Zobacz wątek - Skuter do ok. 3 tys zł
NAS Analytics TAG

Skuter do ok. 3 tys zł

i inne małe pojemności
_________

Skuter do ok. 3 tys zł

Postprzez pogromnca » 1/6/2011, 19:22

Witam, brak poszukuję skutera, więc piszę w jego imieniu. Chce coś mniej młodzieżowego- ma już ponad 20 lat, żadne strobo-skutery itp. odpadają. Fundusz niewielkie bo raptem ok. 3 tys zł a skuter tylko nowy wchodzi w grę.
Oczywiście mowa o 50tce, skłaniam się ku 4t- nie trzeba się babrać w oleju, tylko jedzie się na stacje i jest ok.
Jak go zabezpieczyć? Będzie stać przed blokiem. Bardzo kradną skutery w Warszawie?
Pozdro
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13


Postprzez henio12323 » 1/6/2011, 19:40

za 3k kupi jedynie chinczyka. jak skuter ma byc okazyjnie smigany to w sumie mozna kupic. ale jak to głowny srodek lokomocji ja bym sie wolał zaopatrzec w cos markowego bardziej. co do babrania czy ja wiem czy takie babranie - ja 3 x w roku dolewałem oleju do dozownika i tyle. w 4T musisz ustawiac zawory wymieniac olej itp :P nie robisz często ale to tez wymaga odpowiedniego serwisu. w 2T zrobisz wszystko sam pod blokiem w 4T trzeba mieć narzędzia itp. wg mnie najlepsze zabezpieczenie to disc lock z alarmem. nikt ci go nawet nie dotknie ani nie podejdzie z czyms metalowym w łapie :P jak ci ukarnie z disclockiem to ukradnie ze wszystkim :D z wawy nie jestem ale to zalezy gdzie :P jak mieszka na osiedlu ludzi w szeleszczących spodniach i białych kaszkietach to bym sie bał okien nie zamykać :D ale jak na spokojnej dzielnicy to mysle ze nie bylo by problemu. raczej jak ktos kradnie to nie chinczyka za 3000 zł tylko cos markowego za 300000 :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Endrju. » 1/6/2011, 20:25

Polecam coś ze sprawdzoną konstrukcją - silnikiem Minarelli. Nówki nie będzie, ale nie oszukujmy się - Zdecydowanie lepiej kupić sprawdzoną, prostą konstrukcję (najlepiej jeszcze z ręcznym ssaniem), odłożyć parę stów na fundusz remontowy i jeździć bezstresowo (A to coś pęknie, a to stuka, a to się ułamie przełącznik itp).
Endrju.
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27/6/2010, 08:08

Postprzez pogromnca » 1/6/2011, 22:57

No wiesz, ostatnio widziałem pizza boyów na kingway`ach, więc chyba jest to dość dobra firma jak na ceny skuterów pon. 3 k zł?
Skuter będzie śmigany w dni powszednie na jazdy po mieście, dojazdy na uczelnie. Niestety bariera 3k zł jest dość sztywna, a żadne używki nie wchodzą w grę- w wawie zbyt duże prawdopodobieństwo jest trafienia na minę i to za taką kasę.
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez henio12323 » 2/6/2011, 07:30

no jak chcesz :) jak sie uparłes na chinczyki to takiego kup. kumpel kupił i mówi że to najgorsza rzecz jaką zrobił ;P ani tego nie sprzeda juz praktycznie ani nie ma jakiejś frajdy z jazdy. do 3k juz mozna cos niezłego wyrwac ja wyrwałem sprzet za mniej niz 2k ;P i była igiełka :D kwestia tylko żeby dobrze poszukać. sporo ludzi na ta na kingwayach bo są tanie w zakupie. ale potem nie kazdy mysli jak ten skuter bedzie jeździł i wyglądał za 3.. i więcej lat. póki co osobiscie do tego przekonany nie jestem. na pewno jak ludzie kupują to firma zarabia kase - no i prędzej czy później tak udoskonali te wozidełka że bez obaw o pękające ramy bedzie mozna latać latami. ale póki co.. osobiscie nie spotkałem godnego polecenia modelu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez pogromnca » 2/6/2011, 15:33

Sam kiedyś szukałem dla siebie motocykla i może w Twoich okolicach ludzie mają skutery do jeżdżenia do Kościoła i po bułki do sklepu, ale w wawie przebiegi skuterów są znaczne, więc 95% sprzętów to wraki.
To ile trzeba poświęcić na dobry nowy skuter?
By the way nie uparłem się ja, tylko brat. A że ma taki fundusz a nie inny to już inna rzecz Ponadto trochę szkoda kupować 50tkę za 7-8 tysięcy, bo długo nie postoi a za taką kasę wolałbym coś większego.
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez kyrtap » 2/6/2011, 18:04

Ja bym się upierał że za 3k znajdziesz dobry skuter. Nawet w Wawie. Trzeba szukać po okolicznych miejscowościach na allegro jest duży wybór.
kyrtap
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 25/9/2010, 21:33

Postprzez henio12323 » 2/6/2011, 18:58

dokładnie. wszystko jest do kupienia. rzekł bym że w okolicach wawy masz wieksze pole do popisu niż ja mieszkając przy wschodniej granicy. co do przebiegu - co ci z przebiegu ? na przebiegu sie nie jeździ. nawet jak bys kupił za 2500 - robisz remont silniczka za 500 zł i masz silnik igłe :P 15 tysięcy robisz bezproblemowo. kupic da sie wszystko i wszędzie wystarczy poszukać :D nowy markowy jak pisałes kilka tysiecy wiecej kosztuje. jak dla mnie bez sensu kupowac takie moto nówke :D ale tez wg mnie bez sensu kupowac nowego chinczyka ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez pogromnca » 3/6/2011, 13:36

Samochody u nas w rodzinie się kupowało nowe, a jakoś używane to... Trudno, aby ktoś sprzedawał w naprawdę świetnym stanie. Z autopsji wiem- rodzina i przyjaciele, ze jak np. samochód dobrze się spisywał to nikt go nie sprzedawał, dopiero przy problemach auto szło na handel.
Cena taka a nie jest dlatego, bo chodzi o coś, co ma jeździć i nie będzie go szkoda. Nikt raczej sprzęta za 2,5 k zł nie będzie kraść, bo nie będzie z tego większego zysku, a ryzyko duże. Myślę, że dla takiego złodzieja lepiej ściągnąć jakieś 6-letnie moto za 15 k zł.
Henio- remont? Ciekawe gdzie? Samemu się nie zrobi, a u mechanika to... Po prostu brat poszukuje skutera, aby wejść i jechać.
Co do przebiegu- po prostu w PL jest taka mentalność, że jak coś się nie popsuło to nie trzeba wymieniać, więc im większy przebieg tym więcej do zrobienia jest. A w przebiegi na cyferblatach nie wierzę, wiadomo dlaczego.
Wracając do tematu- jaki NOWY skuter do 3 k zł?
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez Dr_Acula » 3/6/2011, 14:28

To że w wawie nie ma używanych dobrych skuterów to raczej nie problem. Rok temu kupiłem Kymco Nexxona z przerysowanymi plastikami, rocznego z przebiegiem 900km za 2600zł (nowy 4200zł), zrobiłem 3500km. W tym roku wystawiłem go na allegro za nieco ponad 2000zł. Gościu z wawy się napalił, zalicytował, w weekend przyjechał dostawczakiem i kupił sobie skuter :D. Sprzedałem za 2050zł, więc taniocha, dojazd w obie strony to powiedzmy 500zł. Gościu póki co zrobił 2000km po wawie i jak narazie wyczyścił filtr powietrza i wymienił świecę. A więc da się kupić dobry używany skuter (przykład mój i tego gościa z wawy).

Ale jak jest takie parcie na nówkę to najprędzej jakiś Keeway.
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division

Postprzez shiver » 3/6/2011, 14:39

Jeśli już coś z chińczyków to tak jak przedmówca keeway, a najlepiej keeway hurricane. Znajomy kiedyś posiadał i aż sam byłem zdziwiony że on tyle wytrzymał takiego katowaniai w dodatku nawet to się rozpędzało. Jak na chinczyka był niezły.
Obrazek
Avatar użytkownika
shiver
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/1/2011, 14:20
Lokalizacja: sie biorÄ… TROLLE?!?!?!?!

Postprzez pogromnca » 3/6/2011, 15:32

A romet, kingway, zipp, benzer itd.?
O keewaya trudno w wawie, jest tylko 1 salon, a jakoÅ› te tanie sÄ… takie sobie.
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez henio12323 » 3/6/2011, 17:34

keeway to nie chinczyk :D jest troche lepszy niz kingway :P ale i cene ma większą. co do przebiegów :P powazne maszyny moze i kręcą ale przy skuterku 50 ccm raczej nikt sie nie bawi w kręcenie przebiegu :P co do samej eksploatacji. dam przykład brat kupił sobie chinczyka po 3 miesiącach od zakupu ( jeździł tylko do szkoły moze z 2-3 km miastem) najpierw padły mu łozyska kół. - dobra zdaza sie ( w kilku letnim moto xd ) potem padło mu cos z elektryki nie wiem dokładnie. ale wiem że znów kilka dyszek mu uciekło z portfela :P póxniej jakoś jeździł i znów cos padło. i przez półtora roku ze 3-4 razy oddawał do serwisu. nie wiem jaki model skuterka, ale wiem że smigał na blokadach i nie kupił go za 1500 zł... tylko dał pewnie z 2 X tyle bo jest troche dziany. jak dla mnie 4 X w serwisie w ciągu 2 lat dla nowego pojazdu to troche zbyt dużo. ( rozumiem regulacje, wymiana płynów itp) ale żeby tak sie sypał ? keewaye z tego co mi wiadomo nieco lepiej sie spisują... u mnie koleś miał kilka dobrych lat i natrzaskał nim km i dosyc często go widziałem wiec albo uwijał sie z naprawami :D albo rzeczywiscie sie nie sypał ostro.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Dr_Acula » 3/6/2011, 18:41

Z Rometów to najprędzej Ogar 900, jeszcze nie słyszałem żeby się jakoś specjalnie sypał.
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division

Postprzez pogromnca » 3/6/2011, 18:51

Ale manual przy tej pojemności to bezsens...
A romet 727 itp. ?
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez Dr_Acula » 3/6/2011, 19:38

Czy taki znowu bezsens? 4 biegi, na 3 wyciÄ…ga licznikowe 60km/h, spalanie poza miastem na 4. to ok 2L.
Rieju RRX 70
Avatar użytkownika
Dr_Acula
Świeżak
 
Posty: 323
Dołączył(a): 26/5/2010, 19:20
Lokalizacja: kuj-pom division

Postprzez shiver » 3/6/2011, 20:29

Nie wiem jak w stolicy ale ciągle uważałem iż hurricane nie jest drogi i kosztuje koło 3 tysi, jeśli się mylę proszę mnie poprawić ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
shiver
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/1/2011, 14:20
Lokalizacja: sie biorÄ… TROLLE?!?!?!?!

Postprzez pogromnca » 3/6/2011, 20:45

Ale brzydki jest :P
A manual do miasta przy 50tce to mordęga i nie mów, że nie. Poza miastem to się większymi pojemnościami jeździ.
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Postprzez melonick » 3/6/2011, 20:51

To napisz to do hondy i jej najpopularniejszego i legendarnego mopeda w historii ludzkości, czyli hondy cub 50 (silnik ten co w ogar 900) 4 biegi 2 konie i fenomen na cały świat. Ogarnij się bo bzdury piszesz. A na kiblu (
"sportowym" najbardziej) to nie jest jazda, tylko robienie kupy, a przy okazji dojazd do szkoły, nie ma biegów, połowa młodych na TUNING KIBLACH to ciamajdy, co między gaz to robią na sedesie, jadąc do szkoły i popisując się przed 12 letnimi plastikami.

Przyhamuj swoje opinie i nie obrażaj osoby jeżdżące skuterami. :x
Na razie bez ostrzeżenia ale następny taki post i bez taryfy ulgowej :?

senekkorzenna
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez pogromnca » 3/6/2011, 21:12

Problemy osobiste- proponujemy psychologa, a w takim stanie najlepiej psychiatrÄ™.
Pytania dalej aktualne.
pogromnca
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27/4/2011, 23:13

Następna strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê