Zobacz wątek - Offtop dla Vip'ów
Advertisement
NAS Analytics TAG

Offtop dla Vip'ów

VIP Åšcigacz.pl
_________

Postprzez madcap » 15/3/2014, 18:42

gumiś, szkólny błąd.
nie Ty pierwszy.
na przyszły raz będziesz pamiętał.


mati.
w kraju miliona rond zwanym pospolicie Francją (nawet w samym Paryżu) często są autostrady bez wyznaczonych pasów ruchu. a ludziska zapierdalają motocyklami slalomem między samochodami. choć jak człowiek jedzie to mimowolnie te pasy próbuje sobie wyobrazić.

Walenty czytaj dalej PoRD.
znajdziesz punkt opisujący w jakiej sytuacji i z której strony można wyprzedzać pojazdy silnikowe na skrzyżowaniu. bo żeby skręcić potrzebne jest skrzyżowanie. ;)
choć inny punkt dokonuje wykluczenia wyprzedzania pojazdów silnikowych na skrzyżowaniu.


jest więcej perełek.
np. za prowadzenie psa na smyczy będąc w stanie po spożyciu alkoholu można stracić prawo jazdy
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Walenty » 15/3/2014, 19:21

madcap napisał(a):
Walenty czytaj dalej PoRD.
znajdziesz punkt opisujący w jakiej sytuacji i z której strony można wyprzedzać pojazdy silnikowe na skrzyżowaniu. bo żeby skręcić potrzebne jest skrzyżowanie. ;)
choć inny punkt dokonuje wykluczenia wyprzedzania pojazdów silnikowych na skrzyżowaniu.




A jak chłop skręcał na swoją posesję? Wtedy nie mamy do czynienia ze skrzyżowaniem, zgadza się? Bo generalnie nie można wyprzedzać na skrzyżowaniach (chyba, że to rondo).
I właśnie taką sytuację wcześniej opisywałem.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez kravec » 15/3/2014, 19:30

Boshi napisał(a):4 min :D


Dla niejednego to nieosiÄ…galny wynik :D....

Gumiś- spokojnie. I tak byś teraz nie pojeździł z taką pogodą. Zdasz za drugim!

zaraz siÄ™ na mnie wyleje... :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez ASR1927 » 15/3/2014, 20:54

Krmtzzz napisał(a):ASR ja placilem w Yamasze 30 zł ze sciagnieciem. Teraz bede robil przod ale zrobie to w lokalnym warsztacie za 15, bo im kolo zawioze ;) Nie wiem czy u Ciebie spierdola czy nie, u mnie robia dobrze.

Na smarowanie lancucha - bel-ray. Tylko i wylacznie. Probowalem castrola, jakies tanie spraye, nawet super hiper gowno polecane przez wszystkie serwisy, bo im chyba ta firma zaplacila - S100. S100 to najwieksze gowno jakie mialem kiedykolwiek, za 10 zł zwykly bialy smar byl lepszy. Bel-raya mam od polowy tamtego sezonu i jest tak zayebiscie wydajny ze jeszcze mam pol puchy, podczas gdy inne zuzywaly mi sie w 3-4 miechy. Zarabiscie sie trzyma oprocz tego, nie usyfi Ci felgi, jak nalozysz to widac jak lepi sie do lancucha ;)


Bel Ray'a Blue Tac wypsikałem w tamten sezon i chyba jestem zadowolony ale nie mam porównania do niczego innego. Chyba znowu go wezmę bo po co kombinować skoro tamtemu nie mam nic do zarzucenia. A z tą oponą jeszcze pomyślę, może pojadę do Słotwiny (chłopaki od P. Betleja z MotoŚwidnica - tylko jak im oponę zawiozę :lol: )
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Vergon » 15/3/2014, 21:15

Ja 20km wiozłem założoną jak koło ratunkowe :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez madcap » 15/3/2014, 22:46

Walenty napisał(a):A jak chłop skręcał na swoją posesję? Wtedy nie mamy do czynienia ze skrzyżowaniem, zgadza się? Bo generalnie nie można wyprzedzać na skrzyżowaniach (chyba, że to rondo).
I właśnie taką sytuację wcześniej opisywałem.


zgadza się. wówczas nie ma skrzyżowania (odsyłam do definicji w PoRD).

generalnie można wyprzedzać. zakaz dotyczy wyprzedzania pojazdów silnikowych.
nikt Ci nie broni wyprzedzać furmanki z sianem. innym problem jest tylko to, czy będziesz miał odpowiednią widoczność. ale to już nie ma nic do braku zakazu.

jeśli gość skręcał w lewo na swoje podwórko to w aspekcie wcześniej opisanego problemu mamy:
1. stricte drogę jednokierunkową i wówczas nie ma skrzyżowania,
2. drogę dwujezdniową , gdzie akurat jest połączenie 2 jezdni, co jest skrzyżowaniem (odsyłam znów do definicji skrzyżowania - pomyśl dlaczego),



siÄ™ pie*** z olejami.
od lat do każdego z bajków używałem i używam hipolu. taniej a efekty te same.
a ze środków konserwacyjnych od dłuższego czasu używam produktów Liqui Moly.
a odrdzewiacz już kompletnie jak dla mnie bije na łeb WD40
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Krmtzzz » 15/3/2014, 23:07

Otototto, niebieski, wlasnie to ;d Nie kombinuj, ten smar jest git ;)
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Vergon » 15/3/2014, 23:12

madcap napisał(a):jest więcej perełek.
np. za prowadzenie psa na smyczy będąc w stanie po spożyciu alkoholu można stracić prawo jazdy


Nakieruj z łaski swej, bo nie mogę tego znaleźć a bym się pośmiał ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rosiboj » 16/3/2014, 00:34

Dlaczego nie jedziecie motocyklem na wymiane tylko wyglupiacie sie z wozeniem kola? Bez sensu ... O co chodzi? Nie maja stojaka zeby zdjac kolo? Czy zeby zaoszczedzic 5 pln? Niech mi ktos to wyjasni bo moze ja poprostu o czyms nie wiem lub czegos nie rozumiem bo wydaje mi sie to mega dziwne
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez madcap » 16/3/2014, 09:43

Rosiboj napisał(a):Dlaczego nie jedziecie motocyklem na wymiane tylko wyglupiacie sie z wozeniem kola? Bez sensu ... O co chodzi? Nie maja stojaka zeby zdjac kolo? Czy zeby zaoszczedzic 5 pln? Niech mi ktos to wyjasni bo moze ja poprostu o czyms nie wiem lub czegos nie rozumiem bo wydaje mi sie to mega dziwne


jak kto lubi.

ja tam jeżdżę bajkami. kiedyś jak szalałem na cr-ce, czy jeszcze wcześniej to woziłem, bo brakowało serwisów i trzeba było do typowego kondoniarza jeździć.
ale teraz nie chce mi siÄ™.


vergon poczytaj o poganiaczach
xD
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez ASR1927 » 16/3/2014, 10:35

Rosiboj napisał(a):Dlaczego nie jedziecie motocyklem na wymiane tylko wyglupiacie sie z wozeniem kola? Bez sensu ... O co chodzi? Nie maja stojaka zeby zdjac kolo? Czy zeby zaoszczedzic 5 pln? Niech mi ktos to wyjasni bo moze ja poprostu o czyms nie wiem lub czegos nie rozumiem bo wydaje mi sie to mega dziwne


Odkręcanie w domu koła to faktycznie oszczędność 5pln ale są też tacy którzy nie ufają wulkanizatorom i wolą sami zdjąć koło. Wożenie samej opony też muszę wytłumaczyć?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez rosiboj » 16/3/2014, 11:00

Bo jest komunizm i w warsztatach nie maja :D
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez ASR1927 » 16/3/2014, 11:11

Nie, ale czasem kupno opony w necie pozwala oszczędzić nieco więcej niż 5pln. Entiendes?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Krmtzzz » 16/3/2014, 12:20

Ktos kto ma kase zeby placic 2 stowy wiecej za gume tego nie pojmie ASR, nie wysilaj sie ^^

Vergon, masz może do odsprzedania mocowanie do gopro, to do zakrzywionych powierzchni ;d ? Bo potrzebuję jedną sztuke, zamienników nie chce (nie chcialbym zgubic kamery), a oryginał można dorwać tylko w zestawie 6 mocowan za 100...
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez rosiboj » 16/3/2014, 14:24

Ahaaa, to mowisz, ze ci co handluja tymi oponami nie maja warsztatu i biora je z ksiezyca dlatego sa tak tanio a ci co maja warsztaty i zmieniaja dziennie 100 par z palcem w tylku to przeplacaja jak zamawiaja od producenta? Wiedzialem, ze zawsze czegos ciekawego dowiem sie na forum

To jeszcze takie pytanie, a nie da sie zamowic opony zeby przyslali ja do warsztatu gdzie beda robili wymiane, dzwoni koles, ze wlasnie byl koles i dostarczyl opony, przyjezdzasz moto, placisz 5 pln i zmieniaja na miejscu? Eeee chyba to zbyt proste co nie?
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Vergon » 16/3/2014, 15:02

Krmtzz jedna sztuka mi została ;)
Przeglądaj Allegro regularnie, jakiś czas temu często pojawiały się na sztuki po jakieś 10zł.

madcap napisał(a):vergon poczytaj o poganiaczach xD


Można jaśniej jaśnie panie? ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krmtzzz » 16/3/2014, 15:05

Przegladam juz od jakiegos czasu :<
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Landryss25 » 16/3/2014, 17:19

Sepo pochwal sie ze w koncu kupiles normalne moto!
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez ASR1927 » 16/3/2014, 18:02

Rosiboj napisał(a):Ahaaa, to mowisz, ze ci co handluja tymi oponami nie maja warsztatu i biora je z ksiezyca dlatego sa tak tanio a ci co maja warsztaty i zmieniaja dziennie 100 par z palcem w tylku to przeplacaja jak zamawiaja od producenta? Wiedzialem, ze zawsze czegos ciekawego dowiem sie na forum

To jeszcze takie pytanie, a nie da sie zamowic opony zeby przyslali ja do warsztatu gdzie beda robili wymiane, dzwoni koles, ze wlasnie byl koles i dostarczyl opony, przyjezdzasz moto, placisz 5 pln i zmieniaja na miejscu? Eeee chyba to zbyt proste co nie?


Szukasz dziury w całym czy się nie wyspałeś? Zacznijmy od początku:

- "Ci co handlują tymi oponami i nie mają warsztatu", nazywamy ich handlarzami lub po prostu sprzedawcami, po to, żeby nie musieć ich nazywać "tymi którzy handlują tymi oponami i nie mają warsztatu"
- skoro już ustaliliśmy kim jest sprzedawca to może bez tłumaczenia zrozumiesz kim jest sprzedawca internetowy, jeżeli nie, skup się na słowie "internetowy"
- gdyby sprzedawcy mieli je z księżyca, cena byłaby większa ponieważ zawierałaby koszt transportu (coś około 3mln $ - ostatnio gdzieś zasłyszałem ale mogę się mylić) oraz koszt kwarantanny w celu usunięcia promieniowania
- sprzedawcy internetowi (mam nadzieję, że gdy już to czytasz, zrozumiałeś czym się zajmują bo to istotne) mają niższe ceny ze względu na brak konieczności posiadania magazynu, często brak działalności gospodarczej, brak konieczności zatrudniania pracowników a i może kupują większą ilość od hurtownika

A co do zamawiania opon czy czegokolwiek na adres warsztatu, to dobrze, że trafiłeś z tym pytaniem na kuriera.
Potem sytuacja wygląda tak, że zamawiający zapomniał poinformować serwisu, że coś zamówił na ich adres. Pół biedy jak jest bez pobrania ale jak za pobraniem to paczka wraca na magazyn a zamawiający dostaje negatywa na allegro. Inna bajka jak zamówisz np. maskę albo błotnik do warsztatu i przyjdzie uszkodzony. Potem jest problem bo ludzie nie wiedzą co to protokół szkody i wykrzykują żeby oddać im pieniądze (jeśli za pobraniem), straszą policją albo wpierdolem. I dlaczego to? Bo z wygody zamówiłeś paczkę na adres warsztatu. A mogłeś przecież zamówić maskę do domu i potem wynająć FHU Usługi Transportowe, żeby przywieźli ją do blacharza. No co, będziesz żałował te 2zł/km?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Walenty » 16/3/2014, 18:30

...i ruszyli!

Obrazek


I Ty, Drogi Forumowiczu, możesz już typować swojego zwycięzcę!
Wyślij sms na numer...
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do VIP Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê