Zobacz wątek - KASKI SZCZĘKOWE ! Proszę o opinie użytkowników!
NAS Analytics TAG

KASKI SZCZĘKOWE ! Proszę o opinie użytkowników!

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

KASKI SZCZĘKOWE ! Proszę o opinie użytkowników!

Postprzez darhaya » 23/4/2008, 23:03

Witam!
Chciałbym poznać opinie użytkowników kasków szczękowych z dwoma wizjerami typu NOLAN n103, CABERG JUSTISSIMO GT, Grex RF2 ONE? Może ktoś ma kask innych producentów np. SHOEI, AGV?
Jak dotąd interesuje mnie zakup NOLAN n103, CABERG JUSTISSIMO GT, ale Wasze opinie będą decydujące! Miałem kiedyś LAZER'a REVOLUTION -ależ to był grzmot, wielki jak stodoła a moja czacha ma rozmiar S-M. Wyglądałem w nim jak z innej planety! :D
Proszę wszystkich zainteresowanych tym wątkiem o opinie! Może jeszcze komuś pomożecie podjąć decyzję.
Pozdrawiam
darhaya
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2008, 21:44
Lokalizacja: Głogów


Postprzez kosta » 24/4/2008, 15:05

kup integrala
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez dambandit » 24/4/2008, 16:21

Czemu integrala . Ja miałem integrala a teraz mam własnie nolana n102 szczekowca i nastepny kaks napewno bedzie szczekowieć . Szczękowce daja super komfort przy wkładaniu zdejmowaniu , na swiatłach by z kimś pogadac wystarcz dzwignąć przód . Pisza ze te kaski z roku na rok zdobywaja rynek , co mnie nie dziwi bo od integrali są znacznie bardziej wygodne w uzytkowaniu .

Nolana polecam jest cichy komfortowy dobrze lezy nic nie uciska . Zalezy ile chcesz przeznaczyc na kask jesli około 1 tys zł to nolan ,to zdecydowanie najlepszy wybór , polecaja go w wszystkich testach . Jesli jednak cena nie gra dla ciebie roli to zdecydował bym sie na shoei multitec . Chodz ostanio czytałem test niemieckiego ADAC i koles powiedział że shoei jest minimalnie lepszy on nolana jednak z racji dośc duzej róznicy cenowej wybiera nolana .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez darhaya » 24/4/2008, 19:28

Pieniądze nie grają roli. Dla mnie liczy się bezpieczeństwo i komfort. Ten SHOEI jest ładny! Szkoda tylko, że nie ma drugiej szybki jak w NOLANie! :( A jak dla mnie to druga przyciemniana szybka to duży plus zwłaszcza przy turystyce i nie tylko.
darhaya
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2008, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Postprzez Kris2k » 24/4/2008, 20:54

no to kupuj N103 i po sprawie :)
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez darhaya » 24/4/2008, 21:14

Przecież wszyscy wiemy, że cena nie świadczy o jakości. Gdyby tak było to byłoby super i wszysto proste. Ale jestem cierpliwy :twisted:

A mam pytanko! Czy jest w naszej poskiej telewizji jakiś program dla motocyklistów?

No dobra! Kto ma jeszcz jakiegoś szczękowca i chciałby sie podzielić swoimi wrażeniami?
darhaya
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2008, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Postprzez j@rek » 24/4/2008, 21:38

jeżeli szukasz bezpiecznego kasku to integralny będzie najbezpieczniejszy, kaski szczękowe są głośniejsze, ale wygodniejsze po mieście i w turystyce, ale mniej bezpieczne. Kolega który jeździ bandytem to mu pasuję. Sam musisz zdecydować ale jak szukasz bezpiecznego to bierz integrala !
_ _ _ _ _ _ _CBR 600 F4i model 2004_ _ _ _ _ _ _ - SPRZEDAM !! | http://allegro.pl/item575040144_honda_c ... ilnie.html
Avatar użytkownika
j@rek
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 14/2/2008, 11:55
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Postprzez dambandit » 24/4/2008, 21:48

Ciekawe na jakiej podstawie sądzisz że sa mniej bezpieczne . Przechodzą identyczne testy co integrale .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez j@rek » 24/4/2008, 21:53

Dam , to zależy czym bym jeździł , jak bym śmigał Hornetem czy Banditem ( jakimś turystykiem ) i dużo bym robił miasta to bym wziął szczękowy, na trasę radził bym integrala , bo napewno jest cichszy i lżejszy , a czy jest równie bezpieczny jak integrale ( ogólnie czytałem że nie bardzo) ale napewno nie wszystkie modele ;)
_ _ _ _ _ _ _CBR 600 F4i model 2004_ _ _ _ _ _ _ - SPRZEDAM !! | http://allegro.pl/item575040144_honda_c ... ilnie.html
Avatar użytkownika
j@rek
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 14/2/2008, 11:55
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Postprzez kosta » 25/4/2008, 09:49

widaomo że szczękowce przechdzą wszytkie testy ale integral to jednolita skorupa a szczękowiec to zawiasy co ci przy dzwonie prędzej puści policarbon czy zawias z aluminium, ja wolłabym sie wyłożyć w integralu niż w szczękowcu , nie daj boże się ten rupieć otworzy i nawet nie chce mysleć co dalej.
Ostatnio edytowano 25/4/2008, 14:44 przez kosta, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez turboponczek » 25/4/2008, 10:23

Musze przyznać racje moim 2 przedmówcą.
Czytałem wiele testów kasków szczekowych i integralnych. Z grubsza mozna powiedziec ze szczekowy jest o wiele głosniejszy, mniej bezpieczny. Ale za to wygodniejszy... to chyba jedyny plus ? Rzeczywiscie mozna podniesc szczene na swiatłach gdy chcesz z kims pogadać, mozna nawet faje spalić :p otweirasz sobie przy 50-60 i rozkoszujesz sie pieknymi widoczkami puszczy nadnoteckiej.

Także Jaras mówi dobrze... zalezy co dla kogo. A to juz trzeba indywidualnie dopasować.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez dambandit » 25/4/2008, 10:34

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić że takie firmy jak nolan shoei schuberth dopuszcza cos do sprzedarzy co może podczas wypadku sie otworzyc . No juz nie przesadzajcie panowie .

Co do głosności , miałem wczesniej nitro integrala i musze przyznac że ten nolan jest o wiele cichszy a to szczekowie ( no wiem to był tylko nitro nie ma co porównywac )

Wiem jedno raz spróbowałem szczekowaca i wiem że następny kask tez bedzie taki , jeszcze nie wiem czy nolan shoei czy schouberth lub jeszcze cos innego jednak napewno szczękowieć . j@rek moim mazeniem po wakacjach jest kupic taki motocykl jak ty masz honde cbr F4i jednak kasku nie zamierzam zmieniac .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez GHoST705 » 25/4/2008, 15:44

A jaki kask szczękowy byście polecili tak do 700-800 zł bo taki mam budżet na ten zakup ?? Jak narazie wpadły mi w oko Airoh mathisse rs duble i caberg rhyno ew. caberg v2 407. Czy ktos z was ma doświadczenie z tymi kaskami i jak je oceniacie ... bezpieczeństwo ... komfort ...
Avatar użytkownika
GHoST705
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11/3/2008, 19:12
Lokalizacja: Z.G.

Postprzez luupus » 28/4/2008, 14:41

ja mam schubeth concept i jestem z niego zajebiście zadowolony. do 120 nie można powiedzieć że jest głośny ( jeżdzę golasem ), jest tak szczelny że jak wszystkie otwory są zamknięte można sie w nim niechcący poddusić, ma praktyczą WEWNĘTRZNĄ blendę przeciwsłoneczną no i jest wygodny!!!! miejsca przed facjatą jest od groma, szyba wielka jak w TIRze... no i ma patenty godne szwajcarskiego scyzoryka... nawiew z brody kierujesz albo na twarz albo na szybkę jak to ci nie pomoże to szybke możesz odsunąć od kasku o 1-2 milimetry co wymusza obieg powietrza i nic a nic Ci nie paruje... SZCZĘKOWE RZĄDZĄ
fz6 - 2004
luupus
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/11/2007, 00:02
Lokalizacja: wawa/pruszków

Postprzez kosta » 28/4/2008, 17:38

SZCZĘKOWE RZĄDZĄ hhahahah tiaaaa jasne
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez dambandit » 28/4/2008, 18:42

Wszystko ma swoje zalety i wady to oczywiste . Jednak ja najpierw uzytkowałem integrala a teraz mam szczekowca . Musze przyznać że szczekowiec napewno ma więcej zalet niz wad , ja nie wróce juz do integrala napewno , komfortu uzytkowania kasków szczekowych było by mi bardzo trudno sie odzwyczaić .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Kiju » 28/4/2008, 20:13

GHoST705 napisał(a):A jaki kask szczękowy byście polecili tak do 700-800 zł bo taki mam budżet na ten zakup ?? Jak narazie wpadły mi w oko Airoh mathisse rs duble i caberg rhyno ew. caberg v2 407. Czy ktos z was ma doświadczenie z tymi kaskami i jak je oceniacie ... bezpieczeństwo ... komfort ...


na allegro koleś ma do sprzedania Nolany N102 za 855 z przesyłką oraz dodaje gratis 2 ocieplacze:)
Czerwone wino jest dobre dla zdrowia, a zdrowie jest potrzebne, żeby pić wódkę.

Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA
Avatar użytkownika
Kiju
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 21/9/2007, 18:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa

Postprzez szopen » 8/5/2008, 18:49

Moja opinia o kasku schuberth C2:
- bardzo wygodny
- naprawdÄ™ cichy (prawie jak dobry integral:) )
- super wentylacja (przy otwartych wywietrznikach duużo głośniejszy)
- obszerny wizjer
- blenda przeciwsłoneczna
- dopinana dodatkowa osłona przeciwwiatrowa i karczek
minusy:
- duży gabarytowo
- dość ciężki
- kiepska aerodynamika przy dużych prędkościach (rzuca się w rózne strony)
- problem z interkomami - żaden nie pasuje poza super drogim oryginalnym bluesonic i super drogim baehr.
jak ktoś jest zainteresowany to niech poszuka na ebayu. można kupić nówkę za 2/3 ceny sklepowej - ja skorzystałem
szopen
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/10/2007, 13:00

Postprzez mahomet84 » 18/6/2008, 20:37

dambandit napisał(a):Wszystko ma swoje zalety i wady to oczywiste . Jednak ja najpierw uzytkowałem integrala a teraz mam szczekowca . Musze przyznać że szczekowiec napewno ma więcej zalet niz wad , ja nie wróce juz do integrala napewno , komfortu uzytkowania kasków szczekowych było by mi bardzo trudno sie odzwyczaić .


Witam. Czytałem wcześniejsze Twoje wypowiedzi i powiem Ci w ten sposób rozmawiałem z wieloma osobami handlującymi i znającymi się na kaskach co nieco i także czytałem dużo o szczękowcach i stwierdzam po przeczytaniu i usłyszeniu plusów i minusów na temat tych dwóch rodzai kasków, ze jeśli jeździsz ścigaczem i szybko po drogach to kup sobie integrala a jeśli jakimś tutystykiem np: to może być szczękowy .I nie ważne jaka firma produkuje kask bo nie wiesz jak zachowają sie zawiasy w szczękowym gdy walniesz przodem w coś, może być tak że dolną szczękę będziesz miał na miejscu krtani :/.Do takich wniosków doszedłem ale to jest moja opinia i zrobisz jak uważasz:) .Pozdrawiam
Avatar użytkownika
mahomet84
Świeżak
 
Posty: 377
Dołączył(a): 15/6/2008, 15:12

Postprzez Edby » 2/7/2009, 22:07

Co sadzicie o szczekowacach naxa? na allegro mozna dostac do 400zl... moj budzet siega 500zl lecz czy nie lepiej kupic za te pieniadze jakiegos integrala?
Edby
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15/4/2009, 15:22
Lokalizacja: W-w

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê