Sądzę, że gdyby to samo co autorka napisał facet, dyskusja byłaby taka sama. Nikt się tu nie przyczepia płci tylko braku rozsądku i ogarnięcia - tyle.
tylko Lech Poznań
Avatar użytkownika
mlodapn
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8/8/2010, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez motoluka » 15/10/2011, 11:44

piotr_motoland napisał(a):Witam,nie ma znaczenia wzrost,liczy sie technika,moja cora lata sv 650 i ma wzrost 1.65,latala tez thundercatem,zawsze jej powtarzalem ipowtarzam,czy leje czy grzeje zawsze zakladaj kombinezon,jezdzij pewnie i badz przewidywalna......Jezeli takie moto ci sie podoba ,kupuj,a pisanie bzdur,typu,nie doczekasz konca sezonu swiadczy o tym,ze dalej krazy mit ze motocykl nie dla kobiety.pozdrawiam


Kolego nie pierd** bo jeszcze ktoś Ci uwierzy. Oczywiście, że wzrost się liczy, techniką można nadrobić wiele ale po pierwsze koleżanka jest początkująca a po drugie na motocyklu ma być jej wygodnie. SV650 także nie należy do najwyższych ;-) Jedyna rzecz z którą się zgodzę w Twoim poście to "zawsze jej powtarzalem ipowtarzam,czy leje czy grzeje zawsze zakladaj kombinezon,jezdzij pewnie i badz przewidywalna" początkujący powinien starać się być przewidywalny.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Kelhorn » 15/10/2011, 17:21

Rozumiem, że skoro wzrost piotr_motorland nadrobił techniką, to na światłach stoi z nogami na podnóżkach, utrzymując równowagę dzięki naukom Zen?
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez a.g.a.t.a. » 15/10/2011, 21:26

Jak wzrost może nie mieć znaczenia, no jak. No co za bzdura. Samo sięganie PEŁNYMI stopami podłoża - nie z każdego motocykla ( nie motoru, bo z SILNIKA to z każdego ) dziewczyna o wzroście 1,65 dostanie do ziemi, co zapewni jej stabilność w czasie postoju, czy na światłach, czy gdziekolwiek indziej. Może niech sobie stopkę na każdym postoju rozkłada?

Proszę nie pisać głupot typu wzrost się nie liczy, kupuj co chcesz - bo kupi dziewczyna sportową maszynę zupełnie niedostosowaną do jej i warunków fizycznych i umiejętności, i narobi sobie krzywdy zanim zdąży się nacieszyć.

Myślę, że znajdzie się kilka ciekawych propozycji dla niskiej, początkującej kobiety. Można też obniżyć zawieszenie, ale to tylko kilka centymetrów, zmniejsza się prześwit, i dla początkujacego znów źle.

A jeśli kobietka widzi w motocyklach tylko "zajebisty wygląd" i sposób na + 10000000000000 do lansu i szpanowania to ja nie mam słów. " wyciągam tatusia i lecimy po nową zabawkę " - zapracuj sama na swój sprzęt, to dopiero wtedy zaczniesz go szanować, a co za tym idzie szanować i siebie i swoje zdrowie. Zabawkę, zabawkę to miałaś w dzieciństwie, to jest maszyna, na której możesz stracić zdrowie czy życie, nie tylko ze swojej winy, więc może zastanów się dziewczę czy to pasja czy tylko metoda na zwrócenie na siebie uwagi. Chociaż... jak kupisz coś nieodpowiedniego dla siebie to osiągniesz cel - zwrócisz na siebie uwagę i to sporą, ale raczej nie z szacunku i podziwu a z niesmakiem i śmiechem.

Kur*a mać, motocykle to pasja a nie zabaweczki do szpanowania, iPoda sobie kup do szpanu, chyba, że tatuś już kupił.
Się rozpisałam, ale aż mnie coś bierze jak czytam coś takiego jak posty małejCZARNEJ.
Avatar użytkownika
a.g.a.t.a.
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/12/2010, 20:09

Postprzez Atlantis » 15/10/2011, 23:17

Hah, wczoraj jednej lasce pomagałem się zbierać z asfaltu. Lechicka, koleina na koleinie, 1,60 w kasku, więc dotykała raz jedną, raz drugą stopą ziemi. No i skończyło się jak się skończyć mogło. Ja tam w ogóle podziwiam osoby niższe niż 1,70 m i wyższe niż 1,90 m, które jeżdżą na moto. Mali nie mogą ustać, duzi dostają skurczów, a kolana mają gdzieś nad bakiem.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez piotr_motoland » 16/10/2011, 08:19

Witam w temacie poruszenie wiele.....cennych uwag typu Klehorn,kolego przy swiatla zawsze trzymasz obydwie nogi na ziemi,a moze lew na dzwigni zmiany biegow a prawa na ziemi rownowaga zachowana.ps.naukom-pisze sie nauką,kolego wiewior,motoluka istnieje cos jak obnizenie motocykla w tym przypadku zastosowaniem jest obnizenie przedniego zawieszenia na lagach oraz zastosowania krotszego amortyzatora tylnego,kolego wiewior jezeli chcesz zobaczyc jak moja corka jezdzi chetnie was zaprosze,kolezanko agato,rozumiem ze ciezko zapracowalas na swoj motocykl i chwala ci za to,uwazam ze mlodzi ludzie w wieku 20 lat nie tylko sprzet traktuja jako lans i szpan ale takze posiadaja olej w glowie i traktuja motocykl jako pasje.jezeli ojciec z matka jezdza motocyklami to nic zdrożnego że zarażaja tym swoje dzieci,to żę ja kupilem swojemu dziecku,to nie oznacza spełniania zachcianek ale jest to przekazanie,umjetnosci,wiedzy,doświadczenia i pasji .pozdrawiam
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez mlodapn » 16/10/2011, 09:19

piotr_motoland napisał(a):ps.naukom-pisze sie nauką


:shock: Język polski się kłania... Zamiast pisać bzdury, lepiej zaprzyjaźnij się ze słownikiem...
Albo chociaż z tym http://pl.wiktionary.org/wiki/nauka

piotr_motoland napisał(a):jezeli ojciec z matka jezdza motocyklami to nic zdrożnego że zarażaja tym swoje dzieci,to żę ja kupilem swojemu dziecku,to nie oznacza spełniania zachcianek ale jest to przekazanie,umjetnosci,wiedzy,doświadczenia i pasji .pozdrawiam


Z wiedzą w tym przypadku chyba jednak nie jest zbyt dobrze, jeśli się takie głupoty wypisuje jak Ty w swoim ostatnim poście.

Kupując dziecku sportowe 600 chyba daje mu się do zrozumienia, że jest złym dzieckiem...

A swoją drogą : rodzice powinni uczyć używania mózgu i rozsądku przede wszystkim. A nie bezmyślnie wsadzać dzieciaka na co tylko chce.
tylko Lech Poznań
Avatar użytkownika
mlodapn
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8/8/2010, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Atlantis » 16/10/2011, 09:30

mlodapn napisał(a):A swoją drogą : rodzice powinni uczyć używania mózgu i rozsądku przede wszystkim. A nie bezmyślnie wsadzać dzieciaka na co tylko chce.


Popieram. Po coś te mniejsze pojemności powstają. Raz, że do nauki, dwa dla ekonomii jazdy(nie każdy chce dojeżdżać lokomotywą na dwóch kołach do pracy). Temat wałkowany wiele razy. Na mniejszych pojemnościach robimy większe postępy, bo z reguły mają bardziej przyjazną geometrię zawieszenia, wygodniejszą dla jazdy dla przyjemności pozycję oraz drogowe(nie torowe) nastawy hamulców, sprężyn i amortyzatorów.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez reen84 » 16/10/2011, 20:21

Zacznij od ojca virago.
reen84
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/11/2010, 14:04
Lokalizacja: Wawa

Postprzez malaCZARNA » 17/10/2011, 16:45

jejku ale dużo agresji w tych waszych postach!:)
niestety nie zacznę od Virago bo jest dla mnie za ciężki. Chce coś swojego na czym nie będę się bała wywrócić.( Tata bardzo dba o swoje rzeczy)

Koleżanko a.g.a.t.a nie musisz mi mówić ze mam zarobić na swój pierwszy motocykl bo to jest tylko i wyłącznie moja indywidualna sprawa skąd wezmę na to pieniądze. Tak się składa, ze na 18 urodziny dostałam auto, sprzedałam je i pieniądze oddalam tacie, a teraz za nie chce kupić motocykl i uczyć się na nim jeździć. To ze Ty jesteś tak poszkodowana przez los, że musiałaś sama na swój sprzęt zapracować to jest tylko i wyłącznie twój problem i nie musisz się tutaj żalić. A to czy będę o niego dbać to zależy tylko ode mnie.

Prosiłam tylko o poradę co dla mojej wysokości będzie odpowiednie, bo niemożliwością jest przymierzać się do wszystkich modeli, prawda?
Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze ludzi którzy zrozumieli mój problem i w sposób normalny wytłumaczyli mi to i owo.
A tych zazdrosnych i przemądrzałych nie będę komentować:)
malaCZARNA
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/10/2011, 17:31
Lokalizacja: Radom

Następna strona


Powrót do Smietnik



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr