Zobacz wÄ…tek - ABS w motocyklach sportowych
NAS Analytics TAG

ABS w motocyklach sportowych

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez AlpenGold » 20/1/2009, 16:04

Jestem pewien bo palenia laczka bez problemu wychodzi . i nie ma znaczenia czy sie wolniutko jedzie i trzyma przód czy sie stoi
Na przednim kole to ABS bardzo rzadko reaguje no chyba że na pasach albo coś tam jeszcze sliskiego,takie nagłe hamowanie ale na suchym asfalcie to jeszcze mi sie nie zdażyło.
na tylnim kole to zupełnie inaczej wygląda bo reaguje praktycznie natychmiastowo i koło tylko sobie popiskuje, żadnego szarpania nie ma
Avatar użytkownika
AlpenGold
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6/12/2008, 20:10
Lokalizacja: 3miasto


Postprzez elco » 20/1/2009, 22:18

Pawcio415 napisał(a):Moze masz i racje,zalezy od modelu ABS i motocykla.
A moze nawet nie wiesz,ze mimo wcisniecia przedniej klamki tyl tez nieznacznie hamuje?!
Moze to tylko Dual ABS ma...nie jestem na 100% pewny teraz :)


Mowisz tutaj o systemie CBS (Combined Breaking System), ktory jest zastrzezonym patentem Hondy. Pozostale ABSy nie uruchamiaja wszystkich zaciskow jednoczesnie.

Natomiast jezeli chodzi o ABS w motocyklu sportowym dodam, ze pierwszym motocyklem, ktory zostal wyposazony w taki uklad seryjnie jest BMW HP2 Sport.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez PavloRBR » 21/1/2009, 23:25

w nd testowałem ABS w Bandicie 650. ale tylko tylne koło 8) i powiem ze fajna sprawa jeśli chodzi o tył (koła Ci nie zablokuje łatwiej opanować moto w normalnej sytuacji) ale na przód to raczej bym tego nie chciał ;/ powinna byc opcja wyłączanie tego, i ze mozesz np przód wyłączyć a tył zostawić ... Kolega miał dzwona przy 140 bo awaryjnie hamował przed winklem i zablokował zapewne tyle koło (nie pamięta dokąłdnie) a wiadomo co sie stanie przy tej szybkości gdy koło zablokujemy?? gdy by miał ABS moze by nie wyglebał
< Biker Boyz Team W-ów > CBR & FAZER & FZ6 & GSF 650 Bandit | | http://www.bikepics.com/members/pavlorbr/
PavloRBR
Świeżak
 
Posty: 455
Dołączył(a): 11/12/2007, 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie / Bieszczady

Postprzez CeBeRek » 22/1/2009, 00:23

PavloRBR napisał(a):w nd testowałem ABS w Bandicie 650. ale tylko tylne koło 8) i powiem ze fajna sprawa jeśli chodzi o tył (koła Ci nie zablokuje łatwiej opanować moto w normalnej sytuacji) ale na przód to raczej bym tego nie chciał ;/ powinna byc opcja wyłączanie tego, i ze mozesz np przód wyłączyć a tył zostawić ... Kolega miał dzwona przy 140 bo awaryjnie hamował przed winklem i zablokował zapewne tyle koło (nie pamięta dokąłdnie) a wiadomo co sie stanie przy tej szybkości gdy koło zablokujemy?? gdy by miał ABS moze by nie wyglebał


Może któryś z producentów wpadnie na pomysł zlikwidowania nożnego hamulca w motocyklu, będzie tylko system abs i jedna klamka która działa na 2 kołach. Oczywiscie wtedy wszelkie zabawy odpadają...
Ostatnio edytowano 22/1/2009, 00:24 przez CeBeRek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez bast » 23/1/2009, 09:58

Pawcio415 napisał(a):a jak wiemy uzycie hamulca tylnego powoduje lekki przysiad tylu motocykla co zwieksza jego przyczepnosc.


:?: a ja myslalem ze uzycie ktoregokolwiek hamulca zawsze powoduje wiekszy docisk przodu i odciazenie tylu, dlatego przedni hamulec jest bardzie efektywny a tyl znacznie latwiej uslizgnac. swietnie jest to opisane zreszta w motocykliscie doskonalym. ktos nie uwazal na lekcjach z fizyki :D
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Flow » 23/1/2009, 10:09

dr.artur napisał(a):krytykujecie abs bo tak naprawde nikt z nim nie mial do czynienia
AMEN
no to teraz przyznac sie ile osob latalo juz nowa cebra z abs ?
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Pawcio415 » 23/1/2009, 12:36

Bast proponuje wziasc dodatkowe lekcje fizyki :):)

Jesli chcesz tylko dochamowac do uzuwasz tylnego hebla i wystarczy...
Przodem ja tylko hamuje a tylem dohamowywuje...
Wiec jesli wcisniesz tylko tyl to jaki bedize efekt??

Czas START! Pierwsza odpowiedz sie liczy,nagroda BardzoDoBry :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez CeBeRek » 23/1/2009, 12:46

Koło się zablokuje i nic wielkiego się nie stanie. Nie wiem z czego taką panikę robicie.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez bast » 23/1/2009, 12:54

Pawcio415 napisał(a):Wiec jesli wcisniesz tylko tyl to jaki bedize efekt??

Czas START! Pierwsza odpowiedz sie liczy,nagroda BardzoDoBry :)


odpowiedz jest oczywista, przod lekko pojdzie w dol, a tyl w zaleznosci od sily uzycia hebla zacznie zwalniac albo sie zablokuje, a wszystko dlatego ze zawsze przy hamowaniu masa przenosi sie na przod i tyl lekko traci przyczepnosc. dzieje sie tak nawet jesli puscimy gaz bez uzywania hamulca :D :D :D
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pawcio415 » 23/1/2009, 13:12

Zupelnie inaczej dziala tyl motocykla jesli odpuscisz gaz a inaczej jesli uzyjesz tylnego hebla.
Nie mowie tu o mocnym hamowaniu tylko o samym dzialaniu fizyki na tylne kolo.
Podczas hamowania tylnim heblem tyl motocykla lekko przysiada co zwieksza jego przyczepnosc.
Proste.
Wiecej pojezdzisz to zrozumiesz :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości




na górê