Zobacz wątek - Offtop dla Vip'ów
 
NAS Analytics TAG

Offtop dla Vip'ów

VIP Åšcigacz.pl
_________

Postprzez miki1406 » 14/3/2014, 12:57

najlepszy klucz do moto jaki miałem - 18zł, odkręcone już ze 20 filtrów.

Obrazek
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Invi » 14/3/2014, 13:41

ASR1927 napisał(a):W ogóle to ostatnio zauważyłem wysyp chujowizny. Zdupcone klucze do filtra, płyty CD których nie da się nagrać, jednorazowe słuchawki do telefonu, transmiter mp3 który wytrzymał 7 dni roboczych (nieroboczych 9, ale przez 2 nie był używany).


I nożyczki które nie tną i psują się na każdy możliwy sposób :D


A biznes złoty, jakby słuchawki które dostajesz z telefonem wytrzymały kilka lat, a nie dwa tygodnie to kto by na tym zarobił? :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Walenty » 14/3/2014, 14:37

Mam małą rozkminę na temat wyprzedzania z prawej, znalazłem taki tekst:

"Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r - tekst jednolity), wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

- na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
-na jezdni jednokierunkowej,
-na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
(...)"
źródło: http://www.v10.pl/prawo/Wyprzedzanie,sa ... y,276.html
tia, v10.pl to nie jest zbyt dobra strona od tego, no ale pierwszy wynik z google.

Czyli według tego możemy na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu. Wyznaczone pasy ruchu mamy wtedy, gdy mamy po prostu namazane linie na środku, prawda?
Ale o co chodzi z tym trzecim podpunktem -"na obszarze niezabudowanym, ale wtedy, gdy trzy pasy są w tym samym kierunku". To już chyba niezła autostrada, btw. Widzę tutaj małą nieścisłość, bo można wszędzie, gdzie wyznaczone pasy ruchu, ale w niezabudowanym trzy pasy muszą być w tym samym kierunku.

Więc pytam: http://www.youtube.com/watch?v=FN2GAoaiRl4
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez suhy-19 » 14/3/2014, 19:31

mi tam nie sa potrzebne trzy pasy wystarczy jeden awaryjny :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez ASR1927 » 14/3/2014, 20:01

Skończyło się pożyczeniem klucza w pobliskim warsztacie. Poszło jak złoto. Klucz różnił się od mojego tym, że jeden element miał metalowy a w moim był plastikowy i przez to sie wyginał... Ale co z tego, jak jutro deszcz :?
Muszę jeszcze nabyć coś na smarowanie łańcucha i wymienić oponę. Co do opony to ile płacicie za wymianę tyłu? Dzwoniłem do ASO Yamaha (nie dlatego że to ASO, tylko dlatego, że to w sumie jedyny warsztat motocyklowy w Wałbrzychu) i chcą 50zł a pamiętam że rok temu na pewno tyle nie płaciłem... :?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez kravec » 14/3/2014, 20:41

GumiÅ› powodzenia jutro!
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez madcap » 14/3/2014, 22:39

Walek w tym podpunkcie jest istotny typ drogi, czyli jedna jezdnia dwukierunkowa.
ZdarzajÄ… siÄ™ takie.
a jezdnia dwukierunkowa z urzędu wyklucza autostradę. Oczywiście w Polsce, bo u makaroniarzy spotkałem się z takimi patentami.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez gumis » 14/3/2014, 23:24

No mam takiego stresa, że teraz czytam wszystko co może mi jeszcze jutro pomóc, oglądam wszystkie filmiki, itp. Ciekawe czy się uda. Dziś byłem trochę polatać, to się chociaż rozgrzałem.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Walenty » 14/3/2014, 23:29

madcap napisał(a):Walek w tym podpunkcie jest istotny typ drogi, czyli jedna jezdnia dwukierunkowa.
ZdarzajÄ… siÄ™ takie.
a jezdnia dwukierunkowa z urzędu wyklucza autostradę. Oczywiście w Polsce, bo u makaroniarzy spotkałem się z takimi patentami.


Teraz mi zamieszałeś, bo tam pisali, że

"Ustawa prawo o ruchu drogowym w art. 2 pkt 3 w definicji autostrady (droga dwujezdniowa), nie precyzuje wprost poszczególnych jezdni jako jednokierunkowe, jednak art. 4 ust. 6 pkt a ustawy o drogach publicznych z 21.03.1985 Dz.U. nr 71 poz. 838, definiuje autostradę jako drogę, która powinna być wyposażona przynajmniej w dwie rozdzielone jezdnie jednokierunkowe. Z analizy literalnej wynika, że dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku autostrady z wyznaczonymi pasami ruchu. Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo własne i innych użytkowników autostrady wykonując taki manewr przy dopuszczalnej prędkości 130 km/h, należy rozważyć, czy warto stwarzać takie zagrożenie. "



Tak czytam i dochodzę do wniosku, że można wszędzie (poza skrzyżowaniami - wiadomo), tylko z tą autostradą mam wątpliwości.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Boshi » 15/3/2014, 00:09

Gumis trzymamy kciuki :D
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez mati22252 » 15/3/2014, 00:18

To są bardzie warunki. Autostrada jest brana za jednokierunkową. Więc gdy są na niej wyznaczone pasy ruchu (a muszą być bo to jedne z warunków by dostała prawa autostrady) możesz na niej wyprzedzać z prawej strony tak samo na wszystkich drogach które oddzielone są barierkami pasami zieleni i mają co najmniej 2 pasy. Jeżeli nie jest rozdzielone pasem zieleni to jest to droga dwu kierunkowa dwu jezdniowa( dwa pasy ruchu w każdym kierunku) trzy jezdniowa analogicznie a jedynym ograniczeniem jest linia pomiędzy kierunkami ruchu najczęściej podwójna ciągła. Wtedy w zabudowanym wystarczają dwie jezdnie a poza trzy by móc wyprzedzać z prawej strony.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Landryss25 » 15/3/2014, 08:26

ASR ja za zmianę opony płacę 10zł :D Tyle że w nie mają wyważarki do kół motocyklowych. Ale w SM którym się żadko 150 przekracza i tak nie robi to różnicy. Kiedyś za wymianę z wyważeniem w serwisie Yamahy płaciłem chyba 30zł.

Gumis luźne gacie, dasz radę! :)
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez ASR1927 » 15/3/2014, 13:20

Landryss25 napisał(a):ASR ja za zmianę opony płacę 10zł :D Tyle że w nie mają wyważarki do kół motocyklowych. Ale w SM którym się żadko 150 przekracza i tak nie robi to różnicy. Kiedyś za wymianę z wyważeniem w serwisie Yamahy płaciłem chyba 30zł.


Właśnie rok temu chyba dawałem coś koło 30zł. A teraz odebrałem to jako: "Nie chce nam się/nie opłaca nam się/nie mamy czasu ale jak dasz pięć dych to możemy zmienić" :?
Mam mieszane uczucia co do wymiany w normalnej wulkanizacji. Nie spierdolÄ…?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Walenty » 15/3/2014, 13:45

mati22252 napisał(a):To są bardzie warunki. Autostrada jest brana za jednokierunkową. Więc gdy są na niej wyznaczone pasy ruchu (a muszą być bo to jedne z warunków by dostała prawa autostrady) możesz na niej wyprzedzać z prawej strony tak samo na wszystkich drogach które oddzielone są barierkami pasami zieleni i mają co najmniej 2 pasy. Jeżeli nie jest rozdzielone pasem zieleni to jest to droga dwu kierunkowa dwu jezdniowa( dwa pasy ruchu w każdym kierunku) trzy jezdniowa analogicznie a jedynym ograniczeniem jest linia pomiędzy kierunkami ruchu najczęściej podwójna ciągła. Wtedy w zabudowanym wystarczają dwie jezdnie a poza trzy by móc wyprzedzać z prawej strony.


Weźmy sytuację, kiedy wyprzedzam (niezabudowany, dwukierunkowa, po jednym pasie ruchu, pasy ruchu wyznaczone) samochód skręcający w lewo z prawej. Według pierwszego podpunktu (na jezdni z wyznaczonymi pasami ruchu) mogę, ale według trzeciego (mogę, gdy w niezabudowanym jest dwukierunkowa z wyznaczonymi pasami ruchu, ale po trzy pasy w każdą stronę) nie mogę.

To jest takie niesprecyzowane dla mnie.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Krmtzzz » 15/3/2014, 14:24

ASR ja placilem w Yamasze 30 zł ze sciagnieciem. Teraz bede robil przod ale zrobie to w lokalnym warsztacie za 15, bo im kolo zawioze ;) Nie wiem czy u Ciebie spierdola czy nie, u mnie robia dobrze.

Na smarowanie lancucha - bel-ray. Tylko i wylacznie. Probowalem castrola, jakies tanie spraye, nawet super hiper gowno polecane przez wszystkie serwisy, bo im chyba ta firma zaplacila - S100. S100 to najwieksze gowno jakie mialem kiedykolwiek, za 10 zł zwykly bialy smar byl lepszy. Bel-raya mam od polowy tamtego sezonu i jest tak zayebiscie wydajny ze jeszcze mam pol puchy, podczas gdy inne zuzywaly mi sie w 3-4 miechy. Zarabiscie sie trzyma oprocz tego, nie usyfi Ci felgi, jak nalozysz to widac jak lepi sie do lancucha ;)
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Vergon » 15/3/2014, 14:50

ASR ja dopiero ostatnio w Gixie zmieniałem opony pierwszy raz w życiu w serwisie motocyklowym.
Najważniejsze żeby mieli wyważarkę do moto i nakładki na montażownicę, bo te od samochodów czasami nie chcą złapać felgi od moto.
Jedynie pomyśl o tym, że w ASO Yamahy wiedzą jak ściągnąć przednie koło i mają do tego sprzęt a w zwykłym serwisie jest już kombinowanie.

Co do S100 to ja jestem zaj****cie zadowolony, najlepszy smar z tych które testowałem a było ich sporo, fakt że Bel Raya nigdy nie miałem, będę musiał go sprawdzić bo już kilka osób go poleca.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krmtzzz » 15/3/2014, 16:56

Kup belraya to porownasz. Tyle ze troche kosztuje, bo puszka 40 zł (na p2oo gosc uzytkownikom po 30 sprzedawal, wiec cena konkretna ;d), ale na prawde jest wydajny i zarabisty
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez gumis » 15/3/2014, 17:34

No i jak trzymaliście kciuki? Jak to jest, że cały tydzień świeci słońce i jest +20 a jak wszedłem na plac manewrowy to było +5 i zaczęło lać jak cholera? W dodatku dzień wcześniej przez 2 godziny ćwiczyłem 8 i odwracanie się. I czego nie zrobiłem na egzaminie? Nie odwróciłem łba ani nie przejechałem 8. Jak to jest, że jeszcze jak jechałem na egzamin to jak mantrę powtarzałem co mam zrobić na placu manewrowym. I co zrobiłem? Wsiadłem na motocykl, 1 i rura...Zostałem pochwalony za dynamikę, ale i tak dałem dupy...Mój egzamin trwał od 8:46 do 8:50. Czyli dokładnie 4 minuty, ale wstyd...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Boshi » 15/3/2014, 17:40

4 min :D

Spokojna głowa, nie udało się teraz uda się kolejny raz. Swoją drogą obrócenie głowy przy starcie czy na 8?
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez gumis » 15/3/2014, 18:10

Przy starcie. Ustawiłem lusterka, wygodnie tyłek na siedzeniu, poprawiłem ciuchy żeby było wygodnie i ciepło, wbiłem 1 i rura do 8. Koleś 2 razy pytał czy na pewno jestem gotów do jazdy, to mówię, że tak. Przejechałem 2 metry a ten STOP. Nie obróciłem głowy w trakcie ruszania :/
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do VIP Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê