Zobacz wątek - lużne rozmowy offroadowe
NAS Analytics TAG

lużne rozmowy offroadowe

Enduro, Cross
_________

lużne rozmowy offroadowe

Postprzez henio12323 » 13/12/2009, 23:07

niech to będzie dział off top dla wszystkich głupich rozmów w tym dziale :D żeby nie zaśmiecać porządnych wątków.
Ostatnio edytowano 14/12/2009, 20:16 przez henio12323, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Hamulec » 13/12/2009, 23:21

heniu dzięki :P :D Chyba nam tu Wszystkim brakowało lużnych rozmów o naszej pasji. Jeżeli pozwolisz to chciałbym zasugerować Ci mały dodatek do tematu np. kreska lużne rozmowy offroadowe lub motocrossowe lub coś w tym stylu, żeby było wiadomo, że to nasz i na nasze tematy.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna


Postprzez Bostorn » 14/12/2009, 18:16

radze zmienic cos na cos jak to powiedział hamulec;d

bo jak kadra siÄ™ przyczepi.. bd klops;d
i zaraz bd gadka że juz 1 offtop jest.. ;/

to mówił jaaaa :D Wasz prezes ;d
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 14/12/2009, 20:16

a niech się czepiają :P dobra to co tam u was słychac ? :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez hpx3 » 14/12/2009, 20:58

zapodajcie może chopy skąd jestescie i można się wybrac na jakieś jazdy np w weekend majowy na pustynie błędowską albo do krzeszowic hęę ? ;d
hpx3
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/12/2009, 20:51
Lokalizacja: zalowo

Postprzez henio12323 » 14/12/2009, 21:13

ee to nie moje rejony :P ja mam bliżej do bostorna juz :D xd
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bostorn » 14/12/2009, 21:58

oo ;d haaa ;d ma do mnie ;d

Henrykowo- województwo Podlaskie
okolice Białegostoku

a odnośnie ostatniego offtopu apropo garażowania moto

jak wy to robicie, gdzie i czy wogóle??;d


pozdro
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Hamulec » 14/12/2009, 22:24

hpx3, gdzie jest to Zalowo, bo patrzyłem na mapę i nie mogę znależć. Prawda też jest taka, że mapa pamięta czasy tzw. zamierzchłe, ha, ha. Kiedyś na jej podstawie nie mogłem trafić do Poznania, a bez mapy bez problemu tam trafiam. Czas na nową :)

henio pytasz co słychać, to Ci powiem, że ogólnie mnie zima wkurza :evil: bo pieprze taką jazdę, że tu ze mnie cieknie, a w dłonie jakbym w lodówce trzymał :P

Bostorn ile razy mam Ci mówić, że moto trzymam w pokoju. Czemu tak nie robisz jak ja i nie jesteś taki zakręcony :roll: Zapach wachy i oleju Ci przeszkadza, jak tak to nie wiem czy długo się utrzymasz na stołku prezesa :P
Aha mieszkam w Wielkopolsce niedaleko Leszna, więc daleko od Was :evil: Szkoda, bo przy jakimś spotkaniu może jakieś małe trzęśienie ziemi by było.... No i jestem już bardzo stary, mam długą brodę i jeszcze dłuższą listę przeżyć. Kurcze z tą brodą to przesadziłem, ale z przeżyciami gwarantuję, że nie :P
Ostatnio edytowano 14/12/2009, 22:52 przez Hamulec, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Bostorn » 14/12/2009, 22:47

Hamciu.. już mówiłem ;d

że ja mojego małego to i pod kołderkę bym zabrał ale.. prezes to tylko niższa ranga;d jak by motor Her Generale zobaczyła w moim pokoju i jego zapach.. miał bym gorzej niż reksio w betoniarce ;d

ps: ciekaw byłem co reszta robi z motorami, no i nie wstawiam go do pokoju bo chce go ogarnąc, nasmarowac, dopracowac, klocki hamulcowe pozamieniac

odnośnie pogody;d

tak się spierdzieliła że az strach motorem wyjeżdzac

ziemia pozamarzana, kostka nie przystaje, nie poszalejesz, a jedynie pokaleczysz gumy...

ale pociesze was że ponoc na swieta ma byc +5 czy+8 ;d tak więc niedługo pogoda ma się zmienic i moze z 1-2 porządne treningi ukoncze aby wymienic olej w skrzyni ;d
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Hamulec » 14/12/2009, 22:57

Bosti wspominałeś o odpalaniu zimą, ja mówiłem, że nie będę tego robił. Wspominałem o zarzynaniu silnika. Jako, że to lużne rozmowy, to dodam, że jak go odpalam w miejscu zamieszkania to mój pies się bardzo denerwuje i szczeka, tak samo się dzieje jak odpalam piłę spalinowo-łańcuchową. Biorąc pod uwagę powyższe zaniechałem odpalania sprzętu.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Bostorn » 14/12/2009, 23:02

hmm ale dla czego uważasz że to zarzynanie silnika??

w kwestii odpalania czy niee??

jeżeli nie odpalasz to wiadomo że tam w srodku może cos niecos pordzewiec

jak z łańcuchem pozostawionym nie nasmarowanym ;d

dla tego ja mam zamiar odpalac małego chociaz 1-2x w miesiącu :) aby popyrkał przez kilka minut, pogazowac trochę i tyle z jego jazdy, wrzucić bieg aby sie pokreciło, rozchodziło i już :)

ps: ide kimac ;d do napisania i bb :)
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Hamulec » 14/12/2009, 23:11

Właśnie chodzi o te tylko kilka minut. Uważam, że to jest najgorsze. Albo odpalam, grzeje i śmigam, albo nie ruszam. Powiedz co się stanie jak postoi 2, a nawet 3 miechy. Nic dosłownie nic. Teraz po tym remoncie jestem tak wrażliwy na te sprawy, że nawet nie dam się namówić na jakąś jazdę po polnej drodze, nawet na 1-2km. To też jest zarzynanie. Krótko fullcross nie jest do tego przeznaczony i nikt mnie nieprzekona.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez cztery » 15/12/2009, 09:05

Ja jestem z Torunia ; )
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez Hamulec » 15/12/2009, 09:59

W okolicach Torunia mam rodzinę. Ostatnio w sierpniu jechałem przez poligon ze Suchatówki na Aleksandrów Kujawski. Była tablica Toruń 5 km.
Cztery jak nie ma strzelań, to przypadkiem nie śmigasz tam :P
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Hamulec » 15/12/2009, 12:08

speedy może gościowi rozjechałeś kosz dorodnych prawdziwków lub maślaków :) ha, ha z wielkim trudem zebranych. Kiedy jeszcze śmigałem po polach, to żeby nie jechać przez całą wiochę, a że mieszkam na początku wsi to wybrałem trasę alternatywną przez pole ze zbożem i już był bym na miejscu. Do tego desperackiego uczynku skusiły mnie ślady w zbożu pozostawione przez ciągnik podczas jakiś prac. No to rura i wale przez to zboże. Problem polegał na tym, że czym dalej jechałem to kłosy gęściej się chyliły ku środkowi, czego nie przewidziałem. Był moment, że chciałem zawrócić, ale jak. Ani w lewo, ani w prawo, ani do tyłu. Kurcze pieczone, no to znowu rura. Widziałem tylko frówające kłosy, plewy. Tak przejechałem całe pole pszenżyta o długości gdzieś 1,2 do 1,5km. Gdy się zatrzymałem i zobaczyłem powieszchownie co jest grane, z powrotem przez wiochę do chaty. Przed garażem jak zobaczyłem moją ukochaną to myślałem, że się rozpłaczę. W chłodnicy pełno kłosów i kwiatów różnych odmian. Z przodu kasku w jego wewnętrznej stronie powbijane takie ości z kłosósw. Wyciągałem to wszystko pęcetą przez dwa tygodnie. Jak zdjąłem buty, to z każdego wysypałem ok. 1kg, a może nawet 1,5kg dorodnego ziarna. Po tej przygodzie wiem, że fullcrossem można śmiało młócić, żniwować :D Jednak o mojej usłudze rolnej nie poinformowałem miejscowego gospodarstwa rolnego, jak również nie zarządałem zapłaty za nią. Wykonałem tą pracę nazwijmy , to w czynie społecznym, ha, ha, ha :D :P
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez hpx3 » 15/12/2009, 15:14

Hamulec tu masz mapke
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&source ... CAsQ8gEwAA
images/smiles/icon_biggrin.gif


;D ogranij co i jak bo można by tam pośmigac

wpisz jeszcze w google enduro krzeszowice może znajdziesz tam info jak dojechac ;p

miejscowosc leży w okolicach krakowa :D
hpx3
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/12/2009, 20:51
Lokalizacja: zalowo

Postprzez xxxMatii13 » 15/12/2009, 18:48

Witam jestem początkujący i stąd moje pytanie. Trudno że jest zima no ale cieszyłem się na myśl że będe mógł chociaż czasami pojeździć w białym puchu, nawet mam już wypatrzone opony z kolcami :) aż tu nagle czytam że samo odpalanie motora w zimie to zarzynanie silnika ;/ i wlaśnie nie wiem dlaczego? czy nie wolno jeździć w zimie na crossie? i czy to źle jeśli moto przez całą zime będzie stalo na polu?
xxxMatii13
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19/4/2009, 10:07
Lokalizacja: Polska

Postprzez Bostorn » 15/12/2009, 19:08

motor na polu?? człowieku??!! a ty byś chciał na nim stac??

po 1;d duża różnica temperatur, nie ma takiego spalanie jakie byc powinno, problem z tlenem jest
wiadomo że krosy zasysają olbrzymie ilości powietrza

olej nie ma odpowiedniej lepkosci, robi sie z niego galareta i silnik, przekładnie nie mają takiego smarowania jakie powinny miec

ale zeby to aż tak strasznie działało na silnik??

o czymś takim nie słyszałem, więc poczekajmy kto co powie jeszcze
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez henio12323 » 15/12/2009, 20:40

na polu xd ? rozjasnij o co chodzi :PP
co do tego smigac mozna problemu nie ma ;D tylko odpalanie motoru którego częsci mają kilka stopni na minusie jest okropne dla silnika :PP jeszcze jakby się mocniej przegazowało masakra :P ale jak sie nagrzeje już to smigac mozna bez problemu moto ma super chłodzenie itd trzeba jeszcze uważać na wydech bo np rozgrzanie za mocno silnika i nagłe schłodzenie wydechu i tak kilkadziesiąt razy to seria stara moze zacząc pękac :P dlatego jak juz to ciągle go trzeba chłodzic ;d wiem bo dla kumpla pękło kolanko :P i musiał nową gruche kupowac :P co do tlenu to motor będzie miał więcej mocy poniewaz zimne powietrze jest bogatsze w tlen i że jest zimne sie lepiej spala itd ;PP włąsnie a jak olej stoi długo w zimnie robi sie galaretka jak bostorn napisał i póki sie nie nagrzeje praktycznie nie pomaga tylko szkodzi :PP
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez cztery » 15/12/2009, 20:45

Nie ja śmigam na innym torze praktycznie tylko na 2 smigam;d w Lubiczu i na lotnisku. na lotnisku sa zawody i tu masz filmik ;)
http://www.youtube.com/watch?v=-1mHsUr_eAU
Noo :) To podawajcie jakies fajne tereny żeby pośmigać koło mnie :D Ja wiem o
- Lipno
- Lubicz
- Rogówko
-Chełmno (tylko że tam skoki dla pro ;D)
itp. ;d
PS : Zawsze tez moge posmigac na MOTOARENIE :DDDDD im. Mariana Rosego :D (swoja droga wspaniały obiekt)
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Następna strona


Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê